ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על בייצים ותרנגולות

astaro
לפני 14 שנים • 10 ביולי 2009

על בייצים ותרנגולות

astaro • 10 ביולי 2009
ראיתי פה הרבה נושאים שעוסקים בהכללות גסות והגעתי למסקנה שיש לי מה להגיד בנושא.

אני אתחיל מנקודת המבט הנשית באינטרנט. גברים פונים אליכן כל הזמן. אתן מרגישות שברוב המקרים רק רוצים את ישבנכן. פניות קופי פייסט מגברים שמתמשים בגישה של לפנות למליון בחורות מתוך נקודת הנחה שאחת מהן תסכים. אתן "נדחפות" למגננה וחלקכן נהיות ממורמרות למדיי מכל הנושא ומגדירות רף גבהה מאוד לפניות שאתן אשקרה עונות להן. בסופו של יום הגישה המאד נוקשה הזאת יוצרת במה לשחקנים ושקרנים טובים לעשות את זממם.

מנקודת המבט הגברית, גבר בתחילת דרכו באינטרנט ישקיע, ישלח הודעות לאורך תקופה לכמה נשים. בלי כל קשר לכמות ההשקעה חלק ניכר מההודעות שהוא ישלח לא יענו מסיבות שהוא מעולם לא ידע. הוא יהפוך למתוסכל ויעלה את כמות ההודעות שהוא שולח בתקווה לקבל תגובות. הוא גם ישקיע יותר (או פחות, תלוי באדם) אבל היחס בין כמות ההשקעה לכמות התגובות הוא מיקרי לחלוטין. בסופו של דבר הגברים שמקבלים את מירב התגובות הם אלו שיודעים להציג תדמית רצויה. בדרך כלל אלו בדיוק הגברים שמכונים שחקנים בפי רוב נשים.

זאת דינמיקה אנושית שיוצרת את חוסר ההבנה. רוב הגברים יוצר נשים ממורמרות שמרגישות שמנסים לנצל אותן ורוב הנשים יוצרות גברים מבולבלים שלא מבינים מה הן רוצות. התוצאה של הדינמקיה היא שהרוב לא מוצא את מה שהוא רוצה. לדעתי לנסות ולפרש הודעה אינטרנטית זה כמעט בלתי אפשרי. בני אדם הם יצור שמשתמש בשפת גוף ואינטונציה בשביל להבין את האדם שעומד מולו. באינטרנט אין שפת גוף ואינטונציה, לכן המוח שלנו מנסה להשלים את ההתרשמות בין שורות הטקסט. בדרך כלל זה מוביל לרושם ראשוני מוטעה.

האם אתם חושבים שאתם יודעים להבדיל בין צניעות לחוסר בטחון? בין אגרסיביות לבטחון? בין יושר לחולשה? אני לא יודע כמה יראו את האנולוגיות ההתנהגותיות בין הדוגמאות שהצגתי אבל מי שמבין יבין. לגבי עצמי אני יכול להעיד שבמספר לא מבוטל של מקרים קיבלתי התרשמויות לא נכונות. חוסר הבנה הוא אחד המכשולים הגדולים ביותר שהתרבות שלנו חווה בימים אלו. לכל בעיה יש שני צדדים. הדרך להגיע לפתרון היא לא לחפש איפה הצד השני טועה כי זה חיפוש שבסופו אין כלום. אלה לחפש איפה את/ה עצמך טועה. שם תמצא גדילה, שינוי ויכולת אמיתית לצעוד מעבר למצב הלא רצוי. אנשים צריכים לזכור שגם באינטרנט אלו בני אדם שנמצאים מעברו השני של המחשב.

אני יודע שגם אני השתמשתי בהכללות כאן, יש גברים שמקבלים תגובות למרות שאינם שחקנים ויש נשים שממשיכות להיות מנומסות לגברים שפונים אליהן גם אם ההודעה בנאלית להחריד. זאת דינמיקה מורכבת שקטונתי מלהיות מסוגל לנתח אותה לעומק. כמות האנשים שמעורבת יוצרת כמות משתנים שלא ניתן להכיל. בסופו של דבר השאלה שאני מוצא רלוונטית היא האם אתה חלק מהביעה או חלק מהפתרון?
רוצח​(שולט){אלוהים}

זיון שכל אחד גדול

רוצח​(שולט){אלוהים} • 10 ביולי 2009
מחד גיסא הינך צודק, מאידך גיסא צריך פשוט להרוג את כולם ובכך למנוע עימותים נוספים במקום שכוח אל זה !
תמונה כפרית

בימים בהם עדין

תמונה כפרית • 10 ביולי 2009

יש פה הרבה מאד שחקנים

דרך מיון עיקרית היא קריאת הודעות בפורומים
פרופיל הגיוני

ועדיף בלוג

ככול שאדם כותב יותר כך יותר קשה לו להסתיר את טבעו האמיתי

לפחות כך אני רואה את הדברים

אישית השתדלתי לענות לכל פניה
אלא אם כן הסתכמה ב "היי"