שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

היפנוזה בשירות הפסיכוזה

Eur19​(נשלט)
לפני 13 שנים • 10 בדצמ׳ 2010

היפנוזה בשירות הפסיכוזה

Eur19​(נשלט) • 10 בדצמ׳ 2010
מישהו יודע משהו על היפנוזה כאמצעי לשליטה בעבדים?
יש כאן עוד מישהו שמתעניין בזה?
תמיד עניין אותי להיות מהופנט ונלט ברמות עומק כאלו. האם זה קיים בארץ כלל?
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 10 בדצמ׳ 2010
היפנוזה בארץ היא לא חוקית,
ומותרת רק למעט שקיבלו אישור לעסוק בזה בתחום רפואי.
פעם פרח​(נשלטת)

Re: היפנוזה בשירות הפסיכוזה

פעם פרח​(נשלטת) • 10 בדצמ׳ 2010
Eur19 כתב/ה:
מישהו יודע משהו על היפנוזה כאמצעי לשליטה בעבדים?
יש כאן עוד מישהו שמתעניין בזה?
תמיד עניין אותי להיות מהופנט ונלט ברמות עומק כאלו. האם זה קיים בארץ כלל?

חלק מעניין הצייתנות הוא הסכמה.
אם אתה מהופנט, זו כבר לא ממש הסכמה.
חֵפֶץ
חֵפֶץ • 10 בדצמ׳ 2010
אבל יש משום הסכמה בכך שאתה שאתה מוכן ליטול חלק בתהליך ההיפנוזה.

חוץ מזה, אני לא בקי בפרקטיקה, אבל נראה לי שהדעה הרווחת גורסת שהיפנוזה לא באמת עובדת אם אתה לא מוכן (נפשית) להיות מהופנט.

ואם כבר, אני לא בטוח איך זה שונה מלהיות קשור לכסא. בשני המקרים אין לך באמת שליטה בסיטואציה. האם זה משנה אם הכבלים הם פיזיים או מנטליים?
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 10 בדצמ׳ 2010
חֵפֶץ כתב/ה:

חוץ מזה, אני לא בקי בפרקטיקה, אבל נראה לי שהדעה הרווחת גורסת שהיפנוזה לא באמת עובדת אם אתה לא מוכן (נפשית) להיות מהופנט.

ואם כבר, אני לא בטוח איך זה שונה מלהיות קשור לכסא. בשני המקרים אין לך באמת שליטה בסיטואציה. האם זה משנה אם הכבלים הם פיזיים או מנטליים?

משנה.
כשאתה קשור לכיסא, מודע לעצמך ולמתרחש סביבך, יש לך היכולת לסמן לפרטנר במקרה והוא עובר את הגבול ולהפסיק את כל המתרחש. לא כן כשאתה מהופנט. וגם אם במקרה של הכיסא במערכת יחסים נתונה ומתוך הסכמה מראש, אין לך היכולת ו/או הרצון לסמן לפרטנר, לפרטנר קיימת היכולת להעריך את המצב על פי תגובותיך. לא כן כאשר אתה "מתוכנת" להענות למעשיו.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 10 בדצמ׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
חֵפֶץ כתב/ה:

משנה.
כשאתה קשור לכיסא, מודע לעצמך ולמתרחש סביבך, יש לך היכולת לסמן לפרטנר במקרה והוא עובר את הגבול ולהפסיק את כל המתרחש. לא כן כשאתה מהופנט. וגם אם במקרה של הכיסא במערכת יחסים נתונה ומתוך הסכמה מראש, אין לך היכולת ו/או הרצון לסמן לפרטנר, לפרטנר קיימת היכולת להעריך את המצב על פי תגובותיך. לא כן כאשר אתה "מתוכנת" להענות למעשיו.

אני לא בטוחה איך קוראים לזה, היפנוזה, סוגסטיות, סוסים טרויאנים. בסופו של דבר חלק ממערך השליטה הוא שליטה על המוח, ועל מה שאתה שותל שם. ולא, לא בהכרח מדובר בשליטה הנחשבת "בדס"מית".
חֵפֶץ
חֵפֶץ • 10 בדצמ׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
חֵפֶץ כתב/ה:

משנה.

אני מניח שזה נובע חלקית מכך שאני לא באמת "מאמין" בהיפנוזה "מלאה". כלומר אנשים שלא מודעים למה שקורה להם, שוכחים -- באמת שוכחים -- מה שהם עשו בזמן ההיפנוזה וכו'. אני כן מאמין בכך שהרבה ממה שקורה לנו נתון לשליטתנו, ולמח יש דרך לתעתע בעצמו -- ומהפנט יכול לעזור לנו "לשקר" לעצמנו, או סתם להגיע למצבים מנטליים מסויימים, שקשה לנו להגיע אליהם לבד.

אבל בהנתן כל זאת, אני לא באמת רואה בהיפנוזה משהו שהוא מחוץ לתנאי המשחק (למרות מה שהחוק מתיר או לא מתיר. החוק גם מתיר שימוש בגרפולוגיה, ומה לא). זאת בניגוד לסמים קשים (מסויימים) שבאמת מפקיעים מאתנו את תחושת המציאות כפי שהיא.
בכוח המוח{Aion}
חֵפֶץ כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
חֵפֶץ כתב/ה:

משנה.

אני מניח שזה נובע חלקית מכך שאני לא באמת "מאמין" בהיפנוזה "מלאה". כלומר אנשים שלא מודעים למה שקורה להם, שוכחים -- באמת שוכחים -- מה שהם עשו בזמן ההיפנוזה וכו'. אני כן מאמין בכך שהרבה ממה שקורה לנו נתון לשליטתנו, ולמח יש דרך לתעתע בעצמו -- ומהפנט יכול לעזור לנו "לשקר" לעצמנו, או סתם להגיע למצבים מנטליים מסויימים, שקשה לנו להגיע אליהם לבד.

אבל בהנתן כל זאת, אני לא באמת רואה בהיפנוזה משהו שהוא מחוץ לתנאי המשחק (למרות מה שהחוק מתיר או לא מתיר. החוק גם מתיר שימוש בגרפולוגיה, ומה לא). זאת בניגוד לסמים קשים (מסויימים) שבאמת מפקיעים מאתנו את תחושת המציאות כפי שהיא.

אני דווקא חושבת שההקבלה לסמים שמשנים מצב תודעה, היא דווקא מתאימה.
בעיני זה קצת מזכיר את ההגעה למצבים מנטליים מסויימים, ע"י שליטה. הרצפטורים הרי קיימים, משהו (בין אם זה סם או אדם) לוחץ על המתג.

אין ספק שמדובר באיזורים המגרים ביותר של שליטה, לפחות בעיני.

וגם אני חושבת שקשה להחיל על זה "חוק". האיזורים האפורים רבים מדי, ואנחנו בדר"כ משחקים בעיקר שם.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 10 בדצמ׳ 2010
בכוח המוח

אני מניח שלו הייתי מחליט ללכת על שליטה מסוג זו (היפנוזה להבדיל מסוסים), ולו פעם אחת למען לטעום מן החוויה, הייתי חושש אך מאחד - מהיותי נטול כלים לזהות את הכאב הפיזי של זו שממול. כאחד שמהפנט את עצמו שלא לחוש בו בחיי יומיום, אני לא יכול לדמיין אותה במצב בו אינה מסוגלת לאותת, בעת חציית הגבול, מצוקה ושלא לראותה כדמות מסרט לבן ( Snuff film), להם, כידוע, לעולם אין סוף טוב.

וזאת להבדיל ממצב (לא מהופנט, אך נגוע בסוס אורווה או טרויאני או פוני סתם) לה כן עומדת היכולת לאותת, אם במודע ואם לא לגמרי, אם נחרצות ואם בלאות, מצוקה, ולי האפשרות לבחור לעצור
או שלא.
בכוח המוח{Aion}
Brave Dwarf כתב/ה:
בכוח המוח

אני מניח שלו הייתי מחליט ללכת על שליטה מסוג זו (היפנוזה להבדיל מסוסים), ולו פעם אחת למען לטעום מן החוויה, הייתי חושש אך מאחד - מהיותי נטול כלים לזהות את הכאב הפיזי של זו שממול. כאחד שמהפנט את עצמו שלא לחוש בו בחיי יומיום, אני לא יכול לדמיין אותה במצב בו אינה מסוגלת לאותת, בעת חציית הגבול, מצוקה ושלא לראותה כדמות מסרט לבן ( Snuff film), להם, כידוע, לעולם אין סוף טוב.

וזאת להבדיל ממצב (לא מהופנט, אך נגוע בסוס אורווה או טרויאני או פוני סתם) לה כן עומדת היכולת לאותת, אם במודע ואם לא לגמרי, אם נחרצות ואם בלאות, מצוקה, ולי האפשרות לבחור לעצור
או שלא.

גמד,
אני לא מבינה יותר מדי בהיפנוזה.
זאת, למרות שפעם לקחתי כמה סשנים של היפנוזה אצל פסיכולוג המוסמך לכך.
אם מה שחשתי זו היפנוזה, הרי שהשליטה עדיין נתונה אצלך. השוני הוא בקליטת החוויה: אותה מציאות יכולה לאפשר מנעד תחושתי רחב, וההפנוזה מכוונת את התחושה למנעד ספציפי.

בכל אופן, נדמה לי שאתה אומר בדבריך שאתה חושש מהענקת השליטה לידיך, מהחשש לכך שתייצר נזק. אני יכולה להזדהות עם התחושה, גם בלי קשר להיפנוזה.