בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה שאני שונאת באתר הזה

blue roses​(אחרת)
לפני 13 שנים • 20 בספט׳ 2010

מה שאני שונאת באתר הזה

blue roses​(אחרת) • 20 בספט׳ 2010
אני יודעת שזה יעורר תגובות, אבל על הזין שלי. אני כועסת עכשיו.

מה שאני שונאת באתר הזה זו הקונספציה הדבילית שהכל מותר. העיקר שיהיה בהסכמה. הסכמה, עלק. כאילו שהסכמה היא תמיד מתוך בחירה אמיתית של אדם בריא בנפשו. כאילו שלא כולנו, הדומים/יות יודעים שזה עלה תאנה לשפלים שבמעשים.
אני שונאת את זה שכל סאדיסט/ית עלוב/ת נפש, שלא זכו לאהבה בילדות ושגדלו מעוות, אנשים שבכל מקום מחוץ לאתר הזה היו מוקיעים אותם- ולא מתוך צביעות, זוכים כאן להערצה כשהם מעלים תמונה של התעללות בסאב/ית.
אני שונאת את ההלך רוח הזה, שחושב שהמוסר האוניברסלי הוא סתם המצאה של ונילים שמנותקים מהיצרים שלהם. אני שונאת את זה שאסור לומר כאן שזה פסול, כי כאן הרי, הכל מותר. אני שונאת שאסור לי לומר את האמת- שזה מזעזע את כל נימי נשמתי, כי מי שאומר דברים כאלה הוא חשוך, לא ליברל כמונו, כפרה עלינו. הרי אנחנו לא מתביישים במיניות שלנו, ואוי למי שיקרא לזה 'סטיה'. אנחנו נותנים דרור ליצריו האנושיים של האדם. כאילו שמי שמצלק בברזל מלובן את מי שאיתו הוא הומניסט גדול.
כנראה שבאמת הפוסל תמיד יפסול במומו...

אזרתי אומץ להסתכל על כמה אלבומים, ובו ברגע נזכרתי למה ברחתי מאותה מסיבה בדנג'ן הישן, לפני שלוש שנים או יותר, ולמה אני עושה הכל כדי לא לחזור לשם. לא מהתנשאות, יקירי ויקירותי אבל כנראה שעמכם לא עמי ואלוהיכם לא אלוהי.
    התגובה האהובה בשרשור
Marcus Wright​(אחר)

קחי אויר

Marcus Wright​(אחר) • 20 בספט׳ 2010
אין לי מושג אם את נוגעת כאן במקרה פרטני וגם אם את כן אז אין לי מושג כמובן באיזה מקרה מדובר
יחד עם זאת בחרתי להגיב באופן הבא ולומר ש ..

בגדול אני דווקא מאוד מסכים איתך בעניין
אם כי אסייג את דברי באומרי שצריך לשים כל דבר בפורפורציה הנכונה
ולכל דבר צריך למצוא איזון .
גם הבעתך לרגע , אינה מגיעה בהכרח מ"המקום הנכון" והעובדה היא שאת מצהירה קֳבָל עַם וְעֵדָה
כי "לא אכפת לך את עצבנית עכשיו"
אני לא בטוח שאפשר לשפוט כל בן אדם על מעשיו ולפעמים יכולה להיות הסיטואציה בה אנו חלק מאקט שבעיני אחרים יתפס כבלתי שפוי ולהיפך
השאלה מי איך ומה מחליטים מה שפוי ומה לא ?
אין ספק שצריך להיות בנפש בריאה וחד אבחנה ולא כולנו ניחנו בתכונות הללו
לכן יש לבצע דברים בהדרגה מרובה ולקבוע אוסף של חוקים וכללים הידועים מראש
והכי חשוב זה להקפיד להתנהג בהתאמה לאותם חוקים או כללים שקבענו לעצמנו
אחרת מה הטעם בהם ?
Rey H​(שולט)
Rey H​(שולט) • 20 בספט׳ 2010
ויחד עם זאת אני חייב לומר
לא נוח להסתכל? אז למה את נכנסת לאלבומים?
לא מסכימה עם חלק מהדברים? אז אל תסכימי, תלכי את לפי מה שאת רואה כאידיאל, למה להתעסק באחר?
ומישהו מנע ממך לומר את האמת אי פעם? הרי הנה את עושה זאת עכשיו
וכמו שאמרת, מי שיקבל זאת ויראה את האמת שלך כאותה האמת זהה לשלו מה טוב
ומי שלא, אז לא וזה בעיה שלו.
לא מתאים לך סצינת מועדוני הבדסמ? אז אל תלכי לשם או שתסנני לפי אלו שכן מתאימים לך.
יושבים פה לדבר כאילו שמישהו הכריח אתכם להסתכל וללכת לאנשהו, ואז להאשים את האנשים האלו כאילו שאיזו זכות יש להם.
blue roses​(אחרת)

אל תפטרן אותי כאילו היית ה'

אני לא נקבה היסטרית ואתה לא מבוגר אחראי, ה"קחי אוויר" הזה לא לעיניין.
היית אומר קחי אוויר למי שעושה מדיקל לסאב שלה על הוריד של הזין או שזה נכס צאן ברזל?

בחוץ מזה, אתה חוזר לקלישאה הזאת של "מי אמר מה שפוי?". השכל הישר אומר מה פשוט. כפי שנכתב על האירוע הנורא ההוא: "זוהי אי חוקיות הדוקרת את העין ומקוממת את הלב, אם העין אינה עיוורת והלב אינו אטום או מושחת".
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 20 בספט׳ 2010
שאלת מוסר היא שאלה מאוד מורכבת, אני לא חושב שאנשים חושבים כאן שמוסר הוא משהו ונילי. אבל יש משהו בעיתי במוסר היהודי-נוצרי. המוסר היהודו נוצרי מסתמך על מוסר "אלוהי", שהוא לרוב מוסר שרירותי, במיוחד אם אלוהים מת.

המוסר שלנו צריך להיבנות על הוויה אנושית, שבו אתה בוחר להיות אנושי ולא לפעול מתוך אינסטקטים, אדם חייב לבחור את בחירותיו האישיות מתוך הכרה מלאה שאלו החירות שלו.

אם הבחירות לא נעשות במודעות מוחלטת למה שאתה עושה, או בהטעיה מכוונת של מי שמולך או גרוע מזה, שאתה לא רואה את האדם שמולך כאדם, אז זה לא מוסרי בעליל!
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 20 בספט׳ 2010
גבירה שפויה,
כבר אמרתי את זה בהקשרים אחרים ואני אחזור כאן. 'מי אמר מה שפוי' - יש תחום שנקרא פסיכולוגיה/פסיכיאטריה שעוסק בדיוק בנקודה הזו - מה שפוי. הם נתנו מדדים טובים (אך לא מושלמים) בעזרתם ניתן לבחון האם הנשלט/נשלטת עברו את שלב ההסכמה והגיעו לשלב אי השפיות.

האם הנשלט/נשלטת מתפקדים בחייהם? האם הם סובלים ביום יום? וכדומה. אם התשובה היא שהם מתפקדים וחיים שמחים במידת האפשר סימן שהם שפויים, אם לא אז לא (כמובן שאני מפשט).
אני אוסיף גם את מבחן הזמן שתקף לנשלטים צעירים, האם הם יצולקו נפשית להמשך חייהם (לעיתים קשה לדעת ולעיתים קל מאד)

מי שבוחר לפצל את לשונו עצמו כדי שיראה כמו נחש, אסור לו לפרסם את תמונתו ברבים? או שמא בעל המקצוע (ובאמת אין לי מושג מה כינוי מקצועו) צריך להיות מוקע?

המוסר הונילי, הוא לעיתים פסאדו-מוסר, פשוט פחד מהשונה או בשמו המלא - שמרנות. לעיתים הוא אכן מוסר גם במקומות שאחרים יקראו להם בדסמ (מקרי ניצול מסוימים למשל).
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 20 בספט׳ 2010
Primary כתב/ה:
ויחד עם זאת אני חייב לומר
לא נוח להסתכל? אז למה את נכנסת לאלבומים?
לא מסכימה עם חלק מהדברים? אז אל תסכימי, תלכי את לפי מה שאת רואה כאידיאל, למה להתעסק באחר?
ומישהו מנע ממך לומר את האמת אי פעם? הרי הנה את עושה זאת עכשיו
וכמו שאמרת, מי שיקבל זאת ויראה את האמת שלך כאותה האמת זהה לשלו מה טוב
ומי שלא, אז לא וזה בעיה שלו.
לא מתאים לך סצינת מועדוני הבדסמ? אז אל תלכי לשם או שתסנני לפי אלו שכן מתאימים לך.
יושבים פה לדבר כאילו שמישהו הכריח אתכם להסתכל וללכת לאנשהו, ואז להאשים את האנשים האלו כאילו שאיזו זכות יש להם.

למה לה? למה צריך כל הזמן להסתכל לצד השני? להגיש את הלחי השניה? לומר שזה גשם? גם להבלגה יש גבולות - למרות שפה באמת יש נטיה לעדריות ול"הכל מותר בשם הסטיות וחופש הבטוי".

יש גבול לכמה אפשר להשתיק הערות וביקורת! יש גבול לכמה אנשים צריכים להסכים ולהבליג ולשתוק
על דברים קיצוניים. יש גבול למידת הסובלנות שאפשר וצריך להביע.

האם מישהו מנע ממנה לומר את האמת? תנסה אתה לעשות זאת למי שבקונצנזוס, ותראה מה מעוללים לך! מנסיון.
blue roses​(אחרת)

שמרנות, אה?

תמשיך להגיד את זה לעצמך, אולי עוד תשתכנע, לוחם חופש שכמוך.

אם בפסיכאטריה עסקינן, אז 'פסיכי' זה מי שלא יכול להבחין בין טוב לרע, שאין לו יכולת לשיפוט מוסרי. וזו הגדרה מדוייקת מדי של חלק מהנוכחים.
TV_Eye​(שולט)

Re: שמרנות, אה?

TV_Eye​(שולט) • 20 בספט׳ 2010
גבירה שפויה כתב/ה:
תמשיך להגיד את זה לעצמך, אולי עוד תשתכנע, לוחם חופש שכמוך.

אם בפסיכאטריה עסקינן, אז 'פסיכי' זה מי שלא יכול להבחין בין טוב לרע, שאין לו יכולת לשיפוט מוסרי. וזו הגדרה מדוייקת מדי של חלק מהנוכחים.

את יכולה לקמט לנו מה זה מוסר אוניברסלי ? האם המוסר של הפרוטסטנטי הוא זהה למוסר השבטים האינדיאנים בדרום אמריקה ? או האם עמים "לא מתורבתים" הם עמים לא מוסרים?
האם המוסר היהודי זהה למוסר הבודהיסטי?

מה זה מוסר אוניברסלי ? וכיצד את מגדירה את זה בתמונות ?