שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה אישית... אבל מעניינת)

Homelander​(שולט)
לפני 20 שנים • 15 בדצמ׳ 2003

שאלה אישית... אבל מעניינת)

Homelander​(שולט) • 15 בדצמ׳ 2003
השאלה:
אני, כאשר אני רואה בסרט או משהו דומה, סצינה של אונס, או כאשר אני רואה את הכאב בפניה של האישה וחוסר ההנאה שלה, כאשר אדם שוכב איתה, אני מייד מתחרמן מאד. רק מלחשוב על זה אני מתחרמן.
אני יודע לעומת זאת, שאני בחיים שלי לא הייתי עושה דבר כזה לבחורה, מעבר לכך שאני לא אדם אלים, אני גם בעד סירוס של אותם אנשים שכן מבצעים מעשים מגונים בכפייה. אבל זה עדיין מגרה אותי מאד...
אז מה אתם אומרים? זה קורה גם לכם? יש לכם הישגים מכך בנוגע לאישיות שלי? מה דעתכם??
icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
שוקולית​(שולטת)
שוקולית​(שולטת) • 15 בדצמ׳ 2003
אוף,יש לי מה לומר.
לא,אני לא אומר.

אל תחשוב רע,פשוט לא רוצה לנתח זאת ע'ג באתר.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 15 בדצמ׳ 2003
לא רואה שום דבר רע בכך. כאן נעוץ ההבדל בין פנטזיה למציאות, ובפנטזיה הכל מותר. הדחפים מכתיבים משהו אחד, המוסר מכתיב משהו אחר, וכל עוד המוסר מנצח - אין שום בעיה. מאד טבעי ולגיטימי בעיניי שה SSC ישאר מחוץ לפנטזיות.
Homelander​(שולט)

אדרבא,

Homelander​(שולט) • 15 בדצמ׳ 2003
אני שמח.

אבל כעת שתי שאלות:

האם גם אתה מרגיש כך?
מה ז"א SSC?
shiri​(לא בעסק)
לפני 20 שנים • 16 בדצמ׳ 2003
shiri​(לא בעסק) • 16 בדצמ׳ 2003
SSC= Safe, Sane & Consentual

משמע, כל מה שנעשה בבדסמ צריך להיות במסגרת הבטיחות, השפיות, וכמובן בהסכמה של כל הצדדים המעורבים.
מה שלא קורה באונס, ולא אונס הוא לא SSC. לפנטז על אונס... זה כבר משהו אחר. בפנטזיה הרבה יותר דברים לגיטימיים מאשר במציאות.
היצור

פנטזיות, קולנוע ובדס"מ

היצור • 16 בדצמ׳ 2003
אז במקרה זה יוצא, prince, שיצא לי להתחבט בסוגייה שלך די הרבה לאחרונה.
במהלך הקיץ, ועד עכשיו, יצא לי לראות יותר ויותר "סרטים קשים", בהתחלה מתוך סקרנות ועניין
עד שזה הפך למגמה וז'אנר מועדף.
אני לא מדבר על פורנו או סנאף. אני מדבר על קולנוע.
ישנם המון סרטים, בד"כ לא הוליוודיים, שבכל מיני מובנים מזעזעים את הצופה. ולרוב הם יותר טובים (לי לפחות) מהסרטים ההוליוודיים הנוצצים.
במאים טובים, זוכי פרסים, מייקל האנקה הצרפתי (המורה לפסנתר, משחקי שעשוע)
טאקאשי מייקה היפני (ichy the killer, visitor Q, audition...).
ועוד רבים וטובים...(מי שרוצה המלצות יכול לפנות אליי).
הצפייה בסצנות כאב/אלימות/ אונס בוטות וקשות, שמופיעות בסרטים רבים שראיתי לאחרונה,
בין שאר הדברים שהם מביאים, גרמה לי לנסות להבין למה אני רואה אותם ואיך זה גורם לי להרגיש. במיוחד בהקשר לבדס"מ בחיי ומשיכתי לכאב.
המסקנות:
הבנתי בסוף, שאני ממש נהנה לראות קולנוע חד, וחזק, עד כדי כך שהוא מסוגל ליצור צמרמורת או זעזוע אצלי (למרות הקיבה העמידה שפיתחתי לאחרונה), או לחילופין, ולעיתים בו זמנית, להדליק מאוד.
הבנתי שהחוויה הקולנועית מתעצמת ככה עבורי. ע"י טילטול התפיסה והמציאות.
סוג של פנטזיה/ פטיש ??
הבנתי גם שאין לי מה לדאוג, לגבי שפיותי. אין לי שום כוונה ללכת לבצע את הדברים הקיצוניים שראיתי בסרטים כאלו. לא את מה שהדליק ולא את מה שזעזע.
אני לא חושב שצריך להיבהל מכך שנדלקים מ"דברים רעים/קשים" שרואים בקולנוע, כל עוד אתה מספיק יציב ושפוי להבין שזה הקסם שבחיבור בין יצרים מיניים ואלימים של האדם (הקיימים אצל כולנו ברמות שונות), לבין אמצעי המחשת פנטזיות כמו סרטים, ספרים וכד'.
קולנוע זו שפה, ובמאי טוב שיוצר סצנת אונס/אלימות וכו' משתמש בכלים של השפה בכדי להשפיע על הצופה כמה שיותר. זאת אומרת, לפנות ליצרים עמוקים של הצופה, להדליק ולזעזע אותו.
דוגמא לכך היא "בלתי הפיך",סרט צרפתי קשה, הכולל אונס ואלימות קשים, שנמצא כרגע על מדפי הוידאומטים וספריות הוידאו, כלומר, הוא נגיש ונצפה ע"י הקהל הרחב, ולא רק ע"י פטישיסטים לנושא כמוני. אז כל העולם פסיכי ? (האמת שכן)
כמובן שאני מצטרף לדגש של הכותבים לפני, שבדס"מ בפועל מחוייב ב- SSC. icon_twisted.gif

*הצפייה בסרטים שהוזכרו בהודעה זו אינה לבעלי לב חלש וקיבה רגישה, והיא על אחריות הצופה בלבד. למרות שלטעמי חלקם ממש מומלצים, ולמי שירצה....יש עוד. icon_eek.gif
Tame
Tame • 16 בדצמ׳ 2003
אני חושב שחברנו התכוון לשאול "למה זה מגרה אותנו?"
Homelander​(שולט)
לפני 20 שנים • 17 בדצמ׳ 2003

אני מוצא זאת משמח מאד...

Homelander​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2003
שרבים מכם הבעתם את דעתכם, כי אותי הנושא הזה מעסיק כבר מזמן מאד.
APE, אני רוצה לציין במיוחד את ההודעה שלך כי היא מחברת אותי למשהו קצת אחר...

אני בתור חובב מושבע של קולנוע וגם בוגר לימודי קולנוע מחובר מאד לעולם המדובר (אבל זאת משום שמדובר פה בעולם שמשלב כמה דברים שמאד נוגעים לי- פנטזיה ודמיון, אמנות, ובכל בצורה הרבה יותר ויזואלית ומוחשית מאמנויות אחרות. עשיתי אפילו הרצעה במיוחד על יצירת אשליות שבה הקולנוע כיכב ללא ספק).

סרטים קשים הם ללא ספק מככבים ובלתי-הפיך הוא דוג' טובה מאד... אני מאמין שגם דוגויל של לארס-פון-טרייר (הממלכה) שעומד לצאת יעשה את שלו.
אבל כאן מדובר לא בהכרח במיניות, אבל אכן ביצרים אלימים.. ולכן יכול להיות שבאמת קיים קשר.
אבל אצלי העניין הוא עמוק מעט מזה.. אני גם כאשר אני חושב על אונס (מבלי לראות זאת ויזואלית) זה מגרה אותי, וסתם אלימות פיזית כלל לא.
יכול להיות שזה בגלל שהדמיון הוא חלק חזק מאד בחיי ואני ממחישאיתו את הדברים במהירות ובקלילות, אבל יכול להיות גם שלא...

בכל מקרה, תודה רבה.

ואגב APE, אני אשמח לחלוק איתך במידע על סרטים...
היצור
היצור • 17 בדצמ׳ 2003
בשמחה,
(גם אני קשור לתחום)

היצור.
yosh​(מתחלף)

אבל אני נתקלתי בבעיה רצינית מאוד

yosh​(מתחלף) • 17 בדצמ׳ 2003
אני נתקלתי בבחורה שהפנטזיה שלה הייתה שיאנסו אותה !
לא סתם אונס מיקרי אלה שמשהו שיהיה איתה בקשר רומנטי ואנוס אותה

הסיפור הולך ככה:
אני אדם שקשה מאוד לעצבן אותו ולגרום לו לצאת משליט עצמית
הבחורה נסתה להכעיס אותי ולגרום לי לאבד את השליטה בשביל שאני יאנוס אותה !
(היא אמרה לי את זה !! )
היא לא רצתה 'משחק אונס' אלה אונס אמיתי ורציני

ואני לא מנחש, חולם או הוזה
הבחורה ביקשה את זה ואפילו יש לי הקלטה שלה מבקשת ממני (הקלטה בפל' )

מה עושים בכזה מצב ?

(אני אישית עזבתי את זה, לא הקטע שלי...)