לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בעצם ,כולנו נשלטות

קיפופיף​(מתחלפת)
לפני 13 שנים • 20 במאי 2011

בעצם ,כולנו נשלטות

קיפופיף​(מתחלפת) • 20 במאי 2011
על ידי המדינה שמחזיקה בחוקים דרכוניים חסרי כל ביסוס רפואי.
יום ראשון-9.00 בבוקר זאת ההזדמנות שלנו לשנות.
תהיו שם!

http://www.medabrotimahut.co.il/2011/05/%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A2-%D7%94%D7%96%D7%9E%D7%9F-%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%93%D7%94-%D7%92%D7%9D-%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%91%D7%99-2/
    התגובה האהובה בשרשור
BelGoat​(שולט)
לפני 13 שנים • 20 במאי 2011

מתנצל

BelGoat​(שולט) • 20 במאי 2011
אך אין אני רואה סיבה למהומה

נכון שהחוק אמנם מתבסס על רעיון ישן, אין שום סיבה מספיק טובה לבטלו.

אנו חיים במדינת קומבינה, כך שאני בטוח שהרבה שיולדים בבית מעגלים פינות ולכן החוק עדיין יהיה רלוונטי.

זוהי צעקת שווא על נושא שכנראה מציק לכמה אנשים אך לא באמת פוגע בהם - הרי אין שלילה למענק, רק הבטחה שהנולד יקבל בדיקה בבית חולים מוסמך והכל ירשם כדת וכדין (או איך שלא אומרים את זה)
Morticia
לפני 13 שנים • 21 במאי 2011
Morticia • 21 במאי 2011
בסדר כדין

אבל למה כדת?
קיפופיף​(מתחלפת)
לפני 13 שנים • 21 במאי 2011

Re: מתנצל

קיפופיף​(מתחלפת) • 21 במאי 2011
Garath כתב/ה:
אך אין אני רואה סיבה למהומה

נכון שהחוק אמנם מתבסס על רעיון ישן, אין שום סיבה מספיק טובה לבטלו.

אנו חיים במדינת קומבינה, כך שאני בטוח שהרבה שיולדים בבית מעגלים פינות ולכן החוק עדיין יהיה רלוונטי.

זוהי צעקת שווא על נושא שכנראה מציק לכמה אנשים אך לא באמת פוגע בהם - הרי אין שלילה למענק, רק הבטחה שהנולד יקבל בדיקה בבית חולים מוסמך והכל ירשם כדת וכדין (או איך שלא אומרים את זה)

במקביל מדובר על יצירת תקן מחייב למיילדות, כך שהטיפול בבית לא יפול בכלום מהטיפול בבתי חולים.
למעשה-יולדות בית (לא "יולדים בבית"- טכנית-יולדת זה רק בנקבה...) כיום בישראל הרבה פחות "מעגלות פינות" מאשר יולדות בבית חולים ששמות את כל מבטחן בצוות הרפואי-הן מגיעות מתוך מודעות והכנה גבוהות בהרבה יותר. אחוזי התמותה והתחלואה של תינוקות שנולדו בבית נמוכים באחוזים לא מבוטלים מאילו שנולדו בבתי חולים וכן, הסתבכויות בלידה נמוכות בהרבה כיוון שאין לחץ להתערבות רפואית.

ניתן לפתור את הבעיה על ידי ביקור בית של רופא .70ש"ח בקופ"ח שאני מבוטחת בה, אני מניחה שמחיר דומה גם אצל האחרות..
רוב יולדות הבית מקפידות על ביקור רופא גם בלי חוק.קוראים לזה אחריות אישית, שלרוב-מי שבוחרת ללדת בלי אפידורל- מצויידת בכמויות מרשימות של התכונה הזאת.(שלא ישמע חלילה שאני אומרת שמי שבוחרת באפידורל היא חסרת אחריות! עניין של בחירה אישית. כמו שאשה יכולה לבחור בלידה תחת פיקוח רפואי ומשכחי כאבים,אם זה מה שהיא מרגישה שהיא זקוקה לו-כך על המדינה לאפשר גם לידות טיבעיות. כיום-רוב בתי החולים לא מאפשרים את זה אלא אם כן יש לך 5000-7000 ש"ח לשלם על חדר לידה טיבעית. מה שיוצר פער חברתי לפיו הזכות ללדת בלי צוות רפואי זר בין הרגליים שלך-שמור רק לעשירות) במקום להוציא את היולדת והתינוק מהבית שעות ספורות אחר הלידה.
לקרוא עד הסוף לפני שקופצים.