שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצינוק - ביזיון.

nomorenomore
לפני 12 שנים • 26 ביוני 2011
nomorenomore • 26 ביוני 2011
קנטור, אף חייל לא חותם על הצהרה, שאם יפול בשני הוא ירקב שנים שם.

כל חייל, מהאפסנאי עד השלדגיסט, ומהפקיד עד הטייס, מצפה שאם הוא נופל בשבי, הוא ישוחרר.

ולא משנה אם השחרור הוא לקיחת כל זכות בסיסית חוץ מלנשום ולאכול מהאסירים הבטחוניים, או שחרור 5000 אסירים.

הוא היה מזמן צריך להיות בבית.

זה שגברת גילה אלמגור מתיישבת בצינוק שנבנה באולפן בהרצליה למשך שעה, ובו היא מהרהרת על ענייני דיומא שלה, לא מגביר את המודעות. ממש לא.
להבה חשופה
להבה חשופה • 26 ביוני 2011
Sparafucile כתב/ה:

כל חייל, מהאפסנאי עד השלדגיסט, ומהפקיד עד הטייס, מצפה שאם הוא נופל בשבי, הוא ישוחרר.

ולא משנה אם השחרור הוא לקיחת כל זכות בסיסית חוץ מלנשום ולאכול מהאסירים הבטחוניים, או שחרור 5000 אסירים.

זה שגברת גילה אלמגור מתיישבת בצינוק שנבנה באולפן בהרצליה למשך שעה, ובו היא מהרהרת על ענייני דיומא שלה, לא מגביר את המודעות. ממש לא.

נכון מאוד.

מצד שני , הרבה מאוד חיילים / לוחמים חותמים על תצהיר, שאם חס וחלילה יפלו בשבי אין הם מעוניינים שישחררו אותם מהשבי.

אם הדבר "תלוי" בהרג חבריהם החיילים/ או שיחרור מחבלים מרצחים.

להבה חשופה.
nomorenomore
nomorenomore • 26 ביוני 2011
להבה חשופה כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

נכון מאוד.

מצד שני , הרבה מאוד חיילים / לוחמים חותמים על תצהיר, שאם חס וחלילה יפלו בשבי אין הם מעוניינים שישחררו אותם מהשבי.

להבה חשופה.

מעולם לא שמעתי על הצהרה שכזו. נראה לי תמוה, כמו לפסוע אל המוות.

עדיין, המדינה מחוייבת לשחרר אזרחיה, בכל מחיר. כן, גם אם זה אומר שמחר ברגותי ישב ויאכל בקלאווה עם חיוך בעזה, וגלעד יהיה בארץ.
Bent
Bent • 26 ביוני 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
[

אבל עשו לנו טובה, אל תתערבו בדברים בהם אינכם מבינים. תלחמו על מחירי הקוטג', הניחו לנו לעשות את העבודה שלנו ביעילות ובשקט. כשאתם דוחפים אותנו עם הגב אל הקיר דבר טוב לא ייצא מזה).

גמד יקר,

המון מחשבות, ואין לי זמן לערוך אותם לרשימה הגיונית עד הסוף, סליחה עם הסדר לא הגיוני עד הסוף.

אני חושב שאתה טועה בגישה. הצבא חכם, הצבא יודע זו גישה מפחידה. ובכלל לא בהחלטה צבאית מדובר, אלא בהחלטה עם השלכות צבאיות.

תעשה לי טובה, ותזכור שהצבא נועד לבצע את דרישות הממשלה. הממשלה חייבת דין וחשבון לציבור. ואת המחאה כנגד השלטון, לא תמיד חייבים לקחת למקום של ביקורת צבאית.

ההחלטה לשחרר את גלעד במשא ומתן היא לא החלטה צבאית.

משחקים בכמה הרוגים יהיו למחיר שחרור ילד אחד מהשבי הם משחקי אתיקה ובתיאוריה.

האתיקה שקובעת לא יכולה להשקל במונחי עלול, אלא במונחי ודאי. מה ודאי? אני אגיד לך מה ודאי לי, שגלעד בכלא לא מועיל לאיש, לא להם, ולא לנו.

שאחריות הההנגה אליך כחייל, אלי כאזרח, אל כול אחד מאיתנו היא לדאוג לנו.

שלשבי של הילד הזה יש מחיר מכול הסובבים אליו, מכול המכרים, ובעיקר נזק תדמיתי לאחדות ישראל. כי הקרע הזה הוא קרע בחשיבות הפרט במדינת ישראל. חשיבות שנשחקת בכול מיני חזיתות בינהם המאבק על הקוטג שאתה מזלזל בו, שם הפרט עומד מול הכסף.

גלעד והמחאה היא סמל, הוא רק אדם בודד, והמאבק הוא למען לא ישכח.

וגם אתה אל תשכח.
להבה חשופה
Sparafucile כתב/ה:
להבה חשופה כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

נכון מאוד.

להבה חשופה.

מעולם לא שמעתי על הצהרה שכזו. נראה לי תמוה, כמו לפסוע אל המוות.

עדיין, המדינה מחוייבת לשחרר אזרחיה, בכל מחיר. כן, גם אם זה אומר שמחר ברגותי ישב ויאכל בקלאווה עם חיוך בעזה, וגלעד יהיה בארץ.

שוב, נכון בהחלט המדינה חייבת לשחרר אזרחים/ חיילים בכל מחיר.

מאידך, אני מכירה מפקדים וחיילים שחתמו על הצהרה נגדית.

וזו עובדה.

להבה חשופה.
המלט
המלט • 26 ביוני 2011
Sparafucile כתב/ה:

זה נחמד מה שאתה כותב, רק שזה לא כל כך קשור למציאות. במציאות, חיילים נופלים בשבי ולא
משוחררים ממנו מכל מיני סיבות, שהעיקרית שבהן היא שקשה מאד לחלץ שבוי מהשבי. נכון, אנחנו גיבורי-על שיצאנו מתוך חוברות קומיקס של שנות השישים העליזות ושחררנו את החטופים מאנטבה, ויש
לנו גם קוד מוסרי צרוב בתודעה וחצוב מסלע נפשנו, לפיו לא נוטשים אף אחד מאחור, ולכן יש לנו ציפייה
טבעית לכך שמצב כמו שקורה עכשיו עם גלעד, במציאות הקשה לעיכול, לא יקרה בכלל. ושוב, הציפייה
היא כל כך טבעית וכל כך מושרשת בתרבות ובשיח שלנו, עד שאנשים -- למשל אתה -- כותבים משפט
כמו "הוא היה מזמן צריך להיות בבית", שזה סוג של צקצוק שפתיים חסר תוחלת שיותר מאשר מלמד על
איזושהי מציאות קשה שאין ברירה אלא להתמודד איתה, מלמד על חלומות נעימים. זה אפילו
משפט מטריד קצת, כי הוא מעלה את המחשבה שאולי מי שכתב אותו מכיר איזה קסם, איזו פעולה
מדהימה שתביא את גלעד שליט הביתה מיד, ושאם רק היו נותנים לו אז זה כבר היה קורה.

ואם כבר, זה שגילה אלמגור מתיישבת בצינוק ועוד איך מגביר את המודעות. הנה: גם אתה וגם
אני כתבנו כבר פעמיים בשרשור הזה, וכמו דיון זה יש בטח גם אחרים באתרים חברתיים אחרים
(פייסבוק, דה-מרקר וכו) אם זה לא להגביר את המודעות, אז מה בדיוק כן?
המלט
המלט • 26 ביוני 2011
נילי ונילי כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
(מיסי, זה לא נגדך. אני מבין אותך מכל הלב ובמידה מסויימת גם שמח שהאזרחים שלנו כל כך רגישים ואכפתיים. אבל עשו לנו טובה, אל תתערבו בדברים בהם אינכם מבינים. תלחמו על מחירי הקוטג', הניחו לנו לעשות את העבודה שלנו ביעילות ובשקט. כשאתם דוחפים אותנו עם הגב אל הקיר דבר טוב לא ייצא מזה).

כמו שאף אחד לא השתיק אותך בדיונים על נושאים חברתיים (כי מה מבין איש מלחמה בעניינים של שלום), אל תשתיק אנשים אחרים כשהם מתדיינים על נושאים צבאיים.
אתה לא מסוגל לנהל דיון בלי להרגיש מאויים שבאים לפגוע לך בפרסטיז'?

כן, באמת גמד. אז אתה איש-מלחמה עכשיו וכולם צריכים להצדיע?
מיסי​(נשלטת)
מיסי​(נשלטת) • 26 ביוני 2011
הלוואי ויכולתי לתמלל את דברי כרמי גילון
אני יכולה רק לקוות שיביאו את דבריו במהדורת החדשות בערב
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 26 ביוני 2011
Sparafucile כתב/ה:

.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=991535&contrassID=0&subContrassID=0

לא מצאתי את העצומה הספציפית אבל מצאתי המון דומות לה.

המלט כתב/ה:
כן, באמת גמד. אז אתה איש-מלחמה עכשיו וכולם צריכים להצדיע?

מי ביקש ממך להצדיע?
זאת אומרת, אם אתה רוצה, אז אתה יכול לשלוח לי איזו הצדעה וירטואלית רק מתוך סקרנות. icon_confused.gif אבל אם אתה שואל אותי, הייתי מעדיף מיליון יורו במקום.

bent_wordsmith כתב/ה:

גמד יקר,

המון מחשבות, ואין לי זמן לערוך אותם לרשימה הגיונית עד הסוף, סליחה אם הסדר לא הגיוני עד הסוף.

אני חושב שאתה טועה בגישה. הצבא חכם, הצבא יודע זו גישה מפחידה. ובכלל לא בהחלטה צבאית מדובר, אלא בהחלטה עם השלכות צבאיות.

הצבא לא חכם, הצבא עוסק בדברים שהתערבות בהם לעיתים פוגמת בתוצאות. וזאת בעיה. בעיה שמתנגשת עם חופש ביטוי, עם אחוות העם (מצד שני גם נוצר קרע. המשפחות השכולות התייצבו בצד השני של המתרס) ועם עוד אלפי תופעות. במקרה הספציפי, התערבות ציבורית גרמה למספר נזקים:

המתים שוחררו טרם שוחרר החי בעקבות בלגאן שעשתה אשתו של גולדווסר בחו"ל
הלוחמה שינתה מעט את פניה ונוצרה מגמה לחטוף חיילים המתגברת עם כל יום (כפי שאמרתי, ברגע זה ממש מתנהל קמפיין תחת כותרת: "שליטה לשליט" הדורש לחטוף חיילת. בעלון שלהם מצויירת אישה ערבייה במדי ג'האד האוחזת בחיילת מקולרת. תמונתה של חיילת אקראית נלקחה מפייסבוק)
מחיר שחרורו של גלעד שליט עלה.

לצערי גלעד שליט אינו הדוגמא היחידה למקרים בהם הציבור עושה נזק. להבדיל ממה שנילי חושבת וגם המלט כך מסתבר, איני יכול לסתום פיות ועובדה שהם ממשיכים וצועקים את דעתם בקולי קולות בכל מדיה אפשרית. מה שאני כן יכול לעשות זה להראות את הצד השני של המטבע ולאפשר לכל אחד להסיק את מסקנותיו.

מבטיח יותר לא להתערב בשרשורי גלעד שליט, כפי שנהגתי עד כה.
להבה חשופה
מיסי כתב/ה:
הלוואי ויכולתי לתמלל את דברי כרמי גילון
אני יכולה רק לקוות שיביאו את דבריו במהדורת החדשות בערב

נאומו של כרמי גילון - עצרת 1700 ימים
כרמי גילון - לשעבר ראש השב"כ

19 פברואר, 2011
1700 יום וגלעד שליט עוד שם

כל הנמצאים כאן מרגישים כמוני שאין צורך שאתאר את רגשות העצב והזעם האישיים שלי מעצם המחשבה שגלעד עדיין לא רואה אור יום.

אבהיר את דעתי המקצועית רק כדי להסיר ספק:

מדינת ישראל יכולה היום כבעבר להתמודד עם שחרור מחבלים לשטח. אבוי לנו אם לא. ממש בימים אלה היללנו וקילסנו בצדק את צה"ל בהנהגתו של רב אלוף אשכנזי, את המוסד בהנהגתו של מאיר דגן, ובקרוב נעשה זאת שוב לאחר פרישתו של ראש השב"כ יובל דיסקין. האם בחורינו המצוינים, הנהנים משיתוף פעולה חסר תקדים של הרשות הפלסטינית לא יוכלו להתמודד עם איום של מחבלים, חלקם קשישים, שישוחררו לשטח? האם צדק משמעו רק בענישת הטרוריסט? האם אין משמעו של צדק גם להחזיר למשפחתו חייל של כולנו?

אני רוצה לדבר על התסכול העמוק שלי לו, בטוחני שכולכם שותפים, ולומר במילים ברורות ואולי קשות מה שאני משוכנע שצריך לעשות ויפה שעה אחת קודם.

צעדת ההמונים הסתיימה במקום הזה מאחר וטעינו לחשוב שבבית הסמוך גר האדם שאמור להנהיג, להחליט, ולכפות מרותו של שריו ויועציו. החודשים החולפים הוכיחו, לצערנו העמוק, שטעינו בגדול.

ראש הממשלה אינו הכתובת. הוא האיש שאינו מסוגל לשחרר עצמו מעולו של יועצו ולשלחו ללונדון. אם כך, האם הוא האיש שיהיה מסוגל לקבל ולכפות החלטה לשחרורו של גלעד?

הכתובת היא המטה הכללי של צה"ל והיום הרמטכ"ל הנכנס בני גנץ.

מרבים לדבר אצלנו על נשיאה באחריות. המטכ"ל אינו כראש ממשלה נושא באחריות מיניסטריאלית או עקיפה, לנפילתו בשבי ואי שחרורו של גלעד. הרמטכ"ל ואלופיו נושאים באחריות ישירה לכך שחייל שלהם לא חזר הביתה ממשימתו.

גבי אשכנזי הוא מפקד מעולה. שירתתי כמקבילו השבכ"י בלבנון ואני יודע זאת באופן אישי. כולנו יודעים שהיה רמטכ"ל מצוין. התקשורת מעתירת השבחים עליו אומרת, שרק פרשת הרפז מעיבה על שירותו המפואר. לא רבותי. מה שמעיב על שירותו של אשכנזי כרמטכ"ל היא העובדה שלא הצליח להחזיר את גלעד.

סליחה אם אטריח אתכם בהסבר קצר :

אומרים שאשכנזי תמך בעסקת החליפין שבין גלעד לבין מחבלים אך בשל התנגדות ראש השב"כ וראש המוסד החליט לבטלה.

הרמטכ"ל איננו ראשון בין שווים. הוא בכיר בהרבה, חשוב בהרבה, ובעל ההשפעה הרבה ביותר, בכל עניין וסוגיה ביטחונית, מראש השב"כ וראש המוסד גם יחד. הייתי באין ספור דיונים ביטחוניים חשובים בהם הרמטכ"לים ברק ושחק הובילו את החלטות הממשלה. נראה שאשכנזי לא השכיל להשתמש בהשפעתו זו בעניין שליט.

ובחזרה לתסכול:

שלוחמים נועזים בדמות אנשי מוסד, שניסו לחסל את חאלד משעל, ואשר בחרו את מקצועם באופן חופשי ומתוך מודעות מקצוענית לסיכון שהם לוקחים, נעצרו על ידי משטרה של מדינה ידידותית, עשתה מדינת ישראל כל אשר לאל ידה לשחררם מבית סוהר. הצלנו ממוות בטוח את בכיר המחבלים חאלד משעל ושחררנו לשטח את אבי החמא"ס וממציא טרור המתאבדים השייך יאסין.

גלעד שליט היה חייל בשירות חובה ואין אירוקה בסיפור שביו. הוא נפל בשבי, אדוני הרמטכ"ל, בעיסוקו בביטחון השוטף של מדינת ישראל, שהוא הבסיס והעיקר בשמירת בטחונה של ישראל ואשר כולו באחריותך הישירה.

שלוש שאלות לי לרמטכ"ל הנכנס רב אלוף בני גנץ:

א. האם כחבר מטכ"ל בעת חטיפתו של גלעד אתה חש שאתה נושא באחריות ישירה לגורלו?

ב. האם תמונתו של גלעד תלויה בלשכתך לצידן של תמונות האישים ומזכרות הקרב כתזכורת לדבר מה שיש לסיים הטיפול בו?

ג. האם הדיון השבועי של פורום מטכ"ל נפתח בדיווח של התפתחויות או אין התפתחויות בעניין גורלו של גלעד?

הלוואי והתשובה לשלוש השאלות חיובית.

בני משפחת שליט היקרים,

בצער ובתסכול עמוקים אני אומר לכם שטעינו בכתובת. הכתובת ללחץ הפרטי שלכם וללחץ הציבורי של מטה המאבק ושל כולנו הוא הרמטכ"ל ופורום המטה הכללי.

בני גנץ ואלופיו צריכים לפגוש כל בוקר את עינכם ועיניו של גלעד ולשאול את עצמם מה עשיתי היום למען שחרורו ממרתף החמא"ס של חייל שלי.

אני מאמין בלבבם המבין, ביכולתם השכלית ובתחושת האחריות שלהם. הם האחראים ישירות לנפילתו של גלעד שליט בשבי. הם האחרים ישירות להחזרתו הביתה.

הם בעיני תקוותו היחידה".

להבה חשופה.