שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשלטת שאומרת שהיא מטומטמת, קרוב לאפס. מה דעתכם?

דורון גונן
לפני 13 שנים • 4 באפר׳ 2011

נשלטת שאומרת שהיא מטומטמת, קרוב לאפס. מה דעתכם?

דורון גונן • 4 באפר׳ 2011
אני רוצה לשמוע את הערותיכם, נסיונכם ועצתכם. מדבר בנשלטת שמציינת בפני מדי פעם שהיא מטומטמת או לא-יוצלחית וכדומה.

בגדול, מה שהיא אומרת על עצמה נראה כחוסר הערכה מוחלט.

אבל למעשה, מדובר באם ל-4 ילדים, מתפקדת רגיל כמו כולנו, לא הכי יפה בעולם אבל סביר, גוף לא רע ועם הומור שקט.

מפעם לפעם, או למשל כשהיא מספרת לי מה עבר עליה באותו יום, היא מתארת מקרים מסויימים ואומרת "אתה רואה כמה מטומטמת אני?!". גם בעניינים נוספים היא מביעה את מה שנראה כלפי חוץ כחוסר הערכה לעצמה. היא אומרת שהיא מתאימה רק להיות חור שמזיינים אותו והיא משלימה עם זה. אין לה יומרות להיות יותר.

מה שהיא רוצה זה רק שאהיה שם בשבילה ורק בשבילה ובאופן כללי שתוכל לדעת שיש גבר שהיא קשורה אליו והוא קשור אליה.

והשאלה היא איך הייתם אתם או אתן מגיבים?
1. האם כשולטים הייתם מתחילים לעודד אותה ולטפח לה את הבטחון והאגו?
2. האם הייתם מתעלמים בשתיקה ומשאירים את המצב כמות שהוא משום שהוא מתאים לכם כשולטים?
3. האם מצב נפשי כזה לא היה מתאים לכם כשולטים?
4. האם הייתם אוסרים עליה לומר דברים כאלה אך לא מנסים לשנות אותה או את דעתה מתוך ידיעה שזה נובע עמוק מתכה?

מה?
L איה
L איה • 4 באפר׳ 2011
בסד"ו
שאלה לי אליך,
האם אתה חושב שהיא סובלת מהערכה עצמית של שטיח על אמת, או שמא היא מניחה שזוהי גישת שיווק 'שפחתית' יעילה?
ערב תענוגות,
ליבנת
stephanie​(נשלטת)

מממ...תלוי

stephanie​(נשלטת) • 4 באפר׳ 2011
השאלה למה היא אומרת את זה.
גם אני אוהבת לרדת על עצמי לפעמים. אני עושה את זה כי יש לי מספיק ביטחון עצמי לקרוא לעצמי "טיפשה" או "מטומטמת", כי אני יודעת שאני לא, אז לא אכפת לי להגיד את זה (ואז אדוני מתעצבן עלי ואני מפסיקה).
אם אתה חושב שהיא באמת חושבת ככה על עצמה, זו כבר בעיה אחרת אבל אולי לא אתה זה שיכול לפתור אותה.
אם זה רק חלק מהמשחק, אז פשוט תגיד לה שהיא לא, שהיא חשובה לך, שאתה מעריך אותה. גם נשלטות - אפילו בלי יומרות - צריכות לשמוע דברים כאלה.
נוריתE
נוריתE • 4 באפר׳ 2011
אין פה בכלל מקום להעלות שאלה כזאת לדיון ועוד לתת"אופציות פעולה" בנוסח "מה אתם,הייתם עושים"
התשובה,ברורה

אישה כזאת
בתנאי שאכן היא קיימת
צריכה לעזוב את הסאדו בצד
ולטפל בבעיות האישיות האלו שלה
כי רוב הסיכויים הם ,שפה ,היא תמצא אחד ש"יטפח" את ההלקאה העצמית הזאת שלה
וחוסר הביטחון הזה
וינצל אותם לטובתו הוא.
ועוד יגיד תודה לבורא עולם שהפיל בחיקו אחת כזאת.

FYI
אני לא רואה פה משחק בנוסח ,דאדידום"
היא: "הו אבאל'ה איזו טיפשה אני"
הוא :"הוי מתוקה,את ממש לא.."
או "נו נו נו אל תגידי על עצמך כאלו דברים".
דורון גונן
ליבנת כתב/ה:
בסד"ו
שאלה לי אליך,
האם אתה חושב שהיא סובלת מהערכה עצמית של שטיח על אמת, או שמא היא מניחה שזוהי גישת שיווק 'שפחתית' יעילה?
ערב תענוגות,
ליבנת

זה על אמת.
מדובר בוונילית שלא מכירה את המושג 'שפחה' (עדיין).
היא מרגישה כל כך למטה שהיא נורא מעריכה את זה שאני מדבר איתה בגובה העיניים ולא 'מלמעלה'.
דורון גונן
נוריתE כתב/ה:
אין פה בכלל מקום להעלות שאלה כזאת לדיון ועוד לתת"אופציות פעולה" בנוסח "מה אתם,הייתם עושים"
התשובה,ברורה

אישה כזאת
בתנאי שאכן היא קיימת
צריכה לעזוב את הסאדו בצד
ולטפל בבעיות האישיות האלו שלה
כי רוב הסיכויים הם ,שפה ,היא תמצא אחד ש"יטפח" את ההלקאה העצמית הזאת שלה
וחוסר הביטחון הזה
וינצל אותם לטובתו הוא.
ועוד יגיד תודה לבורא עולם שהפיל בחיקו אחת כזאת.
".

נורית,
היא לא "פה". היא וונילית שלא יודעת מה זה "נשלטת" ולא מכירה את המקום הזה.
דורון גונן

Re: מממ...תלוי

gili כתב/ה:
השאלה למה היא אומרת את זה.
גם אני אוהבת לרדת על עצמי לפעמים. אני עושה את זה כי יש לי מספיק ביטחון עצמי לקרוא לעצמי "טיפשה" או "מטומטמת", כי אני יודעת שאני לא, אז לא אכפת לי להגיד את זה (ואז אדוני מתעצבן עלי ואני מפסיקה).
אם אתה חושב שהיא באמת חושבת ככה על עצמה, זו כבר בעיה אחרת אבל אולי לא אתה זה שיכול לפתור אותה.
אם זה רק חלק מהמשחק, אז פשוט תגיד לה שהיא לא, שהיא חשובה לך, שאתה מעריך אותה. גם נשלטות - אפילו בלי יומרות - צריכות לשמוע דברים כאלה.

גילי,
תודה על התשובה.
היא באמת חושבת כך על עצמה.
godisafemale​(שולטת)

אני חושבת שהיא מרימה לך להנחתה

godisafemale​(שולטת) • 4 באפר׳ 2011
תהיה בן אדם טוב וגבר טוב התשובות תגענה מעצמן.

אמא לארבעה ילדים היא לא סמרטוט ולא בטיח' היא סופרמן!

כל מה שהיא צריכה זה שתעזור לה להתמודד עם החיים, תלקק אותה כמה פעמים בשבוע, תשאל במה היא צריכה עזרה ותהיה שם בשבילה, כמה ספנקים קצת קניות..ת'יודע.. בקטנה (אבל כל שבוע!)
Red Leaf
לפני 13 שנים • 5 באפר׳ 2011
Red Leaf • 5 באפר׳ 2011
כחלק מהתפקיד של שולט, אתה צריך לקחת עליה גם אחריות ולכוון אותה בחיים או לפחות לנסות לעזור לה. שולט זה מושג שהוא גדול יותר מסתם ספאנק בטוסיק בזמן סקס, לדעתי.
אם אתה יכול לזיין ולהשפיל אותה, חלק מן הדרש לעניות דעתי זה גם לקחת אחריות על תקינותה - הפיזית והנפשית(כן, אני יודע שזה נשמע כמו חתיכת כאב ראש). היא בוטחת בך, היא לא סתם אומרת ומראה לך את זה, היא כנראה ניסתה לטפל בזה לבד ולא הצליחה, ויכול להיות שכל מה שהיא צריכה זה חיבוק ומילות עידוד, או שתיקח אותה לשיחה קצת יותר עמוקה ותנסה ללבן ולהבין מאיפה זה מגיע ולסייע לה.
כי בסופו של דבר, זהו תפקידו של השולט לשמור על תקינותה הנפשית והגופנית של הנשלטת שלו, לדעתי.

בהצלחה
Pantera​(שולטת){לא פנויה}
לפני 13 שנים • 5 באפר׳ 2011
Red Leaf כתב/ה:
כחלק מהתפקיד של שולט, אתה צריך לקחת עליה גם אחריות ולכוון אותה בחיים או לפחות לנסות לעזור לה. שולט זה מושג שהוא גדול יותר מסתם ספאנק בטוסיק בזמן סקס, לדעתי.
אם אתה יכול לזיין ולהשפיל אותה, חלק מן הדרש לעניות דעתי זה גם לקחת אחריות על תקינותה - הפיזית והנפשית(כן, אני יודע שזה נשמע כמו חתיכת כאב ראש). היא בוטחת בך, היא לא סתם אומרת ומראה לך את זה, היא כנראה ניסתה לטפל בזה לבד ולא הצליחה, ויכול להיות שכל מה שהיא צריכה זה חיבוק ומילות עידוד, או שתיקח אותה לשיחה קצת יותר עמוקה ותנסה ללבן ולהבין מאיפה זה מגיע ולסייע לה.
כי בסופו של דבר, זהו תפקידו של השולט לשמור על תקינותה הנפשית והגופנית של הנשלטת שלו, לדעתי.

בהצלחה

אני חושבת שאתה צודק רק חלקית. כל למה שאמרת נכון רק אם הבן אדם היה תקין נפשית כשנפגשתם. ואז כן, תפקידך הוא לשמור על תקינותו הנפשית. לשמור, לא לתקן!

לדורון:
היה לי סיפור דומה עם נשלט שהערכה עצמית שלו היית עד כדי כך נמוכה שבאיזה ששהוא שלב זה הגיע למצב שבו פשוט לא היה אפשרי לדבר איתו. על כל שאלה שלי, הוא היה עונה - מה אני יודע? אני סתם מטומטם. את חכמה ואני אפס, דעה שלי בכלל לא חשובה וכדומה.
אני לא פסיכולוגית, אבל הרגשתי שאני פתאום חייבת להפוך לאחת. ולעשות את זה בלי הכשרה מתאימה לא כל כך רציתי.
ניסיתי הכל. לדבר, לייעץ, להקשיב, לאסור להגיד משפטים כאלה ואחרים. וזה לא עזר.

לדעתי יש הדבל עצום בין בן אדם שנמשך לבדס"מ ממקום בריא ושפוי לבין מישהו שעושה זאת בגלל שהחיים שלו לא מסתדרים לו והכל מתנהל לא כשצריך ולא כמו שהוא רוצה והוא מחפש אותך (השולט/ת) כדי לחזק בעצמו את תחושת האפסיות שהייתה שם לפנייך.
אותי אישית בן אדם כזה לא מושך אלא גורם לי לעצב ורצון לעזור. כבן אדם לבן אדם.

אני שלחתי אותו לפסיכולוגית. פעמים ראשונות היו בפקודה (כי הוא לא רוצה). אחרי כמה פעמים הוא כבר התחיל ללכת ביוזמתו. היום אנו כבר מזמן לא ביחד. מידי פעם מדברים. הטיפול עזר לו. הוא מתפקד הרבה יותר טוב בחיי יום יום. הוא עדיין נשלט. אבל כבר מזמן לא קורה לעצמו מטומטם ולדעתי ולדעתו איכות החיים שלו השתפרה מאוד בהבט המנטלי.

זאת לא עצה, פשוט סיפור אמיתי. מה שלא תעשה, אלייך להזהר מאוד. מדובר על בריאות נפשית של בן אדם. וזה דבר מאוד שביר..

יום טוב.