סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכולוג/ית

Cauchy{Venus Blue}
לפני 12 שנים • 5 בנוב׳ 2011

ועוד משהו

Cauchy{Venus Blue} • 5 בנוב׳ 2011
זה קצת נרקסיסטי מצד האנשים פה לחשוב שהם זיעזעו את המטפל שלהם. בחייכם, אלה אנשים שראו אנשים במחלקה הסגורה ללא שום קשר למציאות. אנשים ששורפים וחותכים את עצמם. יכול להיות שהיו להם מטופלים שלקחו את חייהם.

אבל לא, אתם מקרה הקצה שזעזע אותם עד כדי כך שהם לא הצליחו להתרכז בטיפול שלכם...

יש סיכוי כלשהו, אם כי לא גדול במיוחד.
FOR GOOD

Re: ועוד משהו

FOR GOOD • 5 בנוב׳ 2011
Cauchy כתב/ה:
זה קצת נרקסיסטי מצד האנשים פה לחשוב שהם זיעזעו את המטפל שלהם. בחייכם, אלה אנשים שראו אנשים במחלקה הסגורה ללא שום קשר למציאות. אנשים ששורפים וחותכים את עצמם. יכול להיות שהיו להם מטופלים שלקחו את חייהם.

אף אחד לא "זעזע" שום מטפל. הם פשוט היו לא-מוצלחים במיוחד, או שרלטנים. בלי גלוריפיקציה של הטיפול הפסיכולגי, בחיאת..
נו התגובות מלאות החשיבות-העצמית שלך, קצת עולות על העצבים
רק קצת ...
(:
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 5 בנוב׳ 2011
חתול צללים כתב/ה:
אני בטענה שאין טעם לתקן את מה שלא שבור, אבל אולי אני אשנה את דעתי כאשר מישהו יצליח להוכיח אמפירית שטיפול פסיכולוגי מצליח לייצר תוצאות יותר טובות עבור המטופל מאשר סתם שיחה עם חבר.

אני חושבת שזה תלוי בסוג היחסים שיש לך עם חבר, או בטיפוס שאתה.

אני חייבת להגיד שההשוואה של שיחה עם חבר לטיפול תמיד נשמעה לי קצת מפוקפקת. זה טיעון ששמעתי הרבה פעמים ולפחות למיטב נסיוני, הוא לא מחזיק מים.
היית פעם אצל פסיכולוג? עברת סשן טיפולי? אין בזה שום דבר שדומה לשיחה עם חבר, לטוב ולרע.

מבחינה אמפירית אין לי הוכחות (אם כי אני די משוכנעת שיש כאלה), רק על עצמי לספר ידעתי. ועל חברים ובני משפחה. אני חושבת שטיפול פסיכולוגי הוא אחד הכלים היעילים ביותר בהתמודדות עם מצוקות. לא היעיל שבהם, אבל בהחלט יעיל. ושוב, תלוי איזה טיפוס אתה.

תהייה אחת: אם אכן אתה מרגיש שכלום לא שבור, אז באמת, למה ללכת לאיזשהו טיפול? ואם ככה, מה הקשר להוכחה אמפירית? וממילא מחקרים תמיד ידברו על איזשהו ממוצע או אחוז מסוים מכלל האנשים. עדיין, זה לא בהכרח יהיה תקף לגביך.
בטי בום​(שולטת)

בטי בום​(שולטת) • 5 בנוב׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

אף אחד לא "זעזע" שום מטפל. הם פשוט היו לא-מוצלחים במיוחד, או שרלטנים. בלי גלוריפיקציה של הטיפול הפסיכולגי, בחיאת..
נו התגובות מלאות החשיבות-העצמית שלך, קצת עולות על העצבים
רק קצת ...
(:

איך כל פעם אתה מצליח לחרב דיון עם ההערות שלך ובסוף יוצא שאתה הראשון שרץ להתבכיין על תרבות הדיון של "ותיקי" הכלוב.
טיפת בוחן עצמי , מישהו?
FOR GOOD

(((-:

FOR GOOD • 5 בנוב׳ 2011
kasandra כתב/ה:
אני חושבת שאתה קודם כול צריך לשאול את עצמך לטובת מה אתה רוצה ללכת לטיפול.
על מה היית רוצה לדבר שם.
מה הדברים שמפריעים לך.
זה שחברים דואגים לך בגלל משהו זה לא מדד לכלום.
והתשובה שנתת לפסיכולוג בספת עור לא מדד לגבי האם זה גבר או אישה .

אם לך באופן אישי קשה להחליט בדברים בסיסיים כאלו יש גם לזה פתרון.
בכול קופת חולים לא משנה איזו ישנו פסיכולוג מאבחן.
מדובר באיש/אשת מקצוע שתפקים לערוך אתך שיחת הכרות
להבין את הסיבות האמתיות ללמה אתה מעוניין להגיע לטיפול
ולנסות להתאים לך מישהו/היא שיוכל לעזור.

סביר להניח שאם יש לך ביטוח משלים בקופה יש לזה גם הטבות בעניני תשלום מוזל וכו.
אבל לפניי הכול תנסה להבין לא מה אחרים מצפים או רוצים ממך בדאגתם אלה מה באמת הדאגה האמיתית שלך , מה מדיר שינה מעיניך, מה מעיק עליך ומה היית רוצה להבין ולנסות לשנות.

איך אומרים כשאתה לפחות מתחיל להבין לאן אתה הולך הסיכוי שתגיע לשם גדול הרבה יותר. icon_lol.gif

אולי "המלכה" בטי, תעזבי אותי כבר באמאשלך
אני לא הייתי אישי, אלא הגבתי לתגובה מלאה בחשיבות עצמית כלפי בערך כל מי שהגיב פה , ודיבר על נסיונו האישי עם פסיכולוגים
ברוך השם, תרבות הדיון בימים האחרונים - נהדרת.
נהדרת
ולא הודות לך
ואני לא היחיד שמרגיש כך
אבל את, את - ממש כמו בגנון - עושה לכל תגובה, אבל ממש לכל תגובה, שנראית לך שהיא "נגדי " את הלייק האינפנטילי והדכאני והילדותי שלך, בכל שרשור בלי יוצא מן הכלל
ואני אישי, הא?
כאילו "הלייקים" שלך מזיזים לי את קצה הציפורן. אפילו לתגובה הזאת של קסנדרה שציטטתי עשית לייק, רק כי היה נראה לך שהיא - "נגדי"
חחח...
ואפילו שאני וקסנדרה - מסתדרים יופי
גם אם אנחנו לא מסיכימים
אבל אל תעני לי, בחיאת
תקשיבי, את קצת יותר בוגרת מזה ,לא?
מה לא ?
כי אם ההתנהגות שלך לא היה פאתטית
היא
היתה
מאד פתאתטית

((-:
FOR GOOD

נ.ב

FOR GOOD • 5 בנוב׳ 2011
נ.ב -

מי שרוצה, יכול לעבור על כל התגובות שלי בשרשור
לראות אם הן היו לגופו של עניין,
ואם הן נכתבו ברגישות, ומתוך מחשבה
ולהשוות אותם לתגובה האחת-והיחידה
ה"לא-אישית" ( עלאק)
והטמומה לחלוטין
של ה"מלכה" בטי
kasandra​(מתחלפת){jegularis}

kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 5 בנוב׳ 2011
Cauchy כתב/ה:

אני מניחה שזכית לבקר אצל מטפלים מצוינים ומביני עניין, אבל רק ליתר בטחון:
הרבה מאוד מהפסיכולוגים בארץ סבורים עדיין שבדסם הוא פראפיליה .
חלקם ממליצים לך ללכת לפסיכיאטר שמתמחה בבעיות מין לקבלת כדורים לאיזון בגוף.
ההבדל:
פסיכיאטר הוא רופה שסיים 7 שנות לימוד ובחר לאחר מכן להתמחות עוד 6 בפסיכיאטריה = טיפול באנשים חוליי נפש בעזרת איזון תרופתי. לכן הם מבקרים במחלקות סגורות של חוליי נפש , נרקומנים, אנסים ועוד אנשים נחמדים להפליא.
פסיכיאטר עושה איתך שיחת הכרות ומתאים לך את הטיפול , הוא לא הכתובת לטיפול פסיכולוגי ממושך אם אינך סובל מהפרעה שצריך לאזן בחייך.

פסיכולוגים הם מטפלים קליניים שעושים 9 שנות לימוד וסטאז' בקליניקה ציבורית עם אוכלוסיות שונות בהתאם לתחום ההתמחות והם לא מתעסקים במתן תרופות לאיזון לאנשים שסובלים מהפרעה , הם עסוקים בטיפול במצוקות הנפשיות .

זה 2 תחומים קרובים אך שונים מאוד, ובדיוק בגלל זה לא נכון להגיד שפסיכולוג מבקר לעיתים קרובות במחלקה סגורה אצל חוליי נפש.
כמו שזה שהוא פסיכולוג קליני לא הופך אותו לאלוהים מבין הכול שלא ניתן לזעזע.
כמו שגם 7 שנות רפואה לא הופכים את הרופאים לאנושיים ואמפתיים יותר.
כול זה אג'נדות חברתיות שנוח להאמין בהם רק חבל שהם לא כאלו.
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 5 בנוב׳ 2011
kasandra כתב/ה:

ההבדל:
פסיכיאטר הוא רופה שסיים 7 שנות לימוד ובחר לאחר מכן להתמחות עוד 6 בפסיכיאטריה = טיפול באנשים חוליי נפש בעזרת איזון תרופתי. לכן הם מבקרים במחלקות סגורות של חוליי נפש , נרקומנים, אנסים ועוד אנשים נחמדים להפליא.
פסיכיאטר עושה איתך שיחת הכרות ומתאים לך את הטיפול , הוא לא הכתובת לטיפול פסיכולוגי ממושך אם אינך סובל מהפרעה שצריך לאזן בחייך.

פסיכולוגים הם מטפלים קליניים שעושים 9 שנות לימוד וסטאז' בקליניקה ציבורית עם אוכלוסיות שונות בהתאם לתחום ההתמחות והם לא מתעסקים במתן תרופות לאיזון לאנשים שסובלים מהפרעה , הם עסוקים בטיפול במצוקות הנפשיות .

זה 2 תחומים קרובים אך שונים מאוד, ובדיוק בגלל זה לא נכון להגיד שפסיכולוג מבקר לעיתים קרובות במחלקה סגורה אצל חוליי נפש.

ועדיין, למרות שאת צודקת ללא ספק, BDsM זה לא כזה סיפר כמו שאנחנו עושים ממנו. נכון, לעין ונילית, כמערכת יחסים, הוא נראה בלתי מובן, אבל אם תסתכלי באתר, תקראי את הפורומים ואת הבלוגים, לא תוכלי שלא להסכים אתי שהפן ה- BDsMי הוא לא כזה פסיכוטי. או לפחות לא עד כדי כך פסיכוטי שהוא "יזעזע" מטפל. נכון שבין הגולשים באתר ישנם לא מעט אנשים עם בעיות פסיכולוגיות שלא יזיק להם טיפול ואולי אף בעלי בעיות פסיכולוגיות "מזעזעות", אבל אין להן, לבעיות אלו, קשר ל BDsM עצמו העוסק במערכת יחסים הדדית השומרת על חוקים וגבולות ועל הסכמה מלאה בין השניים.

אני חושב שלכך כיוון קושי כאשר אמר את מה שאמר ואני, כמובן ואם לא ברור, מסכים אתו.
FOR GOOD

FOR GOOD • 5 בנוב׳ 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
kasandra כתב/ה:

ההבדל:

ועדיין, למרות שאת צודקת ללא ספק, BDsM זה לא כזה סיפר כמו שאנחנו עושים ממנו. נכון, לעין ונילית, כמערכת יחסים, הוא נראה בלתי מובן, אבל אם תסתכלי באתר, תקראי את הפורומים ואת הבלוגים, לא תוכלי שלא להסכים אתי שהפן ה- BDsMי הוא לא כזה פסיכוטי. או לפחות לא עד כדי כך פסיכוטי שהוא "יזעזע" מטפל. נכון שבין הגולשים באתר ישנם לא מעט אנשים עם בעיות פסיכולוגיות שלא יזיק להם טיפול ואולי אף בעלי בעיות פסיכולוגיות "מזעזעות", אבל אין להן, לבעיות אלו, קשר ל BDsM עצמו העוסק במערכת יחסים הדדית השומרת על חוקים וגבולות ועל הסכמה מלאה בין השניים.

אני חושב שלכך כיוון קושי כאשר אמר את מה שאמר ואני, כמובן ואם לא ברור, מסכים אתו.

אני לא הייתי רוצה, חלילה, שתרגיש שאתה משוחח, כמו שכבר כתבת, עם אנשים שהשיחה איתם היא כמו לקפוץ "באנג'י" עם חוט ניילון
אבל למי בדיוק אתה מתכוון באמירה השיפוטית "להחליא" שלך שישנם פה אנשים עם בעיות פסיכולוגיות "מזעזעות"
אתה רוצה לספר לנו למי אתה מתכוון, צדיק בסדום שכמוך?
או שזאת אולי סתם עוד "השלכה" נרקסיסטית?
רק אולי?
או שאתה גם פסיכיאטר מוכשר לעת-מצוא?
או סמל של בריאות-נפשית מהלכת על-שתיים?
ובכלל - ממתי אתה בוחן לב-וכליות? ממתי?
אבל עדיף שנעצור את חילופי הדברים ביננו כאן
כאן ועכשיו
לא ככה?
kasandra​(מתחלפת){jegularis}

kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 5 בנוב׳ 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
kasandra כתב/ה:

ההבדל:

אני מסכימה איתך לחלוטין ובגלל זה אני לא לגמרי מבינה למה עושים מזה כזה גראנד אישיו , אם לא למען השלמת חסכי צומי ולגיטימציה רגשית כזאת או אחרת .
גם כשאני בזמנו דיברתי על זה עם כמה מומחים בעניני טיפול פסיכולוגי לא הבנתי למה פתאום נפתחות להם כאלו עיניים , הם לרגע צריכים לבלוע את הרוק ולנשום עמוק ואז לעשות מאמץ להסתיר את כול זה לטובת המשך השיחה .
בודדים הם אלו שמודעים שהם בורים ולא יודעים בכלל מה זה , ויחד עם זאת מוכנים לשמוע לנסות להבין מה זה למה מרגישים את זה , איך זה בא לידיי ביטוי ועוד הרבה אחרים.

תתפלא גם כמה מנהלי פקולטה ודוקטורים בחירים בתחום הטיפול עדיין לא הפנימו כנראה שנטיות מיניות זה דבר מגוון ולא הכול סובב מסביב למצוות הפרו ורבו.
אני מסכימה איתך , רק שהמציאות היא קצת אחרת , ובדיוק בגלל שמטופל טוב לא צריך לקחת על עצמו את תפקיד האלוהים ולרוץ להגיד לך למה זה טוב רע יפה מכוער או סוטה, אלא לנסות להבין איתך ביחד למה אתה שם, מה הצרכים ומאיפה הם נוצרו .
חלקם הלא מועט לא עברו את השלב הזה כנראה וזה עדיין קורה , אני מכירה לא מעט כאלו שזה קרה להם בטיפול שלהם כך שזה כנראה לא אגדות אורבניות.

בגלל זה כשאנשים מחפשים מטפל פרו בדסמי , הם צריכים קודם כול לחפש מטפל שיהיה בנאדם שקודם כול בסדר עם עצמו ומוכל להבין שגם הוא באולימפוס הטיפולי שלו סה"כ בנאדם , כן קצת מלומד יותר אולי משכיל , מתיימר להבין אבל לבסוף רק בנאדם, בין אם הוא רופא או פסיכיאטר או פסיכולוג או ואנא בי קאוצ'ר .

דרך אגב אם אנחנו באמת לא היינו נתפסים ככזה סיפור בעיניי אחרים והרבה גם בעיניי עצמנו לא היו עושים עליינו כאלו כתבות בעיתונים ,ולא היו מרגישים צורך לספר לנו שזה סטייה או פראפיליה.