סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אביזרים טקטיים ?

קליבר​(שולט)
לפני 20 שנים • 4 בינו׳ 2004

אביזרים טקטיים ?

קליבר​(שולט) • 4 בינו׳ 2004
icon_evil.gif כשהזמן קצר - והמלאכה מרובה , ואין זמן לקשירות סטייל ה- TEACHER ) האם כבילת הסאב/'ית באזיקונים "נחשבת" ?
האם יש לכם הערות והארות בנושא ..
ברור שיש קאטר/ מספריים או כל כלי חילוץ אחר ( אצלי זה פטיש 5 ק"ג ) כי בעת צרה בחבלים מספיקה פתיחת קשר אחד , באזיקונים זה לא עובד ככה .

אגב : יש אזיקונים ברוחב 8 מ"מ וגם 10 מ"מ באורך גדול , הם מאד חזקים ולא משאירים סימן כמו אזיקונים של 5 מ"מ או פחות .... ( רוחב לא אורך).

icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
teacher​(שולט)

אני רואה שבכל זאת אני אגיב ראשון ...

teacher​(שולט) • 4 בינו׳ 2004
למרות שאני יותר איש של חבלים, יש לי קצת נסיון עם אזיקונים.

1. אזיקונים עוצרים את הדם. לא משנה איך סגרת אותם, הנסיון של האזוק להגיע לפוזיציה נוחה
יותר מהדקת אותם עליו יותר משהתכוונת במקור.
זה לרוב נובע מהכאב של הפלסטיק על העצמות/מפרקים.
הם לרוב לא ירגישו את עצירת הדם ככאב אלא כתחושה עדינה שם נמלוליות שבקלות פוסחים עליה.
צבע, טצפרטורה, דופק ותחושה סובייקטיבית של האזוק בקצות הגפיים יספקו לך את האינדיקציה הדרושה.

2. אזיקונים, ולא משנה באיזה עובי עלולים לפצוע את העור.
שווה לפעמים, במקומות עדינים לשים משהו רך מתחת כמו בד, מגבת, או משהו בסגנון,
אין מה לדאוג, זה לא מאפשר השתחררות מהם.

3. ניתן לחבר אזיקונים על מנת להאריך אותם.

4. השימוש בקאטר או מספריים לגזירת אזיקונים מהודקים עלול להתברר כבעייתי.
במיוחד בסיטואציות שחייבים לשחרר במהירות. אני מעולם לא ניסיתי לגזור אזיקון עם מל"ק אבל אם זה עובד,
זה יכול להוות פיתרון מעולה לשחרור מהיר וללא סיכון מיותר. קיימים בשוק גם סכינים עם להב מיוחד למטרה זו,
המעוצב בצורה שלא פוגעת בבשר המוקף ע"י האזיקון.

5. באזיקי מתכת איכותיים יש פין בטיחות הניתן ללחיצה ואינו מאפשר הידוק יתר של האזיקים.
באזיקונים אין את הפטנט הזה. כל משיכה מקרית בשרך שנותר לאחר האזיקה עלול להוביל להידוק יתר
שלאחרין אין שום אפשרות התרה מלבד גזירת האזיקון לגמרי. יש חכמולוגים שהיו מציעים לתחוב חפץ חד על לשונית
הנעילה של האזיקון וע"י כך לשחרר אותו. אני לא הייתי בונה על זה...

6. אזיקונים הם זולים, פשוטים לשימוש, חד-פעמיים וניתנים להארכה בקלות יחסית.
שימוש נכון ובטיחותי יכול לאפשר התנסויות רבות ויצירתיות ככל העולה על הדמיון.

יום רגוע
teacher
קליבר​(שולט)
קליבר​(שולט) • 4 בינו׳ 2004
icon_evil.gif
לצערי יש לי נסיון עשיר ביותר באזיקונים .... והמבין יבין , ולא עם סאביות ... icon_rolleyes.gif ( יש לי תעודות ואישורים ממשלתיים לזה )
ואכן כל התופעות מוכרות לי .
אני שם סרט רחב וקשיח מעט , זה אותו סרט של תריס גלילה בין העור לאזיקון , גם כדי לחלק את הלחץ וגם כדי למנוע פציעה ומה שגרוע יותר סימנים כאלה...
הפתרון הזה הוא גם יותר "חזק" מחבל כי הוא אינו מאפשר תזוזה וגם הוא אינו משתחחר או מתרופף עם התנועות .