אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גוש בדס"מי במצעד הגאווה בת"א 2010

היילני
לפני 13 שנים • 25 במאי 2010

גוש בדס"מי במצעד הגאווה בת"א 2010

היילני • 25 במאי 2010
גם השנה זה קורה - בפעם השנייה! BDSM Pride

למצעד גאווה יש מספר מטרות. שתיים מהן, ראויות ביותר, לדעתי, הן מחאה פוליטית ונראות.
במחאה פוליטית הכוונה לדרישת זכויות שוות ללהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסים/ות וביסקסואלים/ות. יש שמרחיבים את המונח ללהטבא"ק כך שיכלול אינטרסקס וקוויר), ובתוך כך מחאה על להט"בופוביה שעדיין נמצאת כאן, על אף שלפעמים נוטים לחשוב ש"הרבה יותר טוב היום משהיה פעם" ולנוח על זרי דפנה. אכן חל שיפור במצבם של להט"בים במדינת ישראל לעומת העבר, אך אנחנו רחוקים/ות מהמציאות אליה אנחנו שואפים/ות. לפיכך, לא נחים/ות על זרי דפנה, אלא מכירים/ות בדיכוי, בקיפוח, ובדעות הקדומות ונלחמים/ות בהם. המצעד השנה הוא בסימן שנה לרצח ב'ברנוער' : http://www.glbt.org.il/contentItems.php?sectionID=1145&parentID=664

המטרה השניה, נראות, כשמה כן היא: מצעד הגאווה חוגג שונות מגדרית, מינית, שקשורה בהווייה כוללת, ומציג זהויות שונותשאינן הטרונורמטיביות ("כמו הרוב"). לכן, במצעד הגאווה אנחנו מוצאים/ות, למשל, גברים בשמלות, נשים עם שפמים, לבוש פטישיסטי וכהנה וכהנה. טוענים/ות, שבשנים האחרונות מצעד הגאווה בת"א בחסות העירייה איבד ממשמעותו הפוליטית, והפך למסיבה ראוותנית. כך או כך, מי שעדיין מאמינים/ות בחשיבותו של מצעד גאווה שכרוך הן בחגיגת ה'אני', ה'אנחנו' והן במחאה פוליטית ירצו בקיומו ויצעדו בו.

מה לבדס"מים/ות ולמצעד הגאווה לזכויות ונראות הלהט"ב?

למרות הציביון ההטרוסקסואלי של הקהילה הבדס"מית (אניח לעת עתה לדיון האם בדס"מים מהווים קהילה או לאו), יש מבנינו שאינםן בדיוק סטרייטים/ות. יש אף כאלה שאינםן מזדהים/ות כהטרוסקסואלים/ות. רחמנא ליצלן, יש הומואים, יש לסביות, יש ביסקסואלים/ות ויש טרנסים/ות!
מדוע שלהט"בים בדס"מיים לא ישאו את זהותם הבדס"מית גם כן במצעד הגאווה? למה לא לפרוץ ארון כפול?

מעבר לזאת, גם אלה מבנינו שמזדהים/ות כהטרוסקסואלים/ות, עשויים למצוא את מקומם במצעד הגאווה. א/נשים בדס"מיים/ות הםן בעלי/ות מיניות שונה, שאינה הטרונורמטיבית.
הסטרייטים הבדס"מיים זכאים לכל מיני דברים אליהם להט"בים אינם עדיין זכאים, אך ההוייה שלנו, ובתוכה המיניות שלנו היא שונה. כמו כן, רוב נשות ואנשי הבדס"מ, להט"בים וסטרייטים, נמצאים בארון הבדס"מי, וזאת בשל החשש מתגובות הסובבים/ות. לצערי, בדס"מיים רבים אינם מודעים למשמעות הפוליטית של מה שהם עושים "בחדרי חדרים" ונוטים לתרץ את אי יציאתם מהארון באומרם "זה לא עניינו של אף אחד מה אני עוושה במיטה שלי". אני לא חושבת שכל בדס"מי צריך לצאת מהארון; אני טוענת שלו הבדס"מ היה נתון לדיון ציבורי, קשוב, ביקורתי וסובלני, היה ניתן להשפיע על דעת הקהל, והיה לנו קל הרבה יותר לחשוף את המיניות שלנו. ניצור שיח ביקורתי, סובלני וקשוב על בדס"מ על ידי הודאה במי שאנחנו וע"י יצירת שיח בעצמינו מעבר לגבולות ה'כלוב' וגבולות מסיבות הפטיש.

כן, מין ומיניות זה משהו אישי ופרטי, אבל אני מאמינה שהאישי הוא פוליטי. משמעות הדברים היא שלמה שאנחנו עושים בפרטיות יש השפעה על המציאות הגלובלית. במובן הזה, זהות אישית ובתוכה זהות מינית היא גם פוליטית. היא מביעה התנגדות למיניות הונילית השלטת. גם אם אנחנו לא מתכוונים/ות להתנגד לשום דבר במעשנו, מה שאנחנו עושים/ות פורץ את קירות ביתינו, בלי שאפילו נהיה מודעים לכך.

בנוסף, מצעד הגאווה הוא המקום להפגין נראות בדס"מית. מלבושינו שמורים לסשנים פרטיים, למסיבות סגורות - אנחנו לא מעזים לצאת איתם החוצה. כי אנחנו בארון, כי אנחנו חושבים שא/נשים לא יראו זאת בעין יפה, כי אנחנו פוחדים. בעולם חופשי באמת, יכולתי להיות מי שאני תמיד. אבל יש מגבלות. מצעד הגאווה הוא המקום להיות שקוף, ולחגוג את השונות המינית והחיצונית.

מהסיבות הללו אני מוצאת את מקומי ואת מקומםן של בדס"מיים/ות - להט"בים וסטרייטים/ות - במצעד הגאווה.

לאחר ההקדמה הארוכה הזאת:

מצעד הגאווה בת"א השנה יתקיים ביום שישי ה-11 ביוני.

השנה, כמו שנה שעברה (עם כל ההתלהמות וחילוקי הדעות שסבבו את הנושא כאן ב'כלוב'), נצעד כגוש בדס"מי. ננפנף בדגל הבדס"מ, נחזיק שלטים, ונחלק פליירים.

השנה יתקיימו שני מצעדי בת"א במקביל: האחד, בחסות עיריית ת"א ובניהולה, ואילו השני בארגונם של פעילות ופעילים להט"בים, היינו "מצעד העירייה" כנגד "מצעד הקהילה". שני המצעדים יתקיימו במקביל, אותו יום אותה שעה, אך במסלול שונה. בהמשך אביא את השעות ואת פרטי המסלול. לא אלאה אתכםן בפוליטיקה שמאחורי הקלעים, אלא אם כן ממש תרצו לדעת. בכל מקרה, אנחנו נצעד בת"א, נראה בהמשך באיזה מסלול בדיוק והיכן נתאסף.

למידע נוסף, שלחו לי הודעה אדומה או פנו לכתובת femdomlure@gmail.com

בברכת את הגאווה (הבדס"מית) הזאת אי אפשר להרוג!
צלילה
לפני 13 שנים • 25 במאי 2010
צלילה • 25 במאי 2010
בצר לי אגיד שאני חושבת שכאשר מחליטים לקשור את 2 היציאות מהארון חוטאים למטרה .

זוג לסביות צריכות שיתאפשר להן להתחתן לאמץ ילדים ולקבל משכנתא כמו כולם.

וזוג בדסמיים צריכים מה ?
הזכות ללכת עם מכנסי עור בחוץ ?
הזכות לזה שבשיחה יהיה ניתן לדבר על בדסמ בחופשיות ?

וכן, יש זכויות אך לטעמי הן מינוריות מול המאבק ההומו לסבי בחשיבותן בשל מהות הבדסמ אשר לא מכפיף תחתיו פגיעה בזכויות יסוד בשל העדפתו( כמו שקיים בקהילה ההומו לסבית, כפי שציינתי, נישואין, משכנתא, ילדים וכו').

לטעמי, מדובר ב2 נושאים שונים בתכלית
והקישור בינהם פוגע בקהילה ההומו לסבית ללא הצדקה ראויה בצידה.
שונרתא
לפני 13 שנים • 26 במאי 2010

רשמי אותי, יקירתי...

שונרתא • 26 במאי 2010
אני באה לדגמן את הדוכן.
icon_profilekiss.gif
Donatien​(שולט)
Donatien​(שולט) • 26 במאי 2010
לל''ג כתב/ה:

וזוג בדסמיים צריכים מה ?

וכן, יש זכויות אך לטעמי הן מינוריות מול המאבק ההומו לסבי בחשיבותן בשל מהות הבדסמ אשר לא מכפיף תחתיו פגיעה בזכויות יסוד בשל העדפתו( כמו שקיים בקהילה ההומו לסבית, כפי שציינתי, נישואין, משכנתא, ילדים וכו').

למשל, זוג בדסמי שבו אמא מסתובבת ערומה עם מחסום בפה ואחד הילדים מספר על כך למורה צריך שיצילו אותו מרשויות הסעד. תגידי "אבל באמת לא צריך להסתובב ערומים עם מחסום בפה ליד הילדים" ואני אגיד (לא באמת) "באמת נשים לא צריכות להתנשק ולהתחבק ליד ילדים, זו סטייה"

למשל, מערכת יחסים בדסמית שיש בה יותר משני משתתפים צריכה הכרה חוקית, כי כרגע היא בגדר פוליגמיה והיא אסורה על פי חוק במקומות רבים.

המאבק ההומו לסבי היה מובן בתחילתו כשהייתה רדיפה של ממש, אבל המאבק למען הפיכת אורח החיים הזה לגירסה בעלת מספר זוגי של אברי מין זכריים של הבורגנות הפרברית? לא נראה חשוב במיוחד.
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 26 במאי 2010
Donatien כתב/ה:
לל''ג כתב/ה:

וזוג בדסמיים צריכים מה ?

למשל, זוג בדסמי שבו אמא מסתובבת ערומה עם מחסום בפה ואחד הילדים מספר על כך למורה צריך שיצילו אותו מרשויות הסעד. תגידי "אבל באמת לא צריך להסתובב ערומים עם מחסום בפה ליד הילדים" ואני אגיד (לא באמת) "באמת נשים לא צריכות להתנשק ולהתחבק ליד ילדים, זו סטייה"

למשל, מערכת יחסים בדסמית שיש בה יותר משני משתתפים צריכה הכרה חוקית, כי כרגע היא בגדר פוליגמיה והיא אסורה על פי חוק במקומות רבים.

המאבק ההומו לסבי היה מובן בתחילתו כשהייתה רדיפה של ממש, אבל המאבק למען הפיכת אורח החיים הזה לגירסה בעלת מספר זוגי של אברי מין זכריים של הבורגנות הפרברית? לא נראה חשוב במיוחד.

תגיד, אני חייב לדעת פעם אחת.

אתה אמיתי או שאתה איזה ניסוי מדעי שהשתבש בצורה נוראית?

אמא שלך היתה מזדיינת לידך על שולחן האוכל ? גברים היו יודעים אותה על הספה בזמן שאתה ראיתה את מיקי מאוס? וזה היה נראה לך סביר ובסדר ? מה זה קשור אם הם בידיאסאמית או לא? ליד הילדים אין שום סיבה להראות התנהגות מינית. להתחבק של מיני זה חיבה! כנראה זה מושג שמעבר לתפיסה שלך וחבל.

וידידי הממש ממש לא מלומד, אתה יכול לנהל כמה מערכות שאתה רוצה עם כמה נשים שאתה רוצה. אתה יכול להתחתן רק עם אחת. וזשוב פוליגמיה אין לה שום קשר לBDSM. קשה לי להאמין שכל המורמונים ביוטא הם בידאסאמים

ובלי קשר ליצור הזה.
הקהילה הבידיאסאמית אין לה קשר אמיתי עם הקהילה הקווירית. יש חפיפות פה ושם, בדיוק כמו שיש חפיפות בין הקווירים לכל קהילה אחרת. כמו בשנים הקודמות אני חושב שהנסיון של לקשור את שניהם במיכשה אחת תגרום נזק ל2 הצדדים
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 26 במאי 2010
Donatien כתב/ה:
לל''ג כתב/ה:

וזוג בדסמיים צריכים מה ?

אמא שלך הייתה מזדיינת לידך על שולחן האוכל ? גברים היו יודעים אותה על הספה בזמן שאתה צופה במיקי מאוס? וזה היה נראה לך סביר ובסדר ? מה זה קשור אם הם בידיאסאמית או לא? ליד הילדים אין שום סיבה להראות התנהגות מינית. להתחבק של מיני זה חיבה! כנראה זה מושג שמעבר לתפיסה שלך וחבל.

וידידי הממש ממש לא מלומד, אתה יכול לנהל כמה מערכות שאתה רוצה עם כמה נשים שאתה רוצה. אתה יכול להתחתן רק עם אחת. ושוב גם כאן, לפוליגמיה אין לה שום קשר לBDSM. קשה לי להאמין שכל המורמונים ביוטה הם בידאסאמים

ובלי קשר ליצור הזה.
הקהילה בידיאסאמית אין לה קשר אמיתי עם הקהילה הקווירית. יש חפיפות פה ושם, בדיוק כמו שיש חפיפות בין הקווירים לכל קהילה אחרת. כמו בשנים הקודמות אני חושב שהניסיון של לקשור את שניהם במקשה אחת תגרום נזק ל2 הצדדים
Donatien​(שולט)
Donatien​(שולט) • 26 במאי 2010
TV_Eye כתב/ה:
Donatien כתב/ה:
לל''ג כתב/ה:

וזוג בדסמיים צריכים מה ?

אמא שלך הייתה מזדיינת לידך על שולחן האוכל ? גברים היו יודעים אותה על הספה בזמן שאתה צופה במיקי מאוס? וזה היה נראה לך סביר ובסדר ? מה זה קשור אם הם בידיאסאמית או לא? ליד הילדים אין שום סיבה להראות התנהגות מינית. להתחבק של מיני זה חיבה! כנראה זה מושג שמעבר לתפיסה שלך וחבל.

וידידי הממש ממש לא מלומד, אתה יכול לנהל כמה מערכות שאתה רוצה עם כמה נשים שאתה רוצה. אתה יכול להתחתן רק עם אחת. ושוב גם כאן, לפוליגמיה אין לה שום קשר לBDSM. קשה לי להאמין שכל המורמונים ביוטה הם בידאסאמים

ובלי קשר ליצור הזה.
הקהילה בידיאסאמית אין לה קשר אמיתי עם הקהילה הקווירית. יש חפיפות פה ושם, בדיוק כמו שיש חפיפות בין הקווירים לכל קהילה אחרת. כמו בשנים הקודמות אני חושב שהניסיון של לקשור את שניהם במקשה אחת תגרום נזק ל2 הצדדים

רציתי לכתוב שקצת חבל שאתה לא מסוגל לקיים דיון בלי לקלל, אבל שאר התוכן בהודעתך גורם לי לחשוב שאולי זה לא נורא במיוחד.
נוריתE
נוריתE • 26 במאי 2010
בא-להים, לא נימאס לכם כבר?לערבב ככה?
למצעד הגאווה
יש מטרות ואג'נדות משלו ושל הקהילה ההומו לסבית
פרט ללהנות עם מוזיקה ברחוב וכל מה שכרוך בצעדות קרנבל
שלא מיועדות או אמורות להתערבב באלו שלנו. לטובתם הם.

הגיע הזמן אם רוצים באמת ,ליצור מצעד נפרד משלנו או לפעול בדרכים אחרות כדי להצהיר
מי ומה אנחנו.בכדי לצאת מהסטיגמה הלא נחמדה שמודבקת לנו כקהילה

מצד שני, בסך סך הכל,מה חסר לכם ?אתם מבקשים "הכרה בציבור",
איפה מפלים אתכם ,אילו זכויות אדם חסרות לכם?
איפה בדיוק מפלים אתכם בגלל אורינטציה מינית בידסמית?

לא מקבלים אתכם לעבודות מסויימות? מפטרים אתכם בגלל הנטיות?מה?

לא מכירים בכם כזוגות בשביל זכויות סוציאליות?
לא נותנים לכם לאמץ ילדים רק כי אתם "זוג חד מיני"?
כל הדברים שבקהילה ההומו לסבית פעלו ולחמו למענם שנים

לכו תימעדו תהנו ביחד עם כולם וזהו.
הקופסא הכחולה
הקופסא הכחולה • 26 במאי 2010
לכל מי שלא מבין:

מצעד הגאווה הוא לא רק בעניין שוויון זכויות פורמליות.
אסור על פי החוק להפלות בגדר נטייה מינית (זהות מגדרית זה עניין אחר, הרי שנשים עדיין מקבלות שכר נמוך יותר מגברים ואנשים טרנסים מתקשים בלמצוא עבודה בכלל), ויש כל מיני הגנות בחוק שתפקידן להגן על מיעוטים (מיניים ולא).

העניין כאן הוא אחר, וזהו הסטיגמה.

הסטיגמה ואיתה הבושה שמטיחים על אנשים שהם להט"ב.

על מיניות בדס"מ כאן מוטחת הבושה, על תרבות סקס שבנויה מקשרים המודעים לכח האינהרנטי שבין בני אדם, בזמן שאנשי הונילה חושבים שכל סאבית היא אנוסה, כל מלכה היא זונה, כל סאב הוא "אומו" וכל שולט הוא מתעלל.
זו סטיגמה.
נגדה צועדים.
מוחים נגד הרעיון שיש "נורמלי" ו"סוטה".
מי החליט? מי אמר שככה זה בסדר ואת זה צריך להשתיק?

אין הפרדה בין האני בחדר המיטות (או כל מקום אחר בו עושים סקס) והאני היומיומית. סקס זה בגדר היומיום (או לפחות כך רצוי אם ככה רוצים), כך שכשאר אומרים שאסור לערבב אג'נדות, על איזו אג'נדה מדובר, בדיוק?

אז לכל השוללים, על עוד הסטיגמה הזו עומדת ואומרים לנו "תתביישו, אתם סוטים" צריך לצעוד בראש מורם ומקולרים בגאווה.

היילני, יש כבר יותר מידע בנוגע למצעד הקהילתי לעומת המצעד העירוני?