אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה ההגדרה שלכם למתחלף?

nomorenomore
לפני 13 שנים • 19 במרץ 2011
nomorenomore • 19 במרץ 2011
BODYGUARD כתב/ה:
ההגדרה למתחלף/פת?

למעלה משני עשורים אני נשאל בנושא ועדיין לא גיבשתי תשובה סדורה, בניגוד לכל אנשי
ההנכחה ושאר המילים הגבוהות שבמקום לתת מענה פשוט רק מאתגרות את יכולת
הבנת הנקרא של האדם הממוצע.

לפני כחודש ובאקראי, ידידה טובה, שולטת לא מעורערת במתחם הפמדום, במהלך שיחה
על עבדים במרחב חייה, אמרה לי בצורה מחוייכת ופשוטה שמתחלף הוא עבד מפונק...
הגדרה מעניינת לאחר שמסיימים את ההתפקעות מצחוק.

אם ננקה את הצחוק ונתיחס לרעיון, כל אדם שיכול למקם עצמו בתוך גרף שנע בין שולט לנשלט
הרי שהוא מתחלף.

שולט/ת <- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -> נשלט/ת

כל מי שימקם עצמו מחוץ לגרף האמור יכול לומר שהוא שולט/נשלט.

כך אני רואה את הדברים וזה בטח שלא מחייב אף אדם.

ראייה מאד מעניינת בודי.
אני לא כ"כ מתחבר, למרות שמצד שני, מי אני שאדבר על השקפות, כולה שנה פעיל, וכולה ינוקא בן 23.

אבל זה מעניין אותי תמיד, לקרוא דעות של אחרים icon_smile.gif
Minxy
לפני 13 שנים • 20 במרץ 2011
Minxy • 20 במרץ 2011
זה תלוי גם בכמה את מחוברת וסומכת על אותו אדם.
לי למשל, לקח יותר זמן להגיע למצב שבו אוכל לשלוט(להבדיל מרצון)
שהיה לי מספיק את הביטחון וההכרה של אותו אדם כדי שאוכל לשלוט עליו ובכך לספק אותו מלמטה ואותי מלמעלה.

זה תלוי איזה חלקים את מוכנה לחשוף. לי יותר אינטימי ואישי לשלוט מכיוון שאצלי זה מאוד מנטאלי ולא רק פיזי.
Franchesca
לפני 13 שנים • 20 במרץ 2011
Franchesca • 20 במרץ 2011
Sparafucile כתב/ה:
BODYGUARD כתב/ה:
ההגדרה למתחלף/פת?

למעלה משני עשורים אני נשאל בנושא ועדיין לא גיבשתי תשובה סדורה, בניגוד לכל אנשי
ההנכחה ושאר המילים הגבוהות שבמקום לתת מענה פשוט רק מאתגרות את יכולת
הבנת הנקרא של האדם הממוצע.

לפני כחודש ובאקראי, ידידה טובה, שולטת לא מעורערת במתחם הפמדום, במהלך שיחה
על עבדים במרחב חייה, אמרה לי בצורה מחוייכת ופשוטה שמתחלף הוא עבד מפונק...
הגדרה מעניינת לאחר שמסיימים את ההתפקעות מצחוק.

אם ננקה את הצחוק ונתיחס לרעיון, כל אדם שיכול למקם עצמו בתוך גרף שנע בין שולט לנשלט
הרי שהוא מתחלף.

שולט/ת <- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -> נשלט/ת

כל מי שימקם עצמו מחוץ לגרף האמור יכול לומר שהוא שולט/נשלט.

כך אני רואה את הדברים וזה בטח שלא מחייב אף אדם.

ראייה מאד מעניינת בודי.
אני לא כ"כ מתחבר, למרות שמצד שני, מי אני שאדבר על השקפות, כולה שנה פעיל, וכולה ינוקא בן 23.

אבל זה מעניין אותי תמיד, לקרוא דעות של אחרים icon_smile.gif

לא חושבת שיש קשר לגיל או ותק בבדסמ.
אני פה מ2007 ועדיין היו לי תהיות עד לפני כמה חודשים.
ואני חושבת שזה ממש דומה לדו-מיניות.
כשנקבה דו מינית נמצאת בקשר עם עוד נקבה, היא בקשר לסבי.
המהות הדו-מינית שלה "מתבטלת".
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 13 שנים • 21 במרץ 2011
אז במקרה הזה זה לא תמיד ככה. אני בטוחה שזה בהחלט יכול להיות, אבל אם אני לאורך זמן בתוך פורמט מסויים הצד השני מתחיל להיות חסר לי. לא הייתי מסתדרת טוב עם שולט או עם נשלט שנחושים לא להתחלף לעולם. אני יכולה להיות מאד מסופקת עם "בדרך כלל", אבל לא עם "תמיד".
מאזניים​(מתחלף)
לפני 12 שנים • 28 במאי 2011
מאזניים​(מתחלף) • 28 במאי 2011
אצלי זה כמו להנות ממלוח ומתוק. אני אוהב שוקולד מריר, אני אוהב לאכול דברים מלוחים. לפעמים בא לי לאכול מתוק, לפעמים מלוח. אין קשר לאדם מסוים. זה קשור לרצון שלי נטו. להפך אנשים חזקים גורמים רצון לכופף אותם. icon_smile.gif
daniel222
לפני 12 שנים • 28 במאי 2011
daniel222 • 28 במאי 2011
..
Red Leaf
לפני 12 שנים • 30 במאי 2011
Red Leaf • 30 במאי 2011
אחרי עלעול קצר בדפי התגובה הגעתי למסקנה כזו:
אדם חורפי הוא אדם שילבש בגדים ארוכים בחורף.
אדם קיצי הוא זה שילבש בגדים קצרים בקיץ.

מה יקרה כאשר האדם החורפי יגיע לקיץ? או לחילופין כאשר מיתו הקיצי יגיע לתקופת החורף?

לטעמי, העקרון של הסקאלה נכון, אבל באופן תיאורטי גרידא. שכן אין כזה דבר שולט או נשלט "מושלם". יש תווי התנהגות, יש נורמות שהן נר לרגליו של פלוני ויש השקפות. אך יש גם תהיות, רצונות וגחמות - ואני אישית מאמין שככל שאדם ממוקם קרוב יותר לסקאלה הקיצונית(ניקח לדוגמא את עניין השולט), כך מתגברים הפנטזיות והגחמות על כך שמישהי "תוריד אותו על הברכיים"(במובן המטאפורי). לא אחת היו מחקרים שהראו כי בקרב נשים "חזקות" קיימת פנטזיה משותפת לחלק גדול מהן, פנטזיית האונס האולטימטיבית, ואני מאמין שזה גם תקף לגבי שולטים.
בשל המגלומניה שאחדים, רק אחדים, מיושבי הכלוב סובלים(או נהנים) ממנה, קיים הרצון האולטימטיבי להתחזק ולהתחשל, כל פעם מחדש, בין היתר באמצעות איתגור אישי, באופן מודע או שלא. דהיינו, "טיזינג עצמי", שרק דוחף קדימה, אל עבר ההתחזקות וההתחשלות.
אני מאמין שזה גם נובע מתקופות, "יום אסל יום בסל" כפי שנהגו לומר ישישי אגד. להשאר איתן ולעמוד במטרות,שאיפות, גחמות ורצונות בתופות נורא קשות זה דבר אחד, אבל לטעון שלא עולות מחשבות שכאלו בזמן התקופות הללו? אני שולל זאת ומכל וכל.
לכן השאלה היא כזו, האם מיקומו של אדם על סרגל השליטה מושפע או נגזר מחירות המחשבה? או רק ממעשיו ופועלו?
בכל מקרה, אשמח לקרוא ולראות תגובות
Beta Male
Beta Male • 30 במאי 2011
נשלט עם בעיות אגו
הרמאפרודיטה

מתחלפת = רק אחד מעלי, ועולם שלם מתחתיי.

הרמאפרודיטה • 30 במאי 2011
Franchesca כתב/ה:
מה זה כולל בתוכו להיות מתחלף?
יש המגדירים שמול בנאדם חזק הוא נשלט ומול בנאדם חלש שולט.
יש אומרים שזה לפי תקופות, מצבים או הזדמנויות.

מתחלף נשלט פיזית ומנטאלית?
מתחלף שולט פיזית ומנטאלית?

יש הגדרה יבשה או שזה נמדד עפ"י הרגשה עצמית? icon_rolleyes.gif

נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

מה כבר יכולה להיות ההגדרה של מתחלף ?
גם שולט גם נשלט. מתי איך ולמה זה כבר אינדיבידואלי. כל אחד והבדס"מ שלו.

אני גם מאמינה בסקאלה של הבודיגארד. יש שולט, יש נשלט, ויש אינספור נקודות ביניהם. לא כולם מתחלפים, וזו שטות לומר/לחשוב את זה. החיים אינם רק שחור או לבן. הם גם אינם רק גוונים של אפור. הם שחור ולבן, שביניהם משתרעים גוונים שונים של אפור. ואני כן מאמינה שיש שולט אבסולוטי ונשלט אבסולוטי. אני רחוקה מלהיות שולטת אבסולוטית. אך רק כשאני נתקלת באחד כזה אני הופכת לנשלטת. זה לא קורה הרבה כי הם נדירים...

מן הסתם שאין הגדרה יבשה. הגדרות הן חסרות משמעות, שכן הבדס"מ שלי אינו הבדס"מ שלך.
אני לא מסכימה עם הניסוח המקורי של הפוסט בנוגע לנשלטת מול חזק, שולטת מול חלש. מבלי להיתקע על פוליטיקלי קורקט ושאר קראפ - אני לא רואה בנשלטות חולשה. למעשה, כנשלטת הייתי צריכה לאזור הרבה יותר כוח חוזק ואומץ מאשר בתור שולטת.
אני מגדירה את ה"התחלפות" שלי ככימיה שונה עם אנשים שונים.
הסטטוס קוו הוא שאני למעלה - או שהוא למעלה. אבל מהרגע שזה נקבע - זה לא ישתנה בינינו. אין באמצע, אין החלפות והתחלפויות ובלי התחרטויות.

פיזי/מנטאלי?
כשאני למעלה זה נובע מתוך צורך פיזי. זה מגרה מינית. זו פנטזיה. פחות מעניין אותי השיעבוד המנטאלי וכל הקראפ הזה. אין לי צורך ,סבלנות ועניין להשקיע במישהו את מה שנדרש משולט להשקיע בנשלט. למעט למקרים חריגים ביותר. אני יכולה לשלב בין הפיזי למנטאלי, אבל זה לא חייב לבוא מבחינתי ביחד.
מצטערת לאכזב, אך המודל הזוגי בעיני הוא די ונילי... רק שהגבר בו שפוט.

דווקא כשאני נשלטת זה מונע ממקום נפשי. חוויתי בעבר משיכה מוזרה לגבר שולט, עוד לפני שהרגשתי כלפיו משיכה מינית או פיזית. מבחינתי, מבלי הפן המנטאלי כנשלטת - מי היה לעזאזל היה מעלה על דעתו להיות למטה בכלל ???
roy1
לפני 12 שנים • 1 ביוני 2011
roy1 • 1 ביוני 2011
לפי ההגדרה של הגוף הפרוגרסיבי הפמינסטי והליברלי ******** מתחלף הינו אדם או חלק ממנו השוטף כלים בביתו לאחר שזוגתו הכינה לו אוכל .
    התגובה האהובה בשרשור