צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הורים בטורונטו מסתירים מילדם/ילדתם את מינו/מינה

המלט
לפני 12 שנים • 27 במאי 2011

הורים בטורונטו מסתירים מילדם/ילדתם את מינו/מינה

המלט • 27 במאי 2011
נאורים או נוראים? זוג קנדים החליטו לא לגלות לתינוקם (ככל הנראה זכר) את מינו. הם מלבישים אותו
פעם כחול, פעם ורוד, מתייחסים אליו פעם כאל זכר ופעם כאל נקבה. העובדה שאפשר לפנות לאדם
בלשון you באנגלית מסייעת להם לטשטש את הזהות המגדרית של פרי בטנם. הם טוענים שכך יוכל
תינוקם לבחור בבוא היום מה להיות: הוא או היא.

האם הזהות המגדרית הינה זכות יסוד של אדם באשר הוא אדם? האם אין ההורים הקנדים גורמים
נזק לא הפיך לילדם בכך שהם מונעים ממנו את גיבוש מינו בשלבי התפתחותו הקריטיים?

http://www.mako.co.il/home-family-babies/education/Article-0e8958540772031006.htm?fb_ref=articleSatatusBar&fb_source=home_multiline
נוריתE

זה בכלל ,לא עניין של "נאורות"VS"נוראות"

נוריתE • 27 במאי 2011
זה לא חדש הסיפור הזה של התינוקות ההמפרואידים, ולרוב רופאים ופסיכולוגים "עוזרים" להורים
ו"מכוונים" אותם
יותר נוח וקל,לקחת תינוק ,"לא ברור" ולהפוך אותו/ה לילדה מאשר ההפך.וזה לרוב מה שקורה
ואז אותה "ילדה" מואבסת בהורמונים נגד הטבע ורוב אילו עוברות ניתוח שינוי מין בחזרה לגבר כשהן מתבגרות.
ב"מילחמה" , של נרצו'ר VS נייטשר,הטבע בסופו של דבר תמיד מנצח.
המאבק והאג'נדה של כל הללו,המבוגרות/ים
כיום הוא לתת לתנוקות לגדול כמו שהם ואת זכות הבחירה לכאן או לשם לכשיתבגרו.
מUחדת
מUחדת • 27 במאי 2011
חשוב לציין- מדובר בתינוק/ת בריא/ה
עם איבר מין נשי או גברי עליו יודעים הוריו, אחיו והמיילדות.
לשאר האנשים הם אינם מגלים את מינו/ה.

כמו חוקרת המגדר שמצויינת בכתבה,
גם אני חושבת שאותם הורים הרוצים לשחרר את תינוקם מעול המגדר
מעמיסים עליו/ה עול גדול פי כמה- הן מבחינה חברתית-עתידית
והן מבחינת תפישתו שלה/ו את עצמה/ו ביום מן הימים.

אין הדבר דומה לאותם ילדים הנולדים עם מערכת כפולה של איברי רביה-
שם הסיפור שונה לגמרי, פתולוגית, פסיכולוגית, משפחתית וחברתית כאחד.
huan
huan • 27 במאי 2011
ציטוט: נאורים או נוראים?

יותר בכיוון של מפגרים - יותר מידי אינפורמציה ומעט מידי אפשרויות לנתח אותה. ישנן תאוריות הגורסות שמגדר הוא דבר נזיל לחלוטין ומנותק מהמין הביולוגי - לצערי הרב העדויות שהצטברו בנושא. בין היתר "הניסוי" שעשו באינטרסקסואלים, שכבררת מחדל נותחו לנקבות וגודלו כנשים, וכיום אנו רואים את הכשילון המהדהד של הגישה. בררת המחדל נבעה מהקלות יחסית והאסטטיות הגבוהה יותר שניתן להשיג בניתוח שינוי מין מזכר לנקבה (גם בעקבות הניסיון הרב יותר שנרכש בתחום וגם בשל הקושי לעצב איבר מין גברי מתפקד).

לדעתי הרציונל שלהם ש"הילד יבחר את המגדר שלו לכשיגדל" הוא קישקוש מוחלט ולא מהסיבה הפשוטה שהם כבר עשו את הבחירה במקומו והילד ישחק את התפקיד שקבעו לו הוריו שככל הנראה יש להם דעה די מוצקה לגבי מה הוא מגדר ומה הם תפקידי המגדר המקובלים והאפשריים.
האם הילד יצא בסדר מה"ניסוי" שהכינו לו ההורים? קשה לדעת - זה יהיה תלוי בעיקר בעד כמה אותם הורים יהיו מוכנים ל"לוותר על התאוריה" ולהיות קשובים לילד שלהם ולתת מענה לצרכים ולשאלות שיתחילו להשאל החל מגיל 3. כך שא-פריורית אני לא רואה סיבה לפתולוגיה - ביחוד כאשר לוקחים בחשבון שהתאוריות ההתפתחותיות של פרוייד וממשיכיו הם לא יותר מפילוסופיה.

אני בכוונה לא מעלה את טיעון הנגד שהובע בכתבה אודות היחס בו יתקל הילד מצד החברה. מהסיבה הפשוטה שאני חושב שמדובר בטיעון אידיוטי ובעייתי שמעודד קונפורמיות ושאיפה למכנה הרחב ונמוך ביותר - המקבילה לגיל הרך של "מה יגידו השכנים" - שמופיע בדרך כלל כאשר העובדות נוטות לרעתך (כמו במקרה של הורות הומוסקסואלית, ברית מילה ועוד)

יותר מכל הידיעה ממחישה את הבעיה איתה מתמודדים הורים ובני אדם בכלל בעידן המודרני בו הם מוצפים במידע ומנסים לעשות איתו את הטוב ביותר שהם יכולים. אני רואה בהורים אילו המשך ישיר של הורים שמטפלים בילדהם בהומואופטיה, קונים לילדים שלהם קלטות "בייבי איינשטיין" ומאמנים אותם להיות "גאונים".
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
זו לא בדיוק נאורות. לא נראה לי שנאורות צריכה כל כך להתאמץ. אבל זה קרוב. הלב במקום הנכון, כמו שאומרים.

הרבה הורים, בנסיון לתת לילדים שלהם חופש אישי ושחרור ממוסכמות, שוכחים שילדים קטנים לא צריכים חופש מוחלט, אלא הדרכה, תמיכה וקבלה. אני מאד בעד לאפשר לילד חופש מגדרי במובן של לא להתעקש על כך שיתאים את ההתנהגות למגדר שלו. אני לגמרי בעד כשהורים לא נלחמים בילד, למשל עניין הבן שרוצה שמלה - זה אחלה שהם לא נלחצים מזה ומעדיפים שיהיה להם ילד שיודע לעמוד מול ביקורת מהחברה במקום להתקפל מולה.

אבל!!!
חלק מההדרכה הוא גם להתרגל לגוף שלהם. לדעת מה המין שלהם ומה זה אומר. הטשטוש הכפוי הזה של מגדר, מה שהם עושים זה לא *לאפשר* אלא *לאלץ*. אם הם רוצים לתת לילד להתפתח באופן טבעי, שימשיכו עם הקטע עם הבגדים. שימשיכו לתת בחירה. שלא יכפו מגדר. אבל מין הוא לא מגדר. הוא עובדה שכל ילד צריך ללמוד להגיב אליה. והורים שבוחרים להתמודד עם הצורך להיוולד במין מסויים על ידי הדחקה והכחשה, עלולים עם כל הכוונות הטובות שלהם ליצור תסביך.

ואולי הם בעצם בסדר גמור ביחס בבית ורק מסתירים את המין מהסביבה בשביל למנוע את היחס הסטיגמטי מבחוץ. שגם זה נראה לי מאולץ מידי, אבל זה לא נורא.
    התגובה האהובה בשרשור
amy​(נשלטת)
לפני 12 שנים • 28 במאי 2011
amy​(נשלטת) • 28 במאי 2011
לדעתי זה מחריד.
מאזניים​(מתחלף)
לפני 12 שנים • 28 במאי 2011
מאזניים​(מתחלף) • 28 במאי 2011
זה רק חברה שמגיבה כך. הם לא קוראים לו/לה במין/מגדר שלא שלו. לא פונים אליו/אליה ב"אתה" במקום "את" אם היא בת וההיפך. סך הכל הם לא מגלים לעולם את מינו ומלבישים אותה בצבעים שונים ובגדים שונים. ביג דיל. פעם חצאית היתה לבוש של רומאים. טייטס היה לבוש של גברים בתקופה של ימי הביניים. בטח היו הורגים אז אישה אם היתה מעזה ללבוש טייטס במקום שימלה. עד עכשיו יש גלאביה ובחלק מארצות גם עכשיו גברים לובשים שימלה - גלאביה. רב עובדיה לובש שימלה. גם מי קבע שורוד זה לבנות וכחול לבנים. רוב האנשים די מרובעים.גם איזה תגובות בכתבה מזעזעות. הורים לא הציגו אותו במגדר ההפוך. גם לדעתי זאת המצאה של אנשים מגדר ומין. כלבה שלנו זכרונה לברכה היתה מזיינת חופשי את הרגל וכריות. לא הדאיג אותה במיוחד הנושא באיזה מין או מגדר היא תראה.
המלט
לפני 12 שנים • 29 במאי 2011
המלט • 29 במאי 2011
מאזניים כתב/ה:
זה רק חברה שמגיבה כך. הם לא קוראים לו/לה במין/מגדר שלא שלו. לא פונים אליו/אליה ב"אתה" במקום "את" אם היא בת וההיפך. סך הכל הם לא מגלים לעולם את מינו ומלבישים אותה בצבעים שונים ובגדים שונים. ביג דיל. פעם חצאית היתה לבוש של רומאים. טייטס היה לבוש של גברים בתקופה של ימי הביניים. בטח היו הורגים אז אישה אם היתה מעזה ללבוש טייטס במקום שימלה. עד עכשיו יש גלאביה ובחלק מארצות גם עכשיו גברים לובשים שימלה - גלאביה. רב עובדיה לובש שימלה. גם מי קבע שורוד זה לבנות וכחול לבנים. רוב האנשים די מרובעים.גם איזה תגובות בכתבה מזעזעות. הורים לא הציגו אותו במגדר ההפוך. גם לדעתי זאת המצאה של אנשים מגדר ומין. כלבה שלנו זכרונה לברכה היתה מזיינת חופשי את הרגל וכריות. לא הדאיג אותה במיוחד הנושא באיזה מין או מגדר היא תראה.

ההשוואה של בנאדם שמטשטשים את מגדרו בכוונה מינקות לכלבה שמזיינת כריות לא מוסיפה לנו שאר רוח, אם להתבטא בעדינות. "סך הכל לא מגלים לעולם את מינו...". זה מצחיק. סך הכל לוקחים תינוק בריא ומשתילים בו בעיות.
teacher​(שולט)
לפני 12 שנים • 30 במאי 2011
teacher​(שולט) • 30 במאי 2011
יכול להיות שמלכתחילה הם לא רצו ילד אלא פסל סביבתי.
מונומנט לנאורותם.