אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסיבה בחינם? אבל מה המחיר?

אחותופל
לפני 14 שנים • 29 בינו׳ 2010

מסיבה בחינם? אבל מה המחיר?

אחותופל • 29 בינו׳ 2010
תופעה שמפריעה לי ופשוט הייתי רוצה להפנות את תשומת לב הסביבה (כי גם אני לא שמתי לב עד שלא הופנתה תשומת לבי לכך):

העובדה שנשים נכנסות חינם למסיבות בעוד שהכניסה לגברים היא בתשלום.
אז טכנית אני אמורה לשמוח - כי אני בחורה ואני נכנסת בחינם וכל זה, אבל מה המחיר שאני משלמת? מחיר לטעמי גרוע הרבה יותר: כך נמשך הקו של האשה כאובייקט - ככלי לפיתוי גברים להגיע למסיבות (שיותר מעניינות כי יש יותר נשים). אז זה מרגיז ולא הוגן. ואני לא רוצה להסתכל רק על הצד שלי (כי אני גם לא רוצה להנציח את מלחמת המינים) ועל ההחפצה שאני ואחיותיי עוברות, אני רוצה להתקומם ולהתרעם גם על העוול שנעשה לאחיי הגברים: למה הם צריכים לשלם יותר? ולמה ועל מה? כמו שאני לא הייתי רוצה לשלם יותר רק בגלל המין שלי - כך גם הם לא צריכים. שוויון זכויות וחובות לכולן!
אז כן, יש עוד הרבה דרך לצעוד בשביל השוויון - אבל צריך להסתכל על כל המישורים. ואני מאמינה שהטריק הזה קיים ונמצא בהרבה ליינים ומסיבות (לא רק ב"ספייס") ויש לבעלות הליינים סיבה טובה בשלה הוא קיים. אבל אני מאמינה שאפשר לאמץ את המחשבה ולמצוא דרך לשמור על רמת מסיבות רצויה גם ללא הפלייה בוטה שכזו בין גברים לנשים על כל המשתמע מכך שגם תורם להצחת מעמד האשה כאובייקט שיש להוציא עליו כספים ואת הגבר כאובייקט שמוציא כספים.

כולי תקווה שיהיה שינוי בנושא.

תודה ושבת שלום.
Inside your head

Re: מסיבה בחינם? אבל מה המחיר?

Inside your head • 29 בינו׳ 2010
אחותופל כתב/ה:
תופעה שמפריעה לי ופשוט הייתי רוצה להפנות את תשומת לב הסביבה (כי גם אני לא שמתי לב עד שלא הופנתה תשומת לבי לכך):

העובדה שנשים נכנסות חינם למסיבות בעוד שהכניסה לגברים היא בתשלום.
אז טכנית אני אמורה לשמוח - כי אני בחורה ואני נכנסת בחינם וכל זה, אבל מה המחיר שאני משלמת? מחיר לטעמי גרוע הרבה יותר: כך נמשך הקו של האשה כאובייקט - ככלי לפיתוי גברים להגיע למסיבות (שיותר מעניינות כי יש יותר נשים). אז זה מרגיז ולא הוגן. ואני לא רוצה להסתכל רק על הצד שלי (כי אני גם לא רוצה להנציח את מלחמת המינים) ועל ההחפצה שאני ואחיותיי עוברות, אני רוצה להתקומם ולהתרעם גם על העוול שנעשה לאחיי הגברים: למה הם צריכים לשלם יותר? ולמה ועל מה? כמו שאני לא הייתי רוצה לשלם יותר רק בגלל המין שלי - כך גם הם לא צריכים. שוויון זכויות וחובות לכולן!
אז כן, יש עוד הרבה דרך לצעוד בשביל השוויון - אבל צריך להסתכל על כל המישורים. ואני מאמינה שהטריק הזה קיים ונמצא בהרבה ליינים ומסיבות (לא רק ב"ספייס") ויש לבעלות הליינים סיבה טובה בשלה הוא קיים. אבל אני מאמינה שאפשר לאמץ את המחשבה ולמצוא דרך לשמור על רמת מסיבות רצויה גם ללא הפלייה בוטה שכזו בין גברים לנשים על כל המשתמע מכך שגם תורם להצחת מעמד האשה כאובייקט שיש להוציא עליו כספים ואת הגבר כאובייקט שמוציא כספים.

כולי תקווה שיהיה שינוי בנושא.

תודה ושבת שלום.

מוכנה לשלם את המחיר ה"כבד".
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 29 בינו׳ 2010
אני מכיר כמה טחנות רוח ראויות יותר להילחם בהן

אבל יש לי רעיון. אם הצעתך באמת מגיעה ממקום אמיתי ולא מתחסד, למה שלא תתחילו בלהזמין את הגבר לשתיה על הבר במקום ההיפך?
השינוי יתחיל משם. סמכי עלי.

אבל אנו יודעים שזה לא יקרה.
oh well
היכן טחנת הרוח הבאה
אחותופל
אחותופל • 29 בינו׳ 2010
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
אני מכיר כמה טחנות רוח ראויות יותר להילחם בהן

אבל יש לי רעיון. אם הצעתך באמת מגיעה ממקום אמיתי ולא מתחסד, למה שלא תתחילו בלהזמין את הגבר לשתיה על הבר במקום ההיפך?
השינוי יתחיל משם. סמכי עלי.

אבל אנו יודעים שזה לא יקרה.
oh well
היכן טחנת הרוח הבאה

בגלל שזה עניין רציני, אני לא אגיב לך בזלזול (ואני מחזיקה את עצמי חזק בשביל זה).
אני לא חושבת שזה קשור בלהזמין מישהו על חשבון מישהי. כתבתי כבר שאני לא רוצה להיות חלק ממלחמת המינים - אז לא חבל לגרור את זה לשם בכוח? (ראה הערתך "אבל אנו יודעים שזה לא יקרה". אז תסלח לי, אבל אתה לא יודע כלום, אתה רק מאמין שאולי כך יהיה ובאמונת שווא הזו ובאמירתך אתה רק מנציח את המאבק במקום להתחבר לכך שכולנו בנות אדם (לא רק גברים או נשים), ויש לנו אינטרסים משותפים. וזה לא רק המסיבות - זה חוצה גבולות לכל מקום! גברים לא צריכים לשלם על ועבור נשים! זה לא בית זונות, ואנחנו יכולות להחזיק את עצמנו יפה מאוד ועל זה אני מדברת.

חבל שאתה קורא לזה טחנות רוח. בטח היה אחד כמוך שאמר אותו דבר כשנשים נלחמו עבור זכות הצבעה. אם אתה לא רואה את המהותיות של העניין (שהתשלום במסיבה הוא רק ביטוי אחד שלו) אז חבל.
Grey / Green
Grey / Green • 29 בינו׳ 2010
אין כאן באמת בעיה, אי התשלום הרי לא נכפה עליך. תתעקשי לשלם כמו כל אחד אחר, ונסי לשכנע כמה שיותר מאחיותיך שישלמו גם. קשה לי להאמין שמנהלי המסיבות יתנגדו.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 29 בינו׳ 2010
Grey / Green כתב/ה:
אין כאן באמת בעיה, אי התשלום הרי לא נכפה עליך. תתעקשי לשלם כמו כל אחד אחר, ונסי לשכנע כמה שיותר מאחיותיך שישלמו גם. קשה לי להאמין שמנהלי המסיבות יתנגדו.

כוונתי בדיוק
אחותופל, הציניות שלי לא כוונה ליוזמה, אלא לכך שהיא לא מגיעה ממקום נכון. כמו שאפור אמר בשפה פשוט יותר.
אלא אם לא הסברת את עצמך טוב יותר או לא הובנת.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 בינו׳ 2010
תמיד תהיתי אם זה חוקי בכלל העניין הזה. אני חושב שאם חנות, נגיד, היתה מפרסמת מחיר אחד לגברים ומחיר אחר לנשים בעבור מוצריה, היו תובעים את האמ-אמא שלה. הרי זו אפליה ברורה על רקע מין.
אחותופל
אחותופל • 29 בינו׳ 2010
Grey / Green כתב/ה:

צודק. גם זו דרך להתחיל שינוי. אבל המהות היא הבעיה. התפיסה את הנשים כיצור שמשלמים עליו ואת הגברים כיצור שמשלם.
וזה עדיין לא פותר את חוסר ההגינות בכך שגברים נדרשים לשלם. הרי אם הם ידרשו להיכנס בחינם כמו חלק מהקהל (הנשים) לא ממש יתנו להם...
Bloody
Bloody • 29 בינו׳ 2010
If it works, don't fix it.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 29 בינו׳ 2010
לא יודעת מה איתך, אבל אני לא סוגרת את שכר המינימום! אני צריכה לחשוב כל שניה מה אני צריכה לקנות ומה לא. איזה אוכל הוא מותרות ואיזה לא.

אז אני אומרת תודה, שיש מקום שמכניס אותי חינם. לא, לא אגרום לגבר לקנות לי שתיה כי זו פשוט לא אני, אבל אם אפשר להנות גם מבילוי וגם מחברת אנשים נחמדים שכיף לי איתם, ועוד לא לשלם על זה - אז אני אלך לשם.