אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אפשר "להגמל" מסוויצ'יות?

זאלופון​(שולט)
לפני 20 שנים • 18 בדצמ׳ 2003

האם אפשר "להגמל" מסוויצ'יות?

זאלופון​(שולט) • 18 בדצמ׳ 2003
למעשה השאלה מתחלקת לשלוש:
1. השאלה הראשית - האם סוויץ' יכול יום אחד פשוט לא להמשך יותר לאחד משני צדי המטבע?
2. אם כן - האם זה אומר שהוא מעולם לא היה סוויץ' ופשוט לא היה סגור על עצמו, או שיש פה סוג מסוים של גמילה?
3. סוויץ' שלא נגמל, האם יכול לקיים קשר זוגי ארוך טווח עם מישהו המהווה עבורו רק שולט או רק נשלט (כלומר אין מענה לשני צדי הסוויצ'יות)?

תשובותיי על סמך נסיוני האישי:
בעבר הגדרתי את עצמי כסוויץ' ונהניתי גם מחוויותיי כסאב. כיום אני מגדיר את עצמי כשולט, אך לא משום שנסגרתי על עצמי לגבי הצד אליו אני שייך באמת אלא לגבי הצד אליו אני שייך יותר, ויש הבדל מהותי. הצד הנשלט רדום לגמרי ונכון לעכשיו אינו קוסם לי, אך המשיכה המינית אליו לא מתה ולדעתי אינה יכולה סתם כך למות. כלומר, להגמל ממש מהמשיכה לא נגמלים לעולם, גם אם אין עניין לממש אותה.
לגבי השאלה השלישית, אני בהחלט מאמין שהדבר אפשרי. העובדה שאפשר להנות משני הצדדים אין פירושה כי חייבים להנות משניהם.[/quote]
Demi
לפני 20 שנים • 19 בדצמ׳ 2003
Demi • 19 בדצמ׳ 2003
לדעתי אי אפשר להיגמל, אפשר להיות רק נשלט או רק שולט במשך תקופה אבל לא ממש להגמל
וכן, אפשר לקיים מערכת זוגית.
ים_yam​(לא בעסק)
לפני 20 שנים • 19 בדצמ׳ 2003
ים_yam​(לא בעסק) • 19 בדצמ׳ 2003
רגע של עברית... icon_razz.gif
אפשר אולי לוותר על המינוח "להגמל"?
אנשים נגמלים מסמים, אלכוהול, סיגריות, כסיסת ציפורניים או כל הרגל רע/מזיק אחר...
סוויצ'יות איננה הרגל רע/מזיק (בד"כ) icon_wink.gif ולכן המינוח הזה כל כך לא מתאים.
אפשר להחליט לשים דגש על צד אחד מבין השניים, אפשר לתת לתכונה אחת לשלוט (שזו בכלל הגדרה מתאימה יותר לנושא) או כל מונח אחר שאינו יוצר קונוטציה שלילית.
עד כאן פינתו של אבשלום קור icon_rolleyes.gif

LoveChilde​(שולטת){Gur123}
לפני 20 שנים • 3 בינו׳ 2004
LoveChilde​(שולטת){Gur123} • 3 בינו׳ 2004
לדעתי אפשר לקיים מערכת יחסים בה התפקידים מוגדרים, ביחוד אם ממש אוהבים ומעריכים את הפארטנר. הכל עניין של החלטה, מכיוון שכפי שנאמר פה סוויצ'יות היא לא צורך נפשי אלה העדפה, אז אין עניין של התמכרות.

אני פשוט רואה את זה כשמירה על אופציות נוספות ועל ראש פתוח.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 20 שנים • 3 בינו׳ 2004
אנו עומדים בחיים בפני אלפי בחירות ואפשרויות שלכל אחת מהן משקל מכריע על הכיוון שבו נמשיך.

על אף היותי סוויצ'ית בהגדרה, הניסיון שלי בפועל כשולטת מועט ביותר.
כנשלטת, יש לי נסיון ואני מקווה שהוא ימשיך.

הקשר שלי עם אדוני כל כך טוב לי וממלא אותי בכל כך הרבה אושר, שאף שמחשבות ורצונות שעניינן שליטה חולפות מדי פעם בראשי, לא אסכן את הקשר הזה בעבורן.

באם אדוני יסכים, בהנתן הזדמנות, יכול להיות והשאיפות הללו יבואו לכדי ביטוי,
אך אני מוכנה ומזומנה לוותר בפועל על ה"סוויצ'יות" שלי.

ההגדרה, לעומת זאת נשארת בעיניה.
השליטה קיימת בי, ואני מניחה שהיא תשאר.
בינתיים , אף אחד לא מת מקצת טיזינג... icon_mrgreen.gif

רק אהבה!