בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

BDSM והייעוד העתיק ביותר בעולמנו: ברירת המחדל הינה הגבר שולט

נילי ונילי
לפני 12 שנים • 8 בדצמ׳ 2011
נילי ונילי • 8 בדצמ׳ 2011
לא כל כך מבינה מה השאלה, האמת. ברור שגבר שולט הוא ברירת המחדל.

אנחנו חיים בחברה פטריאכלית וככה נראית התרבות שלנו, וככה גם נראים חיי הזוגיות שלנו. מה אתה שואל בדיוק?

Red Leaf
Red Leaf • 8 בדצמ׳ 2011
רק כדי להרגיע את הרוחות:
http://www.youtube.com/watch?v=Mk2beQei56M
daniel222

Re: ערב טוב לכולם

daniel222 • 8 בדצמ׳ 2011
DMasterT כתב/ה:
muscle man כתב/ה:

אה ועוד משהו ליוצר השרשור.
העובדה שאתה טורח כל כך לשים את זה גם בפורום המקביל של "הבנות על הבנים" מוזרה בעיני.
אתה תגיד שזה רק כדי לפתח דיון, אני אגיד שזה יותר מדי נראה כמו "הנה תראו
שאתם מעוותים את טבע האדם".
ערב טוב.

מה פתאום מעוותים ? בחרו אחרת מברירת המחדל ועובדה שזו זכותם ! למה צריך לשפוט אותם ?

אהבתי את הסגנון שלך.

daniel222 ... לפי דעתך הפרטנית בהסתמך על תוכן תגובתך ...

האם השאלה: "גבר שולט - ברירת מחדל ?"
הינה רטורית ???

לדעתי זו לא שאלה רטורית, הכל תלוי בתקופה.
עד ללפני 12,000 שנים אין לנו מושג אם החברה הייתה פטריארכלית, אז גם לא ידוע אם
בממוצע הגבר הוא השולט.
מאז המהפכה הניאוליתית ועד היום החברה היא ברובה פטריארכלית אז בממוצע הגבר הוא השולט.
כיום יש יותר שיוויון בין נשים לגברים ואולי בעתיד יהיה שיוויון אמיתי ואז לא תהיה עדיפות אוטומטית
למי יהיה שולט או שולטת.
אולי בעתיד נראה אפילו חברה מטריארכלית ואז בממוצע האישה תהיה השולטת.
השרלילית​(פמית מתחלפת)
לפני 12 שנים • 9 בדצמ׳ 2011

Re: לשם השעשוע וקצת מתוך העיסוק שלי היום במגדר מתוקף עבודתי

DMasterT כתב/ה:
* למאותגרים:
דיכוטומיה (מיוונית Διχοτομία) היא כל חלוקה ממצה ומוציאה של קבוצה לשתי תת-קבוצות משלימות. כלומר, כל איבר שהיה חבר

בקבוצה המקורית יהיה חבר באחת משתי תת-הקבוצות החדשות, ושום איבר לא יהיה חבר בשתיהן.

משתמשים בדיכוטומיה כדי להעצים ניגודיות בין שתי קבוצות, גם אם לפעמים החלוקה היא לא חד משמעית.

דוגמאות:

לבן ושחור
דתיים וחילוניים
גוף ונפש

מתוך : http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%

99%D7%94

הבלרינה השחורה כתב/ה:

ובמילים אחרות: דיכוטומי ורדוד בעיניי.

דיכוטומיה ורדידות באותה הנשימה ??
בפורום BDSM ??
וממך ???- את שבחרת במו עכברך להשתייך לתת הקבוצה ה- "(אחרת)"

אגב, סימנת שאהבת את המכלול של שירה של חווה "את תלכי בשדה" למה ? ... תעברי שוב על המילים ותעני קודם לעצמך עם מה הזדהית הכי ו ...ואם תרצי לשתף עדיף בפרטי מאחר וזה לא נושא הדיון ... והעובדה שזמר שלוש התשובות לא הפסיק להתנגן בך, לפחות לא עד היום לפנות בוקר אומרת משהו...
מאחר ובפורום BDSM עסקינן ההקשר של הדיון צריך להיות מתאים. נכון שכולנו שייכים למין האנושי אבל את באמת לא מוצאת שום הבדל בין גברים לנשים ??

נושא הדיון שפתחתי היה ממוקד:

אני בהחלט מעוניין לקרוא את מגוון הדיעות המנומקות של החברים בקהילה בהתייחס למניפסט שבכותרת:

BDSM והייעוד העתיק ביותר בעולמנו: ברירת המחדל הינה הגבר שולט

ובפרט לדעתי שזוהי ברירת המחדל הגנטית/מתוכנתת הראשונית שמוטבעת בנו.

האם השאלה: "גבר שולט - ברירת מחדל ?"
הינה רטורית ???

צודק. לא דיכוטומי. צר. צר ולא מכיל אותי או את מי שאיתי.
ועל כן, לא. זכר אינו שולט בהכרח ונקבה אינה נשלטת בהכרח ולמרות הסכמתי עם נילי לעניין פטריארכיה, במקומות בהם אני נמצאת, אני מאוד משתדלת להתנהל אחרת, ולו כי אני אחר.
אני לא אישה ולא גבר. וגם וגם. ולא עד הסוף של משהו. וכל מה שאני לובשת הוא סוג של דראג. וכל מי שאני לפעמים מרגיש כמו דראג כי הוא לא בדיוק כמו שאני.

אתה לא תבין את זה. אתה רואה את העולם בצורה צרה לפי השאלה הזו.
אני חיה בחלק הגמיש יותר, כן. עבורי אין שלמות בשני צדדים בלבד.
םרדוקסים, לעומת זאת, אני מחבבת כשלמות אמיתית.
נניח, למה אני ממשיכה לנסות להסביר אוקיינוס למי שמחלק את העולם לאמבטיות. אני יודעת שהבינמגדריות תעבור לך שוב מתחת לאף ותבחר פינה בניסוח שלי להתנחם בה.

ואגב, את תלכי בשדה - אני מתה על הלחן. המילים דווקא פחות מדברות אליי.
וזמר שלושת התשובות מטומטמת בעיניי. וזקוקה לטיפול ותמיכה נפשית. קשר בו היא לא מקבלת כלום ולא אוהבים אותה והיא נשארת נשמע לי הרסני והרה אסון. זו דעתי, זו פרשנותי לעניין. לא שזה רלוונטי, כי כמובן שניכסת לעצמך גם את דעותיי, בסגנונך הפרוץ, הנחת כי אהבתי משהו מסיבה כלשהי. סבבה. לא ממש מצליח לך להכיל אותי. צר פה. אני ענקית.
ולא אכפת לי איזה דיון רצית. אני אדבר על מה שלי יבוא.
תתנגח הפעם, נראה לאן תיקח את זה מכאן רק כי העובדה שאני לא מוגדרת במיוחד מאיימת במקום כלשהו על התפישה הדיכוטומית של זכר/נקבה שולט/נשלטת.
newoldone
לפני 12 שנים • 9 בדצמ׳ 2011
newoldone • 9 בדצמ׳ 2011
אני לא מחפשת בתנ"ך לא קודים גנטיים ולא ברירות מחדל (יש מספיק דברים אחרים למצוא בו), אבל למען השעשוע המחשבתי, אפשר לפרש גם כך:

"והוא ימשול בך" מתאר את המציאות המקולקלת, של אחרי הגירוש מגן העדן. המציאות הראשונית של הבריאה (אם תרצה - הגנטית), בגן עדן, היתה שונה.

לכן, דווקא לשיטתך, ע"פ התנ"ך, שליטה גברית איננה ברירת המחדל...
פייר פאזוליני​(נשלט)
לפני 12 שנים • 17 בדצמ׳ 2011

אמרת נכון ויפה

הדיפולט של החשיבה היודו-נוצרית, הקפיטליסטית, המזרחית וגם הערבית היא שהגבר שולט והאישה נשלטת.
נורא מעניין לראות אישה שולטת. נורא משעמם ובאנאלי לראות עוד גבר שולט.
venus in our blood​(שולטת)
לפני 12 שנים • 17 בדצמ׳ 2011
venus in our blood​(שולטת) • 17 בדצמ׳ 2011
בא בנאדם, מעלה שאלה, הכי רלוונטית בכל זמן, הכי הולמת לפורום המתאים, ( מי שישמע... ניראה כאילו זה הפורום ההפוך..)
עוד מציין בתחילת דבריו ( ההודעה הראשונה ) שהוא לא אדם דתי, ומעלה שאלה. תהייה.

כרגיל,
במקום להשיב לו- נכנסים בו

''אין חדש תחת השמש...'' כה אמר קהלת...

ולשאלתך,
בטבע, ( כן, כן, למעט זנים מיוחדים שרק כאן מכירים היטב.... icon_rolleyes.gif ) הזכר הוא השליט.
בטבע, בעלי חיים רבים גם חיים בלהקה.
כך שאם עושים השלכה , זה יכול להיות דבר והיפוכו.

בגדול,
כשאנו בוחרים להעניק לאדם מסויים את הזכות לשלוט בנו- אנו עושים זאת מרצוננו החופשי .
כך ש''זכר שליט שולט '' אינו בהכרח ברירת המחדל.
מאידך,
באופן אישי וסובייקטיבי לחלוטין, כמו רבים וטובים כאן, אני אכן מזדהה עם הכתובים.
סמרטוט רטוב
לפני 12 שנים • 18 בדצמ׳ 2011
סמרטוט רטוב • 18 בדצמ׳ 2011
הגבר שולט בחומר והאישה שולטת בנפש בעיקר בנפש של הגבר
MאסטרM
לפני 12 שנים • 18 בדצמ׳ 2011

זה נכון חיינו עד כה בעולם פטריארכלי

MאסטרM • 18 בדצמ׳ 2011
ופעם שולטת חכמה שהכרתי אמרה לי אין רבותא בגבר שולט לעומת זאת אישה השולטת בגבר הינה תולדה של מקוריות

ואני מסכים איתה לחלוטין זה כמובן לא מפריע לי לברור את בנות זוגי כך שהשליטה הגברית שלי שהיא חלק מהמהות שלי תתאפשר כ-WIN WIN לשני הצדדים

אבל גברים צדקיקים שלי בטבע יש באלאנס והכל מתאזן בסופו של דבר וגם העולם הפטריארכלי ילך ויתפוגג מזל שלי שאני לא ההייה כאן כשיתהפכו היוצרות והגולמית תקום על יוצרה

באמאשכם שאני אתן לצלע שלי (סקסית ככל שתהייה) לשלוט בי? למה מה נהייה?