סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הקו החם - כללים ודרישות הקהילה

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 12 שנים • 27 ביולי 2011
רפאל, רק בקשר לזה:
רפאל כתב/ה:

...
(2) האישום בחד צדדיות גם הוא לא הוגן, וזה משהו שאת יולי ופרלין חוזרות ועושות: חוזרו ומתפלמסות איתי ועם מה שאני מספר, אבל נמנעות בעקשנות מלדרוש מהשליטה להגיב עניינית לדברים ולספר את "הצד שלה". אתן בעצם מגבות את ההתחמקות שלה מכך בכל הדיונים. [...]

אני לא "מתפלמסת" עם מה שאתה מספר אלא עם עצם זה שאתה שב ומציב את זה במרכז הדיון, למרות שכולנו כבר הבנו מה הטענה שלך ולמרות שאפשרי להמשיך בדיון גם בלי לפתור את הקונפליקט סביב אור עצמה. אני לא "נמנעת בעקשנות" מלדרוש מהשליטה להגיב - אלא אני נמנעת בעקשנות מלקבל הזמנה, מכל אחד ולא רק ממך, להתעסק בדברים שברור שהם לא ענייני. אני חושבת שזה לא מקומי "לדרוש" ממנה להגיב למשהו שכבר נדון בהרחבה (ועוד איזו הרחבה) בפורום לפני ארבע שנים וגם בכלל לא קשור אלי. האם שמת לב שגם אליך לא פניתי על גבי הפורום ב"דרישה" שתבאר את ההערות האישיות על חלקך בפרשה שעלו *כאן*(נראה לי שעדיף לא לצטט, אתה יודע על מה אני מדברת)? גם זה נראה לך כ"נמנעת בעקשנות"? או שבמקרה ההפוך נראה לך בסדר שנתעלם מגערות אישיות המופנות אליך ולחייך הפרטיים?

מה שעוד מוזר שלא שמת לב - הוא שזה שאני "מגבה התחמקות" פשוט לא נכון.
בשרשור מקביל, כשמטח הטענות החל, כן פניתי על גבי הפורום לאור והפצרתי בה להגיב. אמרתי שאם זה כבר עלה, הרע במיעוטו יהיה להגיב ולא להשאיר את זה פתוח. בלי קשר לזה, התייחסתי לכל דבר שהיא כתבה על הקו החם - לגופם של הדברים, וגם זה תוך הפעלת ביקורת. אותה קריאה ביקורתית בה אני קוראת גם אותך, *אותה הקריאה בדיוק*.

ציינת שלוש מגיבות. אני חושבת שבכל שלושת המקרים טעית בכוונת המשורר, אבל זה רק ניחוש, ונשאיר למשוררים להסביר את עצמם. אני טורחת להגן רק על עצמי. אני מבינה שאותך יהיה לי קשה לשכנע, אבל למקרה שמישהו יקרא את זה ויחליט לשייך אותי למחנה מסויים -
צופה מן הצד יקר: התיאור "מה שיולי עושה הוא לחזור ו..." (ראה בדברי רפאל) אינו נכון. תגובתי זו לדבריו מהווה הסבר לאופן שבו זה לא נכון.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 12 שנים • 27 ביולי 2011
פרלין​(נשלטת){ש} • 27 ביולי 2011
המשוררת החצופה הזו רק קמה עכשיו, אז זה לא יהיה מאוד קוהרנטי, אבל אני גם אסביר.

כתבתי שוב ושוב, שאני לא יכולה לשפוט את מה שהיה לפני 4 שנים גם כי אני לא זוכרת (ונראה כי השירשור העיקרי בנושא נמחק) וגם כי מה שכתוב על גבי הפורום הוא לא מספיק בשביל לספר סיפור שאותו אני יכולה לשפוט. אני גם לא חושבת שמישהו מאיתנו יכול לשפוט. זה נשמע סבוך ומלא בשטחים אפורים.

אני מעדיפה לא להכנס לזה מאשר לפגוע במישהו או לצאת אהבלה. יכול להיות שאני פחדנית, לא אכפת לי. אני חושבת שאני הוגנת.

וכל מה שיולי אמרה, כמובן ו(כמעט) כרגיל.
מייפל1
לפני 12 שנים • 25 באוג׳ 2011
מייפל1 • 25 באוג׳ 2011
הזהירו אותי לא להיכנס לשרשור הנוראי הזה, וכמובן שאחרי שהזהירו אותי לא יכולתי להתאפק ומיהרתי להיכנס לכאן. אני שמחה שנכנסתי כי זה הזכיר לי באופן מדויק ביותר למה ברחתי מהקהילה הזאת ולמה אני לא רוצה להיות מעורבת שוב בהקמת הקו החם.
כשקמה היוזמה להקים את הקו החם לפני כשבע שנים, היא קמה בעיקר כי היה ברור בגלל כל מיני דברים שקרו, שמתנדבות במרכזי הסיוע לא מסוגלות לתת מענה לנשים מקהילת הבדסמ. אני התנדבתי להנחות את קורס ההכשרה של מתנדבי הקו החם ועשיתי זאת במשך כמה חודשים, גם תרמתי את הבית שלי עבור הקורס הזה, ואני חושבת שהיה אז קורס משמעותי וטוב שיצאו ממנו כמה אנשים שיכלו אחר כך לתת סיוע נכון ומקצועי. עשיתי את זה מתוך אמונה גדולה בצורך בקו כזה ומתוך התרגשות מהעובדה שיש אנשים שמספיק אכפת להם כדי ליזום יוזמה כזאת ולהשקיע זמן ומאמצים כדי להרים אותה. אגב, לכל התוהים, יש לי את כל התארים, הניסיון המקצועיות וכיוצא בזה כדי להנחות קורס כזה.
אני משוכנעת שכמו אז, גם היום, יש צורך בקו חם כזה. באותה מידה אני משוכנעת שגם היום, כמו אז, היוזמה הזאת היא לא ריאלית וסופה להיגמר בשום דבר במקרה הטוב או בקטסטרופה במקרה הרע.
למה? כי יוזמה כזאת צריכה להיות חפה מאינטרסים, מאגואים מנופחים, מפוגענות, מסכסוכים. זאת צריכה להיות יוזמה שבאה אך ורק ממקום של טוב, של רצון לנתינה אמיתית, והיא יכולה להתקיים רק בקהילה שבה אין כמות כזאת עצומה של סכסוכים, אינטרסים, חוסר כנות, שנאה ופוגענות.
הקהילה הזאת כפי שהיא משתקפת מהשרשור הזה ומשרשורים רבים אחרים, לגמרי לא בשלה ליוזמה כזאת. זה פשוט לא יכול לקרות כאן. יש הרבה מאד תהליכים שצריכים לקרות קודם לכן. תהליכים שיהפכו את הקהילה הזאת לקהילה אמיתית עם אינטרסים משותפים.
בינתיים כל מה שמתרחש נראה לי כמו שילוב מנצח של בזבוז זמן, סגירת חשבונות וכר נרחב להשלכות פראיות.
אני, כתמיד, לא מעוניינת להיות חלק מזה. אבל כאמור לא יכולתי להתאפק, נכנסתי, וברגע שנכנסתי שוב לא יכולתי להתאפק וכתבתי.
לא יקרה שנית (אני מקווה)