שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שולטים וחארות...

Lanya Colson
לפני 14 שנים • 25 באוק׳ 2009

Re: לא הבנתי את השאלה

Lanya Colson • 25 באוק׳ 2009
פרלין כתב/ה:
אתה יכול לנסח שוב?

(לא הבנת את השאלה, כי לא היתה שאלה).

אגב, סמכות אפשר להפעיל רק לאחר שהיא ניתנת לך. ובניגוד לשוטר, שמדינת ישראל העניקה לו את הסמכות לעצור עברייני תנועה, לך אף אחד לא נתן את הסמכות הזאת.

אגב חיים בסרט, את הסרט הראשון של ספילברג, ראית?
מעורר השראה (רק נגמר פחות טוב מהסרט שלך)

http://www.youtube.com/watch?v=1003em-pDM8

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון אוק' 25, 2009 9:17 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 25 באוק׳ 2009
אני מחנך נהגים שנצמדים אליי מאחורה יותר מדי, צופרים לי או מהבהבים לי באורות ללא הצדקה. אני בכוונה מאט ומכריח אותם לנסוע אחריי במהירות שבלולית, אבל מצד שני עושה כמיטב יכולתי להצמד למכוניות בנתיב שליד, כדי שהם לא יוכלו לעקוף אותי ויאלצו להמשיך לסבול. אם אני יכול, אני גם גורם להם להפסיד את האור הירוק ברמזור. זה מאד כיף, אבל נראה לי שאני עושה זה פחות כי אני שולט ויותר כי אני חרא.

free spirit כתב/ה:
eat.gif

מה את מפזרת פה פופקורן על כל הרצפה? מי חינך אותך תגידי?
מילא אם זה היה עוגיות, ואם היית מביאה לי קצת.
Lanya Colson
זאלופון כתב/ה:
אני מחנך נהגים שנצמדים אליי מאחורה יותר מדי, צופרים לי או מהבהבים לי באורות ללא הצדקה. אני בכוונה מאט ומכריח אותם לנסוע אחריי במהירות שבלולית, אבל מצד שני עושה כמיטב יכולתי להצמד למכוניות בנתיב שליד, כדי שהם לא יוכלו לעקוף אותי ויאלצו להמשיך לסבול. אם אני יכול, אני גם גורם להם להפסיד את האור הירוק ברמזור. זה מאד כיף, אבל נראה לי שאני עושה זה פחות כי אני שולט ויותר כי אני חרא.

free spirit כתב/ה:
eat.gif

מה את מפזרת פה פופקורן על כל הרצפה? מי חינך אותך תגידי?
מילא אם זה היה עוגיות, ואם היית מביאה לי קצת.

באמת בשנים האחרונות חשתי בירידה בתדירות התופעה.... זה אתה? זה בזכותך?
באמת, רציתי להודות לך מקרב לב, שינית את חיי!
Lanya Colson
עוד אסוציאציה אחת פרועה לפני שאני הולכת לעבוד - בקשר לכותרת הפוסט:

כשהייתי ילדה, הסרט ''קצין וג'נטלמן'' היה ממש להיט (ריצ'רד גיר וכזה)
תמיד חשבתי שזה על שני אנשים, אחד קצין, אחד ג'ינטלמן.
שנים אח"כ רק הבנתי שמדובר בבן אדם אחד, שהוא גם וגם.....
האמפרי
האמפרי • 25 באוק׳ 2009
Lanya Colson כתב/ה:

הג'נטלמן לא היה החבר שלו שהתאבד ?
(געגועי לדברה).
Homelander​(שולט)
Homelander​(שולט) • 25 באוק׳ 2009
זאלופון כתב/ה:

אני לא חושב שאתה חרא, אפילו המתחסדים הצדקנים שכאן יגידו שאתה פשוט לוקח אחריות חברתית- לפי מה שהם כתבו לי...
אבל אני לא מאמין שאתה כמוהם מפחד מההגדרה שולט כשאתה עושה את הפעולות שהזכרת בנ"ל.

פרלין- באשר לשאלתך לגבי אדונים, הגבתי על כך מספיק בנושא של "חתולת-הזרע", שנקרא "אדון טוב" והתפתח יפה עד לא מזמן וכמו-כן הוספתי פוסט משל עצמי העוסק בנושא.

אני האגדה- אני חושש שאת באמת עוסקת באגדות עם כל משפט החלטי, עושה לך אסוציאציות של רודנים לא-יודע מאיזה משטר ומפחיד אותך.
נילי ונילי
נילי ונילי • 25 באוק׳ 2009

כמה דברים, וברצינות הפעם:

1.
כתבתי כבר על הקופאית בסופר של צ'יטה, אבל אתם לא היחידים שכתבו סיפורים דומים: היה מישהו שכתב שעזר פעם לידידה שהקיאה והרגישה רע, וחווה את זה כסצינת שליטה; מישהו שנתן כדור אקמול פעם למישהי במשרד ופקד עליה לשבת ולנוח; מישהו בדרג ניהול זוטר שנוהג לתרגל שליטה על הדרג הפקידותי במשרד וכן הלאה.

2.
המשותף לכל המקרים הללו הוא: אדם אחד חווה יום ממש ממש רע ונמצא בסיטואציה מבאסת במיוחד שבה הוא במצב פגיע ומוחלש, ניצב מול בנאדם אחר שחווה את האינטראקציה בינהם כסצינת שליטה שמוכיחה שהוא שולט בנ-בנזונה.

3.
כן, אני יודעת שזה לא לגמרי מה שתיארת בהודעה המקורית שלך.

4.
עדיין, הבנאדם שמולך לא הביע את הסכמתו להכנס איתך לסיטואציית שליטה, אז אם כבר אתה מתחרמן מהאינטראקציה בינכם, לפחות תסווה את זה. קוראים לזה טאקט.

5.
במדינה דמוקרטית מתוקנת משטרה היא הכח היחיד שמותר לו להפעיל אלימות על אזרחים. לשון אחר: אנחנו, כאזרחים, מסכימים כולנו ביחד לתת לשוטרים את הסמכות להפעיל עלינו אלימות.

6.
אנחנו מסייגים את ההסכמה הזו בסייגים כמו מידתיות, נסיבתיות, הצדקה וכו'. כך, אם אתה חלק מקבוצת שוטרים שבוחרת להטמין מטען בבית של עבריין בנהריה, יכול להיות שתופתע לגלות שהאלימות שהפעלת היא לא האלימות שאנחנו כאזרחים הסכמנו עליה.

7.
מילת הקסם פה היא "הסכמה".

8.
בסופו של דבר, אני רוצה להאמין שההודעה שלך בלבלה "שליטה" עם "אסרטיביות". האחד הוא מושג שלקוח מהרפרטואר המיני של חיינו והשני הוא תכונת אופי שמקובל להציג בחברה.

9.
גם לגבי שליטה וגם לגבי אסרטיביות נכון הפתגם הנודע: "אם אתה מדבר על זה כל כך הרבה, אז זה לא באמת משהו שיש לך".

10.
החדשות הטובות הן ששתיהן הנן יכולות נרכשות ולא מולדות. עם קצת אימונים וסבלנות אפשר לחלוטין ללמוד אותן.
Lanya Colson
princeOFdream כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

אני לא חושב שאתה חרא, אפילו המתחסדים הצדקנים שכאן יגידו שאתה פשוט לוקח אחריות חברתית- לפי מה שהם כתבו לי...
אבל אני לא מאמין שאתה כמוהם מפחד מההגדרה שולט כשאתה עושה את הפעולות שהזכרת בנ"ל.
.

וידוי קורע לב - גם אני עושה את מה שזאלופון עושה לנהגים מעצבנים.
ובהחלט, כשאני עושה את זה אני סתם חראית, וגם למרות שהרבה יסכימו עליי שאני צדקנית מתחסדת, אני חושבת שגם זאלופון הוא חרא כשהוא עושה את זה. זו באופן כללי התנהגות חראית שלא מובילה לשום תוצאות חיוביות (נהפוך הוא, היא רק מחזקת לנהגים חסרי הסבלנות את תפיסת העולם שכל הכביש מלא זקנות פלגמטיות עם קטרקט, והופכת אותם ליותר עצבניים)

נילי ניסחה את זה יפה
אבל אני מנסה להיות פשוטת עם, ולכן אסיים ברוח עממית - אתה חי בסרט!!
Lanya Colson
האמפרי כתב/ה:
Lanya Colson כתב/ה:

הג'נטלמן לא היה החבר שלו שהתאבד ?
(געגועי לדברה).

חבר זה לא קיר!
שוטרת*
שוטרת* • 25 באוק׳ 2009
נילי ונילי כתב/ה:

וברצינות הפעם:

במדינה דמוקרטית מתוקנת משטרה היא הכח היחיד שמותר לו להפעיל אלימות על אזרחים. לשון אחר: אנחנו, כאזרחים, מסכימים כולנו ביחד לתת לשוטרים את הסמכות להפעיל עלינו אלימות.

copper.gif אוי שאת טובה..