אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יום שחור מעשן

שולה פנינים
לפני 13 שנים • 2 בדצמ׳ 2010
שולה פנינים • 2 בדצמ׳ 2010
שירלילית כתב/ה:
huan כתב/ה:
ציטוט: וכל מה שיש לך להגיד זה יש או אין כסף?!
קחי קצת אוויר, הביקורת תחכה

כמובן, בואו נתכנס בתוך עצמנו לעוד יום אבל לאומי ועזבו אתכם מהסיבות של איך הגענו למצב הזה (ראיתי כמה כבאיות ישנות בטירוף דוהרות לעבר הכרמל מהבית שלי והסיבה שלא מצליחים לכבותא ת האש ואנשים מתים היא כי מישהו שכח לקנות חומרי כיבוי).

הגיון של יום השואה. כולם עומדים בצפירה והניצולים ממשיכים לקבל זובי ואיש אינו פוצה פה.

ביום שכזה, אין לי שום כוונות, להתווכח לא איתך ולא עם אלף שכמותך,

שירלילית. אני לא "כמוהו" ולא "אלף כמוהו".
מזועזעת כולי מהאסון הזה, ולצערי הוא צודק.
ואם כבר לעצור משהו, הייתי שמחה אם היו מסננים את הפורנוגרפיה של הזוועה.
המשפחות שקוראות את התיאורים המפורטים.. זה דוחה בעיני הרבה יותר, מאשר ביקורת מוצדקת על עוד רשלנות פארטאצ'ית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3993367,00.html
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 2 בדצמ׳ 2010
שירלילית כתב/ה:
TAKARA כתב/ה:
זה לא עניין של עצנלות- זה עניין של כסף, נקודה..סוף פסוק.

הרבה יותר זול לשרוף זבל, לזהם את כדו"א, את האוויר
מאשר לעשות מטמנות, לקנות מכונות שידעו לשאוב את הגז מתאן,
עדיף לשרוף...מה כבר יכול לקרות, אז יישרפו כמה עצים, ימותו כמה חיות, האנשים ינשמו אויר מזוהם
אז מה?!העיקר שזה זול.

takara
ביום שבו נשרף הר הכרמל,
ביום שבו קיפחו חייהם 40 ילדים בגיל שלך (20-30)
ויש, לצערי, כאבם של 40 משפחות!!!
כרגע, יש עוד כמה אנשים שנאבקים על חייהם
יש שלושה ישובים מפונים, וישוב שנמחק לחלוטין !!!

יש ים של בע"ח שגוססים בכאבי תופת כתוצאה מהאש והנזקים שלהם
יש נזק אקולוגי בלתי ניתן לתיאור
וכל מה שיש לך להגיד זה יש או אין כסף?!

אני לא מבינה מה את רוצה ממני?!
זו התגובה שלי וזה מה שאני חושבת ומרגישה
נקודה.

ואם את לא רוצה "להתווכח"..לטענתך
תכבדי את הזולת ודעתו.
ניקי666 niki
ניקי666 niki • 2 בדצמ׳ 2010
זה דווקא כן זמן לביקורת ,אנחנו כאזרחים מוחים ומלינים על תרבות השקר במדינה ,תרבות
שהיום גבתה קורבנות בנפש ,אם בשריפה איננו מסוגלים להתמודד מה יקרה חלילה אם תהייה סיטואצייה גרועה יותר..רעידת אדמה ,שריפה בבתי הזיקוק או לא עלינו שיגור מאות טילים לעבר הערים ,מערכת החינוך, הבריאות ,הרווחה ,שלטון החוק כבר קרסו מזמן ,היום אנו עדים ששום דבר לא עובד כאן ,הכל בכאילו ,תרבות הסמוך והשקר שמלווה בשחיתות ובגנבות .

כל זה לא סותר את הרצון והיכולת שלנו להתאבל ולהתפלל להחלמת הפצועים ,ליבי אם המשפחות
ששכלו היום את מיטב בניהם ומשפחתם ,כולי תקווה כי המאמצים לכיבוי השריפה יניבו תוצאות
ולא נדווח עוד על נפגעים בנפש .
Lakshmi​(נשלטת)
niki 666 כתב/ה:
זה דווקא כן זמן לביקורת ,אנחנו כאזרחים מוחים ומלינים על תרבות השקר במדינה ,תרבות
שהיום גבתה קורבנות בנפש ,אם בשריפה איננו מסוגלים להתמודד מה יקרה חלילה אם תהייה סיטואצייה גרועה יותר..רעידת אדמה ,שריפה בבתי הזיקוק או לא עלינו שיגור מאות טילים לעבר הערים ,מערכת החינוך, הבריאות ,הרווחה ,שלטון החוק כבר קרסו מזמן ,היום אנו עדים ששום דבר לא עובד כאן ,הכל בכאילו ,תרבות הסמוך והשקר שמלווה בשחיתות ובגנבות .

כל זה לא סותר את הרצון והיכולת שלנו להתאבל ולהתפלל להחלמת הפצועים ,ליבי אם המשפחות
ששכלו היום את מיטב בניהם ומשפחתם ,כולי תקווה כי המאמצים לכיבוי השריפה יניבו תוצאות
ולא נדווח עוד על נפגעים בנפש .

בהחלט,
זה פשוט טרגדיה שנוצרה משרשרת כשלונות ושחיתות
עכשיו הם מבטיחים שינוי...היו צריכים אסון בסדר גודל לאומי כדי לשנות..

וזה עצוב ומכעיס, ופוגע בכל אחד מאיתנו בסופו של דבר.
נולי
נולי • 2 בדצמ׳ 2010
מוזר שמעלימים מהחדשות עוד לא מעט הצתות בגליל שקרו היום.....
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 2 בדצמ׳ 2010
huan כתב/ה:

כמובן, בואו נתכנס בתוך עצמנו לעוד יום אבל לאומי ועזבו אתכם מהסיבות של איך הגענו למצב הזה (ראיתי כמה כבאיות ישנות בטירוף דוהרות לעבר הכרמל מהבית שלי והסיבה שלא מצליחים לכבותא ת האש ואנשים מתים היא כי מישהו שכח לקנות חומרי כיבוי).

הגיון של יום השואה. כולם עומדים בצפירה והניצולים ממשיכים לקבל זובי ואיש אינו פוצה פה.

חואן,

יש לי שלושה אחיינים שנלחמים עכשיו באש הזו ובתוצאותיה.

אחד מהם חזר השבוע משלושה ימים בהם נלחם באש אחרת. גם באזור. שלושה ימים שלא ראה את הבית. 18 שעות רצוף של עבודה לפני שאכל חצי באגט ונח קצת לפני שהמשיך. זו מלחמה לכל דבר!
היו המון שרפות בקיץ הארוך והארור הזה ואף אחד לא "שכח" לקנות חומרי כיבוי! השתמשו בהם כדי שאתה ושכמותך לא תשרפו את התחת!
הכבאיות הישנות בטירוף שראית גוייסו מכל רחבי המדינה מכל חור אפשרי אחרי שכל הכבאיות החדשות יותר "מבלות" באש הזו מאחת עשרה בבוקר עם כבאים שמוציאים את הנשמה שם!
יש 200 כבאיות שם!

יש אנשים מדהימים המקריבים את חייהם וזלזול כמו שלך רק פוגע בהם.
Lakshmi​(נשלטת)
nerissa כתב/ה:
huan כתב/ה:

חואן,

יש לי שלושה אחיינים שנלחמים עכשיו באש הזו ובתוצאותיה.

אחד מהם חזר השבוע משלושה ימים בהם נלחם באש אחרת. גם באזור. שלושה ימים שלא ראה את הבית. 18 שעות רצוף של עבודה לפני שאכל חצי באגט ונח קצת לפני שהמשיך. זו מלחמה לכל דבר!
היו המון שרפות בקיץ הארוך והארור הזה ואף אחד לא "שכח" לקנות חומרי כיבוי! השתמשו בהם כדי שאתה ושכמותך לא תשרפו את התחת!
הכבאיות הישנות בטירוף שראית גוייסו מכל רחבי המדינה מכל חור אפשרי אחרי שכל הכבאיות החדשות יותר "מבלות" באש הזו מאחת עשרה בבוקר עם כבאים שמוציאים את הנשמה שם!
יש 200 כבאיות שם!

יש אנשים מדהימים המקריבים את חייהם וזלזול כמו שלך רק פוגע בהם.

מזה קשור? אף אחד לא מזלזל בעבודה של אנשי הבטחוןו הכבאים
אבל יש מחדלים שגרמו למצב הזה להיות חמור כ"כ ואי אפשר להתעלם מזה.
huan
huan • 2 בדצמ׳ 2010
ציטוט: יש אנשים מדהימים המקריבים את חייהם וזלזול כמו שלך רק פוגע בהם.

זילזול? אני חש תחושה עמוקה של הוכרה כלפי כל האנשים שמתאמצים מאז שעות הבוקר בכדי שהאש לא תגיע גם לבית שלי. אני לא יודע מה אם האחרים כאן אבל אני ראיתי את ענן העשן הכתום מרחף מעל הבית שלי.
האנשים בהם אני מזלזל הם אותם אנשים שהביאו את כוחות כיבוי האש והשירותים האחרים למצב בו אותם בחורים אמיצים חסרים את הכלים בכדי להתמודד כראוי עם האיום (שלא לדבר על לקבל גמול ראוי על מאמציהם ביום שאחרי).
אני מזלזל בכל אותם שצועקים "אסון! אסון!" ועסוקים בלספור את הגופות וקריאות ש"שמע ישראל" והמסרבים להתמודד עם העובדה שלא מדובר בגזירת שמיים אלה באשמתם של הרשויות והאשמה שלנו על כך שאפשרנו להם לעשות ככל העולה על רוחם.
אני מזלזל באותם אנשים שמעדיפים את הפורונגרפיה של המוות וההרס שרואים בטלויזיה על פני החשיבה איך היה ניתן למנוע את האסון או לפחות לצמצם את מימדיו ומה כדי לעשות כדי שבקיץ לא נשוב לראות בדיוק את אותם מראות, או מראות אחרים (מיכל אמוניה מתפוצץ, רעידת אדמת, תקופת השפעת העונתית! ושלל אסונות אחרים מהם מעדיפים להתעלם בשיטת ה"סמוך עלי" יהיה בסדר" כפי שמישהו כאן כבר ציין בצורה מדוייקת)
dec
dec
לפני 13 שנים • 3 בדצמ׳ 2010
dec • 3 בדצמ׳ 2010
האסון בכרמל , אובדן חיי האדם והשריפה שממשיכה לבעור מעידים יותר מכל עד כמה חשובה
ההגנה על הסביבה (איכות הסביבה ,ערכי הטבע) וכשמדברים על נושא חשוב זה ומקבלים תגובות חסרות הבנה כמו יש דברים חשובים יותר לעשות במדינה , מה עכשיו אתה חופר לי על אקולוגיה
הנה ,הנה ההשלכות של זלזול בסביבה , שריפת פסולת לא חוקית , רשלנות של מטיילים , זיהום מקורות מים בביוב ודלקים ,כל אלה אחראים למצבים קשים איתם אנו מתמודדים היום אשר מסכנים חיים ואף הורגים כמו שראינו אתמול .

מילה חמה לכל כוחות ההצלה ובייחוד לכבאים האמיצים על עבודתם בתנאים קיצוניים , ללא ציוד הולם ומספק , תנחומים למשפחות ההרוגים והחלמה לפצועים .
הדורבנים​(נשלט)
לפני 13 שנים • 3 בדצמ׳ 2010
הדורבנים​(נשלט) • 3 בדצמ׳ 2010
נתמודד גם אם זה. כל הכבוד לכל מי שפועל ומנסה להציל חיים.
לא נראה לי שיש מחדל - קשה להתכונן לאסון כזה נדיר תקציבית. אף מדינה לא מצליחה. בקליפורניה זה קורה כמעט כל שנה, לא?