סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ואני רק תהיה. (עוד פוסט שטחי ומשמים על שומן כלובי)

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 13 שנים • 2 בפבר׳ 2011
פרלין​(נשלטת){ש} • 2 בפבר׳ 2011
[quote="Brave Dwarf"]
פרלין כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
צר לי אך איני מסכימה כלל עם הטחת ההאשמות הזו.

יש אדם אחד שאשם בזה שאני שמנה. ולא, חובבי פרויד משמימים שכמותכם, לא אמא - האדם הזה הוא אני. אולי זה מהפכני לחשוב כך, אך בגיל 32 אף אחד לא דוחף לי אוכל לפה מלבדי ולכן אין לי למי לבוא בהאשמות. לא לחברה, לא לעולם הדוגמנות, לא לאמא המסכנה שלי (שוב שתוק, פרויד!) ולא לגברים שמה לעשות, חלקם אוהבים נשים רזות (שזה אגב, מותר בדיוק כמו לאהוב נשים שמנות. אז על מה הויכוח?). ולכן איני מבינה על מה שוב יש מהומה.

במקום לבוא בהאשמות לכל העולם, אולי כדאי פשוט לקחת אחריות ולעשות את השינוי המיוחל. בחיי שזה קל יותר מלנסות לשנות את העולם. הוא לא ישתנה. אנשים לא ישתנו.

לפני 8 שנים, החלטתי לקחת את עצמי בידיים. לא כי גברים לא נמשכו אלי, לא כי הייתה לי בעיה להתקבל למקומות עבודה ולא כי נעלבתי משירשורי "למה כולן שמנות?" באינטרנט. הסיבה שאני לקחתי את עצמי בידיים היא שעליתי על המשקל וראיתי מספר בן שלוש ספרות, לראשונה בחיי. ונחרדתי. זו הייתה קריאת ההשכמה שלי, שהביאה אותי להוריד 40 קילו.

והיום, 8 שנים מאוחר יותר, אני שוב זקוקה לקריאת השכמה. לא כי גברים לא נמשכים אלי (אני נשואה באושר לגבר מקסים שאוהב אותי וכל קילו בגוף שלי), לא כי יש לי בעיה להתקבל למקומות עבודה (יש לי אחלה עבודה. באמת) ולא כי אמא מציקה לי (היא לא. פרויד, תרגיע! פעם אחרונה שאני מעירה לך!) ואפילו לא בגלל שרשורי "למה כולן שמנות" בכלוב. אני זקוקה לקריאת השכמה בגללי, בגלל הבריאות שלי ובגלל שאני נורא רוצה להשתחל חזרה לשמלה השחורה הסקסית שלי.

יום טוב ודיאטטי לכולם.

ספיריט, חשבתי על התגובה שלך הרבה זמן.

אני אוהבת להיות רזה יותר. הפנים שלי יותר יפות, קל לי לקנות בגדים וקל לי עם עצמי.
אבל העניין הוא כזה: זה ענייני. זה שלי עם עצמי. מה שאני אוהבת בי, איך שאני אוהבת אותי, איך שהגבר שלי אוהב אותי, זה לחלוטין העניין שלי.

זה לא עניינו של אף אחד. כמו שהדכאון של האשה הרזה שהולכת לידי הוא עניינה. האמא השתלטנית והמסרסת של הגבר החתיך שהולך מולי ברחוב היא עניינו והבדידות של הכוסית הלוהטת שמטיילת עם הכלב שלה בשעת לילה מאוחרת - היא עניינה.
לכל אחד יש בעיות, אבל בחבורה הזאת של האנשים שמניתי, אני הבן אדם היחיד שהבעיות שלו נראות.
האכילה הרגשית שלי, בעיות הויסות ההורמונלי שלי, מה שלא יהיה הגורם להשמנה שלי או של כל אישה אחרת, הגורם הזה נראה כלפי חוץ.

חכי פרלין. על מה את מדברת. רק עליך רואים? באמת לידך עוברים רק נשים רזות עם דכאון פנימי וחתיכים עם אמא שתלטנית באמתחתם? מעולם לא חלפו על פניך אנשים עם פלולה על האף או צלקת על הלחי, גבוהים יתר על המידה ומקועקעים (למשל) שמייד התכווצת בתוכך אך ורק למראם? זה באמת לא עניינו של אף אחד?

מה, מעולם אף אחד מהחולפים על פניך לא עורר בך רגשות, תחושות או זכרונות רק בגלל מראהו החיצוני? לא יכול להיות.[/quote

אוקיי, בוא נרחיב את זה לשמנים ולאנשים שנראים מחוץ לנורמה.
ובוא נבדיל שוב בין אנשים שבוחרים להראות את השוני שלהם לבין אנשים שלא בוחרים.

כך או כך אתה מתעסק בתפל, בעיניי. זאת לא הפואנטה. הפואנטה היא לא הרגשות שאני או אתה חווים למראה של מישהו אחר, הפואנטה היא דווקא הדיעה שיש לנו לגביו. לגבי היכולות שלו או הבעיות שלו. שיפוט מהיר ואכזרי של אנשים לפי מראם החיצוני הוא נחוץ ואפילו אבולציוני, השאלה מה קורה שניה אחרי שאתה חולף על פניהם ברחוב. שניה אחרי האינסטינקט השיפוטי הראשוני.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 2 בפבר׳ 2011
מה זאת אומרת מה? ממשיך בדרכי ובמחשבות שהטרידו אותי טרם הצטלבו דרכינו. אני צריך לקנות מוצצים, יש לי ישבה חשובה בעשר בערב היום ומחר בארבע. אני צריך לדבר עם החבר שלי על הויטמינים שאשתי אמורה לקחת ועוד המון דברים. אם אני אתחיל להתעסק בכל איש עם פלולה על האף, אני לעולם לא אגיע הביתה. לעומת זאת אם יעצור אותי ונחליף מילים, כבר תהיה לי דיעה מינימלית עליו שכלל אינה קשורה לפלולה שלו.
נילי ונילי
נילי ונילי • 2 בפבר׳ 2011
איזה בולשיט. השיפוט שלנו את אנשים שמנים הוא שיפוט ערכי: הם עצלנים, חלשי אופי, לא שולטים בעצמם, נכנעים לתאוות שלהם.
השיפוט שלנו את אנשים עם פלולות הוא, לעומת זאת, אינו שיפוט ערכי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
יש הבדל בין להרגיש משהו בינך לבין עצמך לבין להפוך את זה לדיון ציבורי.

יש הבדל בין לשפוט מישהו בינך לבין עצמך לבין לחשוב שלשיפוט שלך יש תוקף מעבר לסתם מחשבה חולפת. אני יכולה לחשוב כל מה שמתחשק לי על אנשים עם פלולות. אני יכולה לחשוב שזה סקסי, אני יכולה לחשוב שזה מכוער, אני יכולה לחשוב "למה הוא לא עושה ניתוח להסיר אותה", ואני יכולה לחשוב "כל הכבוד לו שהוא לא נכנע לתכתיבי החברה ושומר על הפלולה הייחודית שלו".

כל זה לא מקנה לי את הזכות להוכיח אותו בנושא, וגם לא לחשוב שאני בכלל יודעת עליו משהו.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 2 בפבר׳ 2011
נילי ונילי כתב/ה:
איזה בולשיט. השיפוט שלנו את אנשים שמנים הוא שיפוט ערכי: הם עצלנים, חלשי אופי, לא שולטים בעצמם, נכנעים לתאוות שלהם.

אלא אסתטי. לא נכון! השיפוט שלי (אם ניתן להגדיר את זה כך) אנשים שמנים אינו נבדל בדבר משיפוט שלי אנשים גבוהים מדי, נמוכים מדי, קרחים, כאלו עם פלולה או עם קרן על המצח. הכרתי המון אנשים שמנים שהיו בעלי אופי עשוי פלדה, ומאוד רחוקים מלהיות עצלנים ועם כל הכבוד לחמישה אחוזי שומן שלי עליהם אני שומר בקנאות גם אני נכנע לתאווה אחת או שתיים שלי ולא מתכוון לחדול מכך. נו אז מה?

כן מטרידה אותי בריאותו של אדם שמן. כשאדם קרוב אלי משמין, אני חרד לבריאותו. כשאדם שמן חולף על פניי דינו מבחינתי אינו שונה מדינו של ההוא עם פלולה. אני עשוי להתנתק מהמחשבות שלי ולציין עובדה - עבר לידי אדם שמן ואחרי שניה חלף לידי בחור בחולצה אדומה.

תפסיקו עם הסטיגמות האלו. תפסיקו להאמין בהן ותפסיקו לעודד אותן. כפי שפרי אמרה - אם לשמן מפריע אישית שהוא שמן, שיעשה (במידה והוא מסוגל כי אני יודע שזה לא פשוט בכלל) דיאטה. וכפי שזאלופון אמר - אז מלאה או שמנה, אני אוהב אותה, בעיניי היא הכי יפה.
שוסי
שוסי • 2 בפבר׳ 2011
אני חושבת שזה נורא מעניין שאני העלתי שאלה על אנשים בכלליות-זכרים כנשים,כלומר לא עשיתי הבחנה בין המינים,ורובכן פשוט בחרו להתעלם כליל מהשאלה המקורית שלי.
גם אם אתן טוענות שהפוסט שלי הינו פוסט בוז וסלידה כלפי השמנה,אז מדוע החלטתן לצמצם את האוכלוסיה שאני שאלתי לגביה ב50%?
פרחונית​(לא בעסק)
פרחונית​(לא בעסק) • 2 בפבר׳ 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:

אלא אסתטי. לא נכון! השיפוט שלי (אם ניתן להגדיר את זה כך) אנשים שמנים אינו נבדל בדבר משיפוט שלי אנשים גבוהים מדי, נמוכים מדי, קרחים, כאלו עם פלולה או עם קרן על המצח. הכרתי המון אנשים שמנים שהיו בעלי אופי עשוי פלדה, ומאוד רחוקים מלהיות עצלנים ועם כל הכבוד לחמישה אחוזי שומן שלי עליהם אני שומר בקנאות גם אני נכנע לתאווה אחת או שתיים שלי ולא מתכוון לחדול מכך. נו אז מה?

כן מטרידה אותי בריאותו של אדם שמן. כשאדם קרוב אלי משמין, אני חרד לבריאותו. כשאדם שמן חולף על פניי דינו מבחינתי אינו שונה מדינו של ההוא עם פלולה. אני עשוי להתנתק מהמחשבות שלי ולציין עובדה - עבר לידי אדם שמן ואחרי שניה חלף לידי בחור בחולצה אדומה.

תפסיקו עם הסטיגמות האלו. תפסיקו להאמין בהן ותפסיקו לעודד אותן. כפי שפרי אמרה - אם לשמן מפריע אישית שהוא שמן, שיעשה (במידה והוא מסוגל כי אני יודע שזה לא פשוט בכלל) דיאטה. וכפי שזאלופון אמר - אז מלאה או שמנה, אני אוהב אותה, בעיניי היא הכי יפה.

הניסיון של הרבה אנשים שמנים הוא שהתגובות הן בד"כ שונות משלך.
כולם דוחפים את האף לצלחת שלהם, לסל קניות שלהם.
אנשים מציעים להם דיאטה כזו או אחרת (רוב הסיכויים שהם לא היו מציעים לבעל הפלולה המלצה לרופא שיוריד להם את הפלולה).
הם זוכים למבטים כאלו ואחרים בחדר כושר (נעצור לשנייה להעריך את האירוניה...)
הם זוכים למשפטי קסם כמו "אילו רק היית 10 קילו פחות..."

ולרוב זו לא דאגה לבריאותם.
השמנה עושה משהו לאנשים, היא יוצרת תגובות שונות, בעיקר שיפוטיות.

אני זוכרת שקראתי כתבה פעם (אנסה למצוא את הקישור)
אישה צעירה עם עבר של הפרעת אכילה, החליטה לעשות ניסוי. היא התחפשה לשמנה.
המבטים, המילים, התגובות שהיא חוותה היו מאוד קשות עבורה.

אז זה נכון שאם יש מספיק ביטחון עצמי, אם יש מספיק אסרטיביות כדי לענות,
שאם אדם מספיק אוהב את עצמו כמו שהוא, אז זה לא אמור לשנות.

לוקח זמן (לפעמים זמן רב) להגיע למקום הזה.
אז לא, זה לא בראש שלנו.
נוריתE

נימאס!

נוריתE • 2 בפבר׳ 2011
שאנשים או נשים
יעשו לעצמם חשבון נפש אישי
פנימי
ו(אם צריך פסיכולוג או מרגישים צורך
אז
שילכו)
ללמה הם שמנים/ות
או למה הן אוהבות סושי או פאסטה או בכלל כל דבר אחר
והאם או למה אם בכלל זה מחזק את הנטיה המינית הSM ית
שלהם/ן ואם ירצו לעשות משהו בנדון של כל אחד מהללו ,שיעשו .

WTF זה עניין של מישהו לדחוף את האף בתחת של מישהו אחר או בתחת הכללי
של מיגדר שלם,או מיגזר זה או אחר בכללותו,
שהוא בכלל לא מכיר, ולשאול אותם שאלות אישיות שכאלו ע''ג פורום כללי
או בכלל להעלות תהיות הזויות ולא מבוססות,רק כי בא להם/ן
על קצת תשומי.

וז.סושי
אם מעניין אותך לגבי מישהי זאת או אחרת למה היא בסאדו שאלי אותה אישית
התהיה הזאת שלך
תמימה, היא לא היתה.והאג'נדה הזאת לא באה מתוך דאגה לנשים זרות
מכל צד של השוט.
ואם במקרה ואני לא מכירה אותך
את עצמך,בעלת משקל עודף ותוהה אולי לעצמך
אם זה?מה שגרר אותך לפה
בצורה כזאת
תשובה לא תמצאי.
בידקי את אישית עם עצמך ומיצאי לך תשובות,משלך.
כי דבר כזה הוא לא שונה מהוויכוח הישן ששאל/תהה פעם,
אם לנשים או אנשים בעלי נטיה דיכאונית כזאת או אחרת או הפרעת אישיות כלשהיא יש
משיכת ייתר לסאדו או אם עולם הסאדו "מארח" רבים ורבות כאלו
זה שטות וזה שטות מרושעת.גועל נפש צדקני.

וכן,אני עצבנית
אזמה.
seelinewoman
seelinewoman • 2 בפבר׳ 2011
Grey / Green כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
צר לי אך איני מסכימה כלל עם הטחת ההאשמות הזו.

יש אדם אחד שאשם בזה שאני שמנה.

קול השפיות. בזאת תמו שידורינו.

אין על כך חולק,
אלא שלא על זה היה השרשור הזה
או כל שרשור אחר.
העניין הוא אחד בלבד:
אם שמנים כמונו הם חסרי אחריות,
מה זה עניינכם?
אל תזדיינו אתנו, אבל תפסיקו לזיין
לנו את השכל על זכות קיומנו בכלוב או
בשאר המכלאות האנושיות.
זה הכל.
בלוסום​(לא בעסק)

פרחונית, נגעת לי בפצע...

בלוסום​(לא בעסק) • 2 בפבר׳ 2011
פרחונית כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:

הניסיון של הרבה אנשים שמנים הוא שהתגובות הן בד"כ שונות משלך.
כולם דוחפים את האף לצלחת שלהם, לסל קניות שלהם.
אנשים מציעים להם דיאטה כזו או אחרת (רוב הסיכויים שהם לא היו מציעים לבעל הפלולה המלצה לרופא שיוריד להם את הפלולה).
הם זוכים למבטים כאלו ואחרים בחדר כושר (נעצור לשנייה להעריך את האירוניה...)
הם זוכים למשפטי קסם כמו "אילו רק היית 10 קילו פחות..."

ולרוב זו לא דאגה לבריאותם.
השמנה עושה משהו לאנשים, היא יוצרת תגובות שונות, בעיקר שיפוטיות.

אני זוכרת שקראתי כתבה פעם (אנסה למצוא את הקישור)
אישה צעירה עם עבר של הפרעת אכילה, החליטה לעשות ניסוי. היא התחפשה לשמנה.
המבטים, המילים, התגובות שהיא חוותה היו מאוד קשות עבורה.

אז זה נכון שאם יש מספיק ביטחון עצמי, אם יש מספיק אסרטיביות כדי לענות,
שאם אדם מספיק אוהב את עצמו כמו שהוא, אז זה לא אמור לשנות.

לוקח זמן (לפעמים זמן רב) להגיע למקום הזה.
אז לא, זה לא בראש שלנו.

כמה זה כואב... לקרוא את עצמך עירומה ככה.. כל החיים, לא מספיק שלא היה לי מספיק בטחון עצמי, עוד הורידו אותו בגלל ההשמנה - הוסיפו לזה חזירות, הוסיפו לזה עצלנות, הוסיפו לזה הרבה הרבה יותר מדי טפל. ועשו לי מזה כדור שלג - מיש-מש של כל מיני דברים גרועים שהצטרפו לתדמית של מי שהיתי רוב חיי. מילא אם היתי בוגרת, מילא אם זה היה מתחיל כשהיתי מבוגרת, זה התחיל כשהיתי ילדה!! חסרת ישע, טבולה-ראסה, לקח לי חיים שלמים להגיע לאיפה שאני היום, והחיים שלי לא היו בכלל בעדי...

והיום כבר למודת קרבות, לקחתי את עצמי בידיים כי ראיתי שאף אחד אחר לא יעשה את זה. לא שמישהו צריך. אבל לקחו לי שנים להבין שהאחריות על החיים שלי היא שלי, והפצע, הפצע עדין פה... לדעת שהילדות שלי, שהיתה אמורה להיות מוגנת - לא היתה.

(ועכשיו, אני חושבת שגיליתי את הסיבה האמיתית מה אני מחפשת פה, על הדרך...)