סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אלמנט הכח של טקאצ'ב

RIS
RIS
לפני 12 שנים • 22 באוק׳ 2011

אלמנט הכח של טקאצ'ב

RIS • 22 באוק׳ 2011
.
אלמנט הכוח של טקאצ'ב.

איך מתחשק לי לפעמים לתאר במונחים פיזיקליים את מה שקורה בזמנים של התממשות/מימוש שליטה. המילים "פיתול של מומנט", "פוטנציאל" או "היתוך של ליבה" מרימות ראש שובבי וקורצות קריצות זימה. אני לא יכול להסביר אלא רק במעורפל למה הן מרגישות לי כל כך במקום.
כי אני מתחיל להבין מה קורה שם. למרבה הצער מעבר למילים עצמן אני לא יודע מספיק – למעשה מעט מאוד - כדי לנסח את המשוואות. ואף על פי כן אני יודע שהן קיימות. אני קורא להן בדרך כלל - משוואות השליטה או משוואות השעבוד ואני יודע שהן מתארות איך נוצרת עוצמה ממיפגש של אנרגיות.

הַשפיעה של העוצמה מפשקת אותך בעל כרחך ואת מרגישה את הזרמים צובטים ודוקרים בכוס המפולש שלך. משהו במרחב החלל-זמן שבינך לבינו מתעבה ולופת את צוארך ומונע ממך נשימה סדירה. חלל הבטן שלך הופך בית ועד להלמות לב כבדה, צביטות תשוקה במפתח הלב ופרכוסים בבטן הנמוכה, באותה צ'אקרה שתמיד אבל תמיד מבשרת לך את בוא השליטה כמו רשת דיג שנפרשת עלייך ומאבנת את כתפייך וגורמת לעינייך לרעוד בקצב אחד עם התכווצויות הלב.

לצורך העניין אני רואה – רק כדי לתת צורה לרעיון - אנרגיה אחת על הספקטרום של האדומים והאנרגיה השניה על הספקטרום של הכחולים. אבל במציאות זו יכולה להיות כל קומבינציה אפשרית אחרת. בין כך ובין כך, בזמן מיפגש האנרגיות נוצר שילוב של צבעים ונוצרת קומבינציה חדשה, חזקה ורוטטת. הקומבינציה הזו מייצגת את העוצמה המשותפת שנוצרת.
אין לבלבל את העוצמה הזו עם עוצמות כלשהן ככל שישנן שקשורות לאישיות של אנשים כאלה או אחרים. מה שנהוג לכנות ברדידות מסוימת - "עוצמה אישית". שפחה יכולה להגיע למיפגש עם שולט כשיש לה באמתחתה עוצמה אישית ברמות גבוהות בהרבה מזו שלו. אין לזה קשר למה שאני מדבר עליו. וגם – זה שונה מאוד גם באפיון וגם ברמות העוצמה ממה שקרוי "קשר ונילי".

הוא סוטר על פנייך, סטירות שתכיפותן עולה ביחס ישר לכובדן. אחת ועוד אחת ועוד אחת נוחתות בדיוק אכזרי ומצלצל שמתכתב עם ארשת הזאב שפניו מקבלים עם כל הנפה נוספת של היד ואת מרגישה איך הבעת הפנים הזאת שלו ממיסה את ברכייך ועוד רגע כשייראה איך הוא ממש מוכן לטרוף אותך לא תוכלי עוד לעמוד.

מה שאני מדבר עליו הוא מפגש הכח. הוא מה שנוצר בעת המיפגש. הוא מה שנוצר כתוצאה מהמפגש. בזמנים שונים כיניתי את זה "חשמל", "ניצוצות", "ביקוע" ובשמות משמות שונים. אבל ללא שום אפשרות לטעות או לא לשים לב - נוצרת שם אנרגיה, אנרגיה חדשה, מעקצצת ומעלה את לחץ הדם והיא נחווית רק לשני האנשים ושייכת רק לשני האנשים – לצורך העניין – שנארגים לתוך המגע הזה ומניחים לעצמם להיסחף לתוכו ולא בורחים מהעוצמה אלא מקבלים אותה בשקיקה. באהבה.

ויש שיאמרו אף - בחרדת קודש.

.
    התגובה האהובה בשרשור
Match Girl
לפני 12 שנים • 22 באוק׳ 2011
Match Girl • 22 באוק׳ 2011
אני לא פיסיקאית אבל צצות לי לראש כל מיני משוואות על כוח ועל אנרגיה ועל אנרגיה פוטנציאלית. ואיך מסה הרבה פעמים נעלמת מהמשוואה, אבל אנרגיה תמיד הופכת לאנרגיה מסוג אחר.
משנה את צורתה.

אני חושבת שיש לנו צורך להסביר ולתמלל את המעבר הזה, את המפגש הזה של האנרגיות ומה הוא עושה בנו. את הספציפיות שלו, זו שכמעט לא מדברים עליה.

ואני חושבת שמתמטיקה היא לא רק בינלאומית, היא השפה היחידה שיש לה את הפוטנציאל לתאר כל דבר.

ועדיין זה תמיד מעניין ומרגש לשמוע מחשבות שלנו בשפה אחרת, מזוית אחרת.
ועדיין נותרו מרחבים נוספים לראות דרכם.
נדמה שאין לזה סוף..

תענוג.

תודה ריס