שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

יציר כפיו.

RIS
RIS
לפני 12 שנים • 5 באוג׳ 2011

יציר כפיו.

RIS • 5 באוג׳ 2011
.
התער של אוקאם יודע רק לגלח את הזיפים המיותרים. לגדל אותם זו אופרה אחרת. אכן, למרבה הצער, צריך משהו לגמרי אחר כדי לגדל את הדגן הנכון אצל גנן בפחון. במילים אחרות – ועם כל הכבוד ליכולת לבער את הקוצים – כדי לקצץ את המיותר די באנרגיה בסיסית בלבד, שולית משהו מול האנרגיה העצומה הדרושה ליצור משהו יש מאין . ובמילים עוד יותר אחרות – אף אחד לא זוכר מי היו העורך והמגיה של "המשפט", "מילכוד 22" או ספר תהילים.
ובלי לזלזל חלילה באב וויליאם המכובד.

העובדה היא שאין רציונל שמסוגל להסביר מה התערובת האורגנית שמצמיחה יבול רגשי כמו שאי אפשר להסביר באמצעות רגשות את עקרון אי-הודאות של הייזנברג.
אלו הן ממלכות שונות כמו שמסביר בעל זבוב לנכדו ללא לאות בעוד ספינת החלל שלהם ממשיכה ליפול נפילה חופשית דרך הסיפורים.

("כן, אדון" את אומרת בקול כבוש ובעיניים מושפלות וזה מזכיר לך איך היית אי אז, בהתחלה, שחצנית וגאה ומניפולטיבית ואיך אולפת עקב בצד אגודל, מילימטר אחרי מילימטר שנכבשו ממך ביד קשה וגסה שלמדת לנשק באמת אחרי שהתייאשת מלנסות לנשוך אותה).

אולי עברתָ דברים בחיים. אולי ראית לאימה בצהוב של העיניים גם אם הן היו הפוכות לשני הצדדים. אולי ישבתָ כל הלילה עם המשוררת המטורפת שקיבלה פעם שער בטיים ולפנות בוקר כשהיא כבר היתה מוכנה וכבר רצתה להזדיין פיהקת לה בפנים ואמרת לה שהשורות של השנים האחרונות שהנפיקה מסריחות יותר ממנה.

(הלב שלָךְ פוסח על פעימה כשצפה בך המחשבה איך הוא לוקח ולוקח ולוקח בלי חשבון ובלי התחשבות, מכריח אותך לראות את עצמך במראה ולגעת במחטים המפלחות את הפטמות שלך וגורם למיץ הכוס שלך להזיע החוצה ולשפוע כמו ממעיין ולנזול, פשוטו כמשמעו, במורד פנים הירכיים שלך).

האויר מחוץ לקופסה חשוד. בכל נשימה שאתה נושם בחייך אתה מחדיר רעל למקומות המחבוא המסתוריים של חלקי הנשמה שנודו ויצאו לגלות כואבת או מאסר עולם מחוץ לעולם. ויחי ההבדל המתבדל. וזהו, הרי, רק קצה הקרחון של תולדות ימי השאיפה.

(את כורעת עירומה כשהראש שלך כלוא בין רגלי הכסא והתחת שלך מורם גבוה באויר וכפות הידיים שלך פותחות אותו לרווחה, מחליקות מהזיעה ושוב חוזרות ופוערות את פלחי התחת העגולים ואת כבר לא שואלת את עצמך איך בעצם הגעת לכאן. מזמן למדת לאהוב את "כאן" ולהבין שהוא גם "עכשיו" ולהתפעם מכך ששניהם שלך כשם שאת שלו).

בידור. קחו תענוג, חלקו אותו ביחידות קשב, הכפילו ברגעים מתים והעלו בחזקה. אבל באמת ביד חזקה ובזין נטוי וקחו את מה שמגיע לכם. רק תזכרו שלא תמיד מה שמגיע לקו הגמר מקבל זהב.
לפעמים הזהב הוא זהב שוטים ואחרי המלקות המנצח לוקח הכל.
או לא כלום.
וברגעי הפיכחון ההולכים ומתמעטים שלי אני עדיין מנסה להבין מה ההבדל ביניהם.

.
    התגובה האהובה בשרשור
סירופ​(נשלטת)
לפני 12 שנים • 6 באוג׳ 2011

איפה שהוא בעולם האמיתי

סירופ​(נשלטת) • 6 באוג׳ 2011
אתה או עורך לשוני /משורר/סופר ידוע ומפורסם

או יוצר מוכשר ומבוזבז באלמוניותו

כך או כך, לעולם לא אשכח

את התרגום שלך לדני בוי
מלאכת מחשבת
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 6 באוג׳ 2011
את כורעת עירומה כשהראש שלך כלוא בין רגלי הכסא והתחת שלך מורם גבוה באויר וכפות הידיים שלך פותחות אותו לרווחה, מחליקות מהזיעה ושוב חוזרות ופוערות את פלחי התחת העגולים ואת כבר לא שואלת את עצמך איך בעצם הגעת לכאן. מזמן למדת לאהוב את "כאן" ולהבין שהוא גם "עכשיו" ולהתפעם מכך ששניהם שלך כשם שאת שלו.

התיאור הכמעט פורנוגרפי הזה עשה לי את זה מאוד.
בתור אחת שחווה את זה שוב ושוב ולא יודעת שובע, ממש יכולתי לדמיין הסצינה מתרחשת.

(בדיוק כפי שדמיינתי את התרחשותן של סצינות בספרי הארי פוטר בעת קריאתן. זה מה שעלה לי לראש עכשיו)
שלגי
שלגי • 6 באוג׳ 2011
אח ריס ריס

בלתי חוקית בעליל הכתיבה שלך.
בלתי חוקית.
Black P e a r l

אז אני מחפשת את המילים להסביר לך

Black P e a r l • 6 באוג׳ 2011
איזו צמרמורת עברה לי בגוף ואיך היא התחזקה בין פסקה לפסקה.
המילים שלך מדוייקות וחותכות ועמוקות והשילוב של כולן ביחד יצרו כאן תמונה הרמונית מרטיטה של חוויה, פשוטה כל-כך ועם זאת כל-כך לא פשוטה.
אולי אפילו גרמת לי, במחשבה, לרצות להיות היא..

אתה כותב נפלא!
RIS
RIS
לפני 12 שנים • 9 באוג׳ 2011
RIS • 9 באוג׳ 2011
תודה לכל המגיבות...

תודה לסירופ על הפירגון ועל האיזכור של דני בוי...היה היו ימים...
תודה ללורי. הפירגון הוא הדדי כידוע לך.
שלגי - תמיד תודה לך בין אם את מגיבה ובין אם לא.
black pearl - נדמה לי שסיכמת את תמצית הטעם לכתיבה: שתהיה נוגעת וחיה. תודה.