שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האוטינג בכלוב

פסיכיאטר מתורבת
לפני 14 שנים • 9 במאי 2010

האוטינג בכלוב

פסיכיאטר מתורבת • 9 במאי 2010
ביום שישי האחרון נעשה לי האוטינג מביש ביותר בצ'ט . אחת מהגולשות העבירה את שמי המלא וכתובת מגורי לאחד העלובים אשר חשב כי ביצוע האוטינג הינו מעשה קונדס . חרף הפגיעה בי אשר מן הסתם תפגע בי בהמשך . אני יודע כי אני אוכל למזער את הנזקים אני רק שואל מה היה קורה לו זה היה נעשה למישהו או מישהי אחרת שלא היו יכולים למזער את הנזקים .

יש לי תובנות , לפחות לגבי תובנה אחת שסברתי תמיד כי אין לתת אמון באף גולש או גולשת בכלוב , הרי שיש כאן רק חיזוק למה שסברתי בעבר . גם אם עברתם את המסך , תמיד אתה יכול להיות נתון למעשה שכזה . ובאמת שחבל על מילה אשר תאמר בנושא זה .

אני מקווה מאוד שהשאר ילמדו ויפנימו כי יש לראות בוירטואל הזה וירטואל נטו , לנהות ממנו ככל שאפשר ולא להחשף כי אין אמונה באף אחד או אחת ולו לפנים משורת הדין .
Lakshmi​(נשלטת)

Re: האוטינג בכלוב

Lakshmi​(נשלטת) • 9 במאי 2010
פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:
ביום שישי האחרון נעשה לי האוטינג מביש ביותר בצ'ט . אחת מהגולשות העבירה את שמי המלא וכתובת מגורי לאחד העלובים אשר חשב כי ביצוע האוטינג הינו מעשה קונדס . חרף הפגיעה בי אשר מן הסתם תפגע בי בהמשך . אני יודע כי אני אוכל למזער את הנזקים אני רק שואל מה היה קורה לו זה היה נעשה למישהו או מישהי אחרת שלא היו יכולים למזער את הנזקים .

יש לי תובנות , לפחות לגבי תובנה אחת שסברתי תמיד כי אין לתת אמון באף גולש או גולשת בכלוב , הרי שיש כאן רק חיזוק למה שסברתי בעבר . גם אם עברתם את המסך , תמיד אתה יכול להיות נתון למעשה שכזה . ובאמת שחבל על מילה אשר תאמר בנושא זה .

אני מקווה מאוד שהשאר ילמדו ויפנימו כי יש לראות בוירטואל הזה וירטואל נטו , לנהות ממנו ככל שאפשר ולא להחשף כי אין אמונה באף אחד או אחת ולו לפנים משורת הדין .

לך תסמוך על בוטים וירטואלים...
Inside your head
Inside your head • 9 במאי 2010
אין לי מושג מי עשה לך את זה וזה לא ענייני.
אך במקרה שלך, כל פגיעה (פרט לפגיעה פיזית ממשית) מבורכת (i know, its a lil bit harsh).
what comes around goes around.

תמנע מפגיעה שלך באחרים, אף אחד לא יטרח לנסות לפגוע בך.

icon_wink.gif
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 9 במאי 2010
אמנם אפשר ללכת בדרך הקיצונית שאתה מציע (לא לסמוך על אף אחד ולא לתת פרטים מזהים לאף אחד), אבל לי לפחות, כמי שנפגש עם אנשים במציאות, ולא מחפש רק ריגוש סייבר-אינטרנטי, היא לא ישימה.

אני חושב (ולא רק בתגובה להודעה שלך, אלא בכלל) שהדרך הנכונה והבריאה יותר היא לבחור היטב את חבריך. אם מסרת פרטים מזהים למישהו, דאג קודם לוודא שזה מישהו שאתה יכול לסמוך עליו. וזה נכון לכל תחום בחיים.
דיווה​(מתחלפת)

אל תעלבי

דיווה​(מתחלפת) • 9 במאי 2010
Separated Self כתב/ה:
אך במקרה שלך, כל פגיעה (פרט לפגיעה פיזית ממשית) מבורכת (i know, its a lil bit harsh).

icon_wink.gif

יש גבול
זה אחד מהם
קייסי
קייסי • 9 במאי 2010
רצסיבי כתב/ה:
אמנם אפשר ללכת בדרך הקיצונית שאתה מציע (לא לסמוך על אף אחד ולא לתת פרטים מזהים לאף אחד), אבל לי לפחות, כמי שנפגש עם אנשים במציאות, ולא מחפש רק ריגוש סייבר-אינטרנטי, היא לא ישימה.

אני חושב (ולא רק בתגובה להודעה שלך, אלא בכלל) שהדרך הנכונה והבריאה יותר היא לבחור היטב את חבריך. אם מסרת פרטים מזהים למישהו, דאג קודם לוודא שזה מישהו שאתה יכול לסמוך עליו. וזה נכון לכל תחום בחיים.

נשמע טוב בתיאוריה, ואין ספק שיש לנסות לברור טוב את חבריך, אבל קשה ל"וודא" שזה מישהו שאתה יכול לסמוך עליו עוד לפני שהחלפתם פרטים אישיים בכלל. גם כשמדובר באדם שאתה כבר יודע את זהותו, מכיר אותו זמן מה או אפילו מיודד איתו, אין וודאות מוחלטת שמדובר באדם ראוי ושלא תנחל אכזבה. קל וחומר כששניכם עדיין אנונימיים.
אין ספק שאינטואיציות טובות יכולות לסייע, אך כבר חוויתי הפתעה או שתיים גם כשהפעלתי את מלוא חושיי והערכתי מישהו כאדם שניתן לבטוח בו.
טעויות מסוימות בשיפוט הן חלק מהטריטוריה בחציית הגבולות בין וירטואליה למציאות, אבל לעיתים זה מחיר ששווה לשלם בשביל כל האנשים הטובים שהופכים לחלק משמעותי מחייך.
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 9 במאי 2010
קייסי כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:

נשמע טוב בתיאוריה, ואין ספק שיש לנסות לברור טוב את חבריך, אבל קשה ל"וודא" שזה מישהו שאתה יכול לסמוך עליו עוד לפני שהחלפתם פרטים אישיים בכלל. גם כשמדובר באדם שאתה כבר יודע את זהותו, מכיר אותו זמן מה או אפילו מיודד איתו, אין וודאות מוחלטת שמדובר באדם ראוי ושלא תנחל אכזבה. קל וחומר כששניכם עדיין אנונימיים.
אין ספק שאינטואיציות טובות יכולות לסייע, אך כבר חוויתי הפתעה או שתיים גם כשהפעלתי את מלוא חושיי והערכתי מישהו כאדם שניתן לבטוח בו.
טעויות מסוימות בשיפוט הן חלק מהטריטוריה בחציית הגבולות בין וירטואליה למציאות, אבל לעיתים זה מחיר ששווה לשלם בשביל כל האנשים הטובים שהופכים לחלק משמעותי מחייך.

קודם כל, הפיסקה האחרונה שלך הכי נכונה.
וחוץ מזה, למזלי התברכתי בחוש ריח מפותח (ומי שתתרן, שיישאר באנונימיות הוירטואליות המערסלת שלו).
יעלי המלכה​(שולטת)

ערב טוב

זה קורה דיי הרבה ....
פשוט לדעת למי מוסרים פרטים אישיים ...
אישית ניתקלתי בחצופים לא פעם ...
שמעבירים מידע אחד לשני על דברים אישיים ...
אתם לא פעם דורשים דיסקרטיות ...שבעצם אתם עושים
את ההיפך .......אז אל תתפלאו להפתעות ....ותתאכזבו ...
גם לא נכון להתנהג כטיפשים ...
במפגש ...תנו לרגש שלכם שיוביל לכנות ויושר ...
ותלמדו להכיר לפני שמוסרים מידע שיכול לפגוע באנשים ...
שבסך הכל מחפשים להנות מהחיים והסטיות הקינקיות שלו ...
ולא בעד אאוטינג ...יש דרכים חכמות ומיקצועיות יותר ...
תתבגרו כבר ....אנשים .
Lakshmi​(נשלטת)

Re: אל תעלבי

Lakshmi​(נשלטת) • 9 במאי 2010
דיווה כתב/ה:
Separated Self כתב/ה:

icon_wink.gif

יש גבול
זה אחד מהם

אומנם זה לא קשור ממש לפוסט הנ"ל,

אבל...מספיק עם הצדקנות!
מה ששנוא עליך, אל תעשה לחבריך..ואם עשית, צפה לקבל זאת בהפוכה.
Master Bruce
Master Bruce • 9 במאי 2010
דבר ראשון ההגנה הטובה והפשוטה ביותר נגד אאוטינג תמיד היתה ותמי תהיה פשוט מלכתחילה לההיות פתוח. הכינוי שלי כאן זה השם שלי, ואף פעם אין לי שום בעיה לחשוף את הפרטים האישיים שלי. אפילו בפרופיל שלי זאת התמונה שלי, בצורה כזו אף אחד לא יכול לעשות לי "אאוטינג".

דבר שני, נגיד ומסיבה כלשהי אתם עדיין רוצים להשאר באנונימיות או אנונימיות חלקית, במקרה כזה פשוט תנסו להזהר למי אתם נותנים מידע פרטי על עצמכם ותוודאו שאתם מבהירים להם איזה מידע הוא איננו נחלת הכלל. אם נתתם למישהו את השם המלא האמיתי שלכם אתם בהחלט יכולים להגיד "ואני מבקש שזה ישאר פרטי ביננו ושלא תעבירו את זה הלאה".

דבר שלישית, אם חשבתם שאתם יכולים לסמוך על מישהו עם מידע פרטי עליכם, ונתתם להם את המידע הזה, וביקשתם מהם לא להעביר אותו הלאה, והוא עדיין עשה את זה? במקרה כזה זה בהחלט לא תקין, ומבחינת החוק (ואני לא יודע מה התקנות באתר הזה אאבל אני משער שאותו רעיון) אתם אמורים לפנות להנהלת האתר לטפל בזה, ואם נגרם נזק של ממש ניתן אפילו לתבוע את מי שעשה לכם אאוטינג.

(החוק אומר שבתאוריה אפשר לתבוע כם ללא הוכחת נזק, אבל הסעיף הזה עוד לא עמד במבחן התקדים אז לא כדאי לסמוך עליו)