סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ואני רק תהיה. (עוד פוסט שטחי ומשמים על שומן כלובי)

Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 3 בפבר׳ 2011
Brave Dwarf • 3 בפבר׳ 2011
פייה כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
פייה כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
לו הדבר כך היה, פרחונית עדינה, אנשים שמנים לא היו תופסים משרות מצליחות, מתחתנים, נמנים בין חבריהם של "רזים" וכד'. הם היו פשוט נחסמים. אחוז אנשים מצליחים בקרב השמנים אינו קטן מזה בקרב רזים אלא אם נצמצם את הסטטיסטיקה למסלול דוגמנות.

לא יודעת על סמך מה אתה כותב את זה ואין לי מושג מה באמת הסטטיסטיקה, אבל ההרגשה הסובייקטיבית שלי היא שזה פשוט לא נכון.

את מזהה בקרב שמנים אחוז נמוך יותר של אנשים בעלי קריירה מצליחה מאשר בקרב רזים? קשה לי להסכים אתך, פיונת. אפילו בצבא, שזאת מסגרת שוביניסטית ויחסית "מרובעת", בדרג פיקודי (בדרגות הנמוכות יותר ביחידות קרביות נדרשים לשמור על כושר מסיבות מובנות), אין זה כך. לא לגבי נשים ולא לגבי גברים. ולא, חברת הכנסת לשעבר, גב' פנינה רוזמבלום, אינה דוגמא.

לא יודעת איך להסביר את זה, אבל האמת היא שאני לא מכירה אישית הרבה אנשים שמנים. לפחות לא מאוד שמנים (יענו morbid obese). בעבודתי וגם באוניברסיטה היה אחוז נמוך מאוד יחסית של אנשים עם עודף משקל משמעותי. ובאמת בלי כוונה להעליב אף אחד - הצבא זה לא דוגמא טובה בעיני, כי נוסף על אנשים מוצלחים גם לא מעט אנשים שלא מוצאים את עצמם בשום מסגרת אחרת מתנקזים לקריירה צבאית.

וממלאים שם תפקידים מאעפנים (למען הסר ספק, כל תפקיד חשוב! גם מאעפן). אני מדבר אתך על דרג פיקודי. על אנשים עם תארים, על כאלו שמכתיבים לכלבי שמירה כמוני את יום המחר. ובאמת באמת שלא אחת אני בעצמי הסתכלתי על חבורה של כלבי שמירה, ואני ביניהם, ישובים סביב איזה שמנצ'יק עם דרגות ולא נושמים מתוך כבוד לאישיות שלו, לידע שלו, לניסיון. ולאף אחד לרגע לא עובר בראש משהו כמו "מי הוא שיכתיב לנו". כי לכולם ברור שהוא ורק הוא יכול על כולנו.

אין, לא תוקעים מקלות בגלגלים לשמנים בגלל שהם שמנים. לא במקום בו אני חי. אבל אני בדיוק כמוך, לך ניסיון שלך לי ניסיון שלי. במקום עבודה שלי באזרחות מעולם לא עלה לי לראש לשאול אדם אם הוא שמן או רזה כשקיבלתי אותו לעבודה או למדוד את יכולתיו השכליות לפי מידות גופו. ואם הייתי נכשל לסיים את הפרוייקט מה הייתי מסביר ללקוח? כן, אבל תראה איזה חתיכים אנחנו? דווקא המזכירה שלי, חן (היא כשמה), הייתה מלאה ואני זה שצדתי אותה כי עוד בצבא הייתה מזכירה וידעתי שטובה ממנה אין.

אז... לא יודע, פיונת.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 3 בפבר׳ 2011
פרלין כתב/ה:
אמנות החריזה איננה ממני והלאה, אני חורזת מופלאה!

אני חושבת אליפל (אתה אותי מתסכל) שאתה לא מבין כי אתה באמת לא יכול להבין.
אתה לא אישה ואתה לא אישה שמנה.

כמובן שכל החוויות סובייקטיביות ובלה בלה בלה, אבל אם כל כך הרבה נשים עומדות פה מאחורי החוויה הזאת, כנראה שלא כולן איבדו את זה בו זמנית.

אני חושבת שהפרעות אכילה (את זה אני אפילו יודעת) הן הרעה החולה של המאה שלנו. לא של המאות הקודמות, אלא שלנו. אני חושבת שזה לא מנותק מהשפעות חברתיות. כל התמודדות, של כל אחד מאיתנו, היא פרטית. אבל התופעה כתופעה - קיימת.

אני לא מאמינה שיש אנשים שמנים שלא מתמודדים עם עצם היותם שמנים. הם חייבים. אני לא מאמינה שאף אחד לא אומר להם שהם עצלנים, לא נחושים מספיק, זללנים, רעבים תמיד. או להיפך: שהם חייבים לקבל את עצמם, להרגיש טוב עם עצמם, להית בטוחים בעצמם. הגוף שלהם כל הזמן במרכז ההתייחסות. כל הזמן.
אוחחחחח! זה מעייף!

אנשים שמנים נדרשים להגיב כל הזמן לסביבה שלהם. אין להם מנוחה.
ואין להם מנוחה גם ב"כלוב". אפילו בעולם הוירטואלי שבו לכאורה הם נמדדים על פי האישיות שלהם, אפילו בעולם הזה מציקים להם.
בוא לא נשתמש במילים גבוהות כמו הדרה ודה-לגיטימציה. יותר מכל דבר אחר, זאת הצקה לשמה.
הצקה מחורבנת, כמעט אלימה.

וזאת הייתה הפואנטה שלי, גמד. (לעיתים איום, לפעמים נחמד. הנה! חרזנית מופלאה!) זאת.
אז הנה, אני לוקחת את הפיסקה הראשונה של התגובה שלי בחזרה. לא משנה אם היא נכונה או לא, הנח לה.

אז תראי, חורזת מופלאה שכמותך, מה שאת מתארת כאן אינו נחלתם של שמנים בלבד. כמה פעמים העירו לההוא עם פלולה שיש לו פלולה? הילדים לא הציקו לו? הציקו. החברה לספסל לימודים לא ביקשה לעבור? ביקשה. והוא לא שמע מבעד לדלת הסגורה שמכנים אותו המתפלול ואולי אפילו פנים מול פנים? בליינד שמע.

כל מה שכתבת בתגובה זו יכול לעבוד על אדם עם פלולה. למה לא פותחים בכלוב שרשורים על אנשים עם פלולה? אולי כי הכמות שלהם פחותה מזו של שמנים אולי מסיבה אחרת. גם המעביד הדביל שימדוד את העובד שלו לפי משקל הוא בדיוק אותו מעביד שלא יעסיק אדם עם פלולה.

אולי אני באמת צריך להיות אישה שמנה כדי להבין. בחיי. ואני נשבע לך שאני מנסה. היום את כל זמן הנסיעה מהישיבה הקדשתי רק לזה. טוב. מה שמתחרז למעשה זה לא אליפל מתסכל אלא אליפל מתוסכל. ואני מתחיל להרגיש ככה באמת.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
עכשיו חשבתי על משהו - מה נחשב "שמנה", בעצם? אני לא בטוחה שכולנו מדברים על אותו הדבר. האם הדיון הזה סובב סביב עודף משקל של עשרות קילוגרמים או סביב סטיה של עד 10 ק"ג מהאידאל?

זה גם גורר תגובות שונות. החוויה שונה.
למשל, עודף משקל של 40 ק"ג משפיע גם על מעסיקים. עודף משקל של 20 ק"ג משפיע בעיקר על ההיצע בחנויות הבגדים, כל עוד לא הוזמנת למסיבות בריכה. עודף של 10 ק"ג לא משפיע כמעט על שום דבר, אבל עדיין אומרים לך שממש כדאי להתאמץ ושחבל. עודף של 5 ק"ג אף אחד לא רואה חוץ ממך, אבל תמיד יהיה מישהו שנמשך רק לשחיפות שיגיד שאת שמנה בעיניו.

אז, על מה אנחנו מדברים פה? מי היא ה"שמנה" העומדת לנגד עינינו עם כל תגובה שאנו מקלידים?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
פרלין כתב/ה:
...כמובן שכל החוויות סובייקטיביות ובלה בלה בלה, אבל אם כל כך הרבה נשים עומדות פה מאחורי החוויה הזאת, כנראה שלא כולן איבדו את זה בו זמנית.

ומצד שני, זה שיש נשים אחרות שאינן רזות שלא חשות את החוויה הזו, אומר שהיא לא מקיפה עד כדי כך ולא חלה על כל אישה מלאה או שמנה באשר היא. לא כולנו מוכנות לשחק את תפקיד הקורבן של החברה.

פרלין כתב/ה:
...אני לא מאמינה שיש אנשים שמנים שלא מתמודדים עם עצם היותם שמנים. הם חייבים. אני לא מאמינה שאף אחד לא אומר להם שהם עצלנים, לא נחושים מספיק, זללנים, רעבים תמיד. או להיפך: שהם חייבים לקבל את עצמם, להרגיש טוב עם עצמם, להית בטוחים בעצמם. הגוף שלהם כל הזמן במרכז ההתייחסות. כל הזמן.
אוחחחחח! זה מעייף!

יש אנשים שמנים שמי שמכיר אותם לא חושב שהם "עצלנים, לא נחושים מספיק, זללנים, רעבים תמיד"; פשוט כי הוא מכיר אותם. ולמה שיהיה למישהו אכפת מדעתו של זר ברחוב?

אני מאמינה שהגוף שלי אינו במרכז ההתייחסות יותר מהגוף של נשים רזות ממני, ואני בספק אם הוא במרכז ההתייחסות פחות מאשר של נשים שמנות ממני. מחקרים על אינטרקציות חברתיות מוכיחים שלאחרים באינטרקציה לא אכפת מאיתנו במידה אותה אנו משערים, ושאנחנו משאירים רושם שונה מאלו שאנו מעריכים. אני שוב חוזרת פה לנקודה אותה ציינתי המון פעמים בדיון זה - הרוב נמצא בראש.

פרלין כתב/ה:
...אנשים שמנים נדרשים להגיב כל הזמן לסביבה שלהם. אין להם מנוחה.
ואין להם מנוחה גם ב"כלוב". אפילו בעולם הוירטואלי שבו לכאורה הם נמדדים על פי האישיות שלהם, אפילו בעולם הזה מציקים להם.
בוא לא נשתמש במילים גבוהות כמו הדרה ודה-לגיטימציה. יותר מכל דבר אחר, זאת הצקה לשמה.
הצקה מחורבנת, כמעט אלימה.

פרלין יקירתי, האתר הזה עוסק במיניות. חלק ניכר מהמיניות נמדד על ידי משיכה (הסיבה שגברים הטרוסקסואלים לא מסתשנים עם גברים אחרים בדרך כלל, היא כי המשיכה המינית היא חלק אינטגרלי). בניגוד למה שאולי היינו רוצים לחשוב אנשים פה לא נמדדים על פי האישיות בלבד, אלא גם על פי המראה. (אפילו בקריטריונים נוקשים יותר, שכן בניגוד לונילה, כאן גם חשוב איך נראות כפות הרגליים שלך icon_smile.gif)

"מציקים" פה לשמנים בדיוק כפי ש"מציקים" לדומים צעירים, לנשואים, לזקנים לונילה קינקיים ולמי לא. לכל אחד יש את הנקודות הכואבות שלו וזכותו לפתוח על כך שרשורים, ההבדל הוא שאנו עיוורים סלקטיבית לדברים שאינם נוגעים אלינו וזוכרים באופן ברור למדי את אלו שמשמעותיים לנו, ומכאן ההטיה.

יולי Yuli כתב/ה:
עכשיו חשבתי על משהו - מה נחשב "שמנה", בעצם? אני לא בטוחה שכולנו מדברים על אותו הדבר. האם הדיון הזה סובב סביב עודף משקל של עשרות קילוגרמים או סביב סטיה של עד 10 ק"ג מהאידאל?

זה גם גורר תגובות שונות. החוויה שונה.

אני חושבת שאת מאד צודקת בעניין הזה, אבל מניחה שזה גם עניין סובייקטיבי שקשור לתפיסת העצמי. יש כאלו שעם 5 קילו מיותרים ירגישו שמסתכלים עליהם עקום ויש כאלו שידרשו לתוספת של 50 קילו לפני שיחוו את היומיום בצורה כזו.
נוריתE

בואו נחזור לסאדו

נוריתE • 3 בפבר׳ 2011
כל ה הו-הא
בשבועיים וקצת האחרונים
בנושא שמנים שמנות(ולא בפעם הראשונה בפורום זה)
התחיל מהמסקנה המלומדת הדידקטית(ואפשר להוסיף
עוד כמה וכמה סופרלטיבים)שהובאה פה,,במקירה זה, ע''ע הסושי
ש"יש יותר אנשים שמנים בביד''סמ" כשמהר מאוד הובהר שמדובר בשמנות
ואחר כך הובהר שמדובר בשפחות
כאילו ששהשמנה או השמנת היתר (מורביד אובסאטי) ,אפילו,מגלגלת נשים שמנות
מחוסר ברירת מחדל מינית זאת או אחרת
להיות שפחות,כי במקום אחר הן לא תקבלנה זיון רחמים אפילו.

ז''א קושר וחובר פה רבות ,
בין משקל עודף(מדומה או אמיתי)לאומללות וחסר סיפוק מיני ואישי
לאורינטציה מינית,וסאדו ,הוא אורינטציה מינית
אולי אפילו מנסיון אישי ותהיות,אישוות או אפילו תסכול אישי וכעס עצמי
של אישיות זאת או אחרת שחשבה שבגלל שהיא שמנה היא שפחה,
ומצד שני היו אנשים שראו בשמנות קורבן קל ונוח להוצאת תסכולים אישים שלהם או סתם
שנאה או בורות או רישעות או כולם יחד שומן לדחיה אומללות וחוסר עמוד שדרה.
שלא לדבר על התפשרות טוטאלית על כל האישיות הרצונות והצרכים
"רק בשביל לקבל זיון".

נטיה,כמו הומסקסואליות זאת לרוב לא העדפה או בחירה אפילו שיש כאלו פה
נשים גברים שני צידי השוט שאחרי שנים וניליות פוריות מצאו עצמם/ן כאן מבחירה
אבל באמת?זאת בחירה או שפשוט חיינו,גם אני בווניל מתוך חוסר מודעות עד שמתי שהו
וזה תהליך לא קצר ולא קל לפעמים,נפל האסימון והבנו לאן אנחנו שייכים
ואני מביאה עצמי בכלל זה.
אנחנו שייכים לכאן וכל אחד ואחד חיים עם זה ככה או אחרת.

אנשים פה שואלים המון שאלות מתוך תהייה עצמית או סקרנות או רצון להבין
שאלות נוסח "מה הביא אתכם/ן לפה"
שואלים, לא זורקים מסקנות והסקות או קביעות מדומות ע''ס שוםדבר
ואז נענים או שלא
אנשים בוחרים מה לשתף ומה לא ומתי ואיפה וכמה.

לאנשים שמנים ובייחוד לנשים שמנות יש בעיה,בעיה של סטיגמות וסטראוטיפים חברתיים
ובכדי לקבל ולהשיג מה שהם רוצים בכל תחום בחיים
הם צריכים לעמול יותר ולהוכיח עצמם כ"ראויים" למשכורת טובה משרה טובה
למרות ועלאף גודלם ה"חריג" הלא מקובל
ועוד המון דברים שיש אחרים שמקבלים אותם כמובן מאליו.(ולהם גם יש קשיים משלהם)
נשים שמנות משיגות חברים בני זוג וגם בעלים
ואפילו לעתים אדונים
מה אתם יודעים
קורה.
להיות לבד זה גם עיניין של אישיות לא רק של מראה חיצוני שלא מקובל על החברה.

ויודעים מה? בארצות הברית
אישה שיכולה להוכיח בבית משפט שלא התקבלה לעבודה או פוטרה אחרי שנים
רק ועל סמך בלבד זה,בגלל הגודל שלה שלא מצא חן לבוס ולא בגלל משהו אחר שקשור ליכולות
או דרישות מקצועיות.
עשויה גם לזכות בתביעה בהמון כסף ולמושבעים שמה יש יד רחבה מאוד כשמדובר בכיסים
של אנשים שמפלים אננשים אחרים ע''ס מראה חיצוני בלבד
אבל העניין הוא שיש להן האפשרות לתבוע ע''ס זה, להן ולעוד אנשים ונשים שמראם החיצוני לא מקובל בחברה ומסוגלים להכיח שרק ע''ס זה הם נידחו מעבודה.
לתבוע גבר בגלל שלא רוצה לצאת איתך או זרק או התגרש ממך בגלל שאת שמנה
אי אפשר וגם טיפשי עד כמה שזה כואב.
לכי חפשי אחד שהוא בנאדם שמסתכל על האדם שבך ולא על הקילוגרמים שעלייך.

ואחזור לנושא הנושא
לחשוב שאשה שמנה היא שפחה או מלכה רק בגלל שבחוצ היא לא מוצאת זיון בגלל
הגודל שלה שזאת בחירה של חוסר ברירת מחדל מינית ריגשית ,אחרת?
זה ,לא יודעת ?מטומטם ברמות ? מרושע גם,
לחשוב ששומן מביא לנטיה מינית?או גרוע מזה
קובע?בחוסר ברירת מחדל נטיה מינית ?או עיסוק מיני בעצם במיקרה זה.
רבותי
סאדו זו נטיה מינית משני צידי השוט
זה לא בחירה
גם מי שחושב שבחר טועה ,הוא רק הבין והפנים
יש המון אנשים רזים פה משני המגדרים משני צידי השוט.
זאת לא קהילה ,רק,של נשים שמנות נישלטות/שולטות
גברים רזים נישלטים שולטים
אם זה היה ככה הרי שהמסקנה ההזויה שיש פה ה-מון שמנות כי אין להן מקום אחר
היתה נכונה
אבל
זה
לא

כאילו
ואדבר רק עלי
אם..היתי רזה לפני 20 שנה ,אז,לא הייתי שפחה כיום?
לא. לקח לי זמן להבין מי אני פה.זה הכל.
או?
אני עוד פה רק ,כי אני שמנה?
ממש לא,היו לי הזדמנויות רבות להפוך עורי לוינילה ,במשך השנים
ולחיות בזוגיות מספקת ונילית ולא עשיתי זאת.כי אני לא בנויה ככה
אני שפחה.ולא אתפשר או אוותר על האישיות אופי הזאת,שלי ,בתמורה להבטחה לאושר ועושר
עם וניל.
ואם ארזה בעתיד הקרוב או קצת יותר רחוק
למידה בה הייתי בגיל 17-21(שהיתה 42
,חלומות חלומות icon_smile.gif אסתפק בקצת יותר הרבה פחות ממה שאני כיום) אז לא אהיה יותר מאזוכסטית.?
"יעבור לי"?
גם, ממש,לא נכון
גם לא מצאתי עצמי בכמעט 30 שנה האחרונות מאז הצבא נדחית או מפוטרת מעבודה
בגלל הגודל שלי,בגלל חוסר כישורים או דרישות למשרה
זה,כן ומובן ומקובל גם אם כואב
לא
בגלל הגודל.
והיום אם אתפטר ואחפש עבודה אחרת אצטרך לצערי
לקחת בחשבון שאולי לא יקבלו אותי בגלל גילי או אפילו המראה שלי
גם אני אתאים לדרישות המשרה
זכותם ,לא אתבע אף אחד ,פה,זה לא אמריקה.
אבל אצלי בבנק ,מעריכים אותי על מי ומה שאני ,עובדת מוכשרת מסורה וטובה
וגם מתחברתת,שזה חשוב.
הם לא "לקחו סיכוי/ן עם שמנה" הם הבינו שאני מתאימה למשרה.

ולא אחת חוזרתי פה או שם ע''י ונילים רזים וחטובים להפליא
שאפילו אני תהיתי לעצמי "מה לעזזל הוא ראה בי?" "הוא אולי נמשך לגודלי?
ואולי רק לחיוך שלי?
(האחרון שנענתי לו לפני כחצי שנה היה נספח דיפלומטי למות עליו
אבל האו וניל לא היה לי מה לעשות בו או איתו)
מה אתם ידועים ,למרות ועל אף גודלי
גם בידי שולטים ,כי לעולם לא אשקר לאדם בכתובים או בשיחה מרחוק
על מידות גופי. אולי הם נמשכים דווקא?לגודלי ואולי ,באמת?למי שאני בפנים? שנמצא בבלוג ובמקומות שכותבת?
כי אני שפחה.

מי שלא אוהב שמנות ולא יסתכל עלי אם בכלל,מעבר לגודל
אין לי מה להעלב ממנו בדיוק כמו שלא אעלב מאדם שמחפש צעירות ממני בהרבה
כי בנות גילי הן לא לטעמו.

אנשים
להתפשר על צרכים רגשיים ופיזיים מיניים בייחוד ,רק בגלל ש..
זה עצוב,
לחשוב ככה על אחרות רק בגלל מראם וגודלם החיצוני
זה אטימות אם לא טיפשות מרושעת.

דיאטה אני עושה היום ,בין הייתר,בגלל שלא רוצה להגיע לניתוח גב אקוטי
שלישי. קיבלתי שכל.
לא בשביל אוהבי צעירות במידות XXS
וגם לא בשביל למצא מישרת מזכירה אישית/
נהגת/מוצצת צמודה, בשכר גבוה מוגזם.

נוריתE

והנה

נוריתE • 3 בפבר׳ 2011
כמה כתובים מכל סוג,
בנושא" שפחות שמנות ולמה הן פה"
לאורך השנים פה.

ואגיד בחיוך של סיפוק קל
שבחיפוש שלי בתולדות הכלוב מצאתי ה-מון מודעות חיפוש של שולטים
שמחפשים(ולא אביא מחמת הפרט)
יווווווווווו
שפחה שמנה icon_smile.gif יש יש.

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=11060&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=12771&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=20311&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=145139
שוסי
שוסי • 3 בפבר׳ 2011
פרלין כתב/ה:
זונת סושי כתב/ה:
אני חושבת שזה נורא מעניין שאני העלתי שאלה על אנשים בכלליות-זכרים כנשים,כלומר לא עשיתי הבחנה בין המינים,ורובכן פשוט בחרו להתעלם כליל מהשאלה המקורית שלי.
גם אם אתן טוענות שהפוסט שלי הינו פוסט בוז וסלידה כלפי השמנה,אז מדוע החלטתן לצמצם את האוכלוסיה שאני שאלתי לגביה ב50%?

לא בוז וסלידה - הדרה והיתממות.
אבל את צודקת, זאת שאלה טובה. אני חושבת שהתרגלנו שהטענות מופנות כלפי נשים.
נקודת עיוורון. שלי לפחות.

אני חושבת שנילי ענתה לך מאוד יפה בשרשור שלך לגבי שמנים משני המינים, לא?

ולזה בדיוק אני מכוונת כשאני מדברת על ההתגוננות שביקשתי עוד בפוסט הפותח למנוע.
מה זאת הדרה אגב?
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 3 בפבר׳ 2011
זונת סושי כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
זונת סושי כתב/ה:
אני חושבת שזה נורא מעניין שאני העלתי שאלה על אנשים בכלליות-זכרים כנשים,כלומר לא עשיתי הבחנה בין המינים,ורובכן פשוט בחרו להתעלם כליל מהשאלה המקורית שלי.
גם אם אתן טוענות שהפוסט שלי הינו פוסט בוז וסלידה כלפי השמנה,אז מדוע החלטתן לצמצם את האוכלוסיה שאני שאלתי לגביה ב50%?

לא בוז וסלידה - הדרה והיתממות.
אבל את צודקת, זאת שאלה טובה. אני חושבת שהתרגלנו שהטענות מופנות כלפי נשים.
נקודת עיוורון. שלי לפחות.

אני חושבת שנילי ענתה לך מאוד יפה בשרשור שלך לגבי שמנים משני המינים, לא?

ולזה בדיוק אני מכוונת כשאני מדברת על ההתגוננות שביקשתי עוד בפוסט הפותח למנוע.
מה זאת הדרה אגב?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%94

זה מה שויקי אומרים וזה מאוד מעניין. אני התכוונתי לזה במובן של שימת גבולות בין "אנחנו" ל"אתם". הוצאה מאיזשהו שיח. במקרה הזה, השיח המיני, או שדה ההתרחשויות המיני.

ושוב: נילי ניסחה את זה כל כך יפה. באמת.

ובקשר להתגוננות: סושי, בחייאת, מה את רוצה?
למה באמת כיוונת בשאלה שלך ומהיכרותך עם הכלוב, מה חשבת שיקרה?
נילי ונילי

Re: בלאק לוטוס - את *מה זה* טועה -

נילי ונילי • 3 בפבר׳ 2011
Black Lotus כתב/ה:

בנוסף, מכיוון שאיש עוד לא הביא מחקרים המוכיחים כי כל השמנים חווים את הסטיגמה [...]

לא בשביל להוכיח לך שאת טועה, חלילה, פשוט כי חיכיתי להזדמנות להציב פה רשימת קריאה.

כתיבה באנגלית יש בלי סוף על הנושא. סוזי אורבך וסוזן בורדו הן הבולטות ביותר, לדעתי.

לגבי כתיבה בעברית-
ד"ר יופי תירוש היא משפטנית פמיניסטית וכתבה על הנושא בעברית. היא מתעסקת כיום בחקיקה המונעת אפליה של שמנים בתעסוקה (ובטח בעוד תחומים, אבל אני לא בקיאה כל כך בתחומי ההתעסקות שלה). הנה לינק לאחד המאמרים שלה שניתן למצוא זמין על הרשת, ומאד מומלץ:
http://yofizohar.files.wordpress.com/2009/02/tirosh-weight-review.pdf
(קובץ PDF )
מכשפונת ממתק

מה זה נורמלי לגמרי???

מכשפונת ממתק • 3 בפבר׳ 2011
לומדת מההתחלה כתב/ה:
Black Lotus כתב/ה:

אני חושבת שגם אם קיימת סטיגמה כזו היא משויכת לאנשים שהם *ממש* שמנים, אלו שקוראים עליהם בכלי התקשורת כמי שלא הצליח להוציא את ה-200-300 קילו מהבית כבר שנים. מכיוון שככה הם מופיעים בתקשורת, הגיוני שזו תהיה הסטיגמה עליהם, אבל אני לא חושבת שהיא משליכה על כל מי שה-BMI שלו גבוה מהממוצע. לומר שאת בוחרת לא להתייחס לאלו שלא חווים את הסטיגמה מבלי לבחון מה האחוז שלהם מתוך אוכלוסיית השמנים ולהתייחס לחוויה השונה כאל יוצא מן הכלל, זה לחטוא לעיקר. באותה מידה יתכן שרק אחוז קטן מרגיש כך, אך מנסה להכליל על כל השאר.

בתור מישהי שבילדותה מימדי גופה היו לגמרי נורמליים, אך הסביבה כבר אז (כיתה פאקינג ד' בערך!) כבר שידרה לי שאני שמנה מאוד - אני יכולה לומר לך שהכל ענין של טרנד חברתי - אפנתי.

אני בכיתה ד' לבשתי מידה 10 אולי 12, ולא נחשבתי לילדה רזה במיוחד.
תמיד היתה לי בטן של חמידות ולחיים לצבוט.
אם בכיתה ד' האחות של בית הספר או הרופא ילדים חשבו שאת שמנה מאוד, כנראה שמימדי הגוף שלך לא היו לגמרי נורמלים. לא לילדה בכיתה ד'.
אם הסביבה שלך שידרה לך שאת שמנה מאוד, כנראה שזה מה שהיה.
אולי הסביבה היתה צריכה להיות יותר מקבלת ומבינה ואולי ההורים שלך היו צריכים לטפל בזה בצורה אחרת, אין לי מושג מה היה שם, אבל בדר"כ כשבן אדם מבוגר/ילד נחשב שמן מאוד הוא שמן מאוד, וזה לא קשור לשום טרנדים.