סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סיפורה של 0

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 14 שנים • 30 בינו׳ 2010
בלוסום​(לא בעסק) • 30 בינו׳ 2010
רפאל כתב/ה:
נקודה מעניינת שעולה בעקבות קריאה בספר היא הפרדוקסליות שאופיינית לאופן שבו רבים תופסים מיילדום: לכאורה הפנטזיה מתארת מציאות שבה האישה מתבטלת תחת ידיהם של גברים. היא עוברת החפצה ומשמשת להגשמת הפנטזיות שלהם והתשוקות שלהם. אבל למעשה, מדובר בכתיבה נשית, שחושפת את הפנטזיה המזוכיסטית של האישה, על כל צדדיה ומרוכבותיה. דווקא העולם הפנימי של השפחה מתגלה באופן אנושי מאוד, ואילו הגברים מוצגים באופן שטחי להחריד, כאילו לא היו אלא אינסטרומנטים בתוך אותו פנטזיה. 

וזה בדיוק מה שהפריע לי (בראית הסרט, האמת, אני לא טיפוס של ספרים כל כך) - שזה נראה מופרך לגמרי, ולגמרי לא מתאים לי לפנטזיות שלי. אם אני רוצה לראות פנטזיה של בדס"מ - אני רוצה שהיא תתאים לפנטזיה שלי. סיפורה של או רחוק שנות אור מהפנטזיה שלי. לכן לא אהבתי, ולא אוהבת אותו.
רפאל
רפאל • 30 בינו׳ 2010
'פוליאנה' כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
נקודה מעניינת שעולה בעקבות קריאה בספר היא הפרדוקסליות שאופיינית לאופן שבו רבים תופסים מיילדום: לכאורה הפנטזיה מתארת מציאות שבה האישה מתבטלת תחת ידיהם של גברים. היא עוברת החפצה ומשמשת להגשמת הפנטזיות שלהם והתשוקות שלהם. אבל למעשה, מדובר בכתיבה נשית, שחושפת את הפנטזיה המזוכיסטית של האישה, על כל צדדיה ומרוכבותיה. דווקא העולם הפנימי של השפחה מתגלה באופן אנושי מאוד, ואילו הגברים מוצגים באופן שטחי להחריד, כאילו לא היו אלא אינסטרומנטים בתוך אותו פנטזיה. 

וזה בדיוק מה שהפריע לי (בראית הסרט, האמת, אני לא טיפוס של ספרים כל כך) - שזה נראה מופרך לגמרי, ולגמרי לא מתאים לי לפנטזיות שלי. אם אני רוצה לראות פנטזיה של בדס"מ - אני רוצה שהיא תתאים לפנטזיה שלי. סיפורה של או רחוק שנות אור מהפנטזיה שלי. לכן לא אהבתי, ולא אוהבת אותו.

הסרט באמת מחורבן. אני לא זוכר אותו לגמרי, אבל אני זוכר שאמרתי לעצמי "בעעעעעעע".
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 30 בינו׳ 2010
רפאל כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:
ציור מדהים של אגון שילה...

אבל את חייבת להודות שהיה קשה לחשוב על תמונה פחות הולמת בשביל הכריכה של הספר הזה (להוציא, אולי, תמונה של מארקס ואנגלס). O היא דוגמנית צרפתיה, צעירה וחלקה, שכל הזמן מלבישים אותה במחוכים ועקבים וגרביונים, וחצאיות (רק תחתונים היא לא לובשת). היא כל כך פלסטית ואסתטית. ואילו הנשים של אגון שילה האישה כל כך לא כאלו. יש להן בשר. ויש להן פרופורציות אינדיבידואליות. ויש להן ריח של זעה. כשמסתכלים על הציור הזה אפשר ממש להריח את הערווה של האישה.

היא דווקא לא צעירה (לפחות לא מאוד) ולא דוגמנית. היא צלמת בלתי מגולחת בעליל. החלק הזה של הפנטזיה המיילדומית כנראה לא הגיע לצרפת.
O היא חור והיא עדשה. ובאיזשהו שלב היא גם על תקן מפתה. והיא כלום והיא הכל. והם לחלוטין עובדים אצלה, החבר'ה האלה. זה נהדר. נראה שאין שום דבר בעולם שמעסיק אותם יותר ממנה וכל הזמן.

התמונה הייתה יכולה להתאים למה שסיפורה של O היה יכול להיות. סיפור על אשה פעורה כל כך שאפשר להריח את המיצים שלה.
שלגי
שלגי • 30 בינו׳ 2010
רפאל כתב/ה:
'פוליאנה' כתב/ה:
רפאל כתב/ה:

הסרט באמת מחורבן. אני לא זוכר אותו לגמרי, אבל אני זוכר שאמרתי לעצמי "בעעעעעעע".

הסרט עלוב לחלוטין.
הספר אינו יצירת מופת, אבל בהשוואה לסרט, הוא בפנתאון.
morgause​(מתחלפת){מ}
לפני 14 שנים • 31 בינו׳ 2010
morgause​(מתחלפת){מ} • 31 בינו׳ 2010
פרלין כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:
ציור מדהים של אגון שילה...

אבל את חייבת להודות שהיה קשה לחשוב על תמונה פחות הולמת בשביל הכריכה של הספר הזה (להוציא, אולי, תמונה של מארקס ואנגלס). O היא דוגמנית צרפתיה, צעירה וחלקה, שכל הזמן מלבישים אותה במחוכים ועקבים וגרביונים, וחצאיות (רק תחתונים היא לא לובשת). היא כל כך פלסטית ואסתטית. ואילו הנשים של אגון שילה האישה כל כך לא כאלו. יש להן בשר. ויש להן פרופורציות אינדיבידואליות. ויש להן ריח של זעה. כשמסתכלים על הציור הזה אפשר ממש להריח את הערווה של האישה.

היא דווקא לא צעירה (לפחות לא מאוד) ולא דוגמנית. היא צלמת בלתי מגולחת בעליל. החלק הזה של הפנטזיה המיילדומית כנראה לא הגיע לצרפת.
O היא חור והיא עדשה. ובאיזשהו שלב היא גם על תקן מפתה. והיא כלום והיא הכל. והם לחלוטין עובדים אצלה, החבר'ה האלה. זה נהדר. נראה שאין שום דבר בעולם שמעסיק אותם יותר ממנה וכל הזמן.

התמונה הייתה יכולה להתאים למה שסיפורה של O היה יכול להיות. סיפור על אשה פעורה כל כך שאפשר להריח את המיצים שלה.

מה שהיא אמרה.
פלינט​(שולט)
פלינט​(שולט) • 31 בינו׳ 2010
פיה שעפה לה כתב/ה:
שריר ושירלילית כתב/ה:
פיה שעפה לה כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
בזמנו אהבתי אותו מאוד וכמו שאיימי אמרה, קראתי אותו ביד אחת.
לאחרונה חזרתי אליו ומה אני אגיד... נו, שוין. די משעמם.

האם קשר השליטה בינהם בריא? הוא מחרמן לעיתים וקיצוני מאוד. בריא? מה זה בריא בכלל?

בריא מבחינתי שהוא קיים בנסיבות הנכונות, ממקום נכון...

ובכל זאת... חווית הקריאה הראשונית שלך הייתה טובה. את הראשונה שאומרת את זה icon_smile.gif

בריא:
היתה תקופה שאסם הוסיפה לבמבה ויטמנים וכאלה, והרבה אמהות דחפו לילד במבה רק בגלל זה (ואני מכורה לבמבה, עד היום, בזכות כמה צדיקים כאלה)
אחרי זה יצא איזה מחקר שבמבה לילדים מתחת לגיל 3 זה לא רק לא בריא, אפילו מסוכן.
בריא, בדיוק כמו שפוי או הגיוני או... מונח אמורפי. מה שטוב ונכון לך (ברמה האישית) לא בהכרח "בריא" למישהי/ו אחר.
אולי בעצם יותר פשוט אם אכתוב לך ש*בריא* הוא יחסי אצל כל אחת ואחד מאיתנו?

ביקורת עניינית?
בכל מקרה, מבחינה ספרותית אין בספר הזה אוצרות או פנינים כל שהם.
העלילה גם לא ממש קולעת לטעמי האישי.
אבל אסור לשכוח שהספר הזה פתח צוהר לעולם הבדס"מ בזמנו וחולל הרבה רעש וצלצולים.
זה קצת כמו לקרוא את החטא ועונשו. כולנו חייבים לקרוא אותו לבגרות, לא זוכרת שמישהו באמת נהנה מהעונש הזה .

שיר-לילית

אין שום ספק שכל אחד מחפשת ואוהבת דברים אחרים בבדסמ,
אבל אני חולקת לגבי דברים 'בריאים' - כי יש דברים שהם לא בריאים לכולם!

אני רואה את הבדסמ שלי כחוויה רוחנית ומהותית שמשפיעה באופן ישיר על הלא מודע.
שוב, כל אחד והבדסמ שלו... אבל שדברים קורים מהסיבות הלא נכונות - הם לא בריאים! נקודה.

אני עדיין בהלם שלא קיבלתי אפילו תגובה אחד חיובית על הספר.
עכשיו אני באמת מתלבטת אם להשקיע 80 שקל ע"מ לקנות אותו....

פייה יקרה,
במילים "אני רואה" את מגדירה את הבדסמ כדבר אישי שלך. לפיכך, עצתי לך, המנעי מליפול לפתחה של פרשנות אישית מה טוב, נכון או בריא למישהו/י אחר/ת.
ובלי שום קשר, למה לך להשקיע 80 ש"ח בקניית הספר? אני מניחה שתוכלי למצוא אותו בכל ספרייה ציבורית, להשאיל, לקרוא (ורצוי גם להחזיר) ואז להחליט אם שווה גם לרכוש.
walking dead
walking dead • 31 בינו׳ 2010
גם אני התאכזבתי מהשטחיות וחג המימדיות של O. לאורך כל הספר היא אינה יותר מחפץ חסר משמעות לאף אחד וזה פגם בהנאה שלי מהקריאה של כל הספר, גם מהקטעים שאמורים היו לעורר אותי מינית.
מה שכן, איני מצטערת שקראתי את הספר. עבורי זו הייתה דוגמה נפלאה לאיך אני לא רוצה שמערכת היחסים שלי עם בן זוגי תיראה ורק קיבלתי חיזוק לכל הראייה שלי את עולם הבדס"מ והעובדה שמבלי לשלבו במערכת יחסים המתבססת קודם כל על אהבה אין בו טעם. בשבילי לפחות.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני מאד אהבתי את הספר. כפנטזיה, הוא כתוב מצויין לדעתי. מבחינתי מדובר בפיסת פורנו משובחת. בשבילי הוא די קלע לכמה פנטזיות אהובות ובגלל זה הייתה לי חווית קריאה מאד מחרמנת.

אני חושבת שאפשר להנות ממנו גם כבעל ערך ספרותי ולא רק פורנוגרפי, אם מתייחסים אליו בתור מה שהוא. כלומר, במקום להגיד - לדמות הראשית בכלל אין עומק (שזה נכון) ולכן זה כתוב רע, לבדוק למה היא הושטחה ככה, מה המטרה של זה.

הספר הזה נכתב כמכתב של אשה למאהב שלה. היא כתבה לו, שהיא מאמינה שיאהב את הסיפור. היא כתבה ש-O היא ביטוי לחלק מסויים בה, מרכיב אחד ויחיד מתוך הנפש שלה שהיא האנישה, נתנה לו ידיים ורגליים וסוג של פה. כשנותנים את הדעת על זה, קל יותר לשפוט את הספר בכלים שמתאימים לו.

אני חושבת שצריך טעם מסויים בשביל להנות ממנו ולכן, ממליצה לקחת מהספריה ולא מהחנות. בכלל, כל ספר שאת לא יודעת אם תאהבי. למה ישר לקנות? תקראי, תראי אם את רוצה אותו על המדף.

פייה, אני לא מסכימה עם שום דבר ממה שאמרת על "בריא".
לשאלתך, לא, לא מתואר שם קשר "בריא". גם לא מתואר שם קשר "לא בריא". זו לא מציאות. זו פנטזיה. עם נגיעות ריאליסטיות, אבל ממש לא ריאליזם.

בקשר לסרט - לא הצלחתי לצפות בו מרוב שהוא שעמם אותי. הרצתי קדימה בכמה מקומות רק בשביל לראות כמה קטעים ולהבין אם יש טעם לשרוד את "ההתחלה המשעממת" - וגם זה היה משמים. אבל היי, עניין של טעם.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 31 בינו׳ 2010
פיה שעפה לה כתב/ה:
כשאמרתי 'בריא' התכוונתי לקשר נכון אמיתי וחזק באמת....

אפשר לראות פה, בכלוב, לא מעט מקרים של קשרי שליטה שנעשים מהסיבות הלא נכונות

הגבר שולט ע"מ לחזק את עצמו והבטחון שלו.

האישה נשלטת כי היא חושבת שהיא לא ראויה ליחס של כבוד.

כל זה ועוד, מבחינתי, בדסמ לא 'בריא'.

כשבן אדם מקבל ביטחון עצמי ואשה לומדת לקבל את עצמה, אינני יודע מה כאן לא בריא לדעתך. יש דבר כזה סיבות נכונות בכלל לבדסמ?
לא חשוב. סתם עניין של הגדרות כנראה.
פייה{O}
פייה{O} • 31 בינו׳ 2010
אני נהנתי מרוב הספר.
זו פנטזיה מחרמנת, לא הרבה יותר מזה.

אבל הי, מי צריך הרבה יותר מזה?

fishy.gif