ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה עדיף, שולט טוב או פסיכולוג טוב?

Cauchy{Venus Blue}
לפני 12 שנים • 14 באוק׳ 2011

מה עדיף, שולט טוב או פסיכולוג טוב?

Cauchy{Venus Blue} • 14 באוק׳ 2011
בואו נודה בזה, אנחנו קהילה עם בעיות נפשיות. נכון, בדסמ לא *מוכרח* להצביע על בעייה נפשית, למעשה אחד משלושת החוקים העיקריים הוא שפיות, אבל אנחנו מדינה עבורה חוקים הם הלצה בלבד.

קריאה בלתי מדוקדקת בפוסטים של נשלטות תעלה בחכתה פוסטים רבים של דכאון, כעס, אכזבה ולעיתים אופוריה. לא מדובר על הרווקות המיואשות מהתהליך החיפוש בלבד, אלא גם על המאושרות במערכת יחסים בדסמית ממצה.

לכן מעניין אותי לשמוע, מכן השפחות, האם שולט עזר לכן להתקדם בחייכן ולתקן את עצמכן או ששולט אינו תחליף למטפל?
פרחונית​(לא בעסק)
פרחונית​(לא בעסק) • 14 באוק׳ 2011
לדעתי, אם עושים השוואה כלשהיא בין קשר שליטה, לקשר אחר, זה יהיה קשר מסוג של אימון אישי.

קשרי השליטה המשמעותיים בחיי, בהחלט עזרו לי להתקדם, ולתקן דברים מסויימים.
אבל בראייה לאחור אני מבינה שזה יותר דומה לאימון אישי מאשר לטיפול פסיכולוגי.

שולטים שחושבים שבכוחם להחליף פסיכולוג,
סביר להניח שיגרמו הרבה יותר נזק מאשר תועלת.

זו בעצם שאלה של איזה דברים רוצים לקדם בחיים ומה רוצים לתקן.
נולי
נולי • 14 באוק׳ 2011
אני לא חושבת שתמצא פה דברים שונים בהרבה מבכל קשר ונילי.

תפסיקו לחשוב שאתם כאלו מיוחדים ושונים.
ובטח שאין בכוחנו להחליף אנשי מקצוע!
די להאדרה עצמית.
תתאפסו.אתם רק אנשים בשר ודם.
כל השאר הוא רק משחק.

שאלוהים תרחם עלינו.
N

הכתוב פונה אל כלל מבקרי האתר ללא הבדל מין גזע צד או דת והוא דעתי האישית והבתלי מקצועית בלבד.
    התגובה האהובה בשרשור
Master_Eran​(שולט)

שולט טוב...

Master_Eran​(שולט) • 14 באוק׳ 2011
אני עוסק באימון ורואה קשר ישיר לשליטה.

שולט שבא ממקום טוב הוא סוג של מאמן לנשלטת שלו.
אחד מהתפקידים של השולט הוא לרומם ולהעצים את הנשלטת
במקומות שקשים לה.

יחד עם זאת עלינו להזהר מלעסוק בתחומים שלא הוכשרנו אליהם.
בודאי לא פסיכולוגיה.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 14 באוק׳ 2011

כן, לרומם, לחזק, לקחת להוביל... הכל כלול
ועדיין אנחנו עם כל שיגעון הגדלות בני אדם, אסור לנו להתיימר ולהיכנס לנעליים של איש מקצוע.
גם פסיכולוג לא מטפל בבני המשפחה שלו ואסור לו ליצור קשר אינטימי עם מטופלים שלו ויש לכך סיבה.

רדו מהניסיון לטפל, תהיו שולטים שאחראים גם את זה קשה למצוא
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 14 באוק׳ 2011
מה הקשר בכלל בין שולט טוב לפסיכולוג טוב??
זה כמו שאשאל מה עדיף דיאטת הרזייה או משפחה תומכת,שמש חמימה או ילדה קטנה, מנדרינה או כדורסל. וכו.
וכן אני יודעת ששנהם יכולים להכיל, לתמוך, לקדם, אז מה? גם המנדרנה והכדור עגולים וכתומים!!!
וניל מתובל​(אחרת)
וניל מתובל​(אחרת) • 14 באוק׳ 2011
כשזקוקים לעזרה - ניגשים אל האדם בעל הכי הרבה ידע בתחומו

כפי שלא אגש לארכיטקט כשאני רוצה ציפורניים יפות ומטופחות
כך לא אגש למסג'יסט כשארצה לנסח הסכם גירושין

לימודים אקדמיים אינם רק פיסת נייר
אגב, פסיכולוג קליני מחוייב לעבור טיפול לא פשוט בעצמו בטרם קיבל הסמכה

בהצלחה
FOR GOOD

אנחנו כולנו

FOR GOOD • 14 באוק׳ 2011
אנחנו כולנו בקטע בעיקר כדי להתענג ולהנות ( וגם "על הדרך" מחפשים עוד כמה דברים שאמורים להיות גם בקשר ונילי - כמו לאהוב, להתרגש, וכו' )

לפסיכולוכ הולכים מסיבות אחרות לגמרי.

* מה שנכון הוא, ששתי הפרקטיקות יכולות, אם רק תרצי, לעזור לך להכיר את עצמך ( את המיניות שלך, ואת כל מה שנגזר ממנה ). זה הכל.
מישלי

Re: שולט טוב...

מישלי • 14 באוק׳ 2011
Master_Eran כתב/ה:
אני עוסק באימון ורואה קשר ישיר לשליטה.

שולט שבא ממקום טוב הוא סוג של מאמן לנשלטת שלו.
אחד מהתפקידים של השולט הוא לרומם ולהעצים את הנשלטת
במקומות שקשים לה.

יחד עם זאת עלינו להזהר מלעסוק בתחומים שלא הוכשרנו אליהם.
בודאי לא פסיכולוגיה.

בהחלט.

וגם להיפך:
ה- Bottom יכול/ה להיות מאמן/ת עבור ה- Top.
זו התמסרות ופתיחות לשינוי שמתנהלים באופן הדדי, כל צד ע"פ רצונו וגבולותיו.
Dark Artist​(שולט)

השאלה לא נכונה

Dark Artist​(שולט) • 14 באוק׳ 2011
השאלה עצמה שהעלית בפורום מרמזת,בין אם התכוונת או בין אם לא, על השוואת השולט לפסיכולוג בכפיפה אחת. כמובן גם "נולי" ו"פרחונית" העירו על כך. זה לא נכון לראות בשליטה כאפשרות לתקן בעיות בחיים. אם זה קורה תוך כדי מערכת יחסים בדס"מית אז זה בהחלט מצויין, אולם זו לא המהות של BDSM וגם לא המטרה.

הבעיה מתחילה בכך שהBDSM מפסיק להיות רצון וצורך מיני והנאה לשני הצדדים והופך להיות לכלי לתיקון בעיות נפשיות. כאשר השולט שם את עצמו בתפקיד הפסיכיאטר/פסיכולוג/מנטור וכו', אז בעצם ההתערבות בחיי הנשלטת שלו הופכת לבעייתית,אובססיבית ובהחלט יכולה לגרום להיווצרות הפוסטים והבלוגים שנתקלת בהם.

ישנם הרבה שולטים שניצלו את הכוח שניתן להם ע"י נשלטות חלשות אופי, או עם בעיות נפשיות רציניות, כדי לנצלן ולהרגיש טוב עם עצמם על חשבון הקריסה הנפשית של הנשלטות עליהן הם אחראיים. כשאתה בא ומכליל שלכל הקהילה יש בעיות נפשיות (ואני בטוח שזה לא בכוונה) אתה חוטא לאמת. יש אנשים שהBDSM טמון אצלם באופן טבעי בלי שום טראומה נפשית או בעיות נפשיות שגרמו לכך. הבעיה נוצרת כשמכירים בה בתור בעיה, אבל אם אנשים נהנים מBDSM וסטיות אלו או אחרות,מדוע להגדיר זאת כבעיה? אני כן יכול להסכים שכל פסיכולוג שהיה מדבר עם חברי האתר,היה קובע שכולם זקוקים לכמה פגישות בקליניקה שלו.

אולם מכאן ועד לדון בשאלה האם אדון עזר לשפחה לבנות את חייה ולתקנם, בהשוואה לפסיכולוג, פשוט מחטיאה את מטרת הדיון. לפי דעתי היה יותר נכון לשאול "האם למרות שהBDSM מוגדר לעיתים כהפרעה נפשית ו"בעיה", אתם חשים שהוא עושה לכם טוב בחיים?"