שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

השתתפות "אם תרצו" בפרוייקט שני מיליון של בנק לאומי

The Gondola Man
לפני 12 שנים • 10 בדצמ׳ 2011
The Gondola Man • 10 בדצמ׳ 2011
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
The Gondola Man כתב/ה:
לתקיפת "אם תרצו" את אוניברסיטת בן גוריון, הוא כינה אותם כגוף פוליטי.
אבל עזוב, כל האקדמאים השמאלנים האלו לא יודעים מהחיים שלהם.

סיימת עם הפופוליזם?
סבבה. אז בוא נפנה לעובודת. ועדה בינלאומית מטעם המל"ג (הגוף האחרון שיהיה חשוד בימניות), שבראשה עומד פרופ' תומאס ריסה מאוניברסיטת ברלין (מוזמן לגגל לראות מי האדם), קבעה שמחלקת פוליטיקה וממשל באונ' ב"ג ירודה ברמתה האקדמית, מוטה פוליטית ומשתמשת בטכניקות שמזכירות שטיפת מוח. בדיוק מה ש"אם תרצו" אמרו. תמשיך לבלבל את המוח עם מילים פופוליסטיות כמו "תקיפה" וכו'. מצחיק אותי שאנשים מקשקשים מהבטן ובונים על כך שרק בורים חסרי מודעות וחסרי יכולת להשתמש בגוגל יקחו אותם ברצינות.

לאור העובדות, וואלה. יצאת צודק במשפט האחרון שציטטתי.

ראשית, אני תוהה אם לא הבנת את הקשר הדברים, או שאתה סתם נהנה להוציאם מהקשרם.
הוויכוח היה על האם אם תרצו גוף פוליטי, והבאתי כדוגמא את ועד ראשי האוניברסיטאות אשר התייחס אליהם ככאלו.
גם אתה בחרת בביטוי פופוליזם - כמו כל השיח הזה.
האמת, שבהתחשב בכך שציטטת את המשפט שלי מאמצעו, דבר אשר יוצר רושם ש"כל האקדמאים השמאלנים" האלו מתייחס לאוניברסיטת בן גוריון, כשברור שהוא מיוחס לוועד ראשי האוניברסיטאות, אני חושב שהבנת מצויין את כוונתי, ואתה פשוט נהנה להוציא דברים מהקשרם.

לגבי התקיפה.
נתחיל מזה שגם אם יש מחלוקת לגבי העובדות המגבות אותה, וודאי שהיתה תקיפה. אני חושב שאם תרצו אפילו מתגאים בכך.
הארגון הלא-פוליטי איים שאם לא ימנו מרצים ימנים הוא יפגין לסגירת הפקולטה, יגרום להפסקת התרומות (מעניין, חשבתי שאם תרצו תוקפים ארגונים הקוראים לחרם כלכלי על ארגונים ישראלים. כשזה מתאים לדעות שלהם, כמובן).
הדו"ח של אם תרצו אשר הצדיק לכאורה את פעולתם, נתמך אקדמית על ידי שני אנשי סגל באוניברסיטאות אחרות - אשר אחד מהם העיד כי ה"תמיכה האקדמית" שלו כללה שיחת טלפון אחת.

לגבי דו"ח הוועדה הבינלאומית:
בדיוק מה שאם תרצו טענו? לא מיני ולא מקצתי.
המסקנות העיקריות של הדו"ח הן העמקת נושאי הליבה במדעי המדינה, והוספת אנשי סגל נוספים לצורך כך, מכיוון שבגלל האפיון האינטרדיספלינרי הייחודי של הפקולטה, ישנם רק 4 אנשי סגל אשר מקורם במדעי המדינה (מתוך 9).
יש לציין, כי בכל הנוגע לנושא הראשון, מוזכר גם בדו"ח עצמו והן בתגובתו של רקטור האוניברסיטה, כי כבר החלה פעילות בנושא.
בנוגע לעמדות הפוליטיות, מוזכר בדו"ח כי משיחות עם סטודנטים ובוגרים עולה כי אכן מדובר בפקולטה שלמרציה עמדה פוליטית ברורה, אך לא נשמעו תלונות על הנושא.
לא מדובר על שטיפת מוח, אלא להפך - מוזכר בפירוש כי ישנו פלורליזם ומקום להבעת דעות שונות.
עם זאת, ראוי לציין כי הומלץ כי אם מרצים מביעים דעות אישיות, שיביהירו שמדובר בכאלו.
כן הומלץ לנקוט צעדים על מנת ליצור רושם מאוזן יותר בקהילה.

באופן כללי, נושא העמדות הפוליטיות אינו מרכזי בדו"ח כלל, המתרכז כאמור בעיקר בבעיית המחסור בקורסים ומרצים אשר תחום התמחותם העיקרי הוא מה שצריך להיות ליבת החוג לדעת הוועדה - מדעי המדינה.
הנושא הפוליטי הועלה על נס ע"י גופים שרצו לנצלו לרווח פוליטי.
הפלא ופלא, בין הגופים האלו נמצא שוב, הגוף הלא-פוליטי, אם תרצו.

המעוניינים לעיין בדו"ח בעצמם, מוזמנים להוריד אותו מהלינק הבא:
http://www.kav-lahinuch.co.il/?CategoryID=1003&ArticleID=9940

לסיכום, להבא הייתי ממליץ לך לא להניח בשעת ויכוח כי ברי פלוגתך הם "בורים חסרי מודעות וחסרי יכולת להשתמש בגוגל".
או במילים אחרות, טול קורה מבין עיניך.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 10 בדצמ׳ 2011
לו היית מסוגל להבין את מה שכתבתי ולא מעוות אותם, הייתי יכול לנסות להמשיך להפריך דברים באופן ענייני. אבל אין לי כח להתחיל קודם להסביר איך עיוותת את דבריי (למרות שאני יכול להסביר היכן למדת לעשות את זה). פרשתי.
The Gondola Man
The Gondola Man • 10 בדצמ׳ 2011
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
לו היית מסוגל להבין את מה שכתבתי ולא מעוות אותם, הייתי יכול לנסות להמשיך להפריך דברים באופן ענייני. אבל אין לי כח להתחיל קודם להסביר איך עיוותת את דבריי (למרות שאני יכול להסביר היכן למדת לעשות את זה). פרשתי.

אתה משעשע אותי.
ראשית אתה מוציא את דבריי מהקשרם ומתמקד בתקיפה כאשר דבריי התמקדו בהיותה של אם תרצו עמותה פוליטית.
לאחר מכן, כאשר אני בכל זאת עונה לך עניינית, ומגיב ל"עובדותייך" השגויות לגבי הדו"ח, אתה בוחר לתקוף אותי בצורה מתנשאת ובכך לסיים את הוויכוח.

אין ספק, כשאין לך תשובות, ההגנה הטובה ביותר היא התקפה.

לפחות בדבר אחד צדקת.
היית יכול להמשיך לנסות להפריך את דבריי, כפי שניסית קודם, ונכשלת.
יאמר לזכותך כי השכלת להבין שהגיע הזמן לפרוש מוויכוח שאין לך יכולת לנצח בו.
Seth
Seth • 10 בדצמ׳ 2011
"אם תרצו" נמצאת כרגע במקום השני בתחרות!
להצבעה עבור "אם תרצו" ניתן להיכנס לקישור הבא:

http://www.youtube.com/leumi2million?x=MYZWCw0MY0Q

אנא פנו דקה מזמנכם עבור המטרה החשובה הזאת.
אי זוגי
אי זוגי • 10 בדצמ׳ 2011
נו ,נניח ש"אם תרצו" זה גוף פוליטי שמתחמן בכדי לזכות בפרס אז מה חדש?

חשבת שההתחסדות ,הצביעות והתחמנות נמצאות רק בצד אחד של המפה הפוליטית, הצד הנאור ?

רק לכם מותר לתחמן ולגנוב קולות של אנשי ימין( גונן שגב ואלכס גולדפרב) תמורת שוחד פוליטי בכדי להעביר הסכם מהותי כמו הסכמי אוסלו על חודו של קול? היכן היו זעקות "הסכנה לדמוקרטיה" שלכם אז?

רק לכם מותר לקרוא לאגודות בשמות כמו "ארגון לזכויות אדם" בתנאי שאותו אדם הוא פלשתיני ולא ,למשל, מתנחל שעוקרים אותו ועוד עשרת אלפים כמותו מבתיהם?

רק לכם מותר למלא את התקשורת,האקדמיה ובתי המשפט ב"אנשים נכונים" ואז להתחסד שאין נטיה לשמאלנות במוסדות הללו?

אולי זה נשמע לא ממש קשור לנושא אבל אם נחבר את זה לאשכול אחר שאותו פתחת , בנושא איסור קבלת תרומות לארגונים פוליטיים ממדינות זרות,אפשר להבין שההיסטריה אחזה בכם
נילי ונילי
נילי ונילי • 10 בדצמ׳ 2011
יולי Yuli כתב/ה:
נטיית הלב שלי היא לחפש את העמותות שלא מוכנות להשתתף בגועל הזה ולתרום להן ישירות...

אההמ אההמ

~שיעול~

~כחכוח~

על שם מי לרשום את הקבלה?
walking dead
walking dead • 10 בדצמ׳ 2011
לא הבנתי, בנק לאומי כבר החזירו את הכספים לניצולי השואה שיש להם זמן לפרוייקטים "חברתיים" אחרים?
T O M​(שולט)
לפני 12 שנים • 11 בדצמ׳ 2011

לאומי ביטל את הפרוייקט בגלל לחץ של "שלום עכשיו"

T O M​(שולט) • 11 בדצמ׳ 2011
הבנק הודיע על הפסקת הפרויקט אחרי שחברי תנועת שלום עכשיו איימו לסגור את החשבונות בבנק
בעקבות הכללת אם תרצו בתחרות הלייקים של הבנק. "רצינו בטוב, אך תחת זאת מצאנו את עצמנו
בלבה של ביקורת ציבורית

לכתבה המלאה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4159791,00.html
The Gondola Man

איפה הבושה.

The Gondola Man • 11 בדצמ׳ 2011
Tom. כתב/ה:
הבנק הודיע על הפסקת הפרויקט אחרי שחברי תנועת שלום עכשיו איימו לסגור את החשבונות בבנק
בעקבות הכללת אם תרצו בתחרות הלייקים של הבנק. "רצינו בטוב, אך תחת זאת מצאנו את עצמנו
בלבה של ביקורת ציבורית

לכתבה המלאה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4159791,00.html

הצביעות של אם תרצו מדהימה.
הם ניסו להשתתף בתחרות אל מול עמותות חברתיות, ולא היה אכפת להם לקחת מהם כספים.
עכשיו הם מציגים זאת כי בגלל עכשיו העמותות האלו לא יקבלו כספים אלו.
לו אם תרצו לא היו משתתפים בפרוייקט מלכתחילה, כל הבלאגן היה נמנע.
אבל טוב, לא נראה שיושר עניין אי פעם את התנועה הזאת.
מUחדת

עריכה: אהה. תום אמר את זה קודם, לפני, זה לא משנה.

מUחדת • 11 בדצמ׳ 2011
*
(קצב עדיין חי)