לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האשמה ללא ביסוס, ואיסור הפרסום לצידה.

nomorenomore
לפני 13 שנים • 28 במאי 2011

האשמה ללא ביסוס, ואיסור הפרסום לצידה.

nomorenomore • 28 במאי 2011
שאלה פשוטה.

נגיד שגבר בשם X חשוד באונס. האם אתן מחשיבות את זה לכדאי או חוקי, לזעוק את זה, לפרסם את זה ברבים.

הרי נכון, הידיעה תגרום לעוד נשים להתלונן, רק אם הוא אכן אנס. והלוואי שכל נאנסת תתלונן, הלוואי שזה ירשיע מאות ואלפים של אנסים וירחיק אותם מהחברה.

ואם לא? הוא יקבל ניכור חברתי, כתם פלילי ופוליטי, סיכוי עצום שיפוטר ממקום פרנסתו, ניכור משפחתי.

ואני שואל, האם דמה של נאנסת שווה יותר מדמו של אדם חף מפשע החשוד בפשע שכזה, ושחייו יהרסו, בגלל גחמה של אישה שרוצה לנקום(למשל) ?!

ושלא תבינו אותי לא נכון, אני בעד לתקוע כל אנס ואנס בכלא למקסימום שנות מאסר על פי חוק. ולא יום פחות.

אבל עד שבית המשפט לא יכריע, הפרסום הזה, יכול להרוס כ"כ הרבה חיים של אחרים, במיוחד אם זו תביעת סרק. וכן, זו הסיבה שהחוק הזה קיים.

תחשבו על זה.
Franchesca

Re: האשמה ללא ביסוס, ואיסור הפרסום לצידה.

Franchesca • 28 במאי 2011
Sparafucile כתב/ה:
שאלה פשוטה.

נגיד שגבר בשם X חשוד באונס. האם אתן מחשיבות את זה לכדאי או חוקי, לזעוק את זה, לפרסם את זה ברבים.

הרי נכון, הידיעה תגרום לעוד נשים להתלונן, רק אם הוא אכן אנס. והלוואי שכל נאנסת תתלונן, הלוואי שזה ירשיע מאות ואלפים של אנסים וירחיק אותם מהחברה.

ואם לא? הוא יקבל ניכור חברתי, כתם פלילי ופוליטי, סיכוי עצום שיפוטר ממקום פרנסתו, ניכור משפחתי.

ואני שואל, האם דמה של נאנסת שווה יותר מדמו של אדם חף מפשע החשוד בפשע שכזה, ושחייו יהרסו, בגלל גחמה של אישה שרוצה לנקום(למשל) ?!

ושלא תבינו אותי לא נכון, אני בעד לתקוע כל אנס ואנס בכלא למקסימום שנות מאסר על פי חוק. ולא יום פחות.

אבל עד שבית המשפט לא יכריע, הפרסום הזה, יכול להרוס כ"כ הרבה חיים של אחרים, במיוחד אם זו תביעת סרק. וכן, זו הסיבה שהחוק הזה קיים.

תחשבו על זה.

אני לא רוצה לדבר על משמעות תלונה במשטרה בגין אונס עבור נאנסת.
אני לא רוצה לדבר על תהליך הטיפול בפניית מתלוננת, בשאלות ששואלים אותה, בשחזורים, לפעמים חקירה מול הנאשם, טלפונים חוזרים, ספקות, האשמה עצמית ודכאון.
אני לא רוצה לדבר על זה שכל מילה הקשורה לנושא, מעלה תחושת טראומטיות וחרדתיות שאין לתאר.

אני כן רוצה לדבר על מקרים בהם נשים נאנסו והוכח זאת בבית המשפט, אך מכיוון שהאנס הודה הוא קיבל רק מספר שעות בשירות הקהילתי ותו לא.
בחלק מהמקרים אפילו קיבל רק אזהרה מתוקף חוסר ראיות.
דא עקא זה קורה המון.
אז אני לא הייתי מחכה לבית המשפט להחליט האם הוא באמת אנס או לא.
אני גם לא מאמינה לפסיקותיו ואני בזה לו באופן כללי-אישי.

האם צריך לשמור על צנעת הפרט?
האם זכות הציבור לדעת?
כן וכן.
כל מקרה לגופו, אם במקרה ספציפי זכות הציבור עולה על צנעת הפרט יש לפעול בהתאם לכך וההפך.
nomorenomore

Franchesca כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
שאלה פשוטה.

תחשבו על זה.

אני לא רוצה לדבר על משמעות תלונה במשטרה בגין אונס עבור נאנסת.
אני לא רוצה לדבר על תהליך הטיפול בפניית מתלוננת, בשאלות ששואלים אותה, בשחזורים, לפעמים חקירה מול הנאשם, טלפונים חוזרים, ספקות, האשמה עצמית ודכאון.
אני לא רוצה לדבר על זה שכל מילה הקשורה לנושא, מעלה תחושת טראומטיות וחרדתיות שאין לתאר.

אני כן רוצה לדבר על מקרים בהם נשים נאנסו והוכח זאת בבית המשפט, אך מכיוון שהאנס הודה הוא קיבל רק מספר שעות בשירות הקהילתי ותו לא.
דא עקא זה קורה המון.
אני גם לא מאמינה לפסיקותיו ואני בזה לו באופן כללי-אישי.

האם צריך לשמור על צנעת הפרט?
האם זכות הציבור לדעת?
כן וכן.
כל מקרה לגופו, אם במקרה ספציפי זכות הציבור עולה על צנעת הפרט יש לפעול בהתאם לכך וההפך.

"אני לא רוצה לדבר על משמעות תלונה במשטרה בגין אונס עבור נאנסת.
אני לא רוצה לדבר על זה שכל מילה הקשורה לנושא, מעלה תחושת טראומטיות וחרדתיות שאין לתאר."

צודקת במאה אחוז, אך בשביל הנאסנת או הנאנס, זהו תהליך כואב, אך חיוני להרשאה.

"אני כן רוצה לדבר על מקרים בהם נשים נאנסו והוכח זאת בבית המשפט, אך מכיוון שהאנס הודה הוא קיבל רק מספר שעות בשירות הקהילתי ותו לא.
דא עקא זה קורה המון.
אני גם לא מאמינה לפסיקותיו ואני בזה לו באופן כללי-אישי."

זה בזיון משפטי. לזה יש ארכעות בבג"צ, אבל שוב, זהו החוק. מה היה לנו בלעדיו? אנרכיה. זה שהוא קלוקל בחלק מהמקרים...

צ'ס. אני מדבר על מקרה ספציפי של אדם שהואשם כשהוא לא ביצע פשע, של אדם שכל פשעו היה לעזוב את הבחורה, והיא מציעה החליטה לבדות סיפור שלם, האם לא קרו מקרים כאלו? קרו, ולא אחת. מטרת החוק היא להגן על אותם קורבנות "האישום סרק". כי גם הם קורבנות.

"האם צריך לשמור על צנעת הפרט?
האם זכות הציבור לדעת?
כן וכן.
כל מקרה לגופו, אם במקרה ספציפי זכות הציבור עולה על צנעת הפרט יש לפעול בהתאם לכך וההפך."

זכות הציבור לדעת, רק במקרים מסויימים. לרוב אנחנו יודעים, מרכלים ומדברים. כולנו עושים זאת. כולנו מוציאים דיבה. וכולנו נמשיך, כולל אני עצמי. אני רק אומר, שבמבט הרחב יותר, יש כאן פגם מערכתי, שאני לא רואה שום דרך לסתום.

בחברה מתוקנת, כולנו רוצים 0 מקרי אונס, ו 0 מקרי האשמות סרק.

איך נגיע לזה?

למי הפתרונים?

ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ, מנסה להקים יוזמה חדשה בכיוון. מעניין מה תהיה התוצאה.
Beta Male
Beta Male • 28 במאי 2011
שיתחילו מהטלת עונשים גם על מתלוננות שווא ואני מדבר על כאלה שהוכח שהן שיקרו כדי "לדפוק" את מושא האשמתן
    התגובה האהובה בשרשור
עבודת מאסטר{lori}

עבודת מאסטר{lori} • 28 במאי 2011
Sparafucile כתב/ה:
שאלה פשוטה.

תחשבו על זה.

"וכן, זו הסיבה שהחוק הזה קיים".

לאיזה חוק אתה מתכוון? (אל תגיד - "החוק שאוסר על...". תפנה אותי לחוק עצמו)
Franchesca

אני כותבת בלשון נקבה-קורבן, רק כי זה יותר שכיח.

לחקור נאנסת במשך שעות על גבי שעות תוך כדי הפעלת לחץ נפשי, זה לא הכרחי.
לתת לגבר לנהל את החקירה, גם לא הכרחי.
"אבל עד שבית המשפט לא יכריע, הפרסום הזה, יכול להרוס כ"כ הרבה חיים של אחרים, במיוחד אם זו תביעת סרק. וכן, זו הסיבה שהחוק הזה קיים."
אני לא אומרת שלא צריך בית משפט, אני אומרת שבהרבה מהמקרים השיפוט שגוי.
אני גם אומרת שגם במקרים והוכח כך, לא באמת טופלה הבעיה.
בטח לא במקסימום העונש המגיע על עבירות מסוג זה ולכן לא הייתי מחכה לפסיקת דין לשם חשיפת פדופיל מסוכן המסתובב כאוות נפשו.
יש דבר כזה שנקרא "חשוד" ולא אשם, את זה מותר להגיד ואני מודה על כך.

ברור שנגרם נזק לאדם חף מפשע.
כמה פעמים זה קורה? פעמים ספורות, אולי עשרות, מאות.
כמה נאנסות? אלפים, אולי עשרות אלפים.
כמה מתלוננות? ספק חצי מהכמות.

לסיכום ידידי, אני חושבת שצריך לפרסם את שמות ותמונות החשודים כל עוד יש חשד סביר להמשך פגיעותיהם, גם ללא פסיקת דין.
תחשוב לרגע מה הנזק היוצא מכך, משמירה על צנעת חשודים.
תחשוב מה קורה אם פדופיל ממשיך להסתובב חופשי, עד פסיקת הדין ושכניו לא יודעים על כך, ילדיהם בפארק והוא צופה אולי עושה.
יש לזה משקל רב והכרחי, בטח יותר מבודדים שנקלעו לתלונת שווא ו\או מסע נקמה.
ואין ספק שתלונות שווא פוגעות בנפגעות אונס.
Franchesca

הממ

Beta Male כתב/ה:
שיתחילו מהטלת עונשים גם על מתלוננות שווא ואני מדבר על כאלה שהוכח שהן שיקרו כדי "לדפוק" את מושא האשמתן

יש תלונה כזאת, היא נקראת תלונה כוזבת, רק החשוד שהתלוננו נגדו במידע כוזב יכול להתלונן על כך.
בין היתר זאת תלונה שאי אפשר להוכיח ברוב המקרים, כמו שתלונות של נשים שנפגעו באמת נסגרות עקב חוסר ראיות, כך גם תלונה כוזבת עלולה להסגר בקלות.
וגם אם המתלוננת התחרטה בעיניי ואוזניי השוטרים, אין זה מתפקיד המשטרה להתלונן על אותה תלונה כוזבת.

nomorenomore

עבודת מאסטר כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
שאלה פשוטה.

תחשבו על זה.

איסור הוצאת דיבה. הרי אם אני ארוץ ואצעק "X אנס, X אנס", אני אענש, נכון? בקשר לחוק עצמו, אין לי גישה או ידע מספק כדי לנבור בחוקי המדינה, עמך הסליחה.
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 28 במאי 2011
עבודת מאסטר כתב/ה:

לכזה:
http://www.psakdin.co.il/fileprint.asp?FileName=/Nezikin/Private/ver_dnzj.htm
A v​(שולט)

הבעיה..

A v​(שולט) • 28 במאי 2011
שבתי משפט נותנים עונשים מצחיקים לאנסים.

הבעיה שאנשים למדו להשתמש ב"חוק" על מנת לקדם אינטרס אישי.

הבעיה כשגבר באמת אונס,הוא לא ממש נשפט וברוב הזמן מצליח לצאת מזה.

בעיה גדולה שנשים מפחדות לספר!!!

יש הרבה בעיות..אבל הכי גדולה זה שאנחנו כחברה רואים בנאנסת בעלת אות קין.

אישית אני בעד סירוס.

ואנס ילדים סירוס וכריתת ידיים.