שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה למביני דבר ביהדות

להבה חשופה
לפני 13 שנים • 19 בספט׳ 2010

Re: אין אבל ביום כיפור

להבה חשופה • 19 בספט׳ 2010
gili כתב/ה:
TAKARA כתב/ה:
צריך לשבת בתענית

כל דבר שהוא לא תענית בשבילך/בשבילו/בשבילנו- אסור.

ואם זכור לי נכון, כדי שיהיה בכלל מה "לגמור על הפרצוף" צריך להגיע לסיפוק מסוים, סיפוק אסור כשאת אמורה להיות באבל

לא להתבלבל עם תשעה באב. יום כיפור הוא חג. זה יום רציני של חשבון נפש, צומות ותענית, אבל אין בו אבל. הולכים בו לבית הכנסת, מתפללים, וכו'. זה לא כמו תשעה באב שאפילו לא אומרים שלום זה לזה ברחוב.

מבחינה, הלכתית, "אין בו אבל".

מאידך, יום כיפור הוא {גם} יום אבל. בעקבות מלחמת יום כיפור.
באותה מלחמה ארורה, נהרגו כ - 2500 חיילים.

יהי זכרם ברוך!

להבה חשופה!@!
זאת​(שולטת)

שאלוהים תשמור,

זאת​(שולטת) • 19 בספט׳ 2010
אוויר הביאה קטע ציני. סאטירה.
עד כדי כך ?!
ראובן

עד כדי כך

ראובן • 19 בספט׳ 2010
בוטן,

את מפליאה אותי - בבקשך הבנה וקריצה לקצת סאטירה פה, במעוז הנשמות האבודות, אשר נצמדות ביתר-שאת לכל רעיון שיתן להן נקודת אחיזה ערכית. כעת, הבה נמשיך את הסאטירה: ננסה למצוא נסיבות הלכתיות שאכן יאפשרו ביאה (גמירה) על פני הנערה ועוד ביום כיפור. הדבר היחידי הדוחה כיפור (ושבת), באופן גורף, הינו פיקוח נפש. הבעיה השנייה מבחינה הלכתית היא, השחתת זרע, כלומר הגמירה על הפנים. לפיכך יש צורך בנסיבות הולמות, הן מבחינת יום הכיפורים והן מבחינת הגמירה על הפנים:

אורלי וגיא הם זוג נשוי ללא ילדים. גיא הינו חולה סרטן ריאות בשלב סופני ואורלי סובלת מחסימה נרתיקית, שאינה מאפשרת לה להרות באופן טבעי. על ערש דווי, גיא שוכב במיטת בית החולים, מחרחר ומונשם. אורלי, בוכיה, יושבת למרגלות המיטה אובדת עצות.

גיא כמובן אינו מסוגל לצום, בהיותו מונשם ומוזן מהווריד. אורלי דווקא צמה, מתוך כוונה מלאה, מבקשת מחילה ואת פדות נפשו של אהוב נעוריה. לפתע, הדופק של גיא מואץ, המוניטור מתחיל להבהב. במאמץ על הוא מסיר את המסכה ולואט: ''אורלי... זה הסוף... אני אוהב אותך''. אורלי פורצת בבכי, מטילה את עצמה על המיטה, על גופו התשוש של אהובה.

עובדה מדעית ידועה היא, שבעת גסיסה, הגוף משתדל לפרוץ את כלא המוות בפרץ חיות אחרון. לפתע, אורלי חשה נוקשות בגופו של גיא, מבעד לכותונת בית החולים והשמיכה. היא נושאת עיניה בפליאה אל גיא והוא מחייך חלושות. אורלי מחייכת חיוך מהוסס בעצמה, ואומרת: ''בנזונה, אתה עוזב אותי פה לבד בעולם... ועכשיו אני הולכת לעשות משהו בנדון''.

אורלי קמה, החלטית, מגיפה את הוילון סביב המיטה. בתנועות איטיות, הא פושטת את חולצתה וחושפת את שדיה. היא מפשילה את השמיכה והכותונת ואיברו היפה של גיא נבלע בפיה.

המוניטור מהבהב ואורלי יודעת שאין לה זמן. ידה המטופחת לשה את אשכיו של גיא בעוד שפתותיה מתהדקות סביב עטרתו. תוך כדי מעשה, היא תוקעת את עיניה בנחישות בעיניו הכבויות למחצה של אהובה. מבעד לערפל הגסיסה, גיא חש את העונג גואה בגופו, פוקח את עיניו ורואה את עיניה של אהובתו, האיפור מרוח סביבן, ויודע שלכל הפחות, הוא זכה לאהוב. גופו מתחיל לפרכס - ספק מחבלי המוות ספק מחבלי העונג.

אחות בהולה מגיעה בעקבות צפצוף המוניטור, מסיטה את הוילון ונדהמת למראה האישה היפה, מחזיקה בפיה את איברו של הנוטה-למות. בתנועת יד נחושה, אורלי מסמנת לאחות להגיף חזרה את הוילון. כעת היא שואבת אותו, את אהובה, ממריצה את גופו החולה למאמץ אחרון.

כאשר אורלי מרגישה שגיא קרוב לגמירה, היא שולפת אותו מפיה, ממשיכה עם ידה ולוחשת לו, ''אני אוהבת אותך... אני אוהבת אותך''' ועד מהרה, ההוכחה של אהבתו של גיא ניטחת על פניה, לחייה, עפעפיה, שערה. היא ממשיכה לעסות את אשכיו עד שהיא בטוחה כי סיים. הצפצוף החדגוני של המוניטור מבשר כי אכן גיא סיים.

אנקת עצב מתמלטת מבין שפתותיה של אורלי. הוילון מוסט בשנית והאחות ההמומה עומדת שם אילמת. אורלי מעיפה מבט כלפיה ואומרת, ''נו, אל תעמדי שם סתם. אני צריכה כוסית!''. האחות נמלטת וחוזרת כעבור מספר שניות עם כוסית סטרילית. ''נקי אותי! לתוך הכוסית!'' מצווה אורלי על האחות וזו, עודה אילמת, נענית לבקשת האלמנה.

בזהירות אין קץ, אצבעותיה המיומנות של האחות אוספות את חלב-חייו של גיא מעל פניה ושערה של אורלי ואל תוך הכוסית השקופה. כאשר האחות מסיימת אורלי אומרת ''תודה, אני רצה למעבדה עם זה, ואל תעזו להזיז את גיא לפני שאני באה להיפרד. הבנת?!'' והאחות מנידה בראשה כי היא הבינה.

עקביה של אורלי נוקשים במסדרונות השקטים. המעלית מבהילה אותה חמש קומות במעלה מגדל האשפוז. שם, במעבדה, היא מחרידה לבורנט מנומנם ומצווה עליו להקפיא את זרעו של אהובה המת.

בערב ראש השנה שלאחר מכן, ילדה אורלי בניתוח קיסרי בן זכר, בריא ובמשקל 3.600 ק''ג וקראה שמו גיא.

R
זאת​(שולטת)

תגיד רוב,

אורלי וגיא, גיא ואורלי,
הם גם עשו באמצע תחקיר ?
(ואני צוחקת פה ... סוף, תודה ! איש)
קיפופיף​(מתחלפת)

Re: ואם הגומר הוא גוי

קיפופיף​(מתחלפת) • 19 בספט׳ 2010
TAKARA כתב/ה:
אוויר לנשימה כתב/ה:
ואני עם מצבטי פטמות,ככה שזה רק מעצים את הסבל שלי? זה לא נכלל בהגדרת התענית?

לי דווקא נראה שהם יותר מספקים אותך מאשר גורמים לך לסבל...

שששששש...שלא ישמעו אותך מהרבנות....
קיפופיף​(מתחלפת)

Re: שאלוהים תשמור,

בוטן כתב/ה:
עד כדי כך ?!

שזה בניגוד להרגלי בקודש, שהרי מעולם לא נטלתי שום חלק בשום קהילת סטירה על גלי הרשת...
שמה לי ולהומור בכלל?
בוטן, היזהרי והישמרי לך ,למה אני יודעת את הכתובת!!!
זאת​(שולטת)

אוויר לנשימה כתב/ה:
בוטן כתב/ה:
עד כדי כך ?!

שזה בניגוד להרגלי בקודש, שהרי מעולם לא נטלתי שום חלק בשום קהילת סטירה על גלי הרשת...
שמה לי ולהומור בכלל?

כשאת באה? תביאי לעצמך איזה עוגיה או משו, שיהיה לך גם קצת מתוק }{
קיפופיף​(מתחלפת)

בוטן כתב/ה:
אוויר לנשימה כתב/ה:
בוטן כתב/ה:
עד כדי כך ?!

שמה לי ולהומור בכלל?

חחחח, נראה לי שאני אביא איתי את ה-ממתק.
זאת​(שולטת)

אוויר לנשימה כתב/ה:
בוטן כתב/ה:
אוויר לנשימה כתב/ה:
בוטן כתב/ה:
עד כדי כך ?!

שמה לי ולהומור בכלל?

חחחח, נראה לי שאני אביא איתי את ה-ממתק.

ובא לציון גואל ??