ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ישראל מתעוררת?

A v​(שולט)
לפני 12 שנים • 1 באוג׳ 2011

מחאה..

A v​(שולט) • 1 באוג׳ 2011
יש כמה בעיות עם המחאה הזו.

אם היא היתה באמת אמיתית אז אנשים קודם היו מתחילים במשכירי הדירות,במוכרי הדירות ולא מוכנים לשלם את הסכומים המוגזמים.

הבעיה השנייה היא שהמחאה לא ממש בכיוון הנכון,היא מכוונת נגד ביבי שתאמינו או לא,הוא לא אשם,יש פה מלחמה של שמאל וימין. ואט אט חלק מהמחאה תתמוגג בגלל זה כשיבינו רוב האנשים שהם בסך הכול כלי בידי אנשים שיש להם עניין ודבר במחאה ובמה שהיא עלולה לגרום..ולא אין קשר למחירי הדירות או הקוטג..

ובל נשכח שרוב השנים שהמדינה הזו חיה השמאל היה בשלטון והוא זה שחילק את רוב האדמות הכסף למי שחפץ ביקרו..

המשפחות הבודדות שמחזיקות ברוב ההון במדינה לא נולדו בשנים האחרונות,אלא משפחות שקיימות הרבה זמן ומקושרות טוב טוב להרבה גורמים מוסדיים מדיניים.
וכלפיהן המחאה היתה אמורה להיות.

פעם הספרדים במדינה מחו נגד מחירים,ונגד התנהלות קלוקלת..ואז צעקו להם "בכיינים לכו לעבוד.." ועוד ועוד

המחאה הזו לא ממש תביא שינוי,השינוי מתחיל בקלפי!

וזה שהמקום הפך למקום הכרויות וסקס בטח ייתן עוד טיפה דלק למחאה..

ויש לי עוד שאלה קטנה,איך הם חיים ממה?? כאילו גם אם אתה גר באוהל עדיין יש חשבונות לשלם אוכל לאכול,מאיפה?

יש מצב שהם לא באמת נזקקים כל כך?

המחאה מצטלמת יפה סוחפת..אבל זה כל מה שהיא.

בקיצור הפרזיטים שרוצים הכול בחינם רוצים שהמדינה תממן אותם,מצטער לומר מדינה כזו לא יכולה באמת לתת פתרונות להכול.

הזקנים במדינה הזו,נכי צהל,ילדים שבאים ממצוקה,באלה צריך לטפל,בשביל לזכור לזקנים את התרומה שלהם לבניית המדינה לנכי צהל על השמירה על הקיים והקרבה עצמית. ולילדים על מנת לדאוג לעתיד.

המחאה הזו בעיני צינית פוליטית שתשרת מתי מעט בלבד.

אני יודע שזה לא נחמד לשמוע נגד..אבל למדתי שכשרציתי לקנות לחם עבדתי בשבילו.בגד עבדתי בשבילו.בית..קרעתי את התחת בשבילו.

Av
בלוסום​(לא בעסק)

Re: מחאה..

בלוסום​(לא בעסק) • 1 באוג׳ 2011
אדון וחבר כתב/ה:
בית..קרעתי את התחת בשבילו.

Av

האמת? מקנאה בך. גם אם אעבוד מעכשיו ועד סוף ימיי, לא אוכל לקנות בית ממה שמרוויחה. אפילו אין לי הון עצמי לקחת משכנתא.

יש אנשים שמזלם לא אתרע להם, מה עלי לעשות? להשאר במעגל העוני כל ימי חיי (לא שואלת כדי לקנטר ולהקניט, שואלת כדי להעלות לדיון)?
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 1 באוג׳ 2011

אדון וחבר, כיום רוב העניים עובדים,
פעם אמרו לנו, תלמדו תרכשו השכלה ומקצוע תסתדרו בחיים.
ההורים שלי היו שכירים אבל גדלו בכבוד 4 ילדים, לא רק שגדלו בכבוד עדיין דוחפים כסף לחלקינו לגמור את החודש.
אני אקדמאית + ילדה עובדת משרה מלאה ולא גומרת את החודש שלי בלי מעטפה מאמא .
זה לא שאני לא חרוצה, זה לא שלא למדתי, היום יקר לחיות שלא לדבר על לגדל לבד ילד.
היחס בין משכורות לבין הוצאת המחיה לא הגיוניות. זה לא רק מחירי הדירות, אילו מחירי גני הילדים, אילו הדברים הבסיסיים, מחירי התחבורה הציבורית, ארנונה, חשמל ומים ועוד.

אתמול מישהו אמר לי אז אל תעשי כבלים ואל תחזיקי פלאפון, במדינות אחרות עם הוותק שלי בחינוך חיים טוב, טוב מאד אפילו, כבלים ופלאפון לא אמורים להיות מותרות במעמד הביניים.
אקדמאים שעובדים במשרה מלאה אמורים לחיות ברווחה מסוימת, בגלל זה זה נקרא מעמד הביניים.
לגמד את המחאה הזאת למסוממים שאוכלים סושי ומעשנים נרגילות כמו שאמר האידיוט עמר מהליכוד או לטעון שאנחנו שמאל קיצוני זה לדחוף את הראש עמוק עמוק בחול.
רק כבוד לצעירים שיוצאים מהמזגן ונלחמים על העתיד של כולנו, כל הכבוד לרופאים שנלחמים על הבריאות שלנו והרבה כבוד לסטודנטים שנלחמים על ההשכלה בארץ.

העם דורש צדק חברתי !!
[B]
    התגובה האהובה בשרשור
A v​(שולט)

persephone 1 כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:

Av

האמת? מקנאה בך. גם אם אעבוד מעכשיו ועד סוף ימיי, לא אוכל לקנות בית ממה שמרוויחה. אפילו אין לי הון עצמי לקחת משכנתא.

יש אנשים שמזלם לא אתרע להם, מה עלי לעשות? להשאר במעגל העוני כל ימי חיי (לא שואלת כדי לקנטר ולהקניט, שואלת כדי להעלות לדיון)?

בואי נהיה ריאלים.את רואה איזה שינוי במדינה מדיניות שכן יאפשר לך לקנות בית?

ואני שואל בשיא הרצינות.
בלוסום​(לא בעסק)

בלוסום​(לא בעסק) • 1 באוג׳ 2011
אדון וחבר כתב/ה:
persephone 1 כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:

Av

ואני שואל בשיא הרצינות.

האמת שלא יודעת. אולי העלאת משכורת המינימום לשכמותי, אולי הורדת ההשתתפות העצמית במשכנתא, אלו שתי דרכים, לא חשבתי על עוד. אני עובדת כמיטב יכולתי ולא גומרת את החודש. אפילו לא קרובה. וכן, אני כמו אחרים בתגובות מעלי (בטי למשל) אני אקדמאית - פלוס תעודות מקצוע (באמתחתי 18 שנות לימוד) - מה זה עוזר לי?... ):
A v​(שולט)

בטי

בטי בום כתב/ה:

אדון וחבר, כיום רוב העניים עובדים,
פעם אמרו לנו, תלמדו תרכשו השכלה ומקצוע תסתדרו בחיים.
ההורים שלי היו שכירים אבל גדלו בכבוד 4 ילדים, לא רק שגדלו בכבוד עדיין דוחפים כסף לחלקינו לגמור את החודש.
אני אקדמאית + ילדה עובדת משרה מלאה ולא גומרת את החודש שלי בלי מעטפה מאמא .
זה לא שאני לא חרוצה, זה לא שלא למדתי, היום יקר לחיות שלא לדבר על לגדל לבד ילד.
היחס בין משכורות לבין הוצאת המחיה לא הגיוניות. זה לא רק מחירי הדירות, אילו מחירי גני הילדים, אילו הדברים הבסיסיים, מחירי התחבורה הציבורית, ארנונה, חשמל ומים ועוד.

אתמול מישהו אמר לי אז אל תעשי כבלים ואל תחזיקי פלאפון, במדינות אחרות עם הוותק שלי בחינוך חיים טוב, טוב מאד אפילו, כבלים ופלאפון לא אמורים להיות מותרות במעמד הביניים.
אקדמאים שעובדים במשרה מלאה אמורים לחיות ברווחה מסוימת, בגלל זה זה נקרא מעמד הביניים.
לגמד את המחאה הזאת למסוממים שאוכלים סושי ומעשנים נרגילות כמו שאמר האידיוט עמר מהליכוד או לטעון שאנחנו שמאל קיצוני זה לדחוף את הראש עמוק עמוק בחול.
רק כבוד לצעירים שיוצאים מהמזגן ונלחמים על העתיד של כולנו, כל הכבוד לרופאים שנלחמים על הבריאות שלנו והרבה כבוד לסטודנטים שנלחמים על ההשכלה בארץ.

העם דורש צדק חברתי !!
[B]

אין כמעט דבר שאני לא מסכים אתך.

המדינה שלנו מלאה תחלואים,ממושחתים בדרגים נמוכים ועד ראשי ממשלה ושופטים בבית די גבוה ל"צדק"

אנחנו חיים במדינה שללא קשרים קשה לחיות בה,ללא דחיפה כלכלית חזקה אין ממש סיכוי..

המחייה כאן גבוהה מהרבה מדינות בעולם מטחינה דרך דלק דרךלחם ועד בית...

אני לא אומר שאנחנו חיים במדינה מדליקה כמו דובאי למשל.

ואני יודע שקשה אפילו מאוד.

אבל כן יש דרכים לנו בתור פרט לחיות טיפה אחרת. וכן אם צריך אז מצמצמים.

ומצד שני מי שמשלם על דירה עלובה 4000 שקל הוא מטומטם. ויש לו מה לעשות בנידון. אם אנשים היו קצת יצירתיים ופשוט לא שוכרים במחירים כאלה,המחירים היו יורדים.

כן העשירים כאן חוגגים ,אבל כדי לשות שינוי צריך צעדים יותר דרסטיים ממה שקורה היום. אני נגד המחאה באופן שהיא מוצגת ויצאה לעולם,כמו שאמרתי אנחנו לא נרוויח ממנה. ירוויחו ממנה אלה שיצליחו לנכס את המחאה אליהם.

ומצד שני למרות שאני בטוח שצריך שינוי,את תסכימי איתי שהישראלי הממוצע עצלן ולא רוצה להתאמץ יתר על המידה.

ואני מסתובב במסגרת העבודה הרבה,בקייץ בימי חול חופי הים מלאים בתי קפה קניונים וכדומה עמוסיםולא בפנסיונרים...

אני אקח לדוגמא את העבודה שלי,במשך החמש שנים האחרונות ראיתי אין ספור אנשים שברחו בגלל שזה קשה מעייף למרות שהתנאים ממש לא רעים.

וכן מקווה לשינוי רציני.כי הפיתרון שעולה לי בראש...אנשים לא יאהבו אותו.

Av
A v​(שולט)

persephone 1 כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:
persephone 1 כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:

Av

ואני שואל בשיא הרצינות.

האמת שלא יודעת. אולי העלאת משכורת המינימום לשכמותי, אולי הורדת ההשתתפות העצמית במשכנתא, אלו שתי דרכים, לא חשבתי על עוד. אני עובדת כמיטב יכולתי ולא גומרת את החודש. אפילו לא קרובה. וכן, אני כמו אחרים בתגובות מעלי (בטי למשל) אני אקדמאית - פלוס תעודות מקצוע (באמתחתי 18 שנות לימוד) - מה זה עוזר לי?... ):

אני אהיה ישר וישיר.ומקווה שלא תקחי זאת אישית.

במה שאת מתארת אין לך סיכוי. אלא אם כן אולי בעל עשיר.

כשאני הלכתי לקנות בית,היו לי 4000 שקל וזהו.ביד רועדת חתמתי.ומאותו רגע לא ראיתי בעיניים,לא קיבלתי שקל מההורים שלי או שלה פשוט עבדתי ככל שהיתה עבודה וזה לא היה קל.היו חודשים,שלא יכולתי לאכול כמו בן אדם. שלא לדבר עלבילוי או משהו כזה והה קשה.לקח לי שלוש שנים עד שקיבלתי את הבית אבל הצלחתי.

אבל למרבה הצער למי שאין יכולת לעבוד במספר עבודות או תחומים כן נמצא בבעיה.

ומצד שני יכול לספר לך על חברי ילדות שיירדו לנגב קיבלו בחכירה אדמות מהמדינה והצליחו לבנות לעצמם נחלת אלוהים קטנה.

אבל זה לצערי לרוב לא ריאלי כי כולם רוצים לחיות ברכז העינינים

Av
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 1 באוג׳ 2011
האמת גם אותי תמיד סיקרנה השאלה מי זה כל האנשים הללו שמבלים בקניונים בימי עבודה. איך זה שהחניה שם תמיד מלאה...

בגדול, נראה לי שהתשובה בדברים האלה של זליגה לפוליטיקה ומגמתיות היא פשוט לדבר על מספרים. להשוות למדינות אחרות, לתקופות אחרות. נראה לי שאם המצב ממש גרוע, זה יראה במספרים בצורה ברורה ושאינה משתמעת לשני פנים.
A v​(שולט)
teacher כתב/ה:
האמת גם אותי תמיד סיקרנה השאלה מי זה כל האנשים הללו שמבלים בקניונים בימי עבודה. איך זה שהחניה שם תמיד מלאה...

בגדול, נראה לי שהתשובה בדברים האלה של זליגה לפוליטיקה ומגמתיות היא פשוט לדבר על מספרים. להשוות למדינות אחרות, לתקופות אחרות. נראה לי שאם המצב ממש גרוע, זה יראה במספרים בצורה ברורה ושאינה משתמעת לשני פנים.

כן זה מעניין,אבל האמת שעשו ברדיו השוואת מחירים מול חמישים מדינות,זה היה נחמיה שטרסלר

והיינו ייקרים מרוב המדינות ב25 עד 40 אחוז.

אנחנו כן יקרים מאוד.

Av
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 1 באוג׳ 2011

חברה שכחתם זאת תקופה של חופש גדול, אנשים לוקחים ילדים לקניון, סטודנטים בחופש, יש אנשים שעובדים במשמרות, אנשים יכולים לשבת בקניון על כוס קפה ועדיין יש לנו בעיה במדינה, בואו לא נרד לפופוליזם, לשבת בבית קפה זה כבר לא איזה סמל לבורגנות מנוונת, מארקס בעצמו לדעתי היה יושב פעם ב בבית קפה עם הוא היה חי היום, שכונתי לא של רשת icon_smile.gif