סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

משק המזון בגוף האישה: 13 ימים ראשונים

ראובן
לפני 14 שנים • 25 במרץ 2010

משק המזון בגוף האישה: 13 ימים ראשונים

ראובן • 25 במרץ 2010
מצורף מתכון אכילה יפאני לשלושה-עשר ימים. מטרתו: לאתחל את מנגנון חילוף החומרים בגוף. המתכון פותח תוך מחשבה על נשים בעלות סגנון חיים יושבני (כלומר: עובדות בעבודה משרדית ואינן מנהלות אורח חיים המחייב מאמץ גופני ניכר). יש לציין שאינני חסיד גדול של ''דיאטות'', כי הרגלי אכילה אינם יכולים להיות מטופלים בנפרד משאר הרגלי החיים. יחד עם זאת, מדובר פה במתכון חד-פעמי ליעול תהליכי פירוק החומרים בגוף. יש להקפיד על קיום ההוראות והמתכונים כלשונם ולפי הסדר בהם הם מופיעים. אין להוסיף או לגרוע, אין להוסיף סוכר או מלח, אין לצרוך אלכוהול או דברי מאפה (וגם לא מסטיקים או כל חטיף אחר). יש לשתות מים ככל שהגוף דורש. לאחר המתכון, מצורפות הערות והמלצות כלליות.

יום 1
בוקר: קפה שחור
צהריים: 2 ביצים רכות, סלט כרוב מבושל עם שמן צמחי, כוס מיץ עגבניות
ערב: דג מטוגן או מאודה

יום 2
בוקר: קפה שחור, קרקר אחד
צהריים: דג מטוגן או מאודה, סלט ירקות וכרוב עם שמן צמחי
ערב: 100 גרם בקר מבושל או כוס ריוויון

יום 3
צהריים: קישוא גדול מטוגן
ערב: 2 ביצים רכות, 200 גרם בקר מבושל, סלט כרוב עם שמן צמחי

יום 4
צהריים: ביצה רכה, שלושה גזרים גדולים מבושלים, 15 גרם גבינה צהובה
ערב: שלושה פירות

יום 5
בוקר: גזר עם מיץ לימון טרי
צהריים: דג מטוגן או מאודה, כוס מיץ עגבניות
ערב: שני פירות

יום 6
צהריים: חצי עוף מבושל (כן, חצי עוף שלם), סלט מירקות טריים וכרוב
ערב: שתי ביצים רכות, כוס מיץ גזר

יום 7
בוקר: תה (ירוק או ארל-גריי)
צהריים: 200 גרם בקר מבושל, שני פירות
ערב: כוס ריוויון גדולה (300 מ''ל)

יום 8
צהריים: חצי עוף מבושל, סלט כרוב וגזר
ערב: שתי ביצים רכות, כוס מיץ גזר

יום 9
בוקר: גזר עם מיץ לימון טרי
צהריים: דג גדול מבושל או מטוגן, כוס מיץ עגבניות

יום 10
צהריים: ביצה רכה, שלושה גזרים גדולים מבושלים, 15 גרם גבינה צהובה

יום 11
בוקר:קפה שחור, קרקר אחד
צהריים: קישוא גדול מטוגן
ערב: שתי ביצים רכות, 200 גרם בקר מבושל, סלט כרוב

יום 12
צהריים: דג מטוגן או מאודה, סלט ירקות וכרוב
ערב: 100 גרם בקר מבושל או כוס ריוויון

יום 13
צהריים: שתי ביצים רכות, סלט מכרוב מבושל, כוס מיץ עגבניות
ערב: דג מטוגן או מאודה

הערות:

1. המתכון הנ''ל אינו תחליף להרגלי אכילה מסודרים והוא גם אינו דיאטה במובן המקובל של המילה. מטרתו היא לעורר את הפעילות האנזימטית של הגוף, ליעל את תהליכי פירוק חומרי המזון וסילוק הפסולת והרעלים. ישנם ימים בהם כמות המזון נמוכה מאוד, ישנם ימים בהם היא גדולה יחסית. אין לחשוש מכך - הגוף יודע להתמודד היטב עם שינויים אלו (במיוחד כאשר הגוף מקבל מספיק מים). המתכון מתייחס לנשים בעלות בריאות תקינה.

2. ביצה רכה היא ביצה שבושלה במים רותחים אבל לא עד כדי הפיכתה לקשה ממש. שמן צמחי: שמן זית או שמן תירס (יש להימנע מקנולה או סויה). טיגון: בשמן תירס מאיכות טובה. קפה שחור: כפית וחצי של קפה טורקי בכוס בינונית, להוסיף מים רותחים ולתת לקפה לשקוע, לערבב עם כיוון השעון 22 פעמים (לשתות ללא סוכר או סוכרזית).

3. בתום שלושה-עשר הימים, יש לחזור לצריכה רגילה של מזונות או מעבר לדיאטה מאוזנת. אין להמשיך את מתכון האכילה, גם אם ניכרת הרזיה מיידית. למעשה, רצוי להתכונן מראש, מבחינת הרגלי אכילה חדשים, גם לפרק הזמן שלאחר 13 הימים הראשונים.

4. מלבד המזון, ניתן לסייע לגוף לשפר את חילוף החומרים באמצעים הבאים: חשיפה לשמש של חצי שעה מדי יום (מינימום); הליכה ספורטיבית בת שעה (שישה ימים בשבוע); שינה בת שבע וחצי שעות מדי לילה; לצחוק (כן, צפייה בקומדיה או סטנד-אפ); ליטופים (כמה שיותר, ואם אין מי שילטף אותך, אפשר ללטף את עצמך); עיסוי מקצועי (מומלץ: פעם בשבוע). אמצעים אלו יעילים גם ללא קשר למתכון האכילה הנ''ל ורצוי להקפיד על קיומם ככל שניתן.

5. יש להקפיד במיוחד על שתיית מים. להוראות מפורטות, ר' בקישור הבא: http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=27223

6. ניתן לחזור על מתכון האכילה היפאני, אולם לא יותר מאשר פעם אחת כל חצי שנה.

בהצלחה,

R
שרמומית

Re: משק המזון בגוף האישה: 13 ימים ראשונים

שרמומית • 25 במרץ 2010
איכס

אני יודעת שהשקעת (או רק עשית הדבק והעתק) אבל זה מה שהיה לי להגיד על כל האוכל שהבאת פה...
Uranus
Uranus • 25 במרץ 2010
מה שחסר לי בכל התפריט הזה זה:

מתי לעזאזל היא אוכלת זין?
שרמומית
שרמומית • 25 במרץ 2010
icon_lol.gif
כשנגמרים ה 13 ימים..
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 25 במרץ 2010
תאלכס?

איכס

יותר מדי יותר מדי דג...
פעם בשבוע זה יכול להיות נסבל..אבל פעמיים שלוש זה כבר טו מאץ'..

אפילו אחרי פעם אחת נשאר הטעם הזה של הדג האחרי..מגעיל.

ריוויון?מיץ עגבניות?מיץ גזר? NEVER
walking dead
walking dead • 25 במרץ 2010
מתכון אכילה יפני שמכיל עגבניות, גבינה צהובה, רוויון, קפה שחור...? מה קרה לאצות, איטריות סובה ולדיונונים, מרכיבים בסיסיים בתפריט היפני שגם באמת מכילים ערכים תזונתיים גבוהים?
ליידי תמרה​(שולטת)
ליידי תמרה​(שולטת) • 25 במרץ 2010
אישה רעבה היא לא אישה נחמדה.
(אני מתחילה דווקא מהנקודה הזו, לטובת גברים שמסתכלים על הנשים בצורה תועלתנית).

נשים רבות מרעיבות את עצמן, סובלות מחוסר איזון של סוכרים שגורם למצב שהוא דמוי מאניה-דיפרסיה ומוצאות עצמן במצב מעורער.
אישה רעבה היא לא מישהי שתרצה להיות לידה. בן הזוג שלי כבר יודע שלפעמים אני עובדת ושוכחת לאכול, ואז מזגי מתהפך ואני נהיית מרושעת ללא כל סיבה או התגרות. היכולת שלו להתרחק ברגעי משבר שכאלו ולחזור עם כריך בריא ומשביע היא אחת מהתורמות הגדולות להצלחת הנישואין שלנו.

ראובן, תפסיק לנסות להרעיב את הסאביות שלך, לעוות להן את התזונה ולפגוע בבריאותן הפיזית והנפשית. אם למישהי יש בעיה, דום אחראי יכול להפנות אותה (ואף ללוות אותה) לייעוץ תזונתי אצל תזונאי/ת מוסמך/ת שעבר/ה את כל מסלול הלימודים (4 שנים והתמחות, לא איזה קורס קיקיוני). אפשר גם לעשות ספורט יחד או לצוות עליה לעסוק בספורט בריא באופן קבוע.

אני בהחלט מתערבת בתזונה של העבד שלי. אני מוסיפה לו דברים בריאים לתפריט ומעודדת אותו לעשות דברים שתורמים לבריאות שלו, לא מרעיבה אותו באיזה מתכון דבילי, חסר איזון וחסר הגיון. האם ידעת שקפה מפריע לספיגה של ברזל ושל סידן? האם ידעת שלנשים רבות יש חוסר כרוני בברזל ובסידן? האם אתה מנסה בכח לגרום לאנמיה בקרב האישה שאתה מופקד על בטחונה, אם יש כזו?

בדרך כלל אני שומרת על איפוק מסויים בתגובות שלי. אבל כרגע, צר לי ראובן, הפוסט שכתבת דבילי, מסוכן ובעייתי מכל בחינה שהיא. (וזה כשאני עדיין שומרת על מידה רבה של איפוק).
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 25 במרץ 2010
ליידי תמרה כתב/ה:
אישה רעבה היא לא אישה נחמדה... אישה רעבה היא לא מישהי שתרצה להיות לידה. בן הזוג שלי כבר יודע שלפעמים אני עובדת ושוכחת לאכול, ואז מזגי מתהפך ואני נהיית מרושעת ללא כל סיבה או התגרות.

אמממ... אולי פספסתי משהו, אבל התור של הנחמדות הוא לא בצד האחר של הבניין ?
(ובנימה אישית, אחרי שקראתי מה שכתבת, נראה לי שהייתי מעדיף אותך רעבה, בשני המובנים)
Bloody
Bloody • 25 במרץ 2010
רצסיבי כתב/ה:
ליידי תמרה כתב/ה:
אישה רעבה היא לא אישה נחמדה... אישה רעבה היא לא מישהי שתרצה להיות לידה. בן הזוג שלי כבר יודע שלפעמים אני עובדת ושוכחת לאכול, ואז מזגי מתהפך ואני נהיית מרושעת ללא כל סיבה או התגרות.

אמממ... אולי פספסתי משהו, אבל התור של הנחמדות הוא לא בצד האחר של הבניין ?
(ובנימה אישית, אחרי שקראתי מה שכתבת, נראה לי שהייתי מעדיף אותך רעבה, בשני המובנים)

לא סתם שולט מלמטה... דרך הקיבה icon_eek.gif
ראובן

שיפור התפקוד השכלי: הצעת הגשה

ראובן • 25 במרץ 2010
ליידי תמרה,

אני מופתע מתגובתך הלא-עניינית. מילא יריד ההבלים, אבל גם את..? אם היית מקפידה לקרוא, היית מבינה כי לא מדובר בדיאטה מתמשכת, אלא בתכנית בת שבועיים (פחות יום). מטרתה אינה הרזיה אלא שיפור חילוף החומרים. כעת ברשותך, נעבור לתכנית אכילה אשר מטרתה שיפור התפקוד השכלי. ניכר כי עודף הכריכים שאת אוכלת, מפר את שלוות רוחך וגורם לירידה ביכולתך הקוגניטיבית. ברשותך, אתעלם כעת מהערתך בדבר ''שפחותי מזות הרעב'', אולם אם תרצי, אדרש לכך בהמשך. לפיכך, מספר המלצות לארוחות קלות המועילות לתפקוד השכלי:

1. צלחת קרפצ'יו (פרוסות בשר דקות, שבבי פרמזן ועלי רוקט - עם מעט שמן זית)
2. צלוחית גבינות (ברי, קממבר, רוקפור/סטילטון/גורגונזולה, פקורינו)
3. צלחת פירות טריים (ענבים, תאנים, מנגו, תות, שזיפים, בננות, אשכולית אדומה)
4. צלוחית פירות יבשים (אגוזי קשיו, פקאן, ברזיל, מקדמיה, לוז, שקדים, תמרים, תאנים)
5. קערת מחמצים (זיתים סורים, עגבניות בשמן זית, פלפל חריף וכרובית)

כוס יין אדום, אחת ליום, תועיל גם.
מאחל לך הנאה,

R