לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם להתערב?

Brave girl
לפני 13 שנים • 21 באוג׳ 2010

האם להתערב?

Brave girl • 21 באוג׳ 2010
תדמיינו שאתם במסיבה, מסתכלים מסביב, מוזיקה רעש וכן גם מסתכלים על הסשנים. פתאום אתם קולטים בזוית העין סשן שלדעתם יצא משליטה משהו ביחס של השולט/ת, משהו שמדליק לכם נורה אדומה . , אתם מזהים שהנלט/ת במצוקה ולא יודע/ת כיצד לעצור. השאלה שלי היא.. האם תתערבו? האם תיגשו לשולט/ת ותעירו לו? או שאולי פשוט תגידו לעצמכם.."זה לא קשור אלינו" ותמשיכו הלאה.

מה עוצר בעדכם מלהתערב? האם זה הפחד של התגובה של השולט/ת?אן שאתם מקווים שמישהו אחר ייגש?
Rey H​(שולט)
Rey H​(שולט) • 21 באוג׳ 2010
אלא אם כן הוא שבר לה את הרגליים, או שהיא כבולה, תמיד יש לה את האפשרות שלקום וללכת.
אני חושב שטיפה ממעיטים ביכולת הנשלטת לקום וללכת.

אולי אם תתארי את הסיטואציה קצת יותר, התשובה תהיה מדויקת יותר.
Lakshmi​(נשלטת)

Re: האם להתערב?

Lakshmi​(נשלטת) • 21 באוג׳ 2010
מריונטה של אדוני כתב/ה:
תדמיינו שאתם במסיבה, מסתכלים מסביב, מוזיקה רעש וכן גם מסתכלים על הסשנים. פתאום אתם קולטים בזוית העין סשן שלדעתם יצא משליטה משהו ביחס של השולט/ת, משהו שמדליק לכם נורה אדומה . , אתם מזהים שהנלט/ת במצוקה ולא יודע/ת כיצד לעצור. השאלה שלי היא.. האם תתערבו? האם תיגשו לשולט/ת ותעירו לו? או שאולי פשוט תגידו לעצמכם.."זה לא קשור אלינו" ותמשיכו הלאה.

מה עוצר בעדכם מלהתערב? האם זה הפחד של התגובה של השולט/ת?אן שאתם מקווים שמישהו אחר ייגש?

מה אתם..............................הייתם עושים?!
נילי ונילי
נילי ונילי • 21 באוג׳ 2010
אישית, אני תמיד התערבתי. במידת טאקט כזו או אחרת, תמיד התערבתי אם משהו נראה היה לי לא בסדר.
Brave girl
Brave girl • 21 באוג׳ 2010
Primary כתב/ה:
אלא אם כן הוא שבר לה את הרגליים, או שהיא כבולה, תמיד יש לה את האפשרות שלקום וללכת.

אני חושבת שאפשר להרגיש מתי זה עבר את הגבול
אולי בהתנהגות של השולט/ת כלפי הנשלט/ת.
תמיד הייתה לי הרגשה כזו שאנשים מעדיפים להתעלם ולא להיכנס לסטואציה שלהם לא תהיה נעימה
וזה לא רק אלימות פיזית זה יכול להיות גם מילולית או רק מבטים ...
מכשפונת ממתק

Re: האם להתערב?

מכשפונת ממתק • 21 באוג׳ 2010
מריונטה של אדוני כתב/ה:

אני לא אתערב ישירות, אבל אפנה את תשומת הלב של האחראים לדבר.
קצת קשה לי עם לחדור למרחב הפרטי של אנשים <גם אם זה בפומבי עדיין זה המרחב הפרטי שלהם>.
Rey H​(שולט)
מריונטה של אדוני כתב/ה:
Primary כתב/ה:

אני חושבת שאפשר להרגיש מתי זה עבר את הגבול
אולי בהתנהגות של השולט/ת כלפי הנשלט/ת.
תמיד הייתה לי הרגשה כזו שאנשים מעדיפים להתעלם ולא להיכנס לסטואציה שלהם לא תהיה נעימה
וזה לא רק אלימות פיזית זה יכול להיות גם מילולית או רק מבטים ...

לרוב זה נובע מתוך הסיבה, שזה שצופה במתרחש מהצד, חושש לצאת טיפש
כלומר, שזוגיות היא דבר מורכב ומסובך מטבעו, ולפעמים מה שנראה עבור האחד חריג
יכול להיות עבור הזוג כדבר הכי טבעי שיש.
הרי תסכימי איתי שכול ונילי שהיה צופה מהצד בפעילות בדסמית, היה חושב שיש משהו
לא טוב שקורה, היה מתערב, והזוג היה מבקש ממנו שלא להתערב והכול בסדר.
הונילי היה מרגיש מגוחך וטיפש על כך שהתערב.

על כל פנים, בהתאם לשאלה שלך, אלא אם כן זה מרחיק לכת, כלומר מגיע למצב שבו אני חושב
שלצד הנשלט/ת יש סכנת חיים. אני לא חושב שאתערב.
מתוך הסיבה הפשוטה, שגם אם אני אתערב, הרי שזה לא מה שיגרום לאדון להשתנות ולהפסיק
עם הנעשה גם בפעם אחרת, וזה לא מה שיגרום לנשלט/ת להציב גבול או שלקום וללכת.

בשורה התחתונה, אני מאמין שתמיד אבל תמיד, לכול צד יש את האפשרות שלקום וללכת
להחליט מתי מספיק זה מספיק עבורו.
ועד שהצד הזה לא יבין זאת בעצמו.. שום דבר שאני אעשה לא ישנה זאת, בין אם אטיף יום וליל
או אפסיק משהו שראיתי שהתרחש מנגד עיני.
נילי ונילי
Primary כתב/ה:
מתוך הסיבה הפשוטה, שגם אם אני אתערב, הרי שזה לא מה שיגרום לאדון להשתנות ולהפסיק עם הנעשה גם בפעם אחרת, וזה לא מה שיגרום לנשלט/ת להציב גבול או שלקום וללכת.

חייבת לוודא שהבנתי אותך נכון.
אתה באמת אמרת עכשיו שלא תתערב, גם אם אתה חושב שאתה רואה משהו ממש לא בסדר שקורה למישהו אחר, מתוך הסיבה הפשוטה שההתערבות שלך לא תגרום לעושה העוול לשנות את דרכיו בפעם הבאה?

אם אתה רואה בן תשחורת בן 16 - מהסוג שמבריז משיעורים, מתחצף למורים ומעשן בהפסקות - בועט בחתול רחוב אומלל, אתה לא מתערב ולא אומר לו כלום רק כי אתה חושב שזה ממילא לא יגרום לו לשנות את דרכיו בפעם הבאה?
Rey H​(שולט)
נילי ונילי כתב/ה:
Primary כתב/ה:
מתוך הסיבה הפשוטה, שגם אם אני אתערב, הרי שזה לא מה שיגרום לאדון להשתנות ולהפסיק עם הנעשה גם בפעם אחרת, וזה לא מה שיגרום לנשלט/ת להציב גבול או שלקום וללכת.

חייבת לוודא שהבנתי אותך נכון.
אתה באמת אמרת עכשיו שלא תתערב, גם אם אתה חושב שאתה רואה משהו ממש לא בסדר שקורה למישהו אחר, מתוך הסיבה הפשוטה שההתערבות שלך לא תגרום לעושה העוול לשנות את דרכיו בפעם הבאה?

אם אתה רואה בן תשחורת בן 16 - מהסוג שמבריז משיעורים, מתחצף למורים ומעשן בהפסקות - בועט בחתול רחוב אומלל, אתה לא מתערב ולא אומר לו כלום רק כי אתה חושב שזה ממילא לא יגרום לו לשנות את דרכיו בפעם הבאה?

נער בן 16 שמבריז משיעור, מתחצף למורים,
זה מקרה של חיים ומוות?
כי אם כן... אז אנחנו מדברים על כל הנוער של מדינת ישראל.

ונא להבא, לקרוא את התגובה במלואה ורק לאחר מכן להגיב, אם אני רואה משהו שממש לא בסדר
שעל פי הערכים שלי, זה משהו שיכול לגרום לנזק בלתי הפיך, או מסכן את חייו של צד כלשהו שמעורב במעשה, הרי שאני כן אתערב בנעשה.
נילי ונילי
גם סשן עם הבנאדם הלא נכון במועדון הוא (ברובם המכריע של המקרים) לא עניין של חיים ומוות או נזק בלתי הפיך. זה עדיין לא אומר שהוא לא יכול להיות חוויה איומה ונוראית למי שעובר אותו.

אני ממליצה שבפעם הבאה, גם אם נראה לך שזה לא רציני, שאין שם נזק בלתי הפיך ושאף אחד לא ימות מזה, אולי כן תדחף את האף שלך פנימה לעסק של מישהו אחר. מקסימום יחשבו שאתה ניג'ס.