סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הקו החם - כללים ודרישות הקהילה

רפאל
לפני 12 שנים • 20 ביולי 2011
רפאל • 20 ביולי 2011
שלגי כתב/ה:
לעניות דעתי יש גם יש מקום לקו חם ל״מגזר״.
נכון שזה לא אמור להיות ככה, אבל יותר קשה להסביר פגיעה בהקשר הבידיאסמי למי שאינו מצוי בנבכי העולם הזה ומבין אותו.
נראה לי שהדבר האחרון שאותו צריך נפגע או נפגעת להסביר ברגע של מצוקה - הוא את הקונטקסט הזה. הוא זקוק לאוזן קשבת שתכיל אותו ותסייע לו.

בקיצור - בעד. חד משמעית.

שלגי,

אני חושב שאם היה מקום אינטימי שבו אנשי הקהילה היו יכולים לדבר זה עם זה, לתמוך זה בזה, ולעזור זה לזה - זה היה נפלא. באמת. זה תמיד טוב שאתה יכול לדבר עם אנשים שמבינים את השפה שלך, את השגעונות שלך, את הסטיות שלך, וכל מיני ניואנסים רגשיים קלים. אבל אני מתכוון למקום שיכיל את הכל, ולא יתעסק באובססיביות בפגיעה מינית.

אנחנו קהילה קטנה מאוד. אנחנו לא כל הניקים שרשומים לכלוב. אני בספק אם יש יותר מ300 איש שאפשר לקרוא להם קהילה. התעקשות ליצר קו מיוחד, שיתעסק במיוחד בפגיעה מינית לאנשי הקהילה, הוא בעיני מאוד מוזר. הרי די ברור, שלמרות כל הרעש, מעט מאוד אנשים יפנו לקו הזה. מה שמאוד משחק כאן לדעתי הוא לא הרעיון התיאורטי והיפה של תמיכה בנפגעי תקיפה מינית באשר הם, אלא פעולה מאוד אידאולוגית בתוך הקהילה. ואני חוזר ואומר שלי קשה מאוד להפריד את הרעיון הזה מן האג'נדות של האנשים שעומדים מאחוריו.

אולי בעניין של נפגעי תקיפה מינית יהיה נכון יותר שאנשים בדס"מיים יתנדבו בקוים הארציים, ושם יוכלו להפנות אליהם את האנשים הרלוונטים? זה נשמע לי כמו רעיון שיתקבל בברכה. וגם שרות כזה יוכל להגיע להרבה יותר אנשים. לא רק לבודדים ששורצים בקהילה, אלא לכל מי שעבר משהו לא טוב בקונטקסט בדס"מי. והרי מרבית האנשים שעושים בדס"מ אינם חלק מהקהילה ולא יפנו אליה בשעת מצוקה. אני גם חושב שדרך פעולה כזו תטיב יותר עם החברה בכלל.
Bent
Bent • 20 ביולי 2011
[quote="רפאל"]
שלגי כתב/ה:

אני חושב שאם היה מקום אינטימי שבו אנשי הקהילה היו יכולים לדבר זה עם זה, לתמוך זה בזה, ולעזור זה לזה - זה היה נפלא. באמת. זה תמיד טוב שאתה יכול לדבר עם אנשים שמבינים את השפה שלך, את השגעונות שלך, את הסטיות שלך, וכל מיני ניואנסים רגשיים קלים. אבל אני מתכוון למקום שיכיל את הכל, ולא יתעסק באובססיביות בפגיעה מינית.

רפאל תודה על נקודה חשובה.

האם הקו החם של הקהילה אמור לטפל רק בפגיעה מינית?

לטעמי ממש לא.

הקו החם אמור לתת מענה לבעיות של הקהילה, ולא רק למקרי הפגיעה המינית.
Bent
Bent • 20 ביולי 2011
רפאל כתב/ה:
bent_wordsmith כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
בנט,

זה שרשור שפתוח לכל. ובשרשור אנשים כותבים את מה שהם חושבים שרלוונטי לדין. מן הסתם לא כולם חושבים אותו הדבר. כשלדעתי הנחות היסוד של דיון שגויות, אני נוטה לציין זאת. אני מוצא שזה חשוב. אתה לא חייב להתייחס לשאלה שלי, אבל אנא אל תגיד לי מה לכתוב ומה לא.

כמובן רפאל, אתה מוזמן לדון כאן גם במצב הכלכלי של קוריאה הדרומית, הרי זהו שרשור פתוח לכול.

מצד שני ביקשתי בנימוס שנפריד נושאים.

באמת שאשמח לענות לך לשאלה, אבל אני לא חושב שיש לתשובה ערך כאן.

עלי, עוד שרשור. מיד.

אתה צוחק עלי?

זה יפה שאתה מבקש ממני בנימוס להפריד בין הנושאים. גם אני יכול לבקש ממך בנימוס שלא להפריד בין הנושאים.
אבל אם נניח לרגע לעניין הנימוס, הרי שאתה מבקש ממני לפריד בין דברים שקשורים מאוד זה לזה. אתה מבקש ממני להפריד בין הדיון בדרכים הפרגמטיות שבהן יש להוציא רעיון אל הפועל, לבין השאלה אם בכלל צריך להוציא רעיון אל הפועל. אתה גם יכול לבקש ממני לדון בשאלה איך מסבירים לכל הנשים שהן נבראו כדי לשרת גברים, ולהפריד את הדיון מהשאלה אם נשים אמנם נבראו כדי לשרת גברים. אתה גם יכול לבקש את זה בנימוס, אבל אני לא חושב שאסכים לשחק את המשחק הזה.

תעשה לי טובה, וכמו שאומרים אל תזלזל באינטליגנציה שלי. אינך מנהל פה דיון תיאורטי במבנים מתמטיים אפשריים, ואינך מקבל על עצמך הנחות היפותטיות בשביל הספורט. זהו דיון פרגמטי.

איש יקר, איני צוחק עליך, ואיני מזלזל בך בשום צורה.

דיונים כאן בשרשורים נוטים להתבדר ללא קץ. אני רק מנסה לשמור על דיון אחד בצורה שנראית לי עניינית ואשמח לשמוע כול דבר שאתה חושב שהוא קשור.

ניסיתי לייצור דיון שישרת את איך הקו צריך להראות, על איזה צרכים הוא צריך לענות, מי יכול ומי לא יכול לאייש תפקידים בקו החם, כתומך, כמנהל, ועוד לא מעט שאלות חשובות לי. לי נראה לא קשור, לך נראה קשור, בשיא הרצינות שא ברכה, הכי גרוע אני אלמד משהו חדש.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 20 ביולי 2011
רפאל כתב/ה:
שלגי כתב/ה:
לעניות דעתי יש גם יש מקום לקו חם ל״מגזר״.
נכון שזה לא אמור להיות ככה, אבל יותר קשה להסביר פגיעה בהקשר הבידיאסמי למי שאינו מצוי בנבכי העולם הזה ומבין אותו.
נראה לי שהדבר האחרון שאותו צריך נפגע או נפגעת להסביר ברגע של מצוקה - הוא את הקונטקסט הזה. הוא זקוק לאוזן קשבת שתכיל אותו ותסייע לו.

בקיצור - בעד. חד משמעית.

שלגי,

אנחנו קהילה קטנה מאוד. אנחנו לא כל הניקים שרשומים לכלוב. אני בספק אם יש יותר מ300 איש שאפשר לקרוא להם קהילה. התעקשות ליצר קו מיוחד, שיתעסק במיוחד בפגיעה מינית לאנשי הקהילה, הוא בעיני מאוד מוזר. הרי די ברור, שלמרות כל הרעש, מעט מאוד אנשים יפנו לקו הזה. מה שמאוד משחק כאן לדעתי הוא לא הרעיון התיאורטי והיפה של תמיכה בנפגעי תקיפה מינית באשר הם, אלא פעולה מאוד אידאולוגית בתוך הקהילה. ואני חוזר ואומר שלי קשה מאוד להפריד את הרעיון הזה מן האג'נדות של האנשים שעומדים מאחוריו.

אני חייבת להגיד לך, רפאל, שהרעיון שיש פה איזו אג'נדה נסתרת הוא מופרך בעיני.
אני גם לא ממש מצליחה להבין מה האג'נדה הזו אומרת.
רפאל
רפאל • 20 ביולי 2011
bent_wordsmith כתב/ה:

לטעמי ממש לא.

הכלוב הוא מקום שנותן מענה לבעיות של הקהילה.
אפשר לבוא לכאן ו
לדבר עם אנשים,
לפרוק מהלב,
להתייעץ,
להכיר אנשים באופן רומנטי,
ללמוד טכניקות של קשירה,
וכו'.

זה יהיה נחמד אם נוכל לשפר את מה שהכלוב מציע או להוסיף עליו.
אבל אז אנחנו לא מדברים כבר על קו חם.

אני חושב שכשדיברו על קו חם כולם חשבו על מקום שאליו יוכלו לפנות נפגעי תקיפה מינית.
Bent
Bent • 20 ביולי 2011
רפאל כתב/ה:

אנחנו קהילה קטנה מאוד. אנחנו לא כל הניקים שרשומים לכלוב. אני בספק אם יש יותר מ300 איש שאפשר לקרוא להם קהילה.

רפאל,

על מה אתה מבסס את הפילוח הזה של הקהילה? 300 איש בלבד?

במסיבות יש יותר אנשים?

למאנצים יש יותר אנשים?

מצד שני, אתה פותח פה את מהו כרטיס ההרשמה ל"קהילה", האם ה"ונילית" שהייתה פה רק לרגע ונפגעה, היא חברת קהילה?

האם הזוג שממש בביתו את משחקי העור והשוטים אך מעולם לא נחשף במילה לא זכאי לתמיכה ממי שיכול?
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 20 ביולי 2011
My 2 Cents

יש צורך במקום אליו יוכלו לפנות נפגעים לייעוץ. אין מה לעשות. במקום כזה יש סבירות גבוהה יותר שאנשים תמימים יפגעו ושאנשים לא תמימים יחפשו קורבנות.
אני מכיר כמה נשמות פגועות שסוחבות צלקות קשות, ולא היה להן נגיש ונוח לחפש עזרה וייעוץ בנושא ממקורות חיצוניים.

לכי תסבירי לער"ן שאת אוהבת מכות ופנטזיות אונס ואז מתלוננת על אלימות ואונס.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
[quote="bent_wordsmith"]
רפאל כתב/ה:
שלגי כתב/ה:

לטעמי ממש לא.

אז לא הבנתי, בנט, איך אתה מבין "קו חם"? מה ההבדל בין פניה לקו חם לפניה למישהו בכלוב או פרסום נושא בפורום?
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 20 ביולי 2011
היי יולי,
תודה על השאלות אשתדל לענות על כולן icon_smile.gif
1. מי ממיין את המועמדים? על סמך אילו קריטריונים יופעל סינון?
לפני 4 שנים הקמנו אני דן קאפ ואישה נוספת ועדת קבלה ששוחחה עם כל המתנדבים/ות. היה סינון ויהיה גם הפעם. חלק מהדרישות היו שהמתנדב ישלב בחייו בדס"מ באופן פעיל לפחות שלוש שנים. כמובן שהמתנדב מאמין בעקרונות הבטוח, שפוי ובהסכמה. מכיוון שבימים ההם כולם היו הרבה יותר בארון ופחות נפגשו והכירו, דרשנו שהמתנדבים יהיו מוכרים בקהילה.

2. באיזו מסגרת תסופק גישה לקו כזה? היא תוצע מטעם מרכז סיוע או דרך פניה אישית ישירה למתנדבים?
הפנייה אל המתנדבים תהיה ישירה. הניקים שלהם יפורסמו בפורומים ב"דביק" כך שכל אחד שיזדקק לעזרת הקו יוכל לבחור למי לפנות.

3. מה רמת הזמינות שמתנדבים נדרשים לה?
המתנדבים מתחייבים להגיע לקורס שיימשך פעם בשבוע במשך חצי שנה למשך 3-4 שעות בכל פעם. לאחר מכן המתנדבים מתחייבים להתנדב למשך שנה וחצי. לא ממש מדובר על רמת זמינות, כי לא מדובר על איוש קו טלפון. לכל פונה יש את ההעדפה שלו/ה לגבי השאלה עם מי היא/הוא ירצו לדבר, עם אישה או עם גבר. אני מקווה שביום שיהיו לפחות 20-30 מתנדבים/ות בו זמנית, ניתן יהיה לדבר על זמינות לפחות של פעם בשבוע ותורנות, ואפילו על מספר טלפון. כרגע זה לא רלוונטי.

4. האם מי שפונה יודע עם מי הוא מדבר?
מי שפונה יידע אל מי הוא פנה. המתנדב/ת יכולים לבחור האם הם רוצים להיחשף בשמם האמיתי או רק בניק שלהם.

5. בהנחה ואני רוצה להתנדב - מה ההבדל בין השתתפות בקורס בתיאום של מי שמרכז את העסק בכלוב, לבין פשוט לעשות את הקורס ללא התיווך הזה? האם התוצאה שונה? האם מה שיצופה ממני במסגרת ההתנדבות יהיה שונה?
קודם כל את מוזמנת icon_smile.gif
ולעניין, את הקורס מעבירות שתיים - המדריכה ואני לצדה. זו הפעם הרביעית בה אעבור את הקורס (פעמיים במרכז הסיוע ופעם אחת בקו החם). בקורס הבא, אני מקווה להכשיר את מי שיירש/תירש את מקומי כמנהלת הקו החם, כך שאוכל בתוך כשנה וחצי לפרוש ממנו. אבל כן, אני אהיה שם כי אני לא רק המנהלת האדמיניסטרטיבית של הקו. כרגע, אני כל מה שנשאר ממנו.

6. למה יש חשיבות להימצאות מחוץ לארון? מה זה אומר, בעצם? האם אני צריכה להיות מוכנה ליידע מישהו בנושא הזה, או מספיק שאהיה מוכנה לדבר על זה עם חוקר משטרה במידת הצורך? קיצר, מה המשמעות של הדרישה הזו.
המטרה היא שהמתנדבים יוכלו ללוות את הפונות בתהליך שלהן. המטרה שלנו היא לא להחליף את מרכז הסיוע. אין לנו את כוח האדם לשם כך. אבל המטרה היא כן ללוות לדוגמה את מי שנפגעו לפגישה ראשונה עם המרכז במידת הצורך, ואולי אפילו למשטרה אם נתבקש.
זכותו של כל מתנדב להחליט עד כמה הוא יוצא מהארון. זכותו גם לומר לפונה - "אני יכול ללוות אותך בשיחות אבל לא להיפגש ולא ללכת למשטרה. בשביל זה אני אפנה אותך ל-X מהקו החם שמסוגל/ת לזה. "
המטרה היא לעשות טוב לפונים אבל לא לעשות רע למתנדבים.
לשם כך נעניק אחד לשני גב.

אני מקווה שעניתי לך.
תודה על השאלות icon_smile.gif

ובנט,
לא, אנחנו לגמרי לא מטפלים רק במקרים של אונס. בעבר טיפלנו במגוון רחב הרבה יותר.

אור.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 12 שנים • 21 ביולי 2011
שליטה, תודה, ויש לי שאלות המשך:
1. "אנחנו" - אותם שלושה אנשים? אם עושים קורס של העמותה, אין סינון מטעם העמותה? או שאותה ועדת קבלה עושה סינון מקדים עבור המרכז?
2-3. אם הפניה ישירה, בשביל מה צריך ועדת קבלה? לא מספיקה עצם ההתנדבות בשילוב עם ההכשרה? הרי בכל מקרה כל אחד עושה את השיפוט שלו אל מי לפנות ישירות. למה שלא יקבלו הכשרה מי שירצה, יכריזו על עצמם כזמינים, ואותם אנשים שאמורים היו לסנן - יצרפו את ההמלצות שלהם. ככה נהיה שקופים יותר ולאנשים יהיה קל יותר להחליט למי לפנות, לדעתי.

אם לא מדובר במשהו כמו משמרות או איוש עמדה, וכל מתנדב למעשה פועל עצמאית - למה יש צורך בתיווך? מה משמעותו של הגוף המאחד?
אני בעד קשר בין המתנדבים אבל זה הרי לא דורש ניהול.

5. אוקיי, אבל זה לא ממש עונה. נניח שאני רוצה להתקבל לקורס הזה. למה שלא אגיע למרכז ואבקש לעשות קורס, ואז אכתוב בפרופיל שלי "עשיתי כך וכך, זמינה כך וכך"? איזה ערך מוסף מתקבל מזה שאפנה דווקא אלייך? הרי האפשרות להתנדב פתוחה לכל. האם מדובר הפעם בקורס נפרד המותאם לקהילה?
6. אז ההתנדבות היא עצמאית? לא במסגרת התנדבות במרכז? זה מה שהבנתי עכשיו, הבנתי נכון?

תקציר: מבחינה פרקטית, איזו מטרה משרתת ועדת קבלה של חברים מהכלוב (מעבר לתו האמינות שבקלות אפשר לעקוף)? מה ההבדל בין מנהל לבין רכז אדמניסטרטיבי? מה תפקידו של מנהל כזה?