סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הוא אמר לי

eriana​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 6 ביולי 2011

הוא אמר לי

eriana​(נשלטת) • 6 ביולי 2011
''את שולטת מלמטה'' - את בכלל לא נשלטת.
האם להביע את רצוני, בין היתר גם כדי לשמור על בריאותי וביטחוני, דבר שמיותר לציין
שקודם כול השולט מחוייב לעשות את זה, פוסל אותי להיות נשלטת אמיתית?
מה סך הכול ביקשתי?
Drizztpool​(שולט){קושקה שלי}

מי שאומר משהו כזה

כמובן בהנחה שמה שאת כותבת הוא נכון
אינו ראוי להקרא שולט - זהו משחק מעוות עם מוחו של אדם (שבמקרה נמצא בעמדה חלשה, זה לא אומר שהוא אכן חלש) בנסיון עלוב לשבור אותו בסגנון "אתה לא מסוגל ל....."
שולט/ת אמור/ה לברר מה הם גבולות היכולת הנפשית, המנטאלית והפיזית של הנשלט/ת שלו/ה

אבל, זו רק דעתי, ועכשיו יבואו עשרות ומאות "שולטים" מנוסים ממני וינסו להראות עד כמה צעיר, קטן ועלוב אני.
שיבושם להם.

והמשך יום (או לילה) נפלא
lori{ע_מ}

קצת על שליטה מלמטה

lori{ע_מ} • 6 ביולי 2011
אני מקווה שזה בסדר שאני אכתוב את זה, אבל זו דעתי.
הרבה פעמים אני מקבלת את הרושם שדומים שקובעים שזו שמולם שולטת מלמטה בגלל שהיא "מעיזה" לבקש דברים הם בעצם אנשים חסרי ביטחון ומלאי אגו.
אני מאז ומעולם מבקשת.
מספרת על פנטזיות, מספרת ומשתפת אותו בדברים שהייתי רוצה שיעשה בי/לי, ובאופן כללי, אני מדברת יותר מדי icon_smile.gif
האם אני שולטת מלמטה?
תלוי לאן לוקחים את זה.
שליטה מלמטה במובן השלילי אני דוקא רואה במניפולציות. וגם במקום הזה הייתי בעבר, זה פשוט להיות במקום אחר לגמרי. להיות מסוגלת לשים את האגו בצד ולהמנע ממניפולציות ומצד שני להיות מסוגל לא לשתף פעולה עם מניפולציות (אפילו מהסוג הזול ביותר..) זה גם משהו ששני הצדדים צריכים לרצות בו.

הוא יכול לבחור בכל רגע נתון מה הוא רוצה לעשות, אם בכלל, כמה, מתי, למה, איך.
הוא יכול לבחור לעשות את זה בדיוק בדרך שאני חולמת עליה והוא יכול לעוות את זה לגמרי ולהביא לי את זה בהפוכה.
הוא יכול הכל. מה שחשוב כאן, זה שהוא לא מפחד מהרצון שלי. הוא לא מפחד שזה יהפוך אותו להיות "פחות גבר".
הוא לוקח את כל המסה הזו שנקראת "לורי" (הרבה מסה) ומתפעל אותה כפי שהוא מוצא לנכון.

זה המצד הזה, מהעיניים שלי.
    התגובה האהובה בשרשור
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מבחינתי, כל טענה ממשפחת "את לא באמת X" הם סתם התבכיינות של ילד שלא קיבל את מה שהוא רצה. את לא נשלטת אמיתית, את לא באמת אוהבת אותי, הכל אותו בולשיט.

מי שהתחושה שלו, לגבי עצמו, שהוא "שולט", כה שברירית, כה קלה לביטול, כה לא אמינה - הוא שנזקק לביטול עצמי ממך בשביל להרגיש חזק מולך.

קיצר, הוא סתם מזיין את השכל. אל תקחי ללב.

ואני בכלל חושבת ש"נשלטת טובה" צריכה להיות גלויה לגבי הרצונות שלה ולגבי הגבולות שלה. ידע הוא כח icon_smile.gif
(אגב, מחשבה: כל זה בהנחה וזה נאמר כטענה נגד נשלטת, או כתגובה לבקשה להתחשבות. אבל מה קורה כשזה בא בשיחה פתוחה ומתוך כוונה לבנות ולא להשתמש? - הצעה לספין אוף).
the rain song
לפני 13 שנים • 7 ביולי 2011
the rain song • 7 ביולי 2011
מזמן לא דובר כאן על שליטה מלמטהicon_smile.gif
אם את לא מתעצלת דפדפי כמה שנים אחורה, תמצאי הרבה שיחות וויכוחים על העניין הזה.

נשלטת אמיתית? באמת? שוב הדיסקוס על מה זה נשלטת ומה ההבדלים בין נשלטת, סאבית, שפחה ושלל שמות וכינויים.
אני עוד לא הבנתי בכלל מה זה שולט אמיתי (גם לא שולט מתחזה דרך אגב). ובדסמ? שמישהו יסביר לי בבקשה מה זה.

גבר שלא מסוגל לשוחח ולהקשיב הוא לא בן אדם ראוי למערכת יחסים.

יולי הזכירה לי, כשהייתי בת 14 יצאתי עם מישהו שנורא רצה לשכב איתי. אני היססתי. המשפט "את לא באמת אוהבת אותי" זכור לי היטב.
זה אותו דבר בעיני.

את אמורה להגיד ולבקש כל מה שעולה על הדעת. הוא זה שאמור להחליט אם כן או לא, מתי וכיצד.
אבל לאסור עלייך לדבר? לבקש?
איף, מעייפים האנשים האלה.

חוץ מזה ששליטה מלמטה יכולה להיות חביבה מאוד לפעמים.
יש שולטים שדורשים שתבקשי רשות לפני כל מיני פעולות - זו דרך נפלאה לשליטה מלמטה.
את מחליטה מתי לסמס או להתקשר אליו - את זו שיוצרת את השיחה ביניכם.
או למשל סתם לשלוח לו סמס סקסי ולוהט - להדליק אותו שמייד ייתן לך פקודה לחכות לו על ארבע מוכנה לפעולה.
לא שאני עשיתי דברים כאלה אי פעם (חס וחלילה) - אני אף פעם לא הייתי נשלטת אמיתית. הייתי שפחה מצטיינת אבל נשלטת אמיתית? בחיים לא.

עזבי אותך משטויות ועזבי אותך מאנשים חסרי בטחון.
לנשלטת אמיתית מגיע גבר שבגברים!
והכי חשוב - תקפידי להנות כל הזמן
icon_smile.gif
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
עקב עליית מחיריהן של נשלטות אמיתיות,
הרשת יוצאת במבצע של חיקויים איכותיים! אנו מציעים מגוון דגמים, עשויים פלסטיק או סיליקון (תלוי במחיר). כרגע קיימים במלאי בצבעים אדום, כחול וסגול, אך למזמינים מראש ניתן לבחור כל צבע שנתבקש.
כל הדגמים מגיעים עם הוראות הפעלה וזוג סוללות בפנים.

ועכשיו - חדש! הלהיט החדש שלנו - שולטת מלמטה! נראית ומתנהגת ממש כמו נשלטת, אך בעלת מנגנון דיבור! עכשיו במחיר היכרות, רק 19.99 או חינם בהזמנת שלוש נשלטות ומעלה.

(סורי, אני יודעת שזה לא קשור, אבל ממש רציתי להגיד את זה)
בלוסום​(לא בעסק)

Re: קצת על שליטה מלמטה

בלוסום​(לא בעסק) • 7 ביולי 2011
lori כתב/ה:
אני מקווה שזה בסדר שאני אכתוב את זה, אבל זו דעתי.
הרבה פעמים אני מקבלת את הרושם שדומים שקובעים שזו שמולם שולטת מלמטה בגלל שהיא "מעיזה" לבקש דברים הם בעצם אנשים חסרי ביטחון ומלאי אגו.
אני מאז ומעולם מבקשת.
מספרת על פנטזיות, מספרת ומשתפת אותו בדברים שהייתי רוצה שיעשה בי/לי, ובאופן כללי, אני מדברת יותר מדי icon_smile.gif
האם אני שולטת מלמטה?
תלוי לאן לוקחים את זה.
שליטה מלמטה במובן השלילי אני דוקא רואה במניפולציות. וגם במקום הזה הייתי בעבר, זה פשוט להיות במקום אחר לגמרי. להיות מסוגלת לשים את האגו בצד ולהמנע ממניפולציות ומצד שני להיות מסוגל לא לשתף פעולה עם מניפולציות (אפילו מהסוג הזול ביותר..) זה גם משהו ששני הצדדים צריכים לרצות בו.

הוא יכול לבחור בכל רגע נתון מה הוא רוצה לעשות, אם בכלל, כמה, מתי, למה, איך.
הוא יכול לבחור לעשות את זה בדיוק בדרך שאני חולמת עליה והוא יכול לעוות את זה לגמרי ולהביא לי את זה בהפוכה.
הוא יכול הכל. מה שחשוב כאן, זה שהוא לא מפחד מהרצון שלי. הוא לא מפחד שזה יהפוך אותו להיות "פחות גבר".
הוא לוקח את כל המסה הזו שנקראת "לורי" (הרבה מסה) ומתפעל אותה כפי שהוא מוצא לנכון.

זה המצד הזה, מהעיניים שלי.

בחיי - פשוט לגזור ולשים בספר הנצח!
פרחונית​(לא בעסק)

Re: הוא אמר לי

פרחונית​(לא בעסק) • 7 ביולי 2011
eriana כתב/ה:
''את שולטת מלמטה'' - את בכלל לא נשלטת.
האם להביע את רצוני, בין היתר גם כדי לשמור על בריאותי וביטחוני, דבר שמיותר לציין
שקודם כול השולט מחוייב לעשות את זה, פוסל אותי להיות נשלטת אמיתית?
מה סך הכול ביקשתי?

לדעתי...
להביע רצון = תקשורת בסיסית
יש כמובן אינספור דרכים להביע את הרצון הזה

להביע רצון לגבי בריאות וביטחון = עוד יותר בסיסי ומהותי

שליטה מלמטה = מניפולציה
כמו למשל, נשלטת שעושה בכוונה משהו כדי לקבל עונש, או להוציא תגובה מסויימת מהשולט שלה

שזה אגב לא תמיד בהכרח תמיד דבר רע
שליטה מלמטה היא משהו שאפשר אפילו לשחק איתו בהנאה
תלוי במסגרת הכללים הנקבעים מראש בין בני הזוג

אבל במקרה המתואר זו כנראה לא הכוונה
ונשמע שמדובר במישהו שלא מסוגל להקשיב

וזו החלטה ובחירה שלך האם להיות איתו בקשר והאם לתת לו שליטה עלייך
שלגי
שלגי • 7 ביולי 2011
במערכת יחסים מכל סוג שהוא, שבה אי אפשר לתקשר על כל מה שקורה (בזמן במקום ובדרך המתאימים) - היא בעיני פלקט של מערכת יחסים.

מה שאת מתארת נראה לי כמו אחד משניים:
או - מישהו שרק הגיע לכאן ושבוי בכל מיני סיפורי פנטזיה שהם נורא מדליקים כשקוראים אותם, אבל לא כל כך פשוט (בלשון המעטה) ליישם כשמדובר בבני אדם ולא בבובות בארבי.
או - מישהו שמשתמש במניפולציה הדומית השחוקה מכולן, מכל הסיבות שתוארו למעלה על ידי כולם.

מצד שלישי - את בחרת להיות שם עם אותו אדם ספציפי, תבדקי עם עצמך האם זה נובע מזה שגם את עוד שבויה בפנטזיות שנקראות כל כך טוב, או שאולי חיפשת (במודע או שלא במודע) מישהו שיביא אותך בדיוק לפינות האלה.

זה לא שאין דומים שמזיקים - אבל גם לצד הנשלט יש אחריות על המקום שהוא בוחר להיות בו.

בסופו של יום מה שמרגיש בבטן לא נכון, הוא כנראה לא נכון.
הבטן היא סנסור מעולה. הרבה יותר מדעה שלי או של כל אחד אחר בפורום כלשהו.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 7 ביולי 2011
דווקא ברגע שאת מביע את הרצון שלך ושומרת על תקשורת פתוחה וכנה, הרי שאת לא שולטת מלמטה (מה שזה לא יהיה.)

אני רואה את זה כמו לורי. מניפולציות בקשר זה פיכסה גדול ועדיף לצמצם אותן. כך גם סחיטה רגשית. הטענה שאת לא נשלטת אמיתית ( מה שזה לא יהיה) היא סחיטה רגשית מזן נחות ביותר. אם כי אני מאמינה שהיא בטח נובעת מאיזשהו תסכול.

אם הבחור שווה, שווה לפרק את התסכול הזה. להבין מה הפנטזיה שלו ואיפה הפער הגדול בין הפנטזיה לבין מה שקורה במציאות. מה נשלטת אמיתית "אמורה" לעשות?

ואז להאט, לדבר, שוב לדבר ולגשת למלאכה.