אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הגדרות של נשלטת. יש אפור...?

string doll
לפני 12 שנים • 30 במאי 2011

Re: מה הקשר בין דומיננטיות בחיים לבין נשלטות

string doll • 30 במאי 2011
persephone 1 כתב/ה:
string doll כתב/ה:
מאוהבת 7 24 כתב/ה:
אני לא מתה על הגדרות

מבחינות רבות אני דומיננטית, ומבחינות רבות (בעיקר מיניות) אני סאבית.

אני לא מרגישה שיש ניגוד בין הדברים - פשוט ככה זה

אני מבינה מה את אומרת וכל זמן שזו התוצאה שאליה את מגיעה באופן אינסטנקטיבי זה כמובן מבורך. הבעיה מתעוררת, אצלי לכל הפחות, ברגע שקיים קושי גדול מאוד לשחרר את השליטה ברמה המינית על אף הרצון המובהק הקיים. לכן שאלתי האם יש מקום לאישיות דומיננטית גם בהקשר המיני בעולם הנשלטות או שמא מדובר בתופעה שלא עומדת בקנה אחד עם ההגדרות המקובלות בתחום.... 

מראות עיני ומנסיוני - קשה מאוד עד כמעט בלתי אפשרי למצוא גבר המסוגל להכיל חוזק של אישה. רוב הגברים שהיתה לי איתם איזושהי אינטראקציה פה - נבהלו מזה וברחו.

זה לא אומר שאין אדם כזה, רק שעד כה לא מצאנו אותו..

מבאס משהו. בלשון המעטה. זה על אותו משקל שסקרים רבים הוכיחו שגברים נרתעים מאוד מנשים קרייריסטיות.
בעיקר הפסד שלהם בסופו של דבר... icon_smile.gif
atos​(שולט)
לפני 12 שנים • 31 במאי 2011

Re: הגדרות של נשלטת. יש אפור...?

atos​(שולט) • 31 במאי 2011
string doll כתב/ה:
atos כתב/ה:
string doll כתב/ה:
אישיות דומיננטית ואישיות פסיבית הינם קצוות הקיצון המוכרות.

נשים מאוד דומיננטיות ואסרטיביות בחיי היומיום שכנראה מחפשות לאבד את השליטה.
אך לא תמיד ה״איבוד״ הזה קל ליישום.
בתור אשת ״אלפה״ מובהקת, כזו שידה בכל והעצמאות עבורה היא בבחינת ערך עליון, כל קונספט ההתמסרות מחד מגרה אותי מאוד אך מאידך ברור לי שהסבירות (בהסתמך על נסיון העבר) שאצליח להתמסר בטוטאליות מוחלטת היא כמעט אפסית.

אשמח לשמוע את דיעותכם בנושא.
  icon_wink.gif icon_wink.gif

אענה רק על זאת. כיוון שאת מגדירה את עצמך כך. כל גבר שניצב מולך נמדד על פי אותם תנאים שקבעת את מראש, בין אם הוא מודע להם או לא. ואותו אחד צריך להוכיח בענייך כי הוא עולה על כול אותם תנאים. אם תמצאי אותו מהסס\ נחות ממך תכתשי אותו עד דוק. במידה והוא יעבור את אותם תנאים את תתמסרי עד לרמה שלא דמיינת בכלל. (זה קורה גם להפך, את זה אני משער שאת מכירה)

אז אם הבנתי נכון, אתה למעשה סבור שמדובר אך ורק בדינמיקה שנוצרת בין שני האנשים. כלומר אין משקל ממשי ל״לא יכולה״ או ״לא מסוגלת״ זה פשוט עניין של למצוא את הגבר המתאים שמולו אצליח להסיר חומות, מסכות ומגננות...זה למעשה מבטל את מקומה של הנשלטת המתמרדת או ה״brat" כפי שהזכירו כאן ולמעשה טוען שזה פשוט תלוי בבן אדם שעומד מולי. מעניין. לא יודעת אם משכנע...אבל מעניין בהחלט.

לפי הכתוב, לעולם לא חרגת ממנהגך או מגבולות כלשהם שקבעת שאסור לעבור אותם ובגלל מישהו ששכנע אותך לפרוץ אותם (במודע או שלא) כן עברת עליהם. המון תלוי בדינמיקה המשותפת. גם אופי הקשר טיבו וסוגו. כמובן שכנגד זה צריכים להכניס סיפור חיים, ניסיון, חינוך, וכ'ו.

ולגבי להסיר מגננות וכ'ו. את לא עושה את זה. העומד מולך בקשר הוא זה שמצליח או לא 'לכבוש את ליבך' ליתר דיוק אני חושב שהצורך שלך במגננות כנגד אותו אחד פשוט מתבטל.
A v​(שולט)

Re: הגדרות של נשלטת. יש אפור...?

A v​(שולט) • 31 במאי 2011
string doll כתב/ה:
אישיות דומיננטית ואישיות פסיבית הינם קצוות הקיצון המוכרות.

דיעה רווחת שניתקלתי בה רבות במהלך העמקת הבנתי את ניבכי עולם הבדס״מ הינה שהשולט ביחסים הינו הדומיננטי ואילו הנשלטת הינה הפסיבית.
בד בבד הבחנתי (הן באופן אישי והן ברמה הכוללנית יותר) שהרבה מן הנשלטות הן למעשה נשים מאוד דומיננטיות ואסרטיביות בחיי היומיום שכנראה מחפשות לאבד את השליטה.
אך לא תמיד ה״איבוד״ הזה קל ליישום.
בתור אשת ״אלפה״ מובהקת, כזו שידה בכל והעצמאות עבורה היא בבחינת ערך עליון, כל קונספט ההתמסרות מחד מגרה אותי מאוד אך מאידך ברור לי שהסבירות (בהסתמך על נסיון העבר) שאצליח להתמסר בטוטאליות מוחלטת היא כמעט אפסית.

שאלתי היא האם לדעתכם יש מקום לנשות ״אלפה״ בקרב קהילת הנשלטות או שהמונח ״שולטת מלמטה״ מבטל כמעט לחלוטין את מהות השולט?
האם סקס אגרסיבי עם אישה דומיננטית שנותנת ״פייט״ ולא נכנעת בקלות נופל להגדרת המתחלפת או שמא אין בכלל הגדרה שתואמת אישה כזו בבדס״מ כי מדובר פשוט בסקס ונילי ״משודרג״?
ואולי בכלל כל אישה שחבוי בה הצורך להיכנע פשוט זקוקה לגבר המתאים...?
האם הכל נתון לפרשנות אישית של המתבונן?
האם ״קינקית״ עם נטיות מרדניות יכולה להיכנע באופן אבסולוטי?
האם יש ״אפור״ בכל הקשור להגדרות התפקידים?

טוב זה היה כמה שאלות אבל הבנתם את הכיוון הכללי... icon_smile.gif

אשמח לשמוע את דיעותכם בנושא.
  icon_wink.gif icon_wink.gif

קצת מוזר לי שהדיעה הרווחת היא שאישה נשלטת או גבר נשלט,

הם פאסיביים ואין בתוכם את הדומיננטיות או את ה"אלפא" כמו שכתבת.

לטעמי הנשלטות הכי טובות הכי מולצחות (גם נשלטים) הם אנשים חזקים.

אנשים דומיננטיים לכשעצמם,שמול אדם מסויים מתמסרים ובאים ממקום חזק ואמיתי.

ולא ממקום של חולשה וסמרטוטיות.

אמרתי בעבר יש הרבה מאלה שמגדירים את עצמם נשלטים נשלטות. שהם הרבה יותר מוצלחים.

הרבה יותר חזקים,בכלל לטעמי וממה שראיתי עד היום בחיי,הם גם אנשים אמיתיים יותר.

לצערי קיימים הרבה יותר סמרטוטים מכאלה,אבל גם זה חזון למועד..

Av
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 31 במאי 2011
אין ממש קשר ישיר בין דומיננציה ליכולת התמסרות או לכניעה. כניעה היא הענווה הזו שמאפשרת לקבל ממישהו אחר. היא הריגוש הזה כשמוצאים מישהו שיש בו תכונות שמייצרים את הרצון האישי להשתלב, בלי התנגדויות מיותרות, ולהפוך לחלק מהרצון שלו.

הקשר היחיד הוא שככל שאת דומיננטית יותר, בטוחה יותר ומבינה יותר, יהיו פחות שיוכלו לקחת אותך, להתמודד עם מי שאת ולהוציא את הרצון המתוק והמזכך הזה להתמסר ולהכנע לרגליו.

כשהייתי די צעירה, ראיתי סופר ומורה רוחני מסויים בטלויזיה. הייתי אז ילדה שחצנית שלא נכנעת במשחקי כוח משום סוג. אני זוכרת מה שאמרתי אז. אמרתי שאני מוכנה לטאטא את החדר בו הוא נמצא, או לרחוץ את רגליו רק כדי להקשיב לו. הכניעה האוטומטית שם היתה לחוכמה שלו ולמה שהוא הקרין.

עד היום ההתמסרות שלי והכניעה של מול כוח היא מהמקום הזה שגורם לי לרצות לשתות ממנו בצמאון מאלף מקומות, ולעשות הכל כדי שזה יוכל לקרות. וכן, יהיה קשה מאוד לומר שאני לא אדם דומיננטי.
Mary Jane
לפני 12 שנים • 1 ביוני 2011
Mary Jane • 1 ביוני 2011
דומיננטית או לאו, בהיעדר כמיהה בסיסית וקמאית להיכנע לאחר, איש לא יצליח להוריד אותך על הרגליים ולהביא את נפשך לרחף לה בעליצות בשל כך. לדעתי הכמיהה להתמסר קיימת ברוב האנשים באופן זה או אחר, אך יש גם אחרים שחסרים אותה כליל, כך שאין זה מוריד או מעלה מי ניצב מולם, ומובן הוא, שאצל מיעוט אחר התשוקה להיכנע כה עוצמתית, שמרגע שהם פוגשים את האדם המתאים, אשר יש ביכולתו לענות על צרכיהם הנפשיים, הנשמה שלהם ממהרת להתכופף..

כך שאין קשר סיבתי בין דומיננטיות בחיי היומיום לרצון להיכנע, אבל בהחלט יכולות להימצא קורלציות מסוימות (לרבות קשר-הפוך), ובכל אופן וכפי שניכר אצל לא מעט, אפשר לפעול בעולם באופן דומיננטי ובו זמנית לאמץ יחס של כניעה לפרנטר שלך, ובא לציון גואל.