בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם העונש אפקטיבי...

tantalus
לפני 14 שנים • 29 בדצמ׳ 2009

האם העונש אפקטיבי...

tantalus • 29 בדצמ׳ 2009
שיטות של ענישה ביחסי D/s, מתבטאים בענישה גופנית (כגון : Spanking ) שלדעתי אינה שימושית במיוחד, מאחר וסאבים/יות רבים/ות מגורים מינית כתוצאה מהכאב. גם בשיטות מקובלות אחרות, לעתים, הדומים/יות מרגישים/ות אכזבה שכן העונש לא השיג את המטרה...
דעתכם...
venus in our blood​(שולטת)
venus in our blood​(שולטת) • 29 בדצמ׳ 2009
ספאנקינג זה עונש....? icon_biggrin.gif

ובנימה רצינית יותר,אתה צודק בהחלט.
ספאנקינג או ענישה גופנית על צורותיה היא פרס ולא עונש...לעניות דעתי,בכל אופן.
מוצ'ילר
מוצ'ילר • 29 בדצמ׳ 2009
עונש לא חייב להיות פיזי.
לפעמים עונש של התעלמות השולט מהסאב תפגע בסאב יותר מאשר עונש פיזי
ותהיה תוצאה הרבה יותר אפקטיבית לעונש.
לדעתי הדרך הכי טובה לגרום לעונש לעבוד היא להסביר לסאב למה הוא הולך לקבל את העונש
ושהעונש יתאים למידת העברה.
tantalus
tantalus • 29 בדצמ׳ 2009
נמוגה כתב/ה:

ספאנקינג או ענישה גופנית על צורותיה היא פרס ולא עונש...לעניות דעתי,בכל אופן.

מהי לדעתך ענישה שתשיג את יעדה ?
tantalus
tantalus • 29 בדצמ׳ 2009
מוצ'ילר כתב/ה:

לפעמים עונש של התעלמות השולט מהסאב תפגע בסאב יותר מאשר עונש פיזי
ותהיה תוצאה הרבה יותר אפקטיבית לעונש.
לדעתי הדרך הכי טובה לגרום לעונש לעבוד היא להסביר לסאב למה הוא הולך לקבל את העונש
ושהעונש יתאים למידת העברה.

אז אני מבין מדבריך שענישה מנטלית היא הדרך?
הוא​(שולט)

מי צריך את זה כלל

הוא​(שולט) • 29 בדצמ׳ 2009
אבל אם כבר להעניש זה מאד אינדובידואלי
לאחת שעה בפינה לשניה מבט מאוכזב
לשלישית חודש חגורת צניעות
צלוי מתי תלוי מדוע עבור מה
למשל עונשים או סנקציה במסגרת "חקירה" יכולים
להיות קשים יותר מהתנהלות רגילה
Pauza
לפני 14 שנים • 30 בדצמ׳ 2009

עונשים, למי זה טוב?

Pauza • 30 בדצמ׳ 2009
עונשים במערכות יחסים תמיד היו ותמיד יהיו, גם אם אנחנו לא מודעים אליהם ולא קוראים לתינוק בשמו. כן, גם בוניל: זלזול, התעלמות, השפלה בין שהיא ברשות היחיד ובין שהיא ברשות הרבים, בגידות באמון, כאב פיזי. ולפעמים סתם משחק של יחסי כוחות שבסופו המערכת נחלשת במקום שתבנה ותתחזק עם השנים. אף אחד מאיתנו כמעט ולא זוכר מה הוא עושה, אבל לכל אחד ואחת יש את רשימת העלבונות והפגיעות שהוא נפגע...

כש"עונשים" במערכת יחסים נמצאים במקום הלא מודע, ומה שמכוון אותם זה הטייס האוטומטי, זה מוביל בסופו של דבר להרס מוחלט.

נראה לי שדווקא האפשרות להעניש במערכת של שליטה, מאפשרת ל"נקות" את הכעסים, הפגיעות והעלבונות, ולאפשר לקשר חיים ארוכים יותר, אם משתמשים בזה.

אבל עונשים, מי צריך את זה?

בהתייחסות הכללית נראה שנדמה שהעונש צריך להתאים לנענש, כדי "שילמד לקח".

אבל זו ראיה חלקית. במשוואה הזו, לא לוקחים את המעניש.

הצורך בעונש נחלק לדעתי לשלושה חלקים -

1. לימוד : כאן מדובר על יצירת התניה כמו באילוף. מעשה טוב גורר פרס, מעשה רע, עונש. בחלק הזה השולט אינו מעורב רגשית, הוא מורה, מאמן, ומייצר בנשלט את האבחנות בין רצוי ללא רצוי.

2.ניקוי תסכולים: כאן מדובר על הכעס, האכזבה או הכאב שמצריכים ונטיל יציאה כדי שהם לא ישקעו במערכת ויהפכו אותה לעכורה. מדובר בצורך של השולט להכאיב, לפגוע, לחזור לנקודת האמפטיה עם הנשלט, לנקודת ההזדהות. ברגע שהכאב של הנשלט כבר נוגע חזרה בשולט, "החומר העכור" הוסר, לפחות ברובו. מה שמאפשר את ההדבקות חזרה ל"שלם המורכב משני חלקים". בחלק הזה השולט יודע מה טוב לו כדי להגיע לשם, איזה עונש יחזיר את המצב לקדמותו.

3. שילוב: אפשרות מירוק החטא שגם מייצרת התניה. כאן השולט צריך למצוא איך הוא גם מתנקה בעצמו, וגם גורם לזה שהנשלט לא ירצה לחזור על אותה התנהגות.

בכלל, אני מאוד בעד עונשים.
הבעיה היחידה איתם שהם לא יכולים לנקות הכל..

ומשהו בעניין כאב גופני -

מקובל לחשוב שבגלל שכאב מענג מזוכיסט, זה לא עונש. זו שטות.
לכל מזוכיסט יש את סף העונג, מעליו זה שוב כאב.
אין מי שיכול לעמוד בכל סף כאב,
וגם למזוכיסט הכי גדול, יש תרופה בדמות כאב גופני.
קצת רצון וקצת יצירתיות, והפחד מזדחל לכל הגוף והופך את הכאב הגופני לבלתי נסבל.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
ככל שיש מידת התאמה גדולה יותר בין המעשה הפסול לעונש, כן מעניין יותר, וכך יעיל יותר.

איפה ראובן? הוא די טוב בהמצאת דברים מהסוג הזה (מחסום פה כתגובה לברברנות יתר וכיו"ב).

עכשיו, בקשר לעונשים מהנים... אני חושבת שגם אם לוקחים משהו מהנה ומכניסים אותו לפורמט של העונש, יכולה להיות בזה אפקטיביות. כשהפעולה המהנה מקורה בנזיפה ומלווה בנזיפה, יש לה ערך מוסף שמהנה גם אותי, בתור מענישה. בכלל, אני חושבת שגם עונשים צריכים להיות בתוך מסגרת הגבולות ובתוך מסגרת הרצוי. עונשים כגון התעלמות זה פשוט התנהלות של מערכת יחסים. זה יחסי כוחות שהם כבר לא מהנים ושיש בהם יותר מלחמה מאשר שיתוף.

מה שחביב בעיני שנמצא בין השניים האלו הם העונשים שמצליחים בד בבד להיות קשים לנענש, ועדיין מגרים. נגיד, חגורת צניעות - גורמת לך כל הזמן "לחשוב על המעשה הרע שעשית" וגורמת אי נוחות, ועדיין לא יוצאת מתוך המסגרת הבדס"מית שמלכתחילה קיימת בשביל הנאה הדדית.

הדוגמאות שנתתי בנאליות למדי, וזה מספיק בשביל ההבהרה. המיוחדים הם כל מקרה לגופו. וגם מה ש"הוא" אמר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אה, עוד קטע:

אני מתה על מכות. באמת. אני תופסת את עצמי מלא פעמים מתגרה בטדי רק בשביל לקבל איזו הנחתה.

ויום אחד גילינו משהו איום ונורא: התחלתי לקרוא לו "מאמי". בלי כוונה, ולא כל הזמן, אבל פה ושם זה נפלט לי מהפה בלי שאני שמה לב. מה עושים? מה עושים??? הרי אי אפשר להמשיך ככה!
ובכן, הצעתי לטדי שבכל פעם שהמילה המשוקצת נפלטת מפי, הוא יוריד לי כאפה אימתנית. כמובן שההצעה שלי היא בעצם מזימה לקבל עוד מכות, אך למרבה ההפתעה טדי הסכים.

הימים הראשונים היו נפלאים: בכל פעם שאמרתי "מאמי" קיבלתי כאפה נהדרת, כואבת שכזאת, אחת שהשקיעו בה רגש וכוונה. אפילו כשהיה ברור שאני עושה את זה בשביל עוד אחת, הוא שיתף פעולה ונתן לי את מה שאני רוצה. לתומי חשבתי שמצאתי מכרה זהב: לשכנע את טדי להרביץ לי זה לא פשוט, בדרך כלל. כך עברו להם יומיים מהנים, שבהם בכל פעם שנפלט לי, אני מקבלת מכה - בהפתעה, באופן מיידי, בלי שאני מצפה לזה. פיזית, התחושה הייתה נהדרת. כבר תכננתי להמשיך לקרוא לו כך לנצח.

אך ראו זה פלא: תוך ימים ספורים, הענישה עבדה! ממש רציתי שזה ימשיך, אך בניגוד גמור לאינטרסים שלי, התגובה ה"מענישה" עשתה את שלה, למרות שנהניתי ממנה עד עמקי נשמתי! להפתעתנו גילינו, שמחלת ה"מאמי" שלי אכן רופאה... נפלאות הן דרכי האל.
נוריתE
נוריתE • 30 בדצמ׳ 2009
צריך ללמוד להבדיל בין ההנאה מכאב שבא להסב הנאה
לבין כאב של עונש שבא לחנך או ללמד או רק,כי הוא בא.
עונש ,לא נועד להסב עונג.

קשה קשה(?)
אבל עצם הסיטואציה של הענשה יכולה להוציא את האלמנט של ההנאה.