צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

השפלות

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 14 שנים • 26 באוג׳ 2009
אבל מה זה השפלה, בעצם?
כי אני לא יכולה לחשוב על צורה כלשהי של השפלה שהייתי רוצה לחוות. למה שארצה שישפילו אותי? מצד שני, יש הרבה דברים שאני מתחברת אליהם שאחרים תופסים כהשפלה ואני פשוט לא רואה אותם כמשפילים.
מצד שלישי, מישהו פעם אמר לי שאני סתם מייחסת למילה הזו קונוטציה שלילית. השפלה היא, בסך הכל, הנמכה. גרימת תחושה שאני קטנה יותר. אני לא מסכימה איתו - בשבילי המילה הזאת מתארת כוונה רעה. אני לא יכולה לתפוס אותה כמשהו שיש לו מקום בקשר זוגי.

טוב, אז אני לא מתחברת להשפלות, בסדר, אבל ממש רציתי להידחף לשיחה בכל זאת.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 26 באוג׳ 2009
זונה סנטימנטאלית כתב/ה:
fairy כתב/ה:
השפלה מנטאלית בשבילי- קולר, אזיקים, הליכה על 4, שתיה/אכילה מקערה, ערום ליד השולט, לשרת, לסיים כל משפט ב"מאסטר", להיות מובלת ברצועה.

אין שום דבר מנטאלי בדברים שציינת.
תכלס מדובר בפתרון קל לשולטים לא יצירתיים שמכלילים את כל השפחות שהיו להם באותה קטגוריה כלבתית מטופשת. סשנים שמתבססים על הקטנות האלה הם קטנוניים ואין בהם שום דבר שפועל באמת על נפש של שפחה אמיתית.
אני לא מזלזלת בך לרגע אבל אחרי שתהיי עם שולט שמסוגל לראות אל מעבר לקוים הברורים והסטנדרטים ששולטים מתחילים לומדים מסרטים או מסשנים פומביים, כבר לא תהיי מסוגלת להסתפק בתשומת הלב המוגבלת אל מי שאת באמת.
משחקים מנטליים אמורים לחדור טוב טוב אל הנפש לעצבן, להכאיב, להציק וכן הלאה - שום דבר שגורם לנוחות אצל בחורה רגילה - בערך כמו המשחק המנטלי הקטן שעבד על disney's princess
מישהי עם נסיון או לפחות מעט עוצמה לא היתה מתרגשת מהדברים שראובן אמר אפילו לרגע וגם אם כן אז יצאה כאן אחלה דוגמא מנטלית.
הייתי מאחלת לכל אחת כאן גבר שיודע מה באמת משחק בנפש ומגדיל אותה ומה שהרבה לא מבינים זה שאת כל אחת תופסים דברים אחרים.

נגעת לי כל כך עמוק, כל כך צודקת בעיני - פשוט תודה.
Morticia
Morticia • 26 באוג׳ 2009
אני כמו אנה דן לא מאוד מתחברת לעניין ההשפלות מצד אחד ומצד שני לא רואה בהרבה דברים הנחשבים משפילים כאכן משפילים
אני גם מסכימה עם זונה סנטימנטלית שנדרשת יכולת לחדור עמוק אל תוך נפש האינדיבידואל והבנתו כדי באמת לגעת ואין איזה פתרון אינסטנט נכון לכל נשלטת ונשלט

מבחינתי חלק משליטה היא גם להבין את הצורך של האחר להיות מושפל ומה נתפס בעיניו כמשפיל
אני למשל לא חושבת שגבר מושפל כשהוא מנשק את כף רגלי או כשאני חודרת לישבנו ואם הוא רוצה לעשות זאת מתוך תחושת השפלה לנוכח מיקומו זה לצד אישה, יש לי עם זה בעיה גדולה

צריך לזכור שלפעמים דווקא בעלי הצורך להיות מושפלים הם המשפילים הכי גדולים
בדיוק כמו שהסדיסטים הכי גדולים הם פעמים רבות מזוכיסטים עוד יותר גדולים
ואכן בצורך להשפיל
להבדיל מהרצון להרגיש מושפל
יש משהו מאוד שפל ומאוד לא מכובד

תלוי בקונטקסט כמובן ובקשר בין העוסקים בדבר
חשוב גם לא לייצר נזקים בלתי הפיכים ונפש האדם היא דבר מאוד רגיש

בסוף יום, כמו כולם, גם סאבים וסאביות צריכים לדעת שהם נאהבים ובטוחים

מי שלא יודע לתת אהבה - אל לו להשפיל את זולתו!

וגם תזכרו שלפעמים החכמה ללטף ולהרים במקום להשפיל ולהפיל עוצמתית וראויה להערצה - אתגר לכל עבד ושפחה

{שלא נדבר על אבן בוחן רצינית מאוד לגבי הזכות להחשיב עצמכם כשולטים}
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 26 באוג׳ 2009
זונה סנטימנטאלית כתב/ה:
fairy כתב/ה:
השפלה מנטאלית בשבילי- קולר, אזיקים, הליכה על 4, שתיה/אכילה מקערה, ערום ליד השולט, לשרת, לסיים כל משפט ב"מאסטר", להיות מובלת ברצועה.

תכלס מדובר בפתרון קל לשולטים לא יצירתיים שמכלילים את כל השפחות שהיו להם באותה קטגוריה כלבתית מטופשת. סשנים שמתבססים על הקטנות האלה הם קטנוניים ואין בהם שום דבר שפועל באמת על נפש של שפחה אמיתית.
אני לא מזלזלת בך לרגע אבל אחרי שתהיי עם שולט שמסוגל לראות אל מעבר לקוים הברורים והסטנדרטים ששולטים מתחילים לומדים מסרטים או מסשנים פומביים, כבר לא תהיי מסוגלת להסתפק בתשומת הלב המוגבלת אל מי שאת באמת.
משחקים מנטליים אמורים לחדור טוב טוב אל הנפש לעצבן, להכאיב, להציק וכן הלאה - שום דבר שגורם לנוחות אצל בחורה רגילה - בערך כמו המשחק המנטלי הקטן שעבד על disney's princess
מישהי עם נסיון או לפחות מעט עוצמה לא היתה מתרגשת מהדברים שראובן אמר אפילו לרגע וגם אם כן אז יצאה כאן אחלה דוגמא מנטלית.
הייתי מאחלת לכל אחת כאן גבר שיודע מה באמת משחק בנפש ומגדיל אותה ומה שהרבה לא מבינים זה שאת כל אחת תופסים דברים אחרים.

בדיוק. כל אחת תופסת דברים אחרת. כך שיכול להיות שאת פיירי זה באמת ובתמים מרגש. יכול להיות שזה מרגש אותה כי ככה הבדסמ שלה או כי ככה הוא התהווה. אבל לכי תפרידי בין טבעי למובנה ומה זה בעצם משנה?
אותי זה מרגש. הבנאלי מרגש אותי. ולהיפך, אני לרוב מתעצבנת כשמנסים להתחכם איתי יותר מדי. בשביל מה? מה רע בקצת קלאסיקה?
הכל עושה לי את זה: להיות כלבה, ללכת עם קולר, להשתחוות, לדווח. בחיי. הכל עושה לי את זה. ואני נמצאת עם בן זוג שמכיר אותי. מכיר אותי טוב. והיי! הוא עדיין נותן לי לעשות את כל הבנאליה הזו. והיי! זה מדליק גם אותו.

כמה פעמים אפשר להגיד את זה? כל אחד ומה שמדליק אותו. כמה פשוט, ככה אמיתי. אנא ממך, זונה סנטימנטאלית, את ההתנשאות הזו את בהחלט יכולה לשמור לעצמך. יש תחושה שזה עושה מה שעושה *לך* את זה.
Gemmini​(לא בעסק)
Gemmini​(לא בעסק) • 26 באוג׳ 2009
Angel Ruler כתב/ה:
אני מוצא הרבה יותר עניין בהשפלה הפיזית, הכנסת הנשלטת למצב של חוסר אונים.
אם זה ע"י הכאבה, גרימת בכי, חסימת החושים כמו ראיה שמיעה, השמת אזיקים בידיים ורגליים, הולכה ברצועה, כליאה בכלוב, וכן להתנהג אליה כאילו היתה חיית מחמד כ כלב או סוסת פוני, השמתה כרהיט (כיסא שולחן מתקן לעציצים), חיובה להיות בתנוחות שונות במצבים שונים כגון (כריעה על הברכיים, ידיים על הראש, עמידה בהקשב), חיוב או שלילה של פרטי לבוש, וכ"ו.

השפלות מילוליות קצת פחות אך גם אלו הן חלק מתהליך האילוף והחיים ב בדס"מ, אפילו שאצלי קצת פחות.

השפלות פיזיות כמו הדוגמאות למעלה פשוט גורמות לי להחשף יותר יוצרות קשר ואיטימיות יותר עמוקה ביני לבין השולט.

מצד שני דברים כמו נביחות ממש מעיף אותי למקום לא טוב.

ההשפלות המילוליות זה ממש תלוי בסיטואציה. לפעמים זה יכול להוסיף ופעמים זה יכול להזיק.

אגב..סתירות...ממש ממש ממש לא משפיל אותי רק מגרה icon_smile.gif
נוריתE

נו טוף

נוריתE • 26 באוג׳ 2009
ראובן כתב/ה:
stinky princess,

נחמד שאת מתלהטת ואכן את נוחה להשפלה. עכשיו גרדי את 12 ה-אייקיו שלך מהויברטור ובדקי איך מאייתים אינסטינקט, טיפשונת.

R

ולהזכיר לנו שהשפלות, מכל סוג, אנו אמורות לשאת ולקבל רק מהאדם אליו אנחנו שייכות ולא מכל סתם דגנרט מצוי?? ? קרי,זה שכאן...
איןצורך.
נוריתE
נוריתE • 26 באוג׳ 2009
אנה דן כתב/ה:
אבל מה זה השפלה, בעצם?
כי אני לא יכולה לחשוב על צורה כלשהי של השפלה שהייתי רוצה לחוות. למה שארצה שישפילו אותי? מצד שני, יש הרבה דברים שאני מתחברת אליהם שאחרים תופסים כהשפלה ואני פשוט לא רואה אותם כמשפילים.
מצד שלישי, מישהו פעם אמר לי שאני סתם מייחסת למילה הזו קונוטציה שלילית. השפלה היא, בסך הכל, הנמכה. גרימת תחושה שאני קטנה יותר. אני לא מסכימה איתו - בשבילי המילה הזאת מתארת כוונה רעה. אני לא יכולה לתפוס אותה כמשהו שיש לו מקום בקשר זוגי.

טוב, אז אני לא מתחברת להשפלות, בסדר, אבל ממש רציתי להידחף לשיחה בכל זאת.

צריך להבדיל ולהבחין פה בין השפלה humiliation
לבין עלבון insult
שכל אחד מהם בא בעצם,ממקום אחר ומכוונה שונה,כשמדובר בנושא הנושא שכאן.
ואז,כל אחת ואחד והקונוטציות שלה/ו למה "עושה" ומה "לא עושה".
נוריתE

Re: *

נוריתE • 26 באוג׳ 2009
fairy כתב/ה:
קראתי את ההודעה שלי והשאלה היא אחרת, האם כניעה היא לא בהגדרתה מנטאלית?

בדיוק,הכל מתחיל במוח. כל הכנעה כל נכונות להיות "מושפלת" מכל בחינה,כל שהיא ,וכל מה שכרוך בכך.

לכן אחת תגיד שהשפלה מנטאלית בשבילה היא על אזיקים ועל ארבע והאחרת תתיחס לזה כאל פיזית. בעיקרון ההגדרה ל"השפלה" מנטלית היא כינויים ולפיזית היא אקטים...אבל שוב, כל אחד ואחת וההגדרות שלהם לעיניין, לשם כך הדיון.

וזה בעצם עונה, גם לזה....

זונה סנטימנטאלית כתב/ה:
fairy כתב/ה:

אני לא מסכימה עם הכללה הזאת שזה "פיתרון קל לחסרי יצירתיות"
לפעמים אקט פשוט או מילה אחת קטנה, עושים הרבה יותר מדרמה שלמה עם תסריט מלא.
ראובן

הכימיה של ההשפלה, או: כשלון צורב

ראובן • 26 באוג׳ 2009
נשאלה כאן השאלה, מהי בעצם ההשפלה ומה בה מגרה או מעורר.

התשובה טמונה בכימיה של המוח האנושי. המוח מצויד במנגנון הישרדותי מעניין: בכל פעם שאנו נכשלים במשהו במהלך חיינו, המנגנון מפריש כימיקל הצורב ב''סליל הזכרון'' שלנו סימן אזהרה, בבחינת ''טעית פה וכדאי לך להיזהר להבא''. הצריבה הזו חזקה מאוד, מהממת ממש ועוברת גם לתוך הזכרון לטווח ארוך. כולנו חווינו אותה פעמים רבות, החל עוד בילדותנו. אצל אנשים מסוימים, המוח "טועה" ומפרש את הצריבה הזו כעונג (ואכן, מבחינה חושית, זהו עונג כביר - אם מתעלמים מההקשרים החברתיים). הדבר כמובן מייצר התמכרות עזה.

אתן דוגמא להתמכרות לצריבה הזו, דווקא מעולם תוכן אחר: הימורים - המהמר הכרוני שממשיך להמר חרף כל הסימנים עד אובדנו ממש. המהמר הזה מכור, בראש ובראשונה, לצריבה של הכשלון. בתת-המודע שלו המהמר רוצה להפסיד - כי המוח שלו מבקש את העונג של הכשלון הצורב.

לא בכדי אמרו, שסטירה טובה מחזירה את הנשלט/ת אל הילדות. תחושת הצריבה במוח בהווה, מתקשרת מיד אל כל נדבכי הצריבה מהעבר. הדבר נכון גם לגבי סממני השפלה אחרים - בין אם פומביים, פרטיים או אישיים. כל צריבה בהווה ''מתכתבת'' עם כל מה שקרה בעבר. במובן הזה, העונג של ההשפלה הוא נרקוטיקה של המוח במיטבה (וזה עונג פחות מזיק מאשר, למשל, התמכרות להימורים).

R
Morticia

Re: הכימיה של ההשפלה, או: כשלון צורב

Morticia • 26 באוג׳ 2009
ראובן כתב/ה:
נשאלה כאן השאלה, מהי בעצם ההשפלה ומה בה מגרה או מעורר.

התשובה טמונה בכימיה של המוח האנושי. המוח מצויד במנגנון הישרדותי מעניין: בכל פעם שאנו נכשלים במשהו במהלך חיינו, המנגנון מפריש כימיקל הצורב ב''סליל הזכרון'' שלנו סימן אזהרה, בבחינת ''טעית פה וכדאי לך להיזהר להבא''. הצריבה הזו חזקה מאוד, מהממת ממש ועוברת גם לתוך הזכרון לטווח ארוך. כולנו חווינו אותה פעמים רבות, החל עוד בילדותנו. אצל אנשים מסוימים, המוח "טועה" ומפרש את הצריבה הזו כעונג (ואכן, מבחינה חושית, זהו עונג כביר - אם מתעלמים מההקשרים החברתיים). הדבר כמובן מייצר התמכרות עזה.

אתן דוגמא להתמכרות לצריבה הזו, דווקא מעולם תוכן אחר: הימורים - המהמר הכרוני שממשיך להמר חרף כל הסימנים עד אובדנו ממש. המהמר הזה מכור, בראש ובראשונה, לצריבה של הכשלון. בתת-המודע שלו המהמר רוצה להפסיד - כי המוח שלו מבקש את העונג של הכשלון הצורב.

לא בכדי אמרו, שסטירה טובה מחזירה את הנשלט/ת אל הילדות. תחושת הצריבה במוח בהווה, מתקשרת מיד אל כל נדבכי הצריבה מהעבר. הדבר נכון גם לגבי סממני השפלה אחרים - בין אם פומביים, פרטיים או אישיים. כל צריבה בהווה ''מתכתבת'' עם כל מה שקרה בעבר. במובן הזה, העונג של ההשפלה הוא נרקוטיקה של המוח במיטבה (וזה עונג פחות מזיק מאשר, למשל, התמכרות להימורים).

R

ואתה על תקן מפעל הפיס?
נותן שירות מתבקש מן המעלה הראשונה?

נו, הפרסומות האחרונות בהחלט מלמדות אותנו מי באמת הבוס...