שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצעות לניהול פרסומים בכלוב

Bent
לפני 13 שנים • 20 בנוב׳ 2010

הצעות לניהול פרסומים בכלוב

Bent • 20 בנוב׳ 2010
השרשור שהחל לו בפורום הכללי על עתידו של המגזין,
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=335751#335751
משתלשל לו כבר כמעט 30 עמודים, וגרם לי להעלות כאן על הכתב מעט תהיות ומחשבות על עתיד המגזין ואולי קצת האתר.

למען האמת, יש משהו מאוד אנכרוניסטי במה שביקשו המלינים מעורך המגזין בעידנם של הרשת החברתיות המפותחות יותר. המגזין כמו שהוא מטיל עבודה רבה כמו שצוין בשרשור מספר פעמים, על אדם שעושה זאת בלי לקבל תמורה או תמריץ הולם.

הטרנד הנוכחי בעולם הוא להוציא את צוואר הבקבוק הזה מהתהליך בכלל.

אני מציע דיעה אחרת: המגזין יצומצם, והעורך הראשי יעסוק רק בכתבות, אירועים, הבסיס (מדריך בדס"ם משופר ) ומידע על האתר, ימונה עורך ספרותי ואל תפקידו אגיע עוד מעט.

הייתי מבקש מכלובי מנגנון הרבה יותר מסובך, שיערב את אנשי הכלוב יותר, אך יגביר לדעתי את הנאת הקריאה, השיתופיות, ויחזק את התכונות החיוביות של הקהילה הוירטואלית.

הנחת בסיס שלי, השפור הראשי והמהותי יהיה במערכת הבלוגים והפורומים, על ידי שילוב מספר מנגנונים:

הראשון והחשוב מכולם: מגנון דירוג כדוגמא ת LIKE מהיר, וכן האפשרות לתת לפוסט / רשימת בלוג ציון כוכב עד חמישה כוכבים (או שוט עד חמישה שוטים) ברוח האתר, ויצחקו כולם מדירוג השוטים.

השלב הבא הוא להעמיק את יכולת הבר (BAR ) המתאר את הבלוגים בדף הפתיחה או לעשות את זה בדף הבלוגים, שם יופיע גם בר הפרסומים האחרונים כמו שמבוצע היום, אך נוסיף גם את ציון הקוראים, הטובים של השבוע, הטובים של החודש ועוד מנגנוני סיוע, למשל לחברי הזהב תהיה האפשרות לבר נפרד של המועדפים עליהם, או רק להם תהייה אפשרות לראות דירוג של כלל הקוראים.

שלב שלשי, שילוב יכולת אינטלגנטית לניהול המידע, לדוגמא אפשרות לחיתוכים כמו: קוראים שאהבו את הפוסט הזה של YY מצאו גם את הפוסט של XXX מעניין, או הפנייה ישירה לשלושת הפוסטים המנוקדים גבוה של כול אותו כותב, יכולת לעקוב אחרי ציונים שנתן CCCCC (מי שאישר זאת) לחברי הזהב, וקיבלתם מערכת קריאה משובחת פי כמה.

שלב מועיל נוסף, הוספת מערכת תגים פשוטה, במערכת גלילה,לדוגמא:

תג ראשון: הפוסט הזה עוסק ב: שירה / סיפור / כתיבה אישית / לא קשור.

תג שני: פם-דום / מייל-דום/ סאדו/ .....

תג שלישי: שוטים / חתולים / אהבה / סקס / אנאלי / אחר:__________________

המערכת הנ"ל תחסוך ניהול פורומים בודדים לדעתי. ויותר מזה לאט לאט תעביר את הכובד אל הבלוג האישי ותחסל את הצורך בפורומים (מגנון כתיבה כפול ומיותר לחלוטין לטעמי).

סופו של דבר החלק הספרותי של המגזין:

כאן מגיע תפקיד העורך הספרותי, תפקידו יהיה לקרוא את הרשימות המובילות, ולהציע את עזרתו בעריכת כתבים ראויים לפרסום. היתרון הגדול, העורך יקרא בכול יום מספר מצומצם של סיפורים שהם "איכותיים" לטעם מספר אנשים ומהם יבחר את אילו שכדאי לקדם הלאה.
וזאת בניגוד גמור לשיטה הנוכחית, שבה על מנת לא להעליב עליו לקרוא כול מילה שנשלחה אליו, לענות?, להסביר או לא. יותר מזה על מנת לבצע עבודה מעמיקה יותר ניתן יהיה לקבוע מנגנוני סיוע כמו ועדה שתגיש לעורך המלצות, וזאת על מנת למנוע נפילה של כתיבה חדשה / לא מנוקדת אך מיוחדת ואיכותית בין הכסאות.

זהו עד כאן,

רעיונות כלליים לדיון.

את המתווה אפשר לשנות ולשפר אני בטוח, אשמח לדעתכם.

BENT
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 20 בנוב׳ 2010
ואוו! בנט!

אלה הצעות מרשימות מאוד.

אני רק חייבת להגיד שככותבת בלוג יהיה לי מאוד קשה עם מנגנון הכוכבים או אפילו הלייק הפייסבוקי.
אני גם בספק כמה המנגנון הזה יעזור לדרג את הכתבים מבחינת איכות. אולי יותר מבחינת מידת פופולריות כלובית?

בנוסף, יש משהו מאוד חביב בעיניי בחוסר המקצועיות הנהדר של הבלוגים. אני אוהבת את העובדה שכולם כותבים בלוגים, לא משנה כמה טוב הם כותבים. לא משנה אפילו אם הם בכלל לא כותבים אלא רק מלנקקים ליוטיוב, לא משנה כמה התוכן רלוונטי לאתר הזה או לא רלוונטי. בכלוב, כמעט כולם כותבים *משהו*. בעיניי, זו דמוקרטיה במיטבה. אני חוששת שברגע שנתחיל לדרג אותם, הרבה בלוגים יעלמו, או יאבדו את החן הפשוט שלהם בתחרות הרייטינג הגדולה. אני לא זוכרת מקרה שבו רייטינג עשה למשהו טוב, אני בספק אם הוא ישפר את התוכן בכלוב.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 בנוב׳ 2010
כל הכבוד על נקיטת היוזמה.

שתי השגות לי על הרעיונות עצמם:

ראשית, אני חושב שכל שיטת דירוג שהיא של כתבי הבלוגים מוטב לה שתהא מבוססת אך ורק על היכולת להעניק ציון חיובי ונטולת היכולת להעניק ציון שלילי. כמו like (שאין בצדו dislike) ובניגוד לדירוג מ-1 עד 5. את הסיבה נדמה לי שמיותר להסביר לכל מי שנמצא פה יותר מיומיים... וזה גם יותר נעים ככה בלי קשר לאופי הספציפי של הכלוב, או של האנושות.

שנית, אני חושב שכמו שפרלין אמרה, דירוגים מעידים לאו דווקא על איכות אלא על פופולריות, שלעתים היא ממש הפוכה לאיכות. התייחסת בקצרה לבעיה הזו באמצעות הרעיון של ועדת ההמלצות, אבל לא לגמרי הבנתי איך הועדה הזו תעבוד. חבריה יסרקו בכל יום את כל הרשימות? יקבלו המלצות מגולשים אחרים? זה יכול לעבוד, אבל חשוב לדעתי לא להכפיף הכל לשיקולי הרייטינג אם אין ברצוננו לקבל שידורי קשת.
Bent
Bent • 20 בנוב׳ 2010
זאלו, פרלין:

תודה על התגובות, נקודתית, הפתרון שלי משקף כמובן את אופיי, ולכן אני מעדיף פתרון ניקוד שהוא לא רק מאסה של הצבעה אלא גם דירוג יחסי של טעם, אני לא דוגל בציון שלילי, ציון שלילי לא בונה כלום, אבל במערכת דירוג, הציון השלילי היחידי שאמת ניתן לתת הוא אי הצבעה.

לפחות להבנתי.

אין לי את הזמן לערוך מחקר בנושא אבל אני משוכנע שמשהוא כבר בדק, מה עובד הכי טוב, מה משאיר תחושת שביעות רצון מקסימלית. מישהוא מוכן לעשות חיפוש אנטרנט על הנושא?

בכול מקרה צורת הפתרון תלויה בצורה משמעותית ביכולת הטכנית לבצע משהו, ופה רק לכלובי יש את הידע הרלווונטי.

לגבי הטענה ששניכם העלתם לגבי הקורולוציה בין איכות ובין פופולריות, אני מתעב את תרבות הרייטינג אבל קראתי עליה לא מעט, ובסופו של דבר צריך לשלב בין פתרון רייטניג, לפתרון איכותי על מנת לכסות את כול הקהל, ולכן הצעתי מגנון אחד שהוא עוקף רייטינג כמו הועדה. יש עוד פתרונות, ואין מניעה לשלב יותר מפתרון אחד, אני בטוח שעם יצטרפו אלי עוד מספר אנשים חושבים, ניתן למצוא פתרון בר יישום גם לבעיה זו.

שני פתרונות חוצי רייטינג שאני מכיר ואני אנסה להרחיב עליהם מעט:

1. הועדה, לדעתי צריכה לעבוד בצורה שבה כול פוסט שדורג על ידי אחד מאנשי הועדה חייב להקרא ולקבל ציון רוב/משאר האנשים, תוצאות חיביות יתפרסמו בבר נפרד, תחת כותרת בסגנון "הצוות ממליץ ". כלומר מגנון "רייטינג" שהוא המלצה חיובית המתעדכן יחסית מהר.

2. פתרון הטעם הדומה, קטונתי מלטעון שטעמי איכותי, מצד שני, אני בטוח שעם תשוו את רשימת המועדפים שלי, ושל שניכם נמצא מספר נקודות הצלבה ברורות, בסוג הצלבת מידע שכזה ניתן להשתמש בשתי צורות, האחת המלצה ישירה- "זאלו שאהב את הבלוג של פרלין, אוהב גם את הבלוג של "הכנס ניק רלוונטי " icon_smile.gif, סוג שני אנונימי, "חבריך שאהבו את הפוסט הזה אהבו גם את כתביו של XXX.

בין שני המנגנונים האילו, ובין מנגנון רייטינג רוחבי, ועם תוסיף על זה יכולת לתייג פוסטים בצורה יעילה יותר, תוכל לקרוא יותר חומר שעלול לעניין אותך מכול דרך המוצעת לך היום.

האם זה פתרון מושלם, ממש לא, אין פה אף מומחה לניהול מידע אינטרנטי?
Bent

כלובי ?

Bent • 20 בנוב׳ 2010
אם אתה קורא יש דרך להעביר את השרשור הנ"ל אל פורום שמוקפץ אחרי עדכון ברשימת הפורומים? כללי לדוגמא?
זאת​(שולטת)
לפני 13 שנים • 21 בנוב׳ 2010

כמה מחשבות,

זאת​(שולטת) • 21 בנוב׳ 2010
בנט, איש יקר, שכמותך
א. אני נפעמת. מההשקעה.
ב. מהלוגיקה.
ג. אני חושבת שצריך, בשלב ראשון לשאול את כלובי.
אחרי הכל, כולנו פה בזכותו.
ואיך אומרים בעברית ונילית? בעל המאה, הוא בעל הדיעה
מעבר לשיקולים שמצריכים ממנו שעות של תכנות וכו'
מישלי

בבקשה בבקשה בבקשה

מישלי • 21 בנוב׳ 2010
בבלוג ~ בלי ציונים

בבלוג ~ בלי דירוגים

בלי לדעת מי צפה בבלוג שלי

בלי קטגוריות, בלי מיונים, בלי תגים

רוצה ככה. בדיוק ככה.

תודה ! icon_rolleyes.gif
קיפופיף​(מתחלפת)

מילה ממשהיא

קיפופיף​(מתחלפת) • 21 בנוב׳ 2010
שהעבודה שלה זזה לשבת 8 שעות ביום על הפייסבוק והדה מרקר:
שיטת הניקוד היא בעיתית מאוד- וכמו שנאמר-מצביעה על פופולריות, לא איכות.
ברגע שבלוג מקבל ניקוד גבוהה- הוא יזכה אוטומטית לעוד צפיות ויצור כאן "אליטא" שלא תיתן לכוחות חדשים להתברג בצמרת. ולפעמים דווקא הבלוגים הפחות נצפים-הם הטובים יותר כי מי שכותב אותם עסוק בכתיבה ולא ביחצ"נות עצמית.
בעיקר באתר שהכתיבה בו היא כל כך אישית וחושפנית-אין מקום לדירוג.
מעבר לכך,שיטת הדירוג עשויה להפוך בלוגים אישיים לבלוגים פרסומיים- לא שזה דבר רע (יעיד על כך מנהל הבנק שלי...) ,אבל תשאלו את עצמכם אם זה מה שאתם רוצים פה.
רעיון התיוג של כל פוסט לפי נושאים הוא רעיון טוב,אבל לא בהכרח (בדה מרקר ,למשל,אין אפשרות להעלות פוסט בכלל ללא תיוג, מה ששם בבעיה את הפוסטים שנופלים בין נושאים) הדבר אומנם יכול להקל על הדיפדוף-אבל הוא צריך להיות כאופציה, לא כתנאי להעלאת פוסט.
אין מנוס מלהפריד את המגזין מהבלוגים ,וכן לפנות לכותבים מקצועיים שיכניסו תכנים למגזין, אם רוצים לשמור עליו איכותי.
עבודתו של עורך היא למצוא את הכותבים האילו (שדרך אגב,ספק אם יסכימו לתת חומרים חינם אין כסף) וכן לעבור על בלוגים ולמצוא את הטובים שבהם הראויים לפירסום במגזין. מעורך צריך להקפיד שאיכות התוכן היא שתכריע את הפרסום ולא אישיות או פופולריות הכותב.
(בקפה דה מרקר ,למשל, יש הפניות לפוסטים מומלצים, וכן ציטוט של הנבחרים בעמוד הראשי. יש לציין שהמערכת שם רחוקה ממושלמת ולפעמים נראה שהבחירה היא על פי מספר צפיות ולא על פי התוכן הממשי, ואני אומרת את זה בתור אחת שהבלוג שלה הגיע למומלצים לא פעם, כך שאי אפשר לומר שאני מתלוננת מתוך קינאה...)
אלא מה? שוב נכנסים פה לעניין התשלום-עבודת עורך טוב לוקחת כמה וכמה שעות לפני כל פרסום ,אומנם יש לא מעט שיתנדבו לעשות כן-אבל השאלה אם המתנדבים מצויידים בכלים שיאפשרו להם לעשות עבודה משביעת רצון. זה עיניין מקצועי ולא רק של רצון טוב.
אומנם יש בכלוב כמה וכמה אנשי מקצוע בתחום-אבל מי מהם לא ידרוש, ולו תשלום סמלי על עבודה לא פשוטה כזאת?
(שגם יכולה להרים עליו כמה חברים "למה בחרת אותו ולא אותי?!") לכן יתכן שהפתרון הוא מציאת עורך מקצועי בתשלום מחוץ ל"קהילה" (או עורך מתוך הכלוב בלי לגלות את זהותו) .אבל בלי עריכה מקצועית-דברים לא יזוזו.
*מנגינה*{התווים שלו}
*מנגינה*{התווים שלו} • 21 בנוב׳ 2010
כל הכבוד על ההשקעה והיוזמות היפות בנט.
מורידה את הכובע בפניך על הרעיונות והרצון האמיתי לשינוי מבורך.
א. זה נחמד שאנו דנים ביננו אודות השינויים, אבל כמו ששירללית כתבה, הפוסק הראשי הוא כלובי ונראה לי שצריך לערב אותו ולשמוע את דעתו ואת נכונותו לשינויים.
ב. הבלוג הוא משהו מאוד אישי, זה מקום שכל אחד בא לידי ביטוי בדרך שלו.
יש כאלו שמרגישים צורך להעלות סירטוני יוטיוב, אחרים מעדיפים לכתוב ולפרוק רגשות, יש כאלו שמשאירים שם מילה או משפט מחץ, אחרים יכתבו חמשירים, או יעלו תמונות ויש כאלו שמעלים את תפריט ארוחת השבת. ( icon_redface.gif ).
מי אנחנו שנשפוט או נדרג את צרכי נפשו של האדם? לעניות דעתי, לא לכך נועד בלוג ואם יתחיל תהליך של דירוג כל מטרת הבלוג כמקום לביטוי אישי, תפוספס.
ג.באשר למגזין- לא נראה לי שאני היחידה שקיפאונו מפריע לה, לא מאמינה שלא נשלחים חמרים טובים. בהחלט חושבת שצריך להעלות רעיונות ולדון יחד עם העורך ועם כלובי איך אפשר לעורר אותו יותר?
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 21 בנוב׳ 2010
בנט, ח"ח על הזמן שהשקעת על החשיבה והכתיבה. העלית נושא שיכול להעלות את רמת האתר בכמה דרגות.
אני כן מצטרף לתיקונים וההערות שצורפו לכאן, וצריך לזכור שבמקום שיש בו אינטראקציות רגישות וחיסולי חשבונות, דירוג זו השיטה העדיפה פחות.
לדעתי הרעיון הגאוני ביותר שהעלית הוא קטגוריית החתולים. תמיד שוכחים אותנו.

וקיפופיף (בפעם הבאה שאני רואה אותך את תשבי איתי עם מחברת ועיפרון ללמד אותי להגות את הניק החדש שלך), אני מצדיע. זה היה הניסוח הכי ארוך והכי עדין שראיתי אי פעם למשפט "קחו אותי תמורת כסף" queen.gif