לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה עדיף, שולט טוב או פסיכולוג טוב?

קיפופיף​(מתחלפת)
לפני 12 שנים • 14 באוק׳ 2011

Re: מה עדיף, שולט טוב או פסיכולוג טוב?

קיפופיף​(מתחלפת) • 14 באוק׳ 2011
זאת שאלה רצינית?
כי אחד באפריל זה עוד חצי שנה.
Cauchy{Venus Blue}

Re: מה עדיף, שולט טוב או פסיכולוג טוב?

Cauchy{Venus Blue} • 14 באוק׳ 2011
קיפופיף כתב/ה:
זאת שאלה רצינית?
כי אחד באפריל זה עוד חצי שנה.

אני מצטער, כנראה שיש לי בעייה של הסטה במקלדת, אבל צריך טיפה לקרוא בין השורות על מנת להבין...
מישלי

ל-FG, בנוגע ל-Re: איימי היקרה

מישלי • 14 באוק׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
את רק שוכחת איימי, שיש הבדל חשוב אחד -
ביחסי-שליטה, את מתגרה ( מינית, בואי לא נתבלבל ) ממה שאת קוראת לו "האימון האישי" של הדום - וה"אימון האישי" של הדום לכל-הפחות מעצים את ההתרגשות בינכם ברגעים הזוגיים של "הסשנים".
התרגשות מינית או "העברה" (טרנספרנס ) - יחד עם כל הנגזרות הנפשיות והתנהגותיות האחרות שלה - מתרחשת חדשות-לבקרים גם בהקשר של טיפול-פסיכולוגי או אימון-אישי. אבל הטובים שבינהם, אמורים להיות מסוגלים לנטרל את זה ( כמו שכתב כבר URANUS )

סליחה ?
אתה קבעת מה קורה לה ביחסי שליטה ? או לי ? או למישהי/ו אחר/ת ?

אני יכולה להגיד לך, שהגירוי המיני ביחסי השליטה אצלי, הוא רק חלק מסויים (ואפילו יחסית קטן).
ממש כמו בכל קשר אנושי אחר (רומנטי או חברי).

בדיוק כמו שהבוס שלי בעבודה (לו היה לי כזה) יכול להיות מטפל/מאמן,
בדיוק כמו שחבר/ה קרוב יכול/ה להיות כזה/ו עבורי, וכו',
כך יכול גם הבעלים שלי, להיות מאמן עבורי ואפילו מטפל.

הכל תלוי במידת המודעות, בשלות, שפיות ורצון של המשתתפים במערכת.
Inside your head
Inside your head • 14 באוק׳ 2011
מעצם שבכלל עולה השאלה, הסברה, התהייה, הספק, שיתכן ואולי, במקרה, בטעות או שבמכוון קיימת אופציה של למצוא בשולט/ת דמות טיפולית, מפספסת את מהות הקשר מהסוג שלשמו התכנסנו כאן רובנו.

זה מתכון להרס מכל אספקט שהוא; עצמי, זוגי, בדס"מי, חברי (בטח ובטח טיפולי).
בלוסום​(לא בעסק)

אני חושבת,

בלוסום​(לא בעסק) • 14 באוק׳ 2011
לפחות איך שאני רואה את זה,

שקשר בדס"מי טוב, אמור להעצים, לטפח, להכיל - ואולי מכאן השאלה?
נולי
נולי • 14 באוק׳ 2011
מהכתוב כאן נראה לי שקשר שליטה יכול להיות מין סוג של סרוגייט.
Inside your head
Inside your head • 14 באוק׳ 2011
נולי כתב/ה:
מהכתוב כאן נראה לי שקשר שליטה יכול להיות מין סוג של סרוגייט.

חחח
godisafemale​(שולטת)

נושא מעניין

godisafemale​(שולטת) • 14 באוק׳ 2011
בוודאי ובוודאי שעדיף פסיכולוג מצוין על שולט מצוין. אבל מהם המרכיבים של מצוין?

באופן אישי פגשתי בחיי לפחות חמישה אנשים שהיו מטופלים אצל פסיכולוג שנים... והבינו שהוא חתיכת לא מועיל ואפילו מזיק! הייתה לי חברה שהייתה אצל מטפל בכיר פסיכיאטר עם ניסיון וככה, במהלך הטיפול שלו היא ניסתה להתאבד 5 פעמים! זהו דוקטור עם שלל התמחויות ותתארים כנראה מופרע שאולי הוכשר לתפקידו אבל בהחלט אינו כשרוני!

מנקודת מבט נוספת, יש בעיה לחברים בקהילה להגיע לפסיכולוג או פסיכיאטר שיהיה "מספיק טוב" עבורם.

אנשים של בדס"מ לרוב, כפי שאני מכירה את החיים ואת הנישה הזו של טיפול על כל גווניה, לא יוכלו לקבל מענה הולם וישרפו שעות על שנים להסביר בכלל לפסיכולוג מה הענין איתם בצד הבדס"מי.

נכון, שיטות יישנות שעלה עליהן האובך והעובש כמו פסיכונאליטיקה יכולות לסייע בחפירות אחורה ובהצפת הטראומות המעצבות ולעדן אותן בסוג של חווייה מתקנת, אבל הוז דה פאק רוצה לעדן משהו בגיל 30 או 40 או 50? כבר התרגלנו לשריטות, לחריצים, לתעלות, הפכנו את הואדיות לגאיות פורחים שמורות טבע של ממש ואפילו סידרו לנו אתר חברתי לרבוץ בו ולהתפלש בו. יש גם המון טיעונים בעד ונגד לגבי כל אסכולה, אבל אני באופן כללי ועקרוני מתנגדת לשיטות יישנות שהיו נכונות לפני 200 שנים, הן אפילו נראות לו מסוכנות! לא שייכות ושצריך להוציא אותן אל מחוץ לחוק.

עוד לדעתי, מטפל שמגיע מתוך הקהילה סו קולד, מתוך האסכולה, יכול להזניק מצבו של מטופל ולנתר אותו יותר מהר בטיפול. הרבה יותר מהר לעומת כל פסיכולוג וונילי.

זה לא סוד שאני עוסקת בקואוצ'ינג כבר הרבה שנים ושיש לי מתאמנים גם מכאן, כן זה קל יותר.
התחברתי למה שמאסטר ערן כתב. אבל זו לא חוכמה, אני מחבבת אותו מאוד ויודעת שהוא פועל באינטגריטי (פרסום סמוי)

לא מספיקה הכשרה לכל סוג של מטפל או קואוצ'ר, אני אומרת שצריכה להיות גם מוכשרות! גישה מיוחדת ואנושית כשרונית במיוחד לאנשים בכלל ולאנשים עם בעיות בפרט.
המוכשרות והיושרה אלו לא עניינים שנקנים בכסף או בתעשיית ההשכלה, צריך בשביל זה גנים טובים, ניסיון חיים וחוט שדירה ערכי מוצק מאוד וכמובן חיבה, חיבה יתירה לאנשים.

הכל טוב לכם ולכן,

אני

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת אוק' 15, 2011 2:04 am, סך-הכל נערך פעם אחת
FOR GOOD

מישלי

FOR GOOD • 14 באוק׳ 2011
מישלי
גם אם את מרוגשת מינית מהבוס שלך ( שבינכם מתקיימים יחסי מרות ) , התופעה נקראת באותו שם - העברה ( טרנספרנס ). וגם אז לא כדאי שהוא ינצל את זה , אפילו אם את מסכימה או רוצה.
ברור לגמרי שכולנו גם קצת מטפלים/ ומאמנים-אישיים ( לא מקצועיים ) של החברים או של בני הזוג שלנו ( אנחנו לפעמים גם קצת ההורים שלהם ). זה לא קשור.
ריגוש מיני לא מתרחש רק ביחסי שליטה - אבל כש"אימון-אישי" מקצועי מעורר אותך מינית, המאמן אמור לדעת לנטרל את זה . אבל ביחסי שליטה לנטרל את הגירוי המיני ? בחייך, זה מצחיק... ביחסי שליטה, גם כשמנטרלים לכאורה את הגירוי המיני ( בעזרת הוראות, או בעזרת חגורת-צניעות למשל ), זה רק כדי להעצים אותו.
את מצליחה לראות את ההבדל?

* יחסי שליטה - ( אם הם לא מפגש חד פעמי בתשלום ) יותר ממה שהם דומים לטיפול או אימון-אישי, הם דומים לכל קשר אנושי אחר . וברור לגמרי שיהיו בהם את רוב , אם לא את כל, המרכיבים שיש בכל קשר ( לא רק המרכיב המיני ) .
amy​(נשלטת)

Re: איימי היקרה

amy​(נשלטת) • 14 באוק׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
את רק שוכחת איימי, שיש הבדל חשוב אחד -
ביחסי-שליטה, את מתגרה ( מינית, בואי לא נתבלבל ) ממה שאת קוראת לו "האימון האישי" של הדום - וה"אימון האישי" של הדום לכל-הפחות מעצים את ההתרגשות בינכם ברגעים הזוגיים של "הסשנים".
התרגשות מינית או "העברה" (טרנספרנס ) - יחד עם כל הנגזרות הנפשיות והתנהגותיות האחרות שלה - מתרחשת חדשות-לבקרים גם בהקשר של טיפול-פסיכולוגי או אימון-אישי. אבל הטובים שבינהם, אמורים להיות מסוגלים לנטרל את זה ( כמו שכתב כבר URANUS )

אולי אין לי מספיק ניסיון עם קואצ'רים או שאני לא מבינה את התפקיד שלהם. בעיני, קואצ'ר לא עושה טיפול פסיכולוגי, אלא מדרבן להשיג מטרות. אני לא יודעת בדיוק מה הקשר בין התרגשות מינית ל "העברה". אם האימון האישי של הדום מעצים את ההתרגשות בינינו ברגעים הזוגיים של הסשן- מה רע בעצם? למה לנטרל?

עם הפסיכולוגית שלי, לעומת זאת, קורים דברים אחרים. לכן אני הולכת לפסיכולוגית מוסמכת.