ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מתי שליטה נשית במסגרת BDSM הופכת למזיקה והרסנית ?

מדויקת​(לא בעסק){+-}
לפני 14 שנים • 15 בספט׳ 2009

Re: זה באמת מסוכן

מדויקת​(לא בעסק){+-} • 15 בספט׳ 2009
אנה דן כתב/ה:
מדויקת כתב/ה:
כשזה מחליד, ואתה לא על אנטי-טטנוס.

אני רק לא מבינה דבר אחד - יש כאן כמעט אקסיומה שנשלט חלש משולט.
למה?

מדובר בצרכים.
יחסי כוחות יש בכל קשר.

בכלל, עדיף שתתחילו לעשות יוגה.

באמת? יש אקסיומה? וואלה, אני לא מעודכנת. כנראה שאני לא מבקרת מספיק בפורום.

לא מדובר בהנחה כללית המתייחסת לכל תחומי החיים. מדברים פה על אינטרקציה מאד מסויימת: אדם א' בוחר להעביר שליטה לאדם ב'. אדם ב' מחליט ליטול לידיו שליטה באדם א'. אין זה משנה אם מדובר בשליטה ע"י מתן הוראות, קבלת שירות, או כפיה פיזית (כלומר, מראיתה). העיקר הוא שמדובר בהעברה מודעת של שליטה מאדם אחד לשני. במסגרת זו (ואין זה משנה אם המשתתפים בוחרים להימצא בה עשר דקות או שלוש שנים רצופות) ל"שולט" יש יותר שליטה על הסיטואציה מאשר ל"נשלט". לא בגלל שהוא אינהרנטית חזק יותר, אלא כי זו מהות האינטרקציה ששני אנשים אלה בחרו להימצא בה. ובתור זה שיש יותר כח בידיו, יש לו פוטנציאל גבוה יותר ליצור נזק. ולכן קל יותר למביט מן הצד לתפוס את ה"נשלט" כקורבן פוטנציאלי.

סבבה?

מה הייתי עושה בלעדייך?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

Re: זה באמת מסוכן

מדויקת כתב/ה:
אנה דן כתב/ה:
מדויקת כתב/ה:
כשזה מחליד, ואתה לא על אנטי-טטנוס.

אני רק לא מבינה דבר אחד - יש כאן כמעט אקסיומה שנשלט חלש משולט.
למה?

מדובר בצרכים.
יחסי כוחות יש בכל קשר.

בכלל, עדיף שתתחילו לעשות יוגה.

באמת? יש אקסיומה? וואלה, אני לא מעודכנת. כנראה שאני לא מבקרת מספיק בפורום.

לא מדובר בהנחה כללית המתייחסת לכל תחומי החיים. מדברים פה על אינטרקציה מאד מסויימת: אדם א' בוחר להעביר שליטה לאדם ב'. אדם ב' מחליט ליטול לידיו שליטה באדם א'. אין זה משנה אם מדובר בשליטה ע"י מתן הוראות, קבלת שירות, או כפיה פיזית (כלומר, מראיתה). העיקר הוא שמדובר בהעברה מודעת של שליטה מאדם אחד לשני. במסגרת זו (ואין זה משנה אם המשתתפים בוחרים להימצא בה עשר דקות או שלוש שנים רצופות) ל"שולט" יש יותר שליטה על הסיטואציה מאשר ל"נשלט". לא בגלל שהוא אינהרנטית חזק יותר, אלא כי זו מהות האינטרקציה ששני אנשים אלה בחרו להימצא בה. ובתור זה שיש יותר כח בידיו, יש לו פוטנציאל גבוה יותר ליצור נזק. ולכן קל יותר למביט מן הצד לתפוס את ה"נשלט" כקורבן פוטנציאלי.

סבבה?

מה הייתי עושה בלעדייך?

אני בטוחה שהיית שוגה לנצח באפלה ומתייסרת בהיעדר המענה לתהיותייך.
אנדרפוט
אנדרפוט • 15 בספט׳ 2009
יש קצת סכסוך פנימי במזוכיזם, אי הלימה, כי מצד אחד המזוכיזם מאוהב בעצמו ורוצה לקבל את מיטב השירות, כמו סוחר ממולח שמקיש בעצבנות עם רגלו על הרצפה ומחכה לעסקאה טובה. ומצד שני המזוכיזם חייב את התיעוב העצמי בכדי שתילחץ בלוטת העונג, וגם אם לא תיעוב עצמי אז לפחות קצת תחושה של פראייריות, כי אחרת הרי לא היה מדובר במזוכיזם אלא במשהו אחר. ולכן כשמדברים על מאבקי שליטה דומים לאלו של העולם החיצון אז צודקים מאוד, המזוכיסט יודע מה הוא רוצה מהסאדיסט וגם מתמחה בלהוציא ממנו את זה על ידי קיומו של דיאלוג בלתי פוסק, ומצד שני אז גם טועים מאוד כי שולט ונשלט זה יותר מאשר סתם תגים בסופרמרקט תיאטרלי בדיוני, כמו בהומור ציני, גם מאחורי היחסים בין השולט לנשלט יש קמצוץ של אמת ולא הכל זה בדיחה ואלגוריה תיאורטית. בתיאטרון אתה יורה במישהו והוא מת אבל בסוף ההצגה מסירים את האיפור וכולם הולכים לשתות בירה בפאב, בבדסמ אתה יורה במישהו ואחרי שמורידים את האיפור הוא עדיין עלול לצלוע.
Morticia
Morticia • 15 בספט׳ 2009
לדעתי סדיסטית אמיתית בכלל לא תכאיב למזוכיסט - להפך!

כל התענוג זה לראות אותו סובל...
icon_twisted.gif

ואיזה סדיסט שהוא אז יהיה...

ד"ש לפון מאזוך, אבי השליטה מלמטה

(ע"ע מיילדום)
אנדרפוט
אנדרפוט • 15 בספט׳ 2009
ואני חשבתי שיש הבדל בין סאדיסטית לבין פולניה מצויה. אולי טעיתי.
צלילה
צלילה • 15 בספט׳ 2009
אנדרפוט כתב/ה:
ואני חשבתי שיש הבדל בין סאדיסטית לבין פולניה מצויה. אולי טעיתי.

אין .
סקרן1
לפני 14 שנים • 16 בספט׳ 2009
סקרן1 • 16 בספט׳ 2009
שזה הופך לשליטה או הערצה חד צדדת