סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

על השליטה

רוחנית34
לפני 12 שנים • 21 בספט׳ 2011

בין אם אתה צודק, ובין אם לוא - -

רוחנית34 • 21 בספט׳ 2011
רד, בין אם אתה צודק, ובין אם לוא, עיקר ה"בשר" של השרשור, כמו גם רוב-רובו של ה"דם הרע", והגועל נפש האישי-מדי, מתפרש על פני העמודים שלא קראת. אם אתה רוצה להבין איך מתגלגלים להם מעצמם ששה עשר עמודים כאלו, קרא הכל. אבל חאראם. אני חס על זמנך.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 21 בספט׳ 2011
[quote="Red Leaf"]
לצערי, לי אין פניני חוכמה לזרוק ולפזר, ואני מודה לכך שאני לא שם, ואין לי כל צורך להשתמש במילים מסובכות כדי להבהיר את זה. מאידך , רק אומר הגיג אחד: לדעתי, שולט טוב הוא לא שולט נוקשה שחושב כי כל אשר עושה טוב הוא, ומפיו יוצא זהב ופניני חוכמה, ועל כן דרכו דרך האלים היא -- אלא, הוא אדם שמחובר עם הרגליים לקרקע, יודע להקשיב לעצמו ולזולת, ובעל בינה רגשית ומנטאלית מספיק מפותחת כדי לעבור מעל האגו, ולהיות דינאמי -- לדעת לקבל את המציאות ולתמרנה לרצונך, בכפוף לגבולות המציאות, כמובן. כשם שנשלט/ת אינה יס-מנית, שמנידה ראשה בחיוב לכל אמרה שיוצאת מפי הצד האקטיבי, ויודעת שלא כל דבר שיוציא מהפה יהיה אמרת שפר, ולא כל שיעשה נכון הוא -- אך היא יודעת ללא כל צל של ספק, כי במידה וכן ישגה, יהיה מספיק חזק כדי להתנצל ולתקן את הטעות.הוא שם בשבילה, היא שם בשבילו. וכי בסופו של דבר שליטה איננה ניצול -- אלא הצורה בה אנשים "דפוקים" כמונו מביעים את אהבה, חיבה, תשוקה וכדומה. זו הדרך בה אני רואה את השליטה.

בהצלחה icon_smile.gif[/quote]

ותמיד שנראה כאילו הגענו לתחתית של התחתית של חוסר המודעות העצמית, הופל'ה! יש עוד המון למטה...
מעלייך​(שולטת)

רד יקר

מעלייך​(שולטת) • 21 בספט׳ 2011
[quote="Red Leaf"]קחו נשימה עמוקה חברים, מאוד עמוקה.
16 עמודים, על מה?? כולכם, נפלתם לתוך מלכודת הדבש שלה -- ממש עטתם על המלכודת בפה מלא בריר, במקום לחשוב לשניה מה מסתתר פה.
תמיד ניתן לנסות להמציא את הגלגל מחדש, תמיד ניתן לחפש משמעויות נסתרות, וכל שני וחמישי יפתח שרשור בו אדם כלשהו יספק את זווית ראייתו לגבי השליטה, יחליט בעבור כולם מה נכון ולא נכון, ולפעמים גם יצא חוצץ כנגד מוסכמות -- כי הוא יודע יותר טוב. לכן, כל עודלא מדובר במשהו פוגעני, מסוכן בצורה כזו או אחרת - תחייכו, תנו להם לטחון מים ולהבין שאבנים לא שחקו מים, בדרכם.

לא באמת היתה מלכודת דבש. הפורום פשוט אלים נקודה. מהנסיון שלי גם אם לא הייתי מבקשת דם הייתי מקבלת אותו.
מעבר לזה בהתייחסות לסוף דברייך- לך יש את הדעות שלך- זה לא הופך את אלו שלי לנחותות מהן "טחונות מים או שוחקות אבנים"- למה בכלל להניח כך? לכל אדם דעות משלו והתנאי היחיד במציאות הוא לכבד, מנין הצורך אצלך להקטין?? אני מכירה אותך אישית בניק הקודם שלי והאמת צר לי שכך אתה חושב, אני תופסת ממך אדם גדול מזה.
Red Leaf

Re: רד יקר

Red Leaf • 21 בספט׳ 2011
[quote="מעלייך"][quote="Red Leaf"]קחו נשימה עמוקה חברים, מאוד עמוקה.
16 עמודים, על מה?? כולכם, נפלתם לתוך מלכודת הדבש שלה -- ממש עטתם על המלכודת בפה מלא בריר, במקום לחשוב לשניה מה מסתתר פה.
תמיד ניתן לנסות להמציא את הגלגל מחדש, תמיד ניתן לחפש משמעויות נסתרות, וכל שני וחמישי יפתח שרשור בו אדם כלשהו יספק את זווית ראייתו לגבי השליטה, יחליט בעבור כולם מה נכון ולא נכון, ולפעמים גם יצא חוצץ כנגד מוסכמות -- כי הוא יודע יותר טוב. לכן, כל עודלא מדובר במשהו פוגעני, מסוכן בצורה כזו או אחרת - תחייכו, תנו להם לטחון מים ולהבין שאבנים לא שחקו מים, בדרכם.

לא באמת היתה מלכודת דבש. הפורום פשוט אלים נקודה. מהנסיון שלי גם אם לא הייתי מבקשת דם הייתי מקבלת אותו.
מעבר לזה בהתייחסות לסוף דברייך- לך יש את הדעות שלך- זה לא הופך את אלו שלי לנחותות מהן "טחונות מים או שוחקות אבנים"- למה בכלל להניח כך? לכל אדם דעות משלו והתנאי היחיד במציאות הוא לכבד, מנין הצורך אצלך להקטין?? אני מכירה אותך אישית בניק הקודם שלי והאמת צר לי שכך אתה חושב, אני תופסת ממך אדם גדול מזה.[/quote]

להיפך, הכוונה היא לא להקטין. אני תומך בחקר ובדיקה, אבל אני לא חושב שיש לזה מקום בפורום - שכן יש ספקטרום עצום של דעות, כיווני מחשבה ויותר כך תובנות. ומניסיון שלי, כל הזמן יש תובנות חדשות, לעיתים כאלו שסוטרות את הקודמות -- וכפי שאי אפשר מהי הדרך הנכונה לאדם מסויים, אי אפשר להחליט מה הפרספקטיבה הנכונה, כשם שאי אפשר להחליטמה המינון הנכון -- הכל כל כך דינאמי.
אני אמנם לא מכיר אותך מעלייך, למרות שאת טוענת שאת מכירה אותי(אשמח לדעת מי את), אבל אני מאוד מעריך אותך על התגובה הזו.

ועוד משהו שחשוב לי להדגיש בשנית, הדעות שלי אינן טובות יותר משלך, או של פלוני כלשהו. הדעות שלי הן אינדיבידואליות, ונכונות לפרק זמן זה של החיים. אני מנסה להיות כמה שיותר דינאמי, במקום להתקבע על דעה אחת, ואני מודע לכך שעוד כמה שנים, הדעות תשתננה, ייתכן בשל כורח המציאות, ייתכן כהפקת לקחים, ייתכנו הרבה דברים. לכן,כל הדעות מתקבלות על הדעת, ואין כאן נכון או לא נכון, כי פרספקטיבה זו בסופו של דבר השקפה, וככזו היא עלולה להשתנות עם הזמן. הסייג היחיד שאני חושב עליו כעת, הוא במקרה של סיכון או פגיעה, למעט זאת, הכל תקף ומותר - בהסכמה של שני הצדדים כמובן.

יום טוב icon_smile.gif
מעלייך​(שולטת)

Re: רד יקר

מעלייך​(שולטת) • 21 בספט׳ 2011
[quote="Red Leaf"][quote="מעלייך"][quote="Red Leaf"]ק
להיפך, הכוונה היא לא להקטין. אני תומך בחקר ובדיקה, אבל אני לא חושב שיש לזה מקום בפורום - שכן יש ספקטרום עצום של דעות, כיווני מחשבה ויותר כך תובנות. ומניסיון שלי, כל הזמן יש תובנות חדשות, לעיתים כאלו שסוטרות את הקודמות -- וכפי שאי אפשר מהי הדרך הנכונה לאדם מסויים, אי אפשר להחליט מה הפרספקטיבה הנכונה, כשם שאי אפשר להחליטמה המינון הנכון -- הכל כל כך דינאמי.
יום טוב icon_smile.gif[/quote]

בדיוק כיוון שיש ספקטרום עצום של דעות, כיווני מחשבה ותובנות כטענתך, ובדיוק כיוון שאין דרך אחת נכונה ואחת לא- קיים פורום.
אשר שימושו בעיניי לפחות ומעצם הגדרתו וקיומו, להכיל את המגוון הזה בלי לתת בראש לכל מי שאינו חושב באותה הדרך. כמו כן ישנן מספיק דעות לכאן או לכאן כדי שמספיק אנשים יזדהו עם חומר כתוב כזה או אחר מבלי לאיים או לסרס אף אחד מהמשתתפים האחרים.
בדיוק בשל כך חשוב בעיני לא לאפשר או לעצור מיידית שפיכויות דמים כאן (מסקנותיי מהשרשור בעמוד 14) ובטח לא להשתיק.
באשר להשתלחויותיי אני- אני מבטיחה בזאת בכתב שבכל מקום וירטואלי או ממשי שאתקל בו בחיי אלו אמשיך להלחם על חופש ביטוי וכנגד בורות חשוכה על ביטוייה.
פורום הוא בדיוק המקום בעיניי להבעת והכלת מגוון של דעות, באותם חוקים הנוגעים לבדסמ-
שפוי בטוח ובהסכמה.
nomorenomore
nomorenomore • 21 בספט׳ 2011
פייר, דיון נחמד.

פה ושם תובנות, פה ושם שטויות.

כמו 99% מהדיונים icon_smile.gif

סה"כ נחמד ביותר icon_smile.gif
nomorenomore

Re: אופס תיקון

nomorenomore • 21 בספט׳ 2011