סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הם מתפטרים? באמת? הגיע הזמן!

שוטרת*
לפני 12 שנים • 11 באוק׳ 2011

הם מתפטרים? באמת? הגיע הזמן!

שוטרת* • 11 באוק׳ 2011

אני יושבת ורואה את הפנים שלו, הפנים הספק אדישות ספק מתנשאות שלו, ונזכרת איך הוא, "המתמחה",מסביר לי, שאני אמורה להשלים עם מוות של היקר לי מכל ולכן הוא לא טורח להוריד לו חום. אני רואה את הפנים של ה"מתמחה" החצופה שצרחה שם על אישה שיכולה להיות סבתא שלה , שתעוף לחדר, כי היא העזה להתלונן שיש רעש בחדר והיא לא נרדמת.
אני מסתכלת על הפרצופים של כולם ונזכרת בחוסר האכפתיות, בחוסר האנושיות, בחוסר הידע המקצועי, בעובדה שאני מחקירה קטנה באינטרנט, הכרתי דברים שהם לא שמעו על קיומם (מזל שיש פורפסור שם שיכול לאשר ואז הם יוכלו להגיד תוך "ידיעה ברורה", ש'זה לא יעזור').

אני מאמינה שכמוני, כל מי שיצא לו "לבלות" בבתי חולים, וודאי מבין על מה אני מדברת. אנשים שמתבלבלים וחושבים עצמם לאלוהים, ומעיזים לבקש העלאה.

התפטרות מבורכת. הגיע הזמן לרענון המערכת.
NotHereNow

וואו.

NotHereNow • 11 באוק׳ 2011
יכולת ההכללה שלך מדהימה.
העובדה שיצא לך לפגוש כמה מתמחים לא נותנת לך את הזכות ללכלך את השם של כל המתמחים במדינת ישראל, כי בליעדיהם מערכת הבריאות הציבורית הייתה קורסת בלי שהיה לך זמן להניד עפעף.
ובלי לנסות להגן על כמה מתמחים שלא יודעים להתנהג וחושבים שהם אלוהים, אני כן אגיד שיש גם מתמחים שהם אנשים משכמם ומעלה, מקסימים ותומכים ועם ידע עצום (אם כולם היו יכולים להיכנס לאינטרנט ולרפא את עצמם לא היינו צריכים רופאים נכון?).
כשסבתא שלי גססה מסרטן בלבלב, המתמחה בפנימית שליווה אותה לא יכל להיות יותר מקצועי ואנושי, ענה על כל השאלות של המשפחה שלי בהרבה סבלנות וכל גם שאר צוות הרופאים (שלא כלל פרופסורים, אגב), כנ"ל עם הסבתא השנייה שלי וכנ"ל עם סבא שלי.
בתור אחת שבילתה לא מעט ימים וגם כמה לילות עד כה במספר מחלקות בבתי חולים בישראל אין לי שום ספק שמגיע למתמחים יותר. מגיע להם העלאה בשכר? כן, אולי לא צריך להגזים בהעלאה, אבל גם לא צריך לבייש בן אדם שנתן את רוב שנות ה-20 שלו ללימודים פאקינג מתישים (וכן, הם פאקינג מתישים ברמות שקשה לתאר), ועכשיו קורע את התחת במשמרות ארוכות, שכל כל הפסקה מסכנה הוא צריך לתת את הדין (הלכת לשתות קפה חמש דקות וכבר קופצים עליך כאילו דרסת מישהו), וצריך עדיין לתת מעצמו 450% (ובצדק, כולם רוצים במצב שלהם את מירב תשומת הלב).
בכל אופן, אפשר להמשיך את הדיון הזה עוד הרבה, אבל כל עוד לא חווית על בשרך את העבודה של מתמחה צעיר במחלקה עמוסה עד אפס מקום בשעות הקטנות של הלילה, אל תשפטי, תשמיצי ובטח שאל תכלילי ציבור שלם של מתמחים בגלל תקלה או שתיים שהיו לך.
    התגובה האהובה בשרשור
שוטרת*
שוטרת* • 11 באוק׳ 2011
את צודקת. הכללות באופן כללי, לא בדיוק נאמנות למציאות.
מזל שאנחנו לא מכלילים כאן, ומבינים שבמקרה הזה, ההכללה הזו, יוצאת דופן מהמקרים בהן אין להכליל.

חודשים שלמים, ימים על גבי ימים, מחלקות שונות, בבתי חולים שונים, זה הרבה יותר מייצג מהרבה סקרים אחרים שמתבצעים ושאת הולכת על פיהם, והרבה, הרבה יותר, מ"תקלה".
זה שהעבודה בבתי חולים קשה- אין עוררין, זה שיש מחסור בכוח אדם- יש מצב, זה שהשעות קשות- מבינה את זה, זה שזו היתה בחירה שלהם לבחור בסוג העבדה הזו, ולא ממניעים כספיים נטו ואני מקווה מאוד שגם לא מטעמי רצון לתחושת אלוהיות כזו או אחרת, אלא מתוך שליחות אנושית אמיתית- זו הבחירה שלהם, והם צריכים לשרת את הציבור שזקוק להם- נ-א-מ-נ-ה!
אם אין ביכולתם, מאי אלו סיבות- טוב עשו שהתפטרו.

אני יודעת שלפני שמעיזים לדרוש, צריך לעשות בדק בית ולראות מה אתה נותן בתמורה.
NotHereNow

צר לי, הכללה עדיין לא במקום.

לא כל המתמחים בישראל מתנהים אותו הדבר, ולא, הם לא חייבים לשרת נאמנה את הציבור אם זה בא על חשבון לכלכל את המשפחה שלהם, ועל חשבון הבריאות שלהם עצמם. המניעים של כל אחד ללכת ללמוד רפואה הם שונים, וזה לא נושא הדיון, וגם אם מישהו למד רפואה זה לא אומר שהוא שווה ערך לסמרטוט רצפה וזה לא אומר שהם בחרו בעבדות. את יודעת כמה מבייש זה שלמתמחה אין זמן ללמוד לבחינת שלב שלו כי מטרטרים אותו במחלקה 28 שעות? שאין לו זמן לעשות מחקרים? לאן בדיוק הרפואה אמורה להתקדם אם לא יהיו מחקרים ואנשים שרוצים ללמוד ולגלות דברים? רופא זה לא רובוט וחבל מאוד שהציבור חושב ככה. מנהלי מחלקות מודים שהם לא יכולים לתפקד בלי מתמחים, אז אולי לדעתך ההתפטרות הייתה מבורכת אבל תוך כמה ימים המחלקות האלה יקרסו כי אין מי שיחליף את המתמחים, ואין מי שמוכן לעבוד קשה כמוהם, ואין מי שמוכן שיאכילו אותו חרא במשך 4 עד 7 שנים, תלוי בהתמחות. אני לא מוכנה שההורים שלי ישכבו במחלקה במסדרון כי המדינה נמצאית בתקינה של 1970, ואני לא מוכנה שרופא יגע בהורים שלי אחרי שהוא לא ישן יממה וחצי כי המחלקה בשיא החורף עם תפוסה של 150%, והוא עשה כבר 10 תורנויות החודש. לא נראה לי שזה מה שאת רוצה שיקרה.

ולא, אני לא הולכת לפי סקרים, ולא לפי אתרים, ולא לפי שמועות. אני סטודנטית לרפואה, עבדתי במחלקות, אני מתנדבת כל קיץ במשך חודשיים כבר ארבע שנים בזמן שאני יכולה לעשות בטן גב, מרצון אמיתי לעזור ויודעת בדיוק מה המתמחים מרגישים וחושבים.
מעניין מה הציבור בישראל יחשוב אם מערכת הבריאות תראה כמו שהיא נראית במדינה שבה אני לומדת, 8 חולים בחדר פצפון כשלכל רופא יש בדיוק דקה וחצי לבדוק כל חולה עם ציוד לא מי יודע מה, ומי שאין לו כסף לרפואה פרטית (שפה היא בין הטובות בעולם), אז הוא יכול לאכול את הלב. בישראל החולים מקבלים כל כך הרבה, ומה התמורה למי שמטפל בהם? מביישת ומבזה!
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 11 באוק׳ 2011
יש משהו במה ששוטרת אומרת.
בהנחה שאותם מתמחים הולכים לעשות מליונים עוד איזה עשר שנים ברפואה פרטית, לא יזיק להם מעט ענווה, כשירות לציבור כרגע, כשהם מתמחים..
צריך לראות את התמונה הכוללת שלהם, ולא רק בפרק זמן ההתמחות. הם עובדים קשה בשביל להרוויח הרבה אח"כ.
nomorenomore
nomorenomore • 11 באוק׳ 2011
הם צריכים לשרת את הציבור נאמנה ?! גם כשהציבור שם זין עליהם ?! גם כשדוחפםים להם משמרות של 22 שעות ? גם כשמפילים עליהם את כל העבודה השחורה, שעות ארוכות, משכורת מינימום ?

אין בעיה שוטרת. את מוזמנת ללכת לבית חולים פרטי.

שם אין "מתמחים חצופים".

המתמחים הם אנשים שנותנים את הנשמה, ומקבלים זין.

המתמחים הם אנשים שלומדים 7 שנים לימודים קשים מאד(אני בא מהרבה חברים רופאים, סטודנטים ומתחמחים), ואחרי 7 שנים, יש מספר שנות התמחות. היחס והמשכורת הם בזיוניים.

מהנדס, בעבודתו הראשונה בתום הלימודים מקבל משכורת 5 ספרתית לאחר 8-10 שעות עבודה ביום. רופא (רופא!!!!) מקבל כמה שקלים מעל שומר בקניון. זה נראה לך הגיוני ?!

אז כן, בשביל שאת והיקירים שלך יחיו עוד יום, את צריכה להתפלל שהמתמחים לא יתפטרו. בזיון.
שוטרת*
שוטרת* • 11 באוק׳ 2011
"מעניין מה הציבור בישראל יחשוב אם מערכת הבריאות תראה כמו שהיא נראית במדינה שבה אני לומדת, 8 חולים בחדר פצפון כשלכל רופא יש בדיוק דקה וחצי לבדוק כל חולה עם ציוד לא מי יודע מה, ומי שאין לו כסף לרפואה פרטית (שפה היא בין הטובות בעולם), אז הוא יכול לאכול את הלב. בישראל החולים מקבלים כל כך הרבה, ומה התמורה למי שמטפל בהם? מביישת ומבזה!"

את יודעת מה? זה אולי אחד המשפטים הכי מקוממים שמשתמשים בו אותם מתמחים.
כאילו שזה באמת מעניין אותם.
אם המצב כזה חרא,
אם אין חדרים,
אם אין ציוד,
אם אין תקציב
המינימום, המעט שניתן לעשות, זה לפחות לשלוט במה שהם כן יכולים לשלוט. ביחס האישי שלהם!
NotHereNow

ברור.

כל מתמחה עכשיו יעשה מיליונים בעתיד. זה באמת ובתמים מה שאתה חושב? אני אסיים ללמוד בגיל 29, אתחיל התמחות ב-30 וכנראה אסיים את ההתמחות אי שם בגיל 37. אני לא מוכנה להיות עבד של אף אחד עד גיל 40, ולקבל משכורת יותר נמוכה משל עוזרת בית עד גיל 40. לא מחפשת להיות מיליונרית ולא מחפשת משכורת של מנכ"ל סלקום, לא מתכוונת לעבוד ברפואה פרטית אם תהיה לי אופציה טובה להישאר בציבורית ולחיות בכבוד ולא לקרוע את עצמי עד הפנסיה.
וצר לי לנפץ בועה, לא הכל קשור למשכורת, גם תקינה היא חלק מאוד חשוב ומכריע שהממשלה שמה עליו קצוץ. מאוד פשוט מבחוץ להגיד שיעבדו קשה (המילה קשה בשפה העברית קיבלה משמעות חדשה לחלוטין כנראה, לא זכור לי שקשה אומר שלא יהיה לך זמן וכוחות פיזיים או נפשיים להקים משפחה משלך או בקושי להחזיק את זאת שיש לך), החוכמה היא לגרום לזה לקרות, ועם הסכמים שאומרים שהתקינה תעלה ב-1000 בקושי על פני 8 שנים, זאת בדיחה מאוד מאוד לא מצחיקה. בית החולים שאני מתנדבת בו יקבל 13 תקנים על פני 8 שנים. זה פחות ממתמחה למחלקה, אפילו אם מוציאים מהמשוואה את המחלקות שלא זקוקות נואשות למתמחים!
ואיפה האקדמיה פה? איפה ההשכלה? איפה המחקר? איפה הקידמה?

מדהים כמה שאנשים מרשים לעצמם לזלזל מבלי לדעת THE HALF OF IT.
אחר כך אנשים מתפלאים שאין מי שיטפל במשפחה שלהם, כי יש מתמחה אחד על מחלקה של 40 מיטות והפעם הבאה שהוא יקבל מישהו שיעזור לו תהיה בשנת 2019.
שוטרת*
שוטרת* • 11 באוק׳ 2011
Sparafucile כתב/ה:
הם צריכים לשרת את הציבור נאמנה ?! גם כשהציבור שם זין עליהם ?! גם כשדוחפםים להם משמרות של 22 שעות ? גם כשמפילים עליהם את כל העבודה השחורה, שעות ארוכות, משכורת מינימום ?

שם אין "מתמחים חצופים".

המתמחים הם אנשים שלומדים 7 שנים לימודים קשים מאד(אני בא מהרבה חברים רופאים, סטודנטים ומתחמחים), ואחרי 7 שנים, יש מספר שנות התמחות. היחס והמשכורת הם בזיוניים.

מהנדס, בעבודתו הראשונה בתום הלימודים מקבל משכורת 5 ספרתית לאחר 8-10 שעות עבודה ביום. רופא (רופא!!!!) מקבל כמה שקלים מעל שומר בקניון. זה נראה לך הגיוני ?!

אז כן, בשביל שאת והיקירים שלך יחיו עוד יום, את צריכה להתפלל שהמתמחים לא יתפטרו. בזיון.

כן! הם צריכים לשרת את הציבור נאמנה! נכון למצב של היום, המתמחים לא נותנים כלום, ולא מראים בכלל שיש להם נשמה לתת.
כל אחד עושה את השיקולים שלו, ואם הלימודים קשים, והתנאים לא שווים, אז שימצאו להם עבודה אחרת שלא גורמת להם למירמור וחוסר מקצועיות מחפיר. לפני שהם דורשים העלאה, כדאי שיעשו בדק בית ויתנו הסבר למה בדיוק מגיע להם. ולא, הסבר של מילים לא נחשב, וגם לא ההסבר על כמה קשה להם. ההסבר היחיד שהם יכולים לתת, זה ע"י שינוי בהול בהתנהגות שלהם .

רפואה פרטית? אני אפילו לא מתכוונת להתייחס להערה הלא אינטליגנטית הזו.

בתקופה האישית שלי בה אני ראיתי מקרוב כמה שווים המתמחים, בה ראיתי איך טלפון קטן אחד מחבר כנסת כלשהו, שינה את כל היחס, אז הבנתי מה הם באמת שווים. מה קרה? פתאום התנאים השתנו? פתאום הם קיבלו אקסטרא למשכורת?
היחס שלהם יכול וצריך להשתנות, גם בלי קשרים וקומבינות. ועד אז, באמת עדיף שילכו למלצר או משהו, שם אף אחד לא ימות מפרצוף עקום ואדישות.
nomorenomore
nomorenomore • 11 באוק׳ 2011
שוטרת* כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

שם אין "מתמחים חצופים".

כן! הם צריכים לשרת את הציבור נאמנה! נכון למצב של היום, המתמחים לא נותנים כלום, ולא מראים בכלל שיש להם נשמה לתת.
כל אחד עושה את השיקולים שלו, ואם הלימודים קשים, והתנאים לא שווים, אז שימצאו להם עבודה אחרת שלא גורמת להם למירמור וחוסר מקצועיות מחפיר. לפני שהם דורשים העלאה, כדאי שיעשו בדק בית ויתנו הסבר למה בדיוק מגיע להם. ולא, הסבר של מילים לא נחשב, וגם לא ההסבר על כמה קשה להם. ההסבר היחיד שהם יכולים לתת, זה ע"י שינוי בהול בהתנהגות שלהם .

רפואה פרטית? אני אפילו לא מתכוונת להתייחס להערה הלא אינטליגנטית הזו.

בתקופה האישית שלי בה אני ראיתי מקרוב כמה שווים המתמחים, בה ראיתי איך טלפון קטן אחד מחבר כנסת כלשהו, שינה את כל היחס, אז הבנתי מה הם באמת שווים. מה קרה? פתאום התנאים השתנו? פתאום הם קיבלו אקסטרא למשכורת?
היחס שלהם יכול וצריך להשתנות, גם בלי קשרים וקומבינות. ועד אז, באמת עדיף שילכו למלצר או משהו, שם אף אחד לא ימות מפרצוף עקום ואדישות.

אני מאד מקווה שאין לך אנשים גוססים במשפחה, כי לפי מה שאת אומרת, אם התנאים לא טובים, שלא ילמדו להיות רופאים.

אף רופא לא ילמד 7 שנים בשביל להרוויח כמו נציג שירות לקוחות בסלקום. בשביל להיות נציג בסלקום, מספיק חודש אחד של קורס. המשכורת היא מינימום + 2000 שקל בונוס בחודש טוב.

עובדים 8 שעות. בלי לחץ.

מתמחה, עובד 22 שעות, לחץ מטורף, חוסר שינה, ומה, יש לו גם חיי אדם על הכף. והם עושים ה-כ-ל כדי להציל חיים.

אז כן, בואו כל המתמחים נלך לעבוד בסלקום, המשכורת תהיה אותה משכורת, אבל מה, יהיה הרבה יותר קל !

ואז נראה מה כל הגוססים יגידו.