שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

רשימת מטפלים מומחי טראומה מתנדבים

מיתוסית​(שולטת)
לפני 13 שנים • 7 בדצמ׳ 2010

רשימת מטפלים מומחי טראומה מתנדבים

מיתוסית​(שולטת) • 7 בדצמ׳ 2010
שלום,
מצורפת רשימה של כ-100 מטפלים מתחומי טיפול שונים, שיש להם נסיון בטראומה ופוסט טראומה,
ושהתנדבו לטפל ללא תמורה במהלך השבועות הקרובים, באנשים שנפגעו (ולצערנו כנראה עוד ייפגעו)
מהשריפה ביערות הכרמל.

אנא העבירו את הלינק לרשימות התפוצה שלכם – מייל, פייסבוק, בלוגים...

המטרה היא להגיע לכלל הציבור כדי שאנשים יוכלו להעזר בפועל בתקופה הקרובה.

הרשימה תעודכן כל יום.

הלינק לרשימה המטפלים:

http://www.nirest.co.il/sale.asp?id=104

בשורות טובות
electro-z
electro-z • 7 בדצמ׳ 2010
תודה

הופץ בפייס עם בקשה להפיץ הלאה
*מנגינה*{התווים שלו}

כחולית

*מנגינה*{התווים שלו} • 7 בדצמ׳ 2010
מעריכה מאוד את הרצון שלך ליידע, תודה.
בתוך הקישור שהבאת, ישנה פיסקה חשובה האומרת:
------------------------------------------------------------------------------------------------------
"הבהרה חשובה:
זוהי פעילות התנדבותית שמשתתפים בה מטפלים רבים.
אנו לא מכירים את כל המטפלים המתנדבים, ואת כל שיטות הטיפול.
האחריות המקצועית לטיפולים המוצעים היא על המטפלים המתנדבים ולא של יוזמי ההתנדבות."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
עם כל הערכה שיש לי לאותם מטפלים מתנדבים, יש להזהר מרשימה סתמית שבה אנשים מעידים על עצמם כמטפלים ואין לדעת מה הכשרתם או נסיונם בנושא.
בשעת משבר, אדם נתלה בכל שביב עזרה ולעיתים עזרה מסוג כזה עלולה רק להזיק.
מעבר לכך, לצערינו יש אנשים המנצלים מצוקה של אחר כדי לפרסם את עצמם ואת עיסוקם ויש בהודעות מהסוג הזה היבט פירסומי.

בתור אחת מיני רבים המתמודדים עם ההרס, החורבן והנסיון להשתקם נפשית ופיזית,
אנו מעדיפים להעזר באנשי המקצוע הקבועים שלנו, המכירים אותנו ויודעים לתת את התמיכה הנכונה.

לעניות דעתי, העזרה האמיתית הנחוצה כרגע, היא סיוע בציוד, ריהוט ובעיקר עזרה כספית, איש כאשר ידבנו ליבו.

מי מכם הרוצה לסייע בכסף או ציוד. מוזמן לפנות אלי בפרטי.
תודה וברכה מראש.
מיתוסית​(שולטת)
לפני 13 שנים • 8 בדצמ׳ 2010
מיתוסית​(שולטת) • 8 בדצמ׳ 2010
מנגינה, אני חושבת שיש מן הצדק בדברייך, אולם יחד עם זאת, בסופו של דבר, אני חושבת שכל אדם לפני שהוא בוחר מטפל- גם בזמנים רגילים, עדיף שישאל את השאלות הנכונות ויבחר מטפל לפי השיטה שמעניינת/מתאימה לו וישאל מה הניסיון ומה ההתמחות שלו בטיפול בטראומה. אני, למשל, לא הבנתי מה קשור טיפול בשיאצו או ברפלקסולוגיה לטיפול בטראומה, אבל שיהיה...

זה יפה שאנשי מקצוע מתנדבים ודברים חומריים כמו ביגוד, צעצועים וכו' זה חשוב ואף חיוני, אבל עזרה נפשית ראשונית לאחר אירוע טראומטית היא חשובה לא פחות, ואף יותר- כי יש לה השפעה לטווח ארוך ובמקרים קיצוניים בהם תתפתח PTSD- אולי אפילו לכל החיים... מחקרים מראים שאם אדם לאחר טראומה הולך מיד לטיפול ולא מזניח את עצמו ואת הרגשות שלו ויש לו תמיכה חברתית, סיכוייו לפתח PTSD נמוכים. ברור ששניים- שלושה מפגשים אולי לא יספיקו לחלק מהאנשים והם ימשיכו את הטיפול בתשלום, אבל עדיף עכשיו ממאוחר מידי או לעולם לא... אולי זה שזה בחינם, ידרבן אנשים לטפל בעצמם ולהיות מודעים לנזקים העלולים להיווצר אילולא לקחו את הטיפול.

מברכת גם אותך על היוזמה icon_smile.gif