צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצלפות - היכן מותר והיכן אסור...

פומיקי
לפני 19 שנים • 25 בנוב׳ 2004
פומיקי • 25 בנוב׳ 2004
מה זה טובוס?
Darkness of Human​(שולט)
לפני 19 שנים • 3 בדצמ׳ 2004

דמי .. איזור רגיש נוסף ....

Darkness of Human​(שולט) • 3 בדצמ׳ 2004
שכחת לציין את איזור הכליות ועליהן יש לתת דגש מיוחד מכיוון שמכה לא זהירה שם עלולה להוביל במהירות רבה לנזק בלתי הפיך,
הכליות ממוקמות קצת מעל עצמות האגן (קו רוחב - מותניים) והרגישות הרבה יותר היא בחלק האחורי של הגוף .
ככלל רצוי להכיר את מבנה הגוף לפני שמצליפים וניתן לקרוא על כך ברוב האנציקלופדיות .
תהנו icon_twisted.gif
Demi
Demi • 3 בדצמ׳ 2004
חחחחחח

צריכים להפריד בין צחוק לרצינות ואולי כדאי שאעשה זאת במילים פשוטות וברורות על מנת שבאמת הדברים יהיו ברורים.

למיטב הכרתי את ההתנצחויות מעל גבי הפורומים קימות שני גישות:
האחת - אנשים מפחדים שמעל גבי הרשת יקראו את דבריהם כמה אנשים טיפשים ללא חוש אחריות שעשויים לגרום לנזק לסאבית ולכן נמנעים מלהציג פעילויות מסוכנות או לכתוב עליהן ואפילו יותר מזה - הם נצמדים אל הבסיס ואל המינימום ההכרחי ומציגים כל דבר אחר כמסוכן.
השניה - הטענה שכל אחד אחראי לעצמו ושכל המידע הוא איננו בגדר המלצה אלא לצורך ידע כללי בלבד ושכותב הדברים לא ישא בשום אחריות לכל פעולה שתתבצע מיישום הכתוב. ולאחר הבהרה שכזאת לא לוקח על עצמו הכותב שום אחריות ולכן יכול הוא לכתוב על דברים שעשויים להיות מסוכנים, על דברים שדורשים מידת אחריות וכדומה.

כפי שראיתם, אני נוקט בגישה השניה ואני גם מאמין שיש בחיים דברים בסיסיים שעל אנשים להיות מודעים אליהם, ומי שכבר הגיע עד הלום - נכנס לאתר בדסמ, מבצע פעולות אלו ואחרות בבן אנוש אחר, הרי שאם אין לו ידע כללי בסיסי אז אני בספק אם הוא הגיע למקום הנכון, מה עוד שבטח שלא אני אוכל לעזור לו. ולמה אני מתכון?
למשל אם מישהו יכתוב שלגזור פטמות זה בסדר כי הן צומחות מחדש ומישהו אחר באמת יאמין וגם יבצע את זה... קטונתי. או אם למשל מישהו יכתוב שניתן לעשות "פיסטינג" אנאלי עם מקל בייסבול בלי הכנה מוקדמת ובלי חומרי סיכוך למישהו שהוא בתול בישבנו ואדם אחר באמת ילך לבצע את זה, ולמרות שהוא יראה שזה כואב מאוד ושיורד דם ושהמקל לא נכנס וכו וכו ועדיין ימשיך את הפעילות בחוסר אנושיות משוועת... קטונתי.
כמובן שיש הבדל גדול בין הטעיית מכוונת לבין חוסר הדגשת פרטים שאמורים להיות מובנים מאליהם לכל בר דעת, וכאת נשאלת השאלה - האם עלינו להדגיש את הברור מאליו?

תשובתי בעניין היא שאת הברור מאליו האלמנטארי אין טעם להדגיש בעוד שאת הברור מאליו לכאלו שיש להם ידע שהוא מעבר לידע הממוצע רצוי להדגיש, וזאת למרות שאין חובה לכך וזאת מכיוון שאדם שמתכונן לבצע פעילות שהיא מעבר לידע שיש לו, מן הסתם עליו להתעדכן וללמוד ואז, הידע שהוא ירכוש יבהיר לו את הדברים הנחוצים לעניינו.

חזרה לעניין ההצלפות
לעניין אזור הצוואר והגרון כתבתי: " איברים חיוניים רגישים, אפשר ללטף אותם עם שוט עם הדגש על – ליטוף! לדעתי אין להצליף בחוזקה בגרון".
לעניין ההצלפות על הפנים כתבתי: "בפנים יש עצמות שנמצאות תחת שרירים דקים, עצמות שבירות ... ואזור רגיש ופגיע... סטירות זה אקט די מקובל ואפשר גם לתת סטירה עם שוט, אבל זהירות – הפעולה מצריכה מיומנות גבוהה בשליטה בשוט ויש בה מן הסכנה לפגיעה באזורים הרגישים שנמצאים בפנים וכמובן שהדבר דורש מיומנות גבוהה בהפעלת השוט, הכרת השוט עצמו ושליטה על האנרגיה.
אמליץ שלא להשתמש עם שוט באזור הפנים".

בתגובה לכך כתב טיצ'ר בעניין ההצלפות על הצוואר והגרון:" ממה שאמרת משתמע שניתן להצליף, אך לא בחוזקה..."

שאלה – מדוע הדגיש טיצ'ר את עניין ההצלפות על הגרון ולא על הפנים? האם הצלפות קלות על הפנים לא יכולות להוציא עין?
מדוע החליט טיצ'ר להתמקד בעניין ההצלפות על הצוואר?

כפי שאני תופס את הדברים – אין טעם להציג מידע שאמור להיות מובן ואליו וברור לכל בר דעת, וברור לכולם שרק כסיל יצליף בחוזקה על הצוואר בדיוק כפי שרק כסיל יצליף בחוזקה על הפנים. ולכן, מדוע היה עלי לכתוב בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים שאין להצליף על הצוואר בדיוק כפי שלא כתבתי שאין להצליף על הפנים?
ועם הגעתם עד כאן, אז מדוע טיצ'ר לקח את עניין הצוואר ברצינות ולא את עניין הפנים?
אני לא מתיימר לענות על השאלה שהצגתי – את זה יעשה מי שכתב מה שכתב, אבל אני מתייחס בבדיחות הדעת להתחכמויות שכאלו ולכן וחשוב לציין – בבדיחות הדעת העלתי את נושא הטובוס, ועל כך בפסקה נפרדת מפאת חשיבות העניין.

עניין הטובוס למי שעוד לא הבין הוא בהומור שחור (ראה פסקה קודמת לסיבות להומור השחור), למיטב הבנתי אין בבדסמ שום כוונה או רצון לגרום לבצקות בגרון או להיצרות קנה הנשימה אבל הטובוס כמובן נותן מענה לכאלו מצבים...
או בקיצור – מי שדפוק מספיק בשביל לגרום לבצקות בצוואר - בצקות שיצרו את קנה הנשימה עד לכדי מצב מסכן חיים, מי שדפוק מספיק בשביל להצליף באכזריות על הצוואר, מי שדפוק מספיק בשביל לפרש את מה שכתבתי כך שניתן ואולי אפילו רצוי להצליף באכזריות על הצוואר... אז רצוי שיהיה לו מספיק שכל בשביל להכניס טובוס לסאבית על מנת שזאת לפחות תוכל להמשיך לחיות...
כאמור מדובר בפעילות שלדעתי איננה מומלצת בעליל אבל אם מישהו פיתח פטיש שכזה אז.... זכותו.
ועוד חשוב לציין – רק רופא שהוסמך לכך ראשי להכניס טובוס כך שאם תחליטו לעשות את זה ויגרם נזק אז... שאו בתוצאות.

או בקיצור – אל תזיינו ת'מוח על דברים אלמנטריים שאמורים להיות מובנים מאליהם רק בשביל שתוכלו להגיד שאתם מבינים משהו כי תקבלו (לפחות ממני) תשובות באותה רוח השטות.

ולעניין הכליות, ראה את ההסבר שלי לעניין בטן אחורית או בטן עליונה.
כן, שם נמצאות בין היתר גם הכליות, פשוט לא היה נראה לי חיוני לספר לכל העולם שהכליות נמצאות בבטן... (אותו ידע אלמנטארי בסיסי שאמור להיות נחלת הכלל).
Darkness of Human​(שולט)

חחחחחחח ?

Darkness of Human​(שולט) • 3 בדצמ׳ 2004
דמי מה עובר עליך ?
קיבלת פידבק עם הערה ששכחת לציין אז זה שרף לך בעין ?
אין לי שום אינטרס לריב איתך
זה שאני חובש בכיר לשעבר ואני יודע איפה הכליות לא אומר שהרבה יודעים את זה
כתבת קטע יפה, מרשים ומקצועי אבל שכחת פרט קטן והשלמתי לך אותו
ולא לא כולם מבינים באנטומיה
ולהדגשה נתתי את איזור הכליות שלא צוין על ידך כי הוא בעל רגישות יתרה
תלמד לקבל גם השלמות זה לא מזיק לאף אחד
ותקרא טוב את ההסבר שלך
לא נתת שם דגש ראוי לאיזור למרות שנתת דגשים אחרים על מקומות פחות רגישים

ציטוט: ולעניין הכליות, ראה את ההסבר שלי לעניין בטן אחורית או בטן עליונה.
כן, שם נמצאות בין היתר גם הכליות, פשוט לא היה נראה לי חיוני לספר לכל העולם שהכליות נמצאות בבטן... (אותו ידע אלמנטארי בסיסי שאמור להיות נחלת הכלל).

ציטוט: בטן קדמית: הבטן מתאפיינת בכך שהיא איננה מוגנת ע"י עצמות (כמו למשל החזה) ובה איברים חיוניים שונים. בבטן אזורים שונים ולכן נחלק אותה לחלקים ונתייחס לכל חלק בהתאם.

החלק העליון של הבטן – מתחת לעצם החזה (מפתח הלב) ועד לקו דמיוני חצי אליפסי שנמתח מהטבור באלכסון אל קצותיה של עצם האגן מתחת למותניים: במקום זה קיימים אברים חיוניים רגישים כולל צלעות דקות ושבירות. צלעות החזה מקיפות אותו מעמוד השדרה ועד לעצם החזה שאליה הן מתחברות מה שהופך אותן לדי חזקות, אבל הצלעות שאמורות להגן על הבטן אינן מקיפות את הבטן כמו צלעות החזה אלא מתחברות לצלעות מעליהן, עובדה זאת יוצרת מספר בעיות: לא כל הבטן מוגנת ע"י הצלעות וההגנה שמספקות הצלעות הללו היא בעיתית מכיוון שצלעות אלו עלולות להישבר.
מעבר לצלעות באזור זה נמצאים איברים פנימיים רבים שאינם מוגנים ע"י הצלעות, איברים חיוניים שפגיעה בהם עלולה להסתיים צרות אין ספור.
ולכן, אל החלק העליון של הבטן יש להתייחס בעדינות. אפשר להצליף שם אבל בעדינות, בטעם טוב ובשליטה. מומלץ להימנע מלהצליף שם לאורך זמן, מומלץ מלהימנע מלהצליף שם בכח, וכאמור – הכל בטעם טוב ובזהירות.

החלק התחתון של הבטן – מתחת לקו דמיוני חצי אליפסי שנמתח מהטבור באלכסון אל קצותיה של עצם האגן מתחת למותניים ויוצר חלל שנתחם בעצם האגן.
באזור זה יש מעי, אין צלעות, ולכן ניתן להצליף שם בצורה קצת יותר אינטנסיבית.
הקרבה לאברי המין יוצרת גירוי ומאפשרת גיוון בין הצלפה על אברי המין לבין הצלפה על החלק התחתון של הבטן.
ובכל אופן – בטעם טוב, אמנם הסיכוי לנזקים קטן אבל צאו מנקודת הנחה שמעי הוא איבר רגיש והפעלת כוח חזק באזור הזה עלול לגרום לכאב מאוד לא נעים, כל מי שפעם קיבל אגרוף בבטן יכול להיזכר בהרגשה.

ציטוט: בטן אחורית: כרגע אין לנו בטן תחתונה אלא רק בטן עליונה מכיוון שבמקום בו היתה אמורה להיות בטן תחתונה יש את עצם האגן. וכאן נדרשת מידת זהירות גדולה יותר מכיוון שהצלעות האחרונות אינן מקיפות את הבטן ונשארות תלוית כשהן מחוברות רק לעמוד השדרה. בנוסף, איברים פנימיים חיוניים אמורים להיות מוגנים ע"י הצלעות הללו, אבל יתכנו אנשים שאצלם הם לא יהיו מוגנים במלואם – מה שמחייב זהירות נוספת.
כמובן – להצליף בעדינות וברגש, לא על עמוד השדרה, ולא חזק.

יום נעים ושליו לכולם
Demi
Demi • 3 בדצמ׳ 2004
אהמממ

מה שעברתי או/ו שלא עברתי זה ענייני ואת זה נפריד ממה ששמעת או ממה שהחלטתי לספר אבל זה כבר עניין אחר.

תגיד לי, האם זה יתרום למישהו כשתגיד - זהירות על הכליות?
לדעתי - לא, זה רק יסבך אנשים שיתחילו לחפש את הכליות...
ולכן עזוב כליות, מי שיקרא בעיון את מה שכתבתי (וגם יבין) וישתמש בהגיון בריא תוך כדי תקשורת עם הנשלטת שלו לא אמור לפגוע בשום איבר חיוני.
לעומת זאת מי שיחפש כליות אולי בסופו של דבר ימצא אותן, השאלה היא אם זה יתרום לבדסמ שלו, השאלה היא אם זה יתרום לבטיחות של הנשלטת, לדעתי כאמור אם הוא רק ישים לב לכליות אז ממש לא. כליות הן אמנם איבר חשוב אבל יש גם איברים נוספים חשובים בגוף האדם, כאלו שיותר קל להגיע אליהם ושיותר קל לפגוע בהם.

אבל סבבה - תזהרו על הכליות icon_smile.gif

נ.ב.
כתבתי: "בנוסף, איברים פנימיים חיוניים אמורים להיות מוגנים ע"י הצלעות הללו, אבל יתכנו אנשים שאצלם הם לא יהיו מוגנים במלואם – מה שמחייב זהירות נוספת. "

תגיד לי, ממש חשוב שנספר שמדובר בין היתר בכליות? (חוץ מידע כללי כמובן).
teachers pet​(נשלטת){teacher}

דמי די ... דמי די...

teachers pet​(נשלטת){teacher} • 3 בדצמ׳ 2004
אני יודע שאפשר לסמוך עליך בעניין ההומור השחור,
בטח בנושאים כמו אינטובציה...

לגבי העניין עם הצוואר, ציינתי אותו במיוחד כי כמו עם הכליות, אנשים שלא למדו מקצועות רפואיים או קרובים, לא לגמרי מעריכים את הדקויות או את רגישות הרקמות והמערכות.

ובמקומות כאלה מי שלא מנוסה, או מכיר את ההרגשה מעצמו, שווה שידע.

הומור או לא הומור, קצת באסה שקישקשנו בשרשור מצויין. נראה לי שזה רק מבלבל את מי שמתעניין..
קבל את התנצלותי.

teacher
teacher​(שולט)

ההודעה הקודמת יצאה בטעות תחת הניק של פט

teacher​(שולט) • 3 בדצמ׳ 2004
ככה זה כששניים משתמשים באותו המחשב,
עמכם הסליחה,

teacher
Demi
לפני 19 שנים • 4 בדצמ׳ 2004
Demi • 4 בדצמ׳ 2004
טוב, נראה לי שאחרי הכל יש הסכמה על הדברים הבאים:

ברור לכל אדם ממוצע שבצוואר מסוכן מאוד להצליף ושכולנו יודעים איפה זה הצוואר.
ברור שטיצ'ר הדגיש לייתר ביטחון את העניין.
ברור שטובוס איננו חלק אינטגרלי מנושא הבדסמ ושאין להשתמש בו על מנת לאפשר סשן הצלפות בצוואר.
ברור שבכליות מסוכן להצליף.
ברור לכולם (עכשיו) שהכליות נמצאות בבטן.
ברור לכולם שעצם הידיעה שהכליות נמצאות בבטן לא ממש תועיל לעניין הבטיחות וגם לא תוסיף למידת ההנאה שלנו מבדסמ.
ברור גם שמי שיקרה מה שכתבתי על ההצלפות בבטן (בעיון וגם יקח לתשומת ליבו), הרי שהוא לא יפגע בכליות.

נראה לי שיש הסכמה בעניין. אם אין אז... הבמה לרשותכם.

נ.ב.
טיצ'ר, ברור לי שכוונתך היתה טובה, לא היה צורך להתנצל.
star+
לפני 18 שנים • 1 ביולי 2005
star+ • 1 ביולי 2005
icon_rolleyes.gif

אהלן לכולם....
שאלה צעירה יש לי לשאול...עבר פחות מחודש מאז נכנסתי לעולם הדאנג'ן האפל....ההתמכרות החלה בשלבים,אבל עכשיו זה ממש רציני.ביום שלישי האחרון הייתה הפעם הראשונה שהוצלפתי כהוגן ,גם ע"י כמה מלכות חמודות וגם ע"י המאסטר שלי.
המלכות ידעו להצליף כמו שצריך,ולא השאירו סימנים,מה שאני לא יכולה לומר על האדון המדהים שלי,משום שגם הוא צעיר בתחום.בכל מקרה אני מסתובבת עכשיו עם ישבנים מפוספסים,עם ריבועים,כתמים וצורות מוזרות.קיץ,ים,אי אפשר להראות אותם לאיש.אז מה עושים כדי שלא ישארו סימנים?
אשמח לקבל הצלפות דוגמא...
נשיכות...