סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

השתתפות "אם תרצו" בפרוייקט שני מיליון של בנק לאומי

Seth
לפני 12 שנים • 9 בדצמ׳ 2011
Seth • 9 בדצמ׳ 2011
אין זה נכון להכריז על עמותה כפוליטית רק מכיוון שהביעה תמיכה בהצעת חוק כלשהי. הרי גם ארגונים ירוקים שונים פועלים לעיתים לקידום חקיקה בעניינם מבלי שנגדיר אותם כארגונים פוליטיים.

גונדולה. מדבריך ניתן להבין כי לדעתך הציונות השיגה את כל מטרותיה וכעת הינה ריקה מערכים. אני מקבל את הצהרתך בעניין חוסר הידע והבורות שלך בנושא כדברים הנכתבים בכנות אך לא ברור לי מדוע אתה יוצא בצורה כה נחרצת כנגד תנועת "אם תרצו" אם אינך מכיר את הרעיונות והערכים אותם היא מקדמת.
הדורבנים​(נשלט)

הפתרון.

הדורבנים​(נשלט) • 9 בדצמ׳ 2011
אבקש לדעת יש עמותה מאוד פסולה בעיניכם שמתמודדת, חוץ מ"אם תרצו".
אם כן, אני אתן הרבה קולות לעמותה הפסולה הזאת.
אם לא, אתן את הקולות האלו לאם תרצו (שהיא לא פסולה חלילה, אבל פוליטית, וזה מספיק לא מגניב)

אני קורא לכולם להצביע כמוני. בואו ונפיל את הרפש הזה, ניצור מהומה סביבו. בואו נראה לבנק לאומי, שאנחנו הציבור לא זונות שלהם. שאנחנו זורקים את הכסף שלהם לקקה, אם הם משחקים בקקה.
לזקוף קומה. להשפיע. יש לנו כוח. רק ככה זה ייפתר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
זקיפות קומה? באמת, פוג?

סת', קשה להגדיר את "אם תרצו" כ"לא פוליטית". גם אם היא לא כזאת לגמרי. זה לא רק המטרות שלה - אלא גם אפיקי הפעילות. וזה לא קשור למידת ההסכמה שלי עם האג'נדה שלהם.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 9 בדצמ׳ 2011
השירשור הנהדר הזה מדגים מה היא סתימת פיות ושלילת חופש הביטוי.
טוב שיש את אם תירצו כדי להילחם בתופעה הזו.

איפה הקריאות להחרמת הרבה עמותות נוספות שמשתתפות במבצע כמו "משפחה חדשה" והתנועה לאיכות השילטון? יש למישהו מושג כמה הצעות חוק פוליטיות הן מקדמות? יש לי אלרגיה חזקה לצביעות. תסלחו לי, אני הולך להקיא.
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 9 בדצמ׳ 2011
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
השירשור הנהדר הזה מדגים מה היא סתימת פיות ושלילת חופש הביטוי.
טוב שיש את אם תירצו כדי להילחם בתופעה הזו.

איפה הקריאות להחרמת הרבה עמותות נוספות שמשתתפות במבצע כמו "משפחה חדשה" והתנועה לאיכות השילטון? יש למישהו מושג כמה הצעות חוק פוליטיות הן מקדמות? יש לי אלרגיה חזקה לצביעות. תסלחו לי, אני הולך להקיא.

אני אוהב את הטיעונים כדוגמאת ''איפה הצעקות שלכם על משהו לא קשור לחלוטין''

התשובה היא פשוטה: בשאר השרשורים בפורומים, שם נמצאות הרבה מהדעות שלנו אתה מוזמן לחפש.

בקשר לדיון, הייתי שואל אם חמאס היא גם עמותה, כי סה"כ היא מקיימת גני ילדים, קורסי מנהיגות ומארגנת הפגנות רבות לזכויות אדם. אבל אני לא אעשה את זה, כי זה סתם יהיה פרובוקטיבי כי ברור לשני הצדדים מה התשובה לשאלה.

חוץ מזה, אם תרצו כבר טענה לכך שהיא מבצעת מחקרים אקדמיים, עכשיו היא עמותה, היא מחלקת פרסים יוקרתיים מידי שנה כמו ''פרס אגודת הסטודנטים הציונית''. ממש ארגון אשכוליות שאין לו שום קשר לפוליטיקה.

ציונות הינה מכבסת מילים לדעות פוליטיות ימניות, ופוסט ציונות מכבסת מילים לדעות פוליטיות שמאליות.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 9 בדצמ׳ 2011
הבעייה היא לא תנועת אם תרצו. הבעייה היא בנק לאומי, נטו.
יולי, אני מצטער אבל ה-"כן זה קמפיין מסריח, אבל הצבעתי" שלך בהודעה השנייה שלך לחלוטין לא מקובל עלי. זהו לגיטיצמיה לרעיון של "ישחקו העמותות לפנינו" של בנק לאומי.
את חייבת לרדת מהגדר. להחליט אם את בעד או נגד, ואם את נגד, ללכת נגד. ממש נגד.

ישחקו העיוורים לפנינו, ירקדו הפסחים לפנינו, יזחלו העניים לפנינו על ארבע וירימו את השקלים שלנו. אנחנו בנק לאומי. הרי הם רוצים כסף, וזה למטרה טובה, נכון?

מיליארד ומשהו שקלים בשנה. זהו הרווח של בנק לאומי מעמלות על ניהול החשבונות שלנו. חשבונות עם מאזן חיובי עם כסף שהם ממילא משקיעים ועושים ממנו עוד כסף בשבילם, חוץ מהעמלות. שינשקו לנו את הרגליים שאנחנו מפקידים את הכסף שלנו בבנק שלהם.

כל עמלה על חשבון עם מאזן חיובי היא עושק. עושק עושק עושק (כי אין לנו ברירה, עד שישנו את זה). אין דרך אחרת לשים את זה.
פסיכו לוג​(שולט)
לא קונה את ההצטדקות הזו בנוגע ל"אני רוצה לדעת לאן העמלות שלי הולכות".
בנק לאומי החליט לצאת במסע יחצ"נות להדגיש את תרומתו לקהילה.
כולכם יודעים שכל הבנקים תורמים לקהילה. רק מה, הם לא שואלים אתכם למי הם תורמים. אם זה מה שכל כך מפריע לכם, קדימה, רוצו להחרים אותם ולהחביא את כספכם במזרון.
פףףףף.

אם זה נראה כמו חרא, מריח כמו חרא, ויש לזה מגע בוצי כמו של חרא, זה פוליטיקה. לא "טיעונים מוסריים". די לכבס מילים.
The Gondola Man
The Gondola Man • 9 בדצמ׳ 2011
Seth כתב/ה:
אין זה נכון להכריז על עמותה כפוליטית רק מכיוון שהביעה תמיכה בהצעת חוק כלשהי. הרי גם ארגונים ירוקים שונים פועלים לעיתים לקידום חקיקה בעניינם מבלי שנגדיר אותם כארגונים פוליטיים.

גונדולה. מדבריך ניתן להבין כי לדעתך הציונות השיגה את כל מטרותיה וכעת הינה ריקה מערכים. אני מקבל את הצהרתך בעניין חוסר הידע והבורות שלך בנושא כדברים הנכתבים בכנות אך לא ברור לי מדוע אתה יוצא בצורה כה נחרצת כנגד תנועת "אם תרצו" אם אינך מכיר את הרעיונות והערכים אותם היא מקדמת.

לגבי הפוליטיקה, אני מניח שלשיטתך גם קריאתם לא לחזור לקווי 67 אינה פעילות פוליטית?
הם פשוט אוהבים את החומוס בשטחים.
להגיד שאם תרצו אינה עמותה פוליטית זו היתממות מוחלטת. עמותה ששמה לה כדגל לפעול כנגד עמותות שמאל, היא לא נטולת עמדה או מחנה פוליטי.
ולא חושב שתמצא הגדרה מילונית המגדירה עמותה פוליטית כפעילה פרלמנטרית או תומכת במפלגה פוליטית אחת.
מעניין שגם כאשר ועד ראשי האוניברסיטאות הגיב לתקיפת "אם תרצו" את אוניברסיטת בן גוריון, הוא כינה אותם כגוף פוליטי.
אבל עזוב, כל האקדמאים השמאלנים האלו לא יודעים מהחיים שלהם.

מעבר לכך, לצערי, אני מכיר מצויין את הרעיונות והערכים אשר אם תרצו מקדמת.
ואם האגודה החשוכה הזאת היא אכן המייצגת של הציונות, אני בהחלט לא רוצה להיות ציוני.
עם זאת, מכיוון שאיש לא מינה אותם לנציגי הציונות עלי-אדמות, אשר יכולים להחליט מהי אותה ציונות חדשה, אל מול הפוסט-ציונות, יש לי עוד רגע של רוגע.
לציונות היו מטרות, מטרות אלו הושגו (אפשר נניח להכליל את העלייה במטרות שנשארו).
מי החליט על מטרות חדשות? האם נעשה דיון בנושא?
דיברת על בורותי, אך לא ציינת מהן אותן מטרות חדשות, ועל מי בדיוק הן מוסכמות.
פסיכו לוג​(שולט)
The Gondola Man כתב/ה:
לתקיפת "אם תרצו" את אוניברסיטת בן גוריון, הוא כינה אותם כגוף פוליטי.
אבל עזוב, כל האקדמאים השמאלנים האלו לא יודעים מהחיים שלהם.

סיימת עם הפופוליזם?
סבבה. אז בוא נפנה לעובודת. ועדה בינלאומית מטעם המל"ג (הגוף האחרון שיהיה חשוד בימניות), שבראשה עומד פרופ' תומאס ריסה מאוניברסיטת ברלין (מוזמן לגגל לראות מי האדם), קבעה שמחלקת פוליטיקה וממשל באונ' ב"ג ירודה ברמתה האקדמית, מוטה פוליטית ומשתמשת בטכניקות שמזכירות שטיפת מוח. בדיוק מה ש"אם תרצו" אמרו. תמשיך לבלבל את המוח עם מילים פופוליסטיות כמו "תקיפה" וכו'. מצחיק אותי שאנשים מקשקשים מהבטן ובונים על כך שרק בורים חסרי מודעות וחסרי יכולת להשתמש בגוגל יקחו אותם ברצינות.

לאור העובדות, וואלה. יצאת צודק במשפט האחרון שציטטתי.