סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה

תחת השמש​(נשלט)
לפני 13 שנים • 26 ביוני 2010

Re: רנסנס

תחת השמש​(נשלט) • 26 ביוני 2010
מייפל1 כתב/ה:
ניסיתי לעשות את השיחה הזאת. זה באמת לא קל. זה קצת הורס את כל הכיף והספונטניות.
הוא אומר שפשוט חשוב לו להיות אותנטי. להיות מי שהוא. שאין לו איזו משנה סדורה, אלא הוא עושה מה שמדליק אותו.
והוא בהחלט מנסה לתת לי הוראות גם מחוץ למיטה, ואני מוצאת את עצמי מחד רטובה כולי ונסערת ומאידך מתעצבנת על זה שהוא אומר לי מה לעשות ומלאה פראנויה מזה שהוא מנסה להשתלט לי על החיים.

מייפל,
אני קורא כאן את התגובות, ובגדול מסכים לרוח הדברים שעולה מההתייחסויות, שהמפתח הוא תיאום ציפיות.
מערכת יחסי שליטה, היא סוג של מערכת שלא מתאימה לכל אחד, ובוודאי שגם לאלו שהיא מתאימה, לכל אחד/ת יש את הגוון המתאים/ה לו/ה.

זה בסדר גמור שהוא יביע את רצונו(ואף יבוא לידי ביטוי בניסוי ותהיה), אבל עוד יותר בסדר וחשוב שגם את תביאי את עמדתך ותבחנו ביחד את הדברים. לא פסלת על הסף ואף ציינת שזה מדליק אותך, אך בעיקר יש לך חששות... זה טבעי ולגיטימי. אם את בוטחת בבן זוגך, בשליטה שלו, שלא יפגע בך וידע לעצור ברגע שיחוש שזה לא מתאים לך- הייתי ממליץ לך לנסות ולחוות את החוויה ואז להחליט. אם את לא בוטחת בו, כמובן שאין כל טעם.

היכולת לקבל שליטה מעבר למיטה ולממש אותה בזוגיות, זה דורש שינוי חשיבתי, וויתור על אגו ואהבה אמיתית. לדעת שהשליטה באה מהמקום הנכון ולא ממקום שלילי כדוגמת ניצול, אנוכיות לשם אנוכיות וכד'.

ממקום וחוויה אישית שלי, אני יכול לומר לך שלקח זמן עד שהבשלתי לקבל את השליטה גם בחיי היום יום בזוגיות שלנו. להכיר בעובדה שבבית ישנן מעמדות ברורים, וויתור על אגו וכו'.
נכון, החיים יותר חזקים והם לא שחור ולבן ולעיתים משליכים גם על הזוגיות המוגדרת. אבל כאשר ישנו אמון, שיחות, תיאום ציפיות, הבנות ורגישות של האחד כלפי השני זה המפתח לטעמי להצלחה(ושוב בהנחה וזה מתאים...).

ממליץ לך בחום לשבת עם הבן זוג , לפתוח את הנושא ולתאם ציפיות וקווים, ולהשאיר את האופציות לגבי ההתקדמות אם וכאשר פתוחה בהתאם לתחושות שלך/כם. לעיתים מה שלא מתאים היום, עשוי להתאים בעתיד וההיפך. עצם זה שיש לך תחושת "ריגוש ורטיבות" כשהוא לוקח "פיקוד", אז זה סממן שבתוכך זה קיים ופשוט טרם הבשיל.

אני באופן אישי מאמין שכל אחד/ת צריך להיות במקום המוגדר בהתאם לשיוכו ולהשתחרר מאגואים של "מעצבן שאומרים לי..." ואז פתאום מרגישים את הספייס והחוויה של השליטה.

סתם תרומתי הצנועה מהחוויה שלי. [B]
Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 26 ביוני 2010

Re: תודה גמד אמיץ על תשומת הלב

Brave Dwarf • 26 ביוני 2010
מייפל1 כתב/ה:
רק שאני מתחילה לפקפק בדבריי הקודמים.
אולי הגיע הזמן שאנסה את הדבר האמיתי ואראה מה זה עושה לי.

אוח... לא מפחיד לך?
תעדכני?

בבקשה תעדכני. ואגב - אין כזה דבר "אמיתי". אנא. מה שאת מרגישה הוא האמיתי.
Bent
לפני 13 שנים • 27 ביוני 2010

ואני אין לי עיצה להוסיף

Bent • 27 ביוני 2010
אבל נורא כיף לשמוע על זה שיש לך איש שעושה לך טוב.

BENT, מאסכולת הכן, לא, במיטה, בחוץ, עם פלאפל או חריף, בגשם, בקיץ, תגדיל בשקל תשעים, העיקר בהסכמת שני הצדדים למה מותר ומה אסור (בדרך כלל).
פרלין​(נשלטת){ש}

Re: תודה גמד אמיץ על תשומת הלב

פרלין​(נשלטת){ש} • 27 ביוני 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
מייפל1 כתב/ה:
רק שאני מתחילה לפקפק בדבריי הקודמים.
אולי הגיע הזמן שאנסה את הדבר האמיתי ואראה מה זה עושה לי.

אוח... לא מפחיד לך?
תעדכני?

בבקשה תעדכני. ואגב - אין כזה דבר "אמיתי". אנא. מה שאת מרגישה הוא האמיתי.

בגלל זה בדיוק אני מחבבת אותך.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 27 ביוני 2010
בגלל שאני פולני דאגן ונראה לא רע בסינור ורוד?

אבל באמת אף אחד לא התייחס ל"אמיתי" הזה של מייפל. זה כל כך לא נכון ולא הוגן לחלק את מה שאנחנו מרגישים לאמיתי וללא אמיתי.

זאת אומרת, בעיניי לפחות.
מייפל1

עדכון

מייפל1 • 27 ביוני 2010
אני אנסה לעדכן.
ראשית אני מאוהבת. לא זוכרת מתי הייתי מאוהבת ככה. אני מטורפת עליו. מסתכלת עליו ולא מאמינה שהגבר המהמם העוצמתי והרגיש הזה באמת קיים.
השליטה זוחלת לאיטה מתוך המיטה שלנו אל מחוזות חדשים.
יש כבר איזו רוטינה. דברים קטנים אבל משמעותיים שאני צריכה לעשות בכל יום בשעה מסוימת. אם אני לא עושה, אני נענשת. ואני מתה על זה.
הוא קשוח מאד וזה הופך אותי לשלולית מאושרת על הרצפה לידו.
היום הוא התערב לי באיזה עניין אישי שלי. בהתחלה התעצבנתי, אבל אחר כך הבנתי שזה עושה לי משהו נורא חזק. שהעובדה שהוא אומר לי מה לעשות בעניין שבכלל לא עניינו מרגשת אותי.
לא יודעת עוד מה זה אומר. מה בעצם זה אומר עלי. לאן זה יגיע.
בינתיים זה טוב.
תחת השמש​(נשלט)

Re: עדכון

תחת השמש​(נשלט) • 27 ביוני 2010
מייפל1 כתב/ה:
אני אנסה לעדכן.
ראשית אני מאוהבת. לא זוכרת מתי הייתי מאוהבת ככה. אני מטורפת עליו. מסתכלת עליו ולא מאמינה שהגבר המהמם העוצמתי והרגיש הזה באמת קיים.
השליטה זוחלת לאיטה מתוך המיטה שלנו אל מחוזות חדשים.
יש כבר איזו רוטינה. דברים קטנים אבל משמעותיים שאני צריכה לעשות בכל יום בשעה מסוימת. אם אני לא עושה, אני נענשת. ואני מתה על זה.
הוא קשוח מאד וזה הופך אותי לשלולית מאושרת על הרצפה לידו.
היום הוא התערב לי באיזה עניין אישי שלי. בהתחלה התעצבנתי, אבל אחר כך הבנתי שזה עושה לי משהו נורא חזק. שהעובדה שהוא אומר לי מה לעשות בעניין שבכלל לא עניינו מרגשת אותי.
לא יודעת עוד מה זה אומר. מה בעצם זה אומר עלי. לאן זה יגיע.
בינתיים זה טוב.

על זה נאמר: "היא הנותנת..."
תהני. [B]
Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 28 ביוני 2010
Brave Dwarf • 28 ביוני 2010
(-: זה אומר שאת מאושרת ואל תניחי לאף אחד לשכנע אותך אחרת. תתפלשי באושר הזה, תתגוללי בו הלוך ושוב, הספיגי אותו בבגדיך, בלבך ובנשמתך ורכשי לכבודו מצקת כזאת גדולה כדי לבלוס בו משל אין מחר.

ואל תשכחי לחלוק עם אהובך את הקשיים, גם את אלו עליהם את, הילדה הגדולה, הנבונה והאחראית יודעת להתגבר לבד. למען יידע. לדעת עוד שפה, עוד נוסחא, עוד ממסתורי נשמתו של שותף לחיים, לא רק שלעולם אינו מזיק אלא אפילו מחליף את הפילים, הצבים, הלוייתנים ואת אטלס של אהבה (-;
.
מייפל1
מייפל1 • 28 ביוני 2010
והנה צצה לי שאלה נוספת, או אולי הרחבה של השאלה הקודמת, וכנראה שאלה שאף אחד מכם לא יוכל לענות לי עליה:
אני רוצה זוגיות עם הגבר הזה. על כל מה שכרוך בה.
יש רגעים בהם נדמה לי שזה לא באמת אפשרי- זוגיות שלמה יחד עם יחסי אדון- שפחה. ואז כמובן מתעוררים כל החששות, שאולי הוא רוצה אותי רק בשביל זה.
אוף. קשה להיות בתחילתה של מערכת יחסים. כל כך הרבה חוסר וודאות וחוסר ביטחון..
פייה{O}
פייה{O} • 28 ביוני 2010
מייפל1 כתב/ה:
והנה צצה לי שאלה נוספת, או אולי הרחבה של השאלה הקודמת, וכנראה שאלה שאף אחד מכם לא יוכל לענות לי עליה:

אני חושבת שאת צודקת - אף אחד לא יכול לענות לך על השאלה הזאת.
כל אחד יכול רק להביע דיעה מתוך עולמו ונסיונו.
אישית - אני לא מאמינה שניתן לקיים זוגיות מאושרת, בונה, בה יש שותפות אמיתית במהלך החיים, שלא לאמר לבנות משפחה - כאשר היחסים בעלי אופי של שליטה, והכוח והעוצמה נמצאים באופן עקבי אצל אחד מבני הזוג ולא אצל השני.
בשבילי זו תוספת נהדרת ומענגת לחיים, אבל בטח לא הדבר המגדיר את היחסים.
אבל כאמור - זו דעתי מתוך עולמי בלבד.

מה שלא יהיה - נראה שטוב לך עכשיו וזה הכי חשוב, אז כנראה מה שאת לא עושה - את בכיוון נכון icon_smile.gif
שיהיה בהצלחה ובעונג.