סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גועל נפש.

FOR GOOD
לפני 12 שנים • 23 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
פרלין כתב/ה:
פופולרי או לא, הוא לא זכה ברוב של 90% בבחירות. זה מה שאמרת וזה לא נכון.
יש לך נטייה לומר עובדה בבטחון מוחלט ולהפגע עד עמקי נשמתך כשבקשים ממך לגבות אותה. זה לא מוסיף אמינות לשום דבר שאתה אומר.

זה אמנם "רק פורום" ב"רק אתר" וזה כולה אינטרנט, אבל עדיין אתה מתבקש לבדוק את עצמך לפני שאתה מפזר ידיעות לכל עבר. למה? גם כי זה לא מוסיף לך כבוד וגם כי זה מזלזל, בצורה עמוקה מאוד, בבני שיחך.

הייתי צריך להוסיף את המילה "בערך"
שכחתי אותה, מה לעשות

אבל אני לא חושב כמוך שפגעתי בבני שיחי
להפך, ממש להפך
אבל ,תגובתך הנ"ל, במיוחד אחרי שרשור שלם שבו אני עונה הכי יפה ולעניין - ומנסה להסביר במסגרת של פורום את מבנה השפה שלנו - כנראה לאנשים שרק רוצים "לתפוס אותך באיזו טעות", רחמנא ליצלן - ועונה גם לתגובות בעלי אינטונציה זלזלנית
אז תגובתך הנ"ל, היא בהחלט
פוגענית

אבל לא חשוב, אני לא כזה רגיש, אני לא "ילדה קטנה", באמת שלא
וגם כן - מתרגלים, מתרגלים

יהיה בסדר, יהיה בסדר (:
כולה פורום (:

בוקר טוב
FOR GOOD
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
נ.ב
נ.ב פרלין
מכיון שזו הפעם השנייה ברציפות בתוך יומיים , כבר פעם שנייה ברציפות, אם כי הפעם קצת מכיוון אחר -
שאת מרשה לעצמך לדבר איתי בעזות-מצח כזאת על אמינות, כמו שכבר עשית

אז בלי דיבורים כאלו
לא בקשר לחיים הפרטיים שלי, שאת לא רשאית לחטט לי בהן בלי רשותי, ולא בכלל
לא זוכר שתהיתי מתישהו על "האמינות" שלך

אז בואי לפרטי, אם יש לך בעיות כלשהן עם "אמינות".
סבבה ? ((:
FOR GOOD
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
או בעצם, פרלין
אם זה נוגע לחיים הפרטיים, כמו לעניין השרות הצבאי נניח, בואי לפרטי

אבל אם זה נוגע לעניינים כלליים - כמו בכמה אחוזים בדיוק הוא זכה -שאלה שהיא ממילא שנויה במחלוקת, וגם בלתי-רלוונטית לחלוטין. ובלתי חשובה בשום אופן, כי הפופלאריות שלו ב-1939 היתה מעל ומעבר לכל דמיון , מעל ומעבר לכל דמיון, ועל זה אין שום עוררין

אז אם זה נוגע לעניינים כלליים, הרי כבר סיכמנו - מה בכלל הבעייה ?

יש היום הרי ויקיפדיה

או בלשונה של רוס - ה-מקור ה-כל יודע

תודה לאל שיש היום ויקיפדיה.... (:
מUחדת

מזל שיש את 'יד ושם'

מUחדת • 23 בדצמ׳ 2011
אדולף היטלר, חייל משוחרר שנפצע במלחמת העולם הראשונה, הצטרף ב-1919 אל קבוצה קטנה ושולית שהגדירה עצמה כמפלגה נציונל-סוציאליסטית. בתוך זמן קצר, ובעזרת קבוצת פעילים הפך היטלר למנהיגה וגיבש את היסודות הגזעניים והאנטישמיים במצעה. ב-1923 נעשה ניסיון לבצע הפיכה ולתפוס את השלטון במינכן אך הניסיון נכשלּ. היטלר נאסר ובזמן ישיבתו בכלא כתב את ספרו הארסי מיין קאמפף ("מלחמתי"), שבו הכתיב את רעיונותיו על תורת הגזע ועל ההשתלטות הנאצית על העולם כולו. היטלר הבין שעליו להיאבק על כיבוש השלטון בדרכים הלגיטימיות שהעמידה לרשותו הדמוקרטיה, אם כי הוא ועוזריו הצהירו בגלוי שהחירויות הדמוקרטיות הן רק מכשיר שבעזרתו הם מבקשים להגיע לשלטון. לאחר שחרורו אורגנה המפלגה מחדש.

בבחירות 1924 לרייכסטג – הפרלמנט הגרמני – השיגה המפלגה הנאצית 3 אחוזים בלבד מקולות הבוחרים והייתה מיוצגת בבית הנבחרים על-ידי 14 צירים ואילו ב-1928 צומצם כוחם של הנאצים והם קיבלו 12 צירים בלבד. המפנה קרה במערכת הבחירות של שנת 1930, הראשונה לאחר פרוץ המשבר הכלכלי הבין-לאומי. הנאצים זכו במפתיע ל-18.3 אחוזים מן הקולות וקיבלו 107 צירים ברייכסטג. ביולי 1932 (עם 230 צירים) היו הנאצים לסיעה הגדולה ביותר ולכוח פוליטי דומיננטי. כיבוש השלטון התבצע אם כן באורח דמוקרטי. הנשיא פאול הינדנבורג הטיל על היטלר את הרכבת הממשלה וב-30 בינואר 1933 הגיע היטלר לכס השלטון.

(וכל זה בלי אקס חוקר שואה ובלי ויקיפדיה)
http://www1.yadvashem.org/yv/he/holocaust/about/01/persecution.asp
FOR GOOD
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
הוא שכבר אמרתי, ואף כתבתי...
FOR GOOD
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
כן כן
מישהי כתבה פה, או בשרשר אחר, על אותו הנושא
"הדמוקרטיה צריכה לדעת להגן על עצמה"
נכון, וגם ברור
אבל גבירותי ורובותי
היטלר, למי שלא יודע ,"השולט" החמוד, אחרי שהוא שיחק אותה דמוגרפית, כלכלית וכו' ( הנס הכלכלי קראו לקטע שלו )
זכה ב -90 אחוז מהקולות בבחירות "דמוקרטיות" ( הוא לא זייף כלום )
כן כן
"דמוקרטיה, דמוקרטיה...

הנה זאת היתה תגובתי הראשונה שעוררה את "המהומה הקטנה"
כמה תגובות אח"כ, ציינתי שאת השלטון הוא בודאי תפס באמצעים דמוקרטיים ( "ברוב זעום " )
אבל אחרי שהוא כבר שיחק אותה כלכלית, דמוגרפית וכו', כתבתי... או אז...
כנ"ל - ציינתי -שהמשטרים הפאשיסטיים של אמצע המאה העשרים הם בדיוק סוג שהמשטרים שאחריהם התחילו לדבר על הצורך שיש להגן על הדמוקרטיה מפני עצמה

דמוקרטיה, דמוקרטיה
מילים יפות, מילים יפות... (:
FOR GOOD
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
ולכל מי שלא הבין, כמו תום, ההערה על הסכנות הנשקפות לדמוקרטיה מפני עצמה
היתה קשורה באופן ישיר למצב בארצנו היפה והקטנטונת, שבה הדמוקרטיה כבר מדירה נשים מהמרחב הציבורי, ועוד ידה נטויה, ועוד איך נטויה...

דמוקרטיה, דמוקרטיה
מילים יפות, מילים יפות... (:
צ'שייר
צ'שייר • 23 בדצמ׳ 2011
פרלין כתב/ה:
פופולרי או לא, הוא לא זכה ברוב של 90% בבחירות. זה מה שאמרת וזה לא נכון.
יש לך נטייה לומר עובדה בבטחון מוחלט ולהפגע עד עמקי נשמתך כשבקשים ממך לגבות אותה. זה לא מוסיף אמינות לשום דבר שאתה אומר.

זה אמנם "רק פורום" ב"רק אתר" וזה כולה אינטרנט, אבל עדיין אתה מתבקש לבדוק את עצמך לפני שאתה מפזר ידיעות לכל עבר. למה? גם כי זה לא מוסיף לך כבוד וגם כי זה מזלזל, בצורה עמוקה מאוד, בבני שיחך.

פרלין,
אני מתפלא עליך
כבר נאמר שהמדובר רק בחוסר דיוק.
הכוונה היא ש90% הינו נתון המתייחס לנפח המלל בשירשורים,לא לרוב לו זכתה המפלגה הנאצית בבחירות.
לא צריך להתקטנן.
FOR GOOD
FOR GOOD • 23 בדצמ׳ 2011
הנה עוד תגובה "זלזלנית"
אבל מה לעשות שרוב התגובות פה התייחסו אל התגובות שלי
שאלו שאלות, או העירו הערות
וכבר אמרתי שלכמה מהן לא היה שווה להתייחס

לא נורא, לא חשוב
מתרגלים, מתרגלים (:

בואו נחזור לנושא השרשור, שהוא בין השאר, מצב הדמוקרטיה בארצנו היפה והקטנטונת

או במילים אחרות -

דמוקרטיה, דמוקרטיה
מילים יפות, מילים יפות...(:

בוקר אור צ'ישייר, אבל רק תדע -
לואיס קארול, אביו מולידו של הניק שלך דוקא היה מאד נהנה לקרוא את השרשור
כי השאלות על מקורן ומשמעותן של מילים, כנודע, מאד עניינו אותו
אתה לא תאמין כמה הן עניינו אותו
והוא בטח ובטח לא "זלזל" בהן
או באף אחד אחר, לצורך העניין...
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 23 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
נ.ב
נ.ב פרלין
מכיון שזו הפעם השנייה ברציפות בתוך יומיים , כבר פעם שנייה ברציפות, אם כי הפעם קצת מכיוון אחר -
שאת מרשה לעצמך לדבר איתי בעזות-מצח כזאת על אמינות, כמו שכבר עשית

אז בלי דיבורים כאלו
לא בקשר לחיים הפרטיים שלי, שאת לא רשאית לחטט לי בהן בלי רשותי, ולא בכלל
לא זוכר שתהיתי מתישהו על "האמינות" שלך

אז בואי לפרטי, אם יש לך בעיות כלשהן עם "אמינות".
סבבה ? ((:

לא. לא סבבה.

אבל אין לי כוח יותר. אז אני אומר לך פה ואני מקווה שבזה יגמר הדיון. (בשנייה ששלחתי את ההודעה הזו התחרטתי עליה.)
כשאני באה לתהות על אופיו של אדם באינטרנט בכלל ועל אמינותו בפרט, אין לי אלא את יכולת השיפוט שלי. לפעמים אני טועה, לפעמים אני צודקת. אני לא ממהרת לשפוט ואני לא ממהרת להטיל ספק. למה? כי אני משתדלת להיות הוגנת מול עצמי ועם עצמי. לכן אני לא אומרת דברים נחרצים וברורים ואני משתדלת שלא לקרוא למישהו שקרן לעולם. זה לא הוגן ובינינו, איך אני יכולה לדעת?

ואחרי שכל זה נאמר, מבחינתי, אתה לא אמין. מה זה אומר? אני משוכנעת שאתה "קיים" ושאתה משוכנע שכל מה שאתה אומר הוא אמת. ובאותה נשימה אני חושבת שאתה אוסף המון עובדות, כמו כולנו, ולא טורח לגבות אותן, כמו כולנו. עד פה הכל טוב ויפה. אלא שיש הבדל בין אסופה של עובדות שמסתובבות בחלל ראשי לבין הרגע שבו אני משחררת אותן לעולם. בטח אם הן כתובות. אני מצפה מעצמי ומבני שיחי לגבות את עצמם בידע לפני שהם כותבים. למה? כי יש אחריות במילה הכתובה. כן. אפילו פה.

אבל נדמה שאתה לא חושב אפילו שניה לפני שאתה שולח את מה שאתה כותב. אתה כותב, מקלל, כותב שלוש תגובות לכל הודעה. אתה כותב בלי לחשוב אפילו רגע, בלי לגבות את עצמך, בלי לתהות אם יש ממש בין מה שאתה כותב. לי זה נראה כאילו אין מסננת בין מה שאתה כותב לבין מה שאתה שולח ומכיוון שאתה לא בודק את עצמך, אני לא יכולה לסמוך על הידע שלך. על זה אני מדברת כשאני מדברת על אמינות. מבחינתי, אני יודעת עכשיו שאני צריכה לבדוק את כל מה שאתה כותב. זה מבאס אותי, אני מעדיפה פשוט להימנע מלקרוא אותך.