סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גועל נפש.

FOR GOOD
לפני 12 שנים • 22 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD • 22 בדצמ׳ 2011
זה בסדר -
האמת, אפילו לא שווה לענות על זה

האמת - כנראה לא היה שווה להתייחס לשום תגובה פה ( למעט אלו של רוס ושל אייבורי )
סתם תגובות באינטונציה "זלזלנית" של "דינוזארים" או "דינוזאריות" שכמו תמיד כמעט - ממה שכבר ראיתי וטעמתי - רוצים להיות צודקים, ולא חכמים
או לתפוס אותך באיזו טעות, רחמנא ליצלן (:

אבל כן
ראשית, הוא תופס את השלטון באמצעים דמוקרטיים לגמרי, אחרי שהוא מקיםבגרמניה רשת של תנועות נוער
ההורים בהתחלה לא אהבו את ה"כריזמה" של היטלר ( אני מציין את הכריזמה שלו מפני שישעיהו לייבוביץ אמר עליו שהוא היה האיש הכריזמטי ביותר במאה העשרים, אבל ישנם כל מיני סוגים של כריזמה ) שהיתה "צעקנית" מאד, למי שיצא לחזות ב"פלא", אלא זה היו הילדים שהיו חוזריםר "דלקוים" לגמרי מ"הפעולות" הללו - אם אור בעיניים - והיו מספרים להורים ש"ככה הם רוצים לחיות".
בפעם הראשונה, הוא זוכה ברוב זעום
אבל אחרי ה"נס הכלכלי" - שבו באמצעים של כלכלה פיסקלית, שלא זה המקום להיכנס עליהם -ובגדול, בגדול, הרי זה רק פורום, רק פורום - הרמת המוראל הפסיכית והמאנית שהוא מצליח לתקתק לגרמניה - הרוב שהוא זוכה לו, כבר מדהים לגמרי
והרי כמה מחקרים, כמה ביוגרפיות , כמה נכתבו על הקטע...

אבל זה בסדר פול, אחת האקסיות שלי היתה חוקרת שואה באוניברסיטה
כל הספרייה של כללה מחקרים בנושא, והיו גם חילוקי דעות בין החוקרים, כמו תמיד

אבל גם כשהיו חילוקי דעות בינהם על מה שהלך בשנים ההם, יקירתי, הם לא זלזלו אחד בשני, דליה רביקוביץ'

אבל אם כבר נזכרתי בזה, אז איזו ספרייה עצובה היתה לה
ביאס אותי הקטע ....
FOR GOOD
FOR GOOD • 22 בדצמ׳ 2011
אגב, לפרוטוקול בלבד -

התנועות הטוטאליטאריות והפאשיטיות של אמצע המאה העשרים - גם במקרה של מוסוליני "השולט" החמוד - היו בדיוק, אבל בדיוק, הסיבה שהתחילו לדבר על הכורח להגן על הדמוקרטיה מפני עצמה...

אבל פול ( או דליה רביקוביץ' ) לכי לקרוא ערכים בויקיפדיה, אני בטוח שתשכילי מהם המון
והם גם מרתקים בדר"כ, חומר קריאה "איכותי "
וזכרי את הלינק המטורלל והבלתי מציאות שהעלה מישהו בשרשור של בכוח המוח, על שטיפות המוח, במשטרים הללו בדיוק
זכרי, דליה, זכרי... (:
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 22 בדצמ׳ 2011
אני לא יודע איך הנושא הגיע למלחמת העולם השנייה ואזכרת רודנים.

לגבי מה שצ'ילי אמר אני באותן דיעות איתו בנושא הנ"ל.
זה לא בסדר.
The Fool
The Fool • 22 בדצמ׳ 2011
נגעתי בנקודה רגישה שם? זאת חתיכת התפרצות.

לא אמרתי שהוא לא נבחר באופן דמוקרטי, אמרתי שהוא לא נבחר ברוב מדהים כלשהו, אל תתרגש כל כך, ג'יז.
philia

איזה מותק אתה ! }{

philia • 22 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
זה בסדר -
האמת, אפילו לא שווה לענות על זה

האמת - כנראה לא היה שווה להתייחס לשום תגובה פה ( למעט אלו של רוס ושל אייבורי )
סתם תגובות באינטונציה "זלזלנית" של "דינוזארים" או "דינוזאריות" שכמו תמיד כמעט - ממה שכבר ראיתי וטעמתי - רוצים להיות צודקים, ולא חכמים
או לתפוס אותך באיזו טעות, רחמנא ליצלן (:

......

אבל זה בסדר פול, אחת האקסיות שלי היתה חוקרת שואה באוניברסיטה
כל הספרייה של כללה מחקרים בנושא, והיו גם חילוקי דעות בין החוקרים, כמו תמיד

אבל גם כשהיו חילוקי דעות בינהם על מה שהלך בשנים ההם, יקירתי, הם לא זלזלו אחד בשני, דליה רביקוביץ'

אבל אם כבר נזכרתי בזה, אז איזו ספרייה עצובה היתה לה
ביאס אותי הקטע ....

גם אותי ביאס.
ואני עונה בשמי ולא בשם של אייבורי בכלל. אגב,
אתה יודע, פורגוד.
הפרה של נויה אהבה רק דינו מסוג רקס.
ואולי זה בגלל שאנחנו מדור הצעירים
ולא השעירים שלא נופלים.
ולא הכרנו גם את איין.
זו של הראנד,
אפילו שם כבר אסור לעשות הפרדה.

אבל לא נורא.
ובכלל זה נחמד לקבל מחמאית.
בצמוד למוסוליני שהייתה לו בת יפה.

ק נ י ת י
}}}{{{ !!

[ושוב סליחה. אפשר לחזור לויקיפדיה. ה-מקור שיודע הכל , בעיקר כי ברור שכל ערך שלה נכתב על ידי ה-יודע דבר באותו תחום עניין . אבל הלכתי לסדר גבות ושפם ]
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 22 בדצמ׳ 2011
למען הדיוק ההיסטורי: בשום מערכת בחירות חופשית בגרמניה היטלר לא זכה ברוב הקולות, גם לא רוב זעום. את השלטון הוא תפס לאחר שמפלגתו קיבלה 33% מקולות המצביעים - אמנם יותר מכל מפלגה אחרת אך פחות ממספר הקולות המשותף של מפלגות השמאל הגדולות, הסוציאל-דמוקרטית והקומוניסטית - ועשה זאת דרך משחקים פוליטיים עקומים שאין טעם להכנס אליהם כאן. תחת שלטונו זכו הנאצים במשאלי עם (ולא בחירות, שכן עד אז מפלגות אחרות כבר הוצאו מחוץ לחוק) ל-99% מקולות המצביעים, אך מיותר לציין שהדבר אינו מלמד על מידת האהדה להיטלר כמו שהוא מלמד על חוסר המשמעות של משאלי עם תחת מערכות טוטליטריות רצחניות שלא אוהבות שאומרים להן "לא".
הדברים לא נכתבים מתוך זלזול באף אחד, אלא רק מתוך חיבה להיסטוריה. עכשיו אפשר לחזור לריב.
FOR GOOD
לפני 12 שנים • 23 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
זאלופון כתב/ה:
למען הדיוק ההיסטורי: בשום מערכת בחירות חופשית בגרמניה היטלר לא זכה ברוב הקולות, גם לא רוב זעום. את השלטון הוא תפס לאחר שמפלגתו קיבלה 33% מקולות המצביעים - אמנם יותר מכל מפלגה אחרת אך פחות ממספר הקולות המשותף של מפלגות השמאל הגדולות, הסוציאל-דמוקרטית והקומוניסטית - ועשה זאת דרך משחקים פוליטיים עקומים שאין טעם להכנס אליהם כאן. תחת שלטונו זכו הנאצים במשאלי עם (ולא בחירות, שכן עד אז מפלגות אחרות כבר הוצאו מחוץ לחוק) ל-99% מקולות המצביעים, אך מיותר לציין שהדבר אינו מלמד על מידת האהדה להיטלר כמו שהוא מלמד על חוסר המשמעות של משאלי עם תחת מערכות טוטליטריות רצחניות שלא אוהבות שאומרים להן "לא".
הדברים לא נכתבים מתוך זלזול באף אחד, אלא רק מתוך חיבה להיסטוריה. עכשיו אפשר לחזור לריב.

צר לי זאלופון, זאת כבר היתה תגובה קצת יותר מכבדת
אותי, אבל
לא את ההיסטוריה

בכל הביוגרפיות על היטלר, מצויין, במילים כאלה או אחרות, שאם הוא היה הולך לעולמו ב-1939
הוא היה המנהיג הגרמני הפופלארי ביותר מאז ומעולם

אתה אולי מכבד אותי, אבל אתה לא מכבד את ההיסטוריה בכלום
FOR GOOD
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
כמובן, שכחתי את המשפט -

וזאת ללמדך - על מידת האהדה העמוקה, המוחלטת , האוטנטית והאמיתית שהוא זכה לה

ובמידה רבה - גם בצדק - כלומר בצדק גמור
הוא הוריד את מספר המובוטלים לאפס ( לפניו היו יותר, בטח שיותר, ממליון מובטלים ), האינפלציה שהגיעה לרמות בלתי אפשריות כבר לא היתה קיימת, הגאוווה הלאומית שוב היתה בשמיים ( אחרי הסכמי ורסאווי המשפילים )
אבל זה רק פורום, רק פורום, אי אפשר לכתוב הכל...

אבל העיקר הלייקים, לא ?

עזוב אותך מההיסטוריה, מי שם עליה ? ... (:
FOR GOOD
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
רק לפרוטוקול 3

קיימים מאות ספרים בנושא, ובכולם תוכל לקרוא ( טוב, זה לא ויקיפדיה, צריך להתאמץ קצת )
שהם לא היו נגררים למלחמה ההיא בנפש חפצה כזאת, או לתקתוק ה"פתרון הסופי" וכו'
אלמלא הם האמינו בו, אהבו אותו וגו'
זה לא היה רק עניין של פחד, או של מפלגה יחידה, ממש ההפך, ממש ההפך הגמור

לגרמנים הארים לא היתה סיבה לפחד מפניו
אלא רק ליהודים,ההומואים, האוטיסטים, ושאר הדפקטים...

הם היו שטופי מוח, הם היו מוקסמים ( או מהופנטים )
וזה לא היה רק עניין של פחד, אלא
של תשוקה, של תשוקה
הם רצו בזה

אבל העיקר הלייקים, העיקר ויקיפדיה, מי שם על ההיסטוריה ? (:
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 23 בדצמ׳ 2011
פופולרי או לא, הוא לא זכה ברוב של 90% בבחירות. זה מה שאמרת וזה לא נכון.
יש לך נטייה לומר עובדה בבטחון מוחלט ולהפגע עד עמקי נשמתך כשבקשים ממך לגבות אותה. זה לא מוסיף אמינות לשום דבר שאתה אומר.

זה אמנם "רק פורום" ב"רק אתר" וזה כולה אינטרנט, אבל עדיין אתה מתבקש לבדוק את עצמך לפני שאתה מפזר ידיעות לכל עבר. למה? גם כי זה לא מוסיף לך כבוד וגם כי זה מזלזל, בצורה עמוקה מאוד, בבני שיחך.