בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

זונה בת זונה ;)

the rain song
לפני 12 שנים • 9 באוק׳ 2011
the rain song • 9 באוק׳ 2011
זאלופון כתב/ה:
ציטוט: ואני תוהה מה השתבש במהלך השנים? מדוע כיום הזנות היא מוקצה?

באמת היו שנים שבהן זנות לא היתה מוקצה? זה נשמע מוזר. קיומה של זנות תלוי בהיותה מוקצה, מכיוון שהוא נובע מהטאבו על המיניות הנשית, אותו טאבו שמחייב נשים לצניעות ומחנך אותן ברוח זו. ללא הטאבו הזה, שיוצר א-סימטריה ביחסי ההיצע וביקוש של מין בין נשים וגברים, הביקוש הגברי למין היה נענה בהיצע נשי תואם, וסביר להניח שהזנות היתה נעלמת, או לכל הפחות מצטמצמת מאוד. כל עוד הטאבו קיים (והוא קיים, ועוד איך קיים), לא מפתיע בכלל שמי שמוכרת את הפרי האסור, הקדוש ביותר והטמא ביותר, תהיה מוקצה.

בעיניי הבחירה בזנות, כשהיא חופשית, היא לגיטימית לגמרי, גם אם לא מרשימה במיוחד. כן, כן, כל עבודה מכבדת את בעליה, ובכל זאת אעריך יותר אישה שמתפרנסת מיכולתה הדי ייחודית לבצע מחקר מתקדם בכימיה מאשר אישה שנשכבת ופותחת רגליים שמה שיש ביניהן יש למחצית מהאנושות, על אחת כמה וכמה אם אותה אישה ניחנה בכישורים להתפרנס מביצוע מחקר מתקדם בכימיה, אך העדיפה להתפרנס על גבה בשביל תוספת של כמה שקלים.

גם אני תהיתי בעניין הזה?
מתי זנות היתה מקצוע מכובד?
להבנתי עצם קיומה נובע מכך שנשים "מכובדות" לא הזדיינו עם כל מי שחפץ בכך אלא רק אחרי נישואין.
גם בסרטים בהם הזנות מוצגת כמשהו חביב ונחמד כמו הסרט ההוא עם דולי פרטון או ילדה יפה עם ברוק שילדס, האם לזונות היה עתיד מבטיח? אהבת אמת, משפחה וזוגיות?
לא שזו בהכרח התכלית של הנשים אבל בימים עברו זה מה שהיה לנשים.
דווקא היום, כשיש פתיחות ואמצעי מניעה ואשה לא חייבת להכנס להריון מכל אחד אמורה הזנות להגיע ממקום של בחירה אמיתית יותר.
וגם היום היא לא להיט.
the rain song
סימן השאלה במשפט הראשון שלי - טעות כמובןicon_smile.gif
nomorenomore
nomorenomore • 9 באוק׳ 2011
נולי כתב/ה:
מרבית העולם וגם אנחנו חיים בחברה פטריארכלית גם אם זה לא מוצא חן בעניינו. כדי להבין את הפחד מהזונות, המתבטא בזלזול בהן, יש להעמיק ולהבין את מיתוס הקדושה והקדשה שאין לי שום כוונות להכנס אליו כאן.
לטעמי האישי הזונות מהוות איום על הקונוונציות הפטריארכליות ובשל כך מנסים להרחיקן בכל דרך, כולל זלזול והשפלה, בתקוה שיפסיקו לאיים על הממסד הפטריארכלי(וממסד הנישואין שהומצא על ידו, על מנת להגן על הגברים )
ואולי הכל נובע מהחרדה הגדולה של גברים מפני מיניות נשית ועל כן ינסו לדכאה בכל דרך ומחיר.
אנא ערף?
N

נו באמת !!!
Inside your head
Inside your head • 9 באוק׳ 2011
the rain song כתב/ה:

בשום שלב לא נאמר על-ידי כי זנות היה מקצוע מכובד, כן נאמר על לגיטימיות שנתנה לו בתקופות עתיקות, כגון: מצרים העתיקה, יוון העתיקה, האימפריה הרומית וכדו'.
בתקופות אלו הזנות הייתה מקובלת וגם הייתה חלק מאוד אינטגרלי מההוויה התרבותית, ולא ראו בה כמקצוע נחות, בזוי וכו'.
ואם במכובד עסקינן, בתקופות אלו לזונות היה משקל רב בכל הנוגע לתפקידן, הן לא היו מספקות רק שירותי מין תמורת כסף, אלא לעתים הן גם היו משמשות כנשות סוד ולעתים גם היו נעזרים בהן לחנוך בנים צעירים לתפקידים שונים כמו ציד, לוחם באמצעות גילוי המיניות שלהם.

עם הזמן הזנות התגלגלה למשבצת של ניצול, דורסנות, דחייה ועוד סופרלטיבים כאלה ואחרים.

אני יוצאת מנקודת הנחה שזה קשור לתפישת מעמד האישה בחברה (שזה נושא מורכב בפני עצמו).
עם זאת, עדיין לא מתיישבת בדעתי הטענה כי זנות (העיסוק העצמאי והחופשי בה) הוא מוקצה, מתועב וכו'.

יש לזנות מקום לגיטימי, כשהיא מגיעה ממקום עצמאי, נטול מרות, פחד, כפייה וניצול.
the rain song
separated self כתב/ה:
the rain song כתב/ה:

בשום שלב לא נאמר על-ידי כי זנות היה מקצוע מכובד, כן נאמר על לגיטימיות שנתנה לו בתקופות עתיקות, כגון: מצרים העתיקה, יוון העתיקה, האימפריה הרומית וכדו'.
בתקופות אלו הזנות הייתה מקובלת וגם הייתה חלק מאוד אינטגרלי מההוויה התרבותית, ולא ראו בה כמקצוע נחות, בזוי וכו'.
ואם במכובד עסקינן, בתקופות אלו לזונות היה משקל רב בכל הנוגע לתפקידן, הן לא היו מספקות רק שירותי מין תמורת כסף, אלא לעתים הן גם היו משמשות כנשות סוד ולעתים גם היו נעזרים בהן לחנוך בנים צעירים לתפקידים שונים כמו ציד, לוחם באמצעות גילוי המיניות שלהם.

עם הזמן הזנות התגלגלה למשבצת של ניצול, דורסנות, דחייה ועוד סופרלטיבים כאלה ואחרים.

אני יוצאת מנקודת הנחה שזה קשור לתפישת מעמד האישה בחברה (שזה נושא מורכב בפני עצמו).
עם זאת, עדיין לא מתיישבת בדעתי הטענה כי זנות (העיסוק העצמאי והחופשי בה) הוא מוקצה, מתועב וכו'.

יש לזנות מקום לגיטימי, כשהיא מגיעה ממקום עצמאי, נטול מרות, פחד, כפייה וניצול.

או קיי, אם הבנתי נכון את מדברת על תקופה בה טרם האמינו באל אחד.
ושוב, נכנסת הדת לחיינוicon_smile.gif
הערכים בתקופות שציינת היו שונים לגמרי מהערכים המקובלים היום בצל שלש הדתות הגדולות.
החברות האלו נעלמו מן העולם ואיתן גם הגישה הנ"ל לזנות.
נראה לי שאם הזנות לא היתה מוקצה בתקופות ההן, הרי שהדת ושלטון הגברים גרמו לכך שהזנות תהיה מאוסה. - קצת פשטני, אני יודעת.
אי אפשר להפריד לדעתי את היחס לזנות לבין כל אורח החיים שהיה נהוג אז לעומת היום.
שוסי
לפני 12 שנים • 11 באוק׳ 2011
שוסי • 11 באוק׳ 2011
נראה לי קצת הזוי לדבר על בחירה חופשית כאשר 70% מעובדת המין(וזה כולל אגב,"שחקניות"פורנו)עברו התעללות מינית בילדותן.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוק' 12, 2011 12:08 am, סך-הכל נערך פעם אחת
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 11 באוק׳ 2011
זונת סושי אייכן כתב/ה:
נראה לי קצת הזוי לדבר על בחירה חופשית כאשר 30% מעובדת המין(וזה כולל אגב,"שחקניות"פורנו)עברו התעללות מינית בילדותן.

ואם אני אגיד לך שבניגוד לעובדות שהבאת, 70% מעובדות המין (וכן, זה כולל גם שחקניות פורנו!) לא עברו כל התעללות בילדותן?
שוסי
שוסי • 11 באוק׳ 2011
נו פוג,למה להציק,ראית שתיקנתי
(בהערת אגב-כתבתי 30 כי חשבתי שבטח תגיבו לי על 30 אחוז שנשארו..)
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 11 באוק׳ 2011
זונת סושי אייכן כתב/ה:
נראה לי קצת הזוי לדבר על בחירה חופשית כאשר 70% מעובדת המין(וזה כולל אגב,"שחקניות"פורנו)עברו התעללות מינית בילדותן.

גם אם הנתון הזה נכון, ואני בספק רב, למה זה הזוי לדבר על הבחירה החופשית של שאר ה-30%? או בעצם, למה זה הזוי גם לדבר על הבחירה החופשית של אותן 70%? האם התעללות מינית בילדות שוללת מאדם את יכולתו לבחירה חופשית?
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 11 באוק׳ 2011
זאלופון כתב/ה:
זונת סושי אייכן כתב/ה:

גם אם הנתון הזה נכון, ואני בספק רב, למה זה הזוי לדבר על הבחירה החופשית של שאר ה-30%? או בעצם, למה זה הזוי גם לדבר על הבחירה החופשית של אותן 70%? האם התעללות מינית בילדות שוללת מאדם את יכולתו לבחירה חופשית?

נראה לי שמה שבעיקר שולל מהן (ולא רק מהן) את יכולת הבחירה הוא המצב הכלכלי.
יש לא מעט זונות בעולם הזה- חלקן מתפרנסות ממין.