בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכולוג/ית

סוטה​(נשלט)
לפני 12 שנים • 4 בנוב׳ 2011

פסיכולוג/ית

סוטה​(נשלט) • 4 בנוב׳ 2011
שנים יש לי איזה צורך (שמקורו בכמה סיבות) ללכת לפסיכולוג. תמיד ההחלטה היא שהנפש שלי בסופו של דבר נורמאלית, כפי שעולה בהשוואה לאנשים אחרים. בתנאים אלו, נראה היה שיש תמורה טובה יותר לכסף מאשר טיפול.

לאחרונה מספר מכרים הביעו בפניי, אני מניח שבעיקר בצחוק, דאגה מסוימת למצבי. אז אולי בכל זאת זה זמן טוב לבדוק את העניין.

האם מישהו מכיר ויכול להמליץ (בפרטי כמובן) על פסיכולוג/ית עם קשר לתחום הבידיאסאמ?

מישהו ניסה ויש לו תובנות?

ובלי קשר לניסיון - מה עדיף לדעתכם? פסיכולוג או פסיכולוגית?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי נוב' 04, 2011 9:45 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
שלגי
שלגי • 4 בנוב׳ 2011
תודה שהעלת את הנושא, הוא מעניין גם אותי.

אם יש למישהו המלצות - אשמח לשמוע, גם בפרטי.
פסיכו לוג​(שולט)

Re: פסיכולוג/ית

פסיכו לוג​(שולט) • 4 בנוב׳ 2011
סוטה כתב/ה:

ובלי קשר לניסיון - מה עדיף לדעתכם? פסיכולוג או פסיכולוגית?

מול מי אתה חושב שתרגיש בנוח יותר להיפתח ולשתף? גבר או אשה?
סוטה​(נשלט)
סוטה​(נשלט) • 4 בנוב׳ 2011
שאלה טובה.

מצד אחד אישה, נשים חכמות פתחו לי את העיניים מספר פעמים (יותר מגברים).

מצד שני, נראה לי, אני עוד לא סגור על זה, שלהבנה אופטימאלית, לאור הקשר בין הנפשי לפיזי, הסיכוי רב יותר אצל גבר.
בלוסום​(לא בעסק)

מצטרפת לבקשה...

בלוסום​(לא בעסק) • 4 בנוב׳ 2011
גם אני בעצמי מחפשת מטפלת פרו בדס"מית מחיפה.

לכל מי שיש איזה שם טוב לתת לי -

אשמח לפניה בפרטי.

תודה!
FOR GOOD

(:

FOR GOOD • 4 בנוב׳ 2011
לפני כמה שנים טובות הלכתי לפסיכואנאליטיקאית ידועה. שמחמת כבודה, לא אזכיר את שמה
כי סברתי לתומי ש"הגיע הזמן"....
אמרתי לה בטלפון - אני רוצה את זה קלאסי, כמו אצל פרויד, לשכב על ספה, כי אני לא רוצה לשבת מולך, ולהסתכל לך בעיניים ( כדי שהבעות הפנים שלך לא יבלבלו אותי, לא רוצה לדעת מה את אוהבת שאני אומר, ומה לא ), ואני רוצה לעוף עם האסוציאציות שלי
וכך היה
נשכבתי לי אפרקדן על הספה בפגישה הראשונה, שהתקיימה בי"ם, והתחלתי לשרשר אסוציאציות " חופשיות " וסוטות " להחליא" על ימין ועל שמאל
אחרי עשרים דקות שיחה, אני פתאום מרגיש שהמטפלת כבר באה לי בהערות שלה, או בפרושים, ב"העברה נגדית"
כלומר
במילים פחות טכניות -
מצפה שאני - אפילו שאני מי ששילם פה את הכסף, וכסף טוב - שאני אתחיל לטפל בה, ולא להפך
כי כמו שהיא אמרה לי
הנפש שלך במצב טוב, והיא חופשייה מאד

אז יצאתי - יצאתי, , ולא חזרתי
סיפור אמיתי
icon_biggrin.gif
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 4 בנוב׳ 2011
אני חושבת שאתה קודם כול צריך לשאול את עצמך לטובת מה אתה רוצה ללכת לטיפול.
על מה היית רוצה לדבר שם.
מה הדברים שמפריעים לך.
זה שחברים דואגים לך בגלל משהו זה לא מדד לכלום.
והתשובה שנתת לפסיכולוג בספת עור לא מדד לגבי האם זה גבר או אישה .

אם לך באופן אישי קשה להחליט בדברים בסיסיים כאלו יש גם לזה פתרון.
בכול קופת חולים לא משנה איזו ישנו פסיכולוג מאבחן.
מדובר באיש/אשת מקצוע שתפקים לערוך אתך שיחת הכרות
להבין את הסיבות האמתיות ללמה אתה מעוניין להגיע לטיפול
ולנסות להתאים לך מישהו/היא שיוכל לעזור.

סביר להניח שאם יש לך ביטוח משלים בקופה יש לזה גם הטבות בעניני תשלום מוזל וכו.
אבל לפניי הכול תנסה להבין לא מה אחרים מצפים או רוצים ממך בדאגתם אלה מה באמת הדאגה האמיתית שלך , מה מדיר שינה מעיניך, מה מעיק עליך ומה היית רוצה להבין ולנסות לשנות.

איך אומרים כשאתה לפחות מתחיל להבין לאן אתה הולך הסיכוי שתגיע לשם גדול הרבה יותר. icon_lol.gif
kasandra​(מתחלפת){jegularis}

Re: (:

kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 4 בנוב׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
אמרתי לה בטלפון - אני רוצה את זה קלאסי, כמו אצל פרויד, לשכב על ספה, כי אני לא רוצה לשבת מולך, ולהסתכל לך בעיניים ( כדי שהבעות הפנים שלך לא יבלבלו אותי, לא רוצה לדעת מה את אוהבת שאני אומר, ומה לא ), ואני רוצה לעוף עם האסוציאציות שלי
וכך היה
נשכבתי לי אפרקדן על הספה בפגישה הראשונה, שהתקיימה בי"ם, והתחלתי לשרשר אסוציאציות " חופשיות " וסוטות " להחליא" על ימין ועל שמאל
אחרי עשרים דקות שיחה, אני פתאום מרגיש שהמטפלת כבר באה לי בהערות שלה, או בפרושים, ב"העברה נגדית"
כלומר
במילים פחות טכניות -
מצפה שאני - אפילו שאני מי ששילם פה את הכסף, וכסף טוב - שאני אתחיל לטפל בה, ולא להפך
כי כמו שהיא אמרה לי

סיפור אמיתי
icon_biggrin.gif

דרך אגב השיטה הקלסית של פרויד נועדה גם להקל על המטפל כדיי שהוא לא יצתרך להתקל במבטים ישירים איתך בזמן החוויה הרגשית שלך.
כך זה בעצם מאפשר לך להגיע "לטיפול" לשלם הרבה כסך , לא להזיק מדיי למטפל , להיות שקוע בקרייסס האישי בלי צורך אמיתי לשינוי , וללכת בכאילו הרגשת הקלה .

למרות שאני אוהבת את פרויד אני לא מחזיקה ממטפל שלא מסוגל ליישר אליי מבט בעיניים וגם לא אחד שמרגיש ממני מאוויים .
FOR GOOD

Re: (:

FOR GOOD • 4 בנוב׳ 2011
kasandra כתב/ה:
FOR GOOD כתב/ה:
וכך היה
כלומר
במילים פחות טכניות -
כי כמו שהיא אמרה לי

סיפור אמיתי
icon_biggrin.gif

דרך אגב השיטה הקלסית של פרויד נועדה גם להקל על המטפל כדיי שהוא לא יצתרך להתקל במבטים ישירים איתך בזמן החוויה הרגשית שלך.
כך זה בעצם מאפשר לך להגיע "לטיפול" לשלם הרבה כסך , לא להזיק מדיי למטפל , להיות שקוע בקרייסס האישי בלי צורך אמיתי לשינוי , וללכת בכאילו הרגשת הקלה .

למרות שאני אוהבת את פרויד אני לא מחזיקה ממטפל שלא מסוגל ליישר אליי מבט בעיניים וגם לא אחד שמרגיש ממני מאוויים .

מה שהכי קשה בתחילת טיפול, במיוחד כאשר רוצים לפתוח את שאלת הסטיות המיניות, הוא לא לנסות לעשות רושם על המטפל
החוק הראשון של הטיפול הפסיכולוגי, כמו שפרויד ניסח אותו ( והוא היה המטפל הראשון בהיסטוריה ) היה החוק של "הכנות המוחלטת"
החוק שעל-פיו המטופל מתחייב לומר כל מה שעולה על דעתו -בלי להתחשב אף לא בכלל אחד של השיחה הרגילה - לא בנימוס, בשפה יפה, ביקורת-עצמית, לא לחשוש להעליב את המטפל, לא בשום דבר - אלא לומר כל מה שעולה על דעתו ( הכלל של "האסוציאציות החופשיות...שהן כמובן כלל-וכלל לא חופשיות ). המטפל מצידו מתחייב להוליך את הטיפול בכיוון הנכון
זה החוק הראשון של החוזה הטיפולי
כמובן שאין שום מטופל שיכול לעמוד בכלל של "הכנות-המוחלטת" מייד בתחילת טיפול
אבל זאת היתה הסיבה העיקרית לכך שפרויד בחר לתת למטופלים שלו לשכב על ספה
והיא סיבה טובה מאד
כי חילופי מבטים יטו לגמרי את מהלך המחשבות החופשי...
וגם כן, מפני שמהלך המחשבות שלנו הוא חופשי יותר בשכיבה ( או תלוי בתנוחת הגוף )
אנחנו למשל נוטים ללכת כאשר אנו רוצים לקבל החלטה, לשבת כדי לכתוב וכו'...
ולהרהר, או לאונן נניח, בשכיבה...
מעבר לכך, המטרה בפסיכואנאליזה היא לא הטיפול בשום קרייסיס ( זאת לא פסיכותראפיה, או פסיכולוגיה קוגניטיבית או התנהגותית )
המטרה היא "דע את עצמך", והטיפול מכוון להגיע לאמת, לאמת על החיים הנפשיים שלך, והוא מכוון לעזור לך להתגבר על אשליות משתקות, על קיבעונות פנטזמטיים... וכו'...
מתוך הנחה כמובן שרק האמת משחררת
הנחה נכונה אגב
נולי
נולי • 4 בנוב׳ 2011
אני, כאדם לגמרי לא מקצועי בתחום הפסיכו וואט אבר, חושבת שאי אפשר לבוא לטפל בנקודות בדסמיות במנותק מכלל האדם. תוך טיפול עולים המון דברים שלפעמים לגמרי לא קשורים ורק בדיעבד אפשר להבין הקשרים. אנחנו מכלול.
לא?