לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דילמת האסירה

Grey / Green
לפני 13 שנים • 9 באוג׳ 2010

דילמת האסירה

Grey / Green • 9 באוג׳ 2010
והנה אנו שוב בפינת השאלה ההיפותטית לנשלטת. מאסטר מסשן אותך ואת חברתך הטובה, כשלפתע הוא גורר אותך לחדר נפרד ומציב בפניך את הבחירה הבאה: כדי שהחברה שלך תזכה לגמור, את צריכה לחטוף עשר מכות עם הקיין החדש של מאסטר, שהוא מנסה לחנוך כבר שבוע. את יכולה לסרב, והחברה שלך לא תגמור. אם זה לא מספיק מבלבל, ואם מחסום הפה לא חופר לך מספיק לתוך הראש, מאסטר גם מספר לך שהחברה שלך עומדת בפני אותה הבחירה. אם את תסרבי לקבל מכות והיא תסכים, את תגמרי. לעומת זאת, אם שתיכן תסכימו, שתיכן תקבלו את המכות, ואף אחת מכן לא תגמור. ורק כדי שלא תחשבי שאת יודעת מה התשובה הנכונה, אם שתיכן תסרבו, כל אחת מכן תקבל חמישים מכות. בקיצור, לא צריך למשוך אותך בהרבה מילים, אני בטוח שהברכיים שלך כבר כואבות. במה תבחרי?
חֵפֶץ
חֵפֶץ • 9 באוג׳ 2010
משעשע.

אבל מה בעצם אתה מנסה להשיג בשכתוב סוגיה זו, החבוטה יותר מהסאביות בסיפור, לשפת הבדס"מ? כלומר, אני בספק אם תועלנה כאן אי אלה תובנות חדשות ומעמיקות בתורת המשחקים..
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 9 באוג׳ 2010
זה מזכיר לי את הסצינה שעשה הגו'קר עם שתי המעבורות בסרט הנסיך האפל...

מצד אחד, כולה עשר מכות...מה שלא הורג מכשל

מצד שני, לא ברור למה החברה הטובה גם משתתפת בסשן..
מכשפונת ממתק

Re: דילמת האסירה

מכשפונת ממתק • 9 באוג׳ 2010
Grey / Green כתב/ה:
והנה אנו שוב בפינת השאלה ההיפותטית לנשלטת. מאסטר מסשן אותך ואת חברתך הטובה, כשלפתע הוא גורר אותך לחדר נפרד ומציב בפניך את הבחירה הבאה: כדי שהחברה שלך תזכה לגמור, את צריכה לחטוף עשר מכות עם הקיין החדש של מאסטר, שהוא מנסה לחנוך כבר שבוע. את יכולה לסרב, והחברה שלך לא תגמור. אם זה לא מספיק מבלבל, ואם מחסום הפה לא חופר לך מספיק לתוך הראש, מאסטר גם מספר לך שהחברה שלך עומדת בפני אותה הבחירה. אם את תסרבי לקבל מכות והיא תסכים, את תגמרי. לעומת זאת, אם שתיכן תסכימו, שתיכן תקבלו את המכות, ואף אחת מכן לא תגמור. ורק כדי שלא תחשבי שאת יודעת מה התשובה הנכונה, אם שתיכן תסרבו, כל אחת מכן תקבל חמישים מכות. בקיצור, לא צריך למשוך אותך בהרבה מילים, אני בטוח שהברכיים שלך כבר כואבות. במה תבחרי?

ב"דילמת האסיר" יש מצב של WINWIN ופה יש רק מצבי הפסד.
אלא אם כן הן ממש אוהבות לקבל הצלפות עם קיין ואז זה מצב של WINWIN.
בכל אופן בשביל שהדילמה תהיה הגיונית צריך לאזן אותה.

מכשפונת, חקב"צית.
Grey / Green
חברים, אנא נסו להתמקד בשאלה. בביקורת אתם לא כל כך טובים.
OrgDen​(שולטת)

OrgDen​(שולטת) • 9 באוג׳ 2010
מכשפונת ממתק כתב/ה:
ב"דילמת האסיר" יש מצב של WINWIN ופה יש רק מצבי הפסד.

שני התרחישים, דילמת האסיר ודילמת הגרייגרין, לא שקולים. אבל את טועה, משום שיש פה בהחלט מצב שבו שני הצדדים מרוצים. מי מנצח בבדסמ, זאת שאלה אחרת. בואי נבחן את הסוגיה.

דילמת האסיר
http://he.wikipedia.org/wiki/דילמת_האסיר

שני הצדדים אנוכיים: חמש שנים בכלא לשניהם (הפסד מוחלט)
שני הצדדים אלטרואיסטים: שנה אחת לשניהם (ניצחון יחסי)
צד אחד אנוכי, צד אחד זולתני: 0 שנים לאנוכי, 15 לאלטרואיסט (ניצחון מוחלט, הפסד מוחלט)

דילמת הגרייגרין
סאבית אחת אנוכית, שניה זולתנית: מכות לאחת, אורגזמה לשניה (שתיהן מרוצות: אחת גמרה, השניה מרגישה כמו קורבן פסח)
שתי הסאביות זולתניות: מכות לשתיהן (אף אחת לא מרוצה: עודף הזולתניות לא מניב אורגזמה)
שתי הסאביות אנוכיות: מכות רצח לשתיהן (שתיהן מרוצות: גם המטומטמת השנייה נענשת).
Grey / Green
PussyeL כתב/ה:
מצד אחד, כולה עשר מכות...מה שלא הורג מכשל
מצד שני, לא ברור למה החברה הטובה גם משתתפת בסשן..

באותה מידה, לא מאוד ברור למה הג'וקר מתאפר במקום לפנות לניתוח קוסמטי שיחזורי וטיפול בציפרלקס. אבל זאת הסיטואציה. אז מה התשובה?

orgden כתב/ה:
שתי הסאביות אנוכיות: מכות רצח לשתיהן (שתיהן מרוצות: גם המטומטמת השנייה נענשת).

תודה שאת קיימת.
Vestri

Vestri • 9 באוג׳ 2010
Grey / Green כתב/ה:
במה תבחרי?

במילת ביטחון ומונית הביתה.
Bloody

Bloody • 9 באוג׳ 2010
Vestri כתב/ה:
Grey / Green כתב/ה:
במה תבחרי?

במילת ביטחון ומונית הביתה.

icon_biggrin.gif
מצויינת את!
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
נראה לי שבמצב הזה אני הולכת על קורבן פסח.

בכל זאת, חברה טובה והכל. אני, אני יודעת שאני יכולה לעמוד בזה. אולי בשבילה זה הרבה. שתגמור האהובה שלי, ובעדיפות לכך שתדע שזה היה על חשבוני. היא כבר תמצא איך לפצות אותי icon_smile.gif